loading
Arbejder ...

Brønshøj Efterårsturnering 2014

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bjarke Gadgaard Aage
Enkeltmedlem - Indland
19912054
6
2
3
4
5
23 - 5219912,312048
2WFM Louise Winther Fredericia
Skakklubben K41
20102033
5
1
6
3
4
22,1520172,142040
3Jens Henrichsen
Nørrebro Skakklub
20121982
4
5
1
2
6
23 - 52,1520091,741987
4Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20292076
3
6
5
1
2
23 - 52,320232,492066
5Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
22122217
2
3
4
6
1
63,721683,592175
6Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
20862107
1
4
2
5
3
512,7521562,732152

Gruppe B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19601974
6
2
3
4
5
3 - 52,919482,611972
2Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
18601982
5
1
6
3
4
31 - 22,118872,671989
3Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19891974
4
5
1
2
6
3 - 53,1519702,611972
4John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19782022
3
6
5
1
2
31 - 23,0519783,022022
5Mikkel Andreassen
BMS Skak
18411937
2
3
4
6
1
61,9518282,311921
6Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18181871
1
4
2
5
3
3 - 51,818391,781885

Gruppe C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17551841
6
½
2
½
3
1
4
½
5
1
1 - 22,417912,541860
2Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17531858
5
½
1
½
6
½
3
0
4
1
3 - 42,3517582,661855
3Kim Michael Pedersen
Skakklubben Posten
17571742
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
5 - 62,417301,711738
4Morten Renneberg
Skakforeningen ØBRO
17981858
3
1
6
0
5
1
1
½
2
0
3 - 42,7517912,661855
5Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
17511837
2
½
3
1
4
0
6
0
1
0
5 - 62,3517262,481817
6Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
18071891
1
½
4
1
2
½
5
1
3
½
1 - 22,818282,951902

Gruppe D Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
17301825
6
½
2
½
3
0
4
0
5
0
153,1516663,021785
2Horst Hubert Schmidt
Brønshøj Skakforening
16811764
5
0
1
½
6
0
3
0
4
0
½62,7516142,531723
3Thorben Landstrøm Pedersen
Brønshøj Skakforening
15351681
4
1
5
0
1
1
2
1
6
½
2 - 31,616411,861714
4Leif Marcussen
Brøndby Skakklub
16051762
3
0
6
0
5
½
1
1
2
1
42,1516162,511762
5Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
16041702
2
1
3
1
4
½
6
0
1
1
2 - 32,1516552,021732
6Henrik Andersson
Nørrebro Skakklub
17331829
1
½
4
1
2
1
5
1
3
½
413,1517593,061848

Gruppe E Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Rolf Jensen
Brønshøj Skakforening
1456
6
1
2
1
3
1
4
0
5
0
322,3148801000
2Stig Svensson
Sjælsø Skakklub
14421588
5
1
1
0
6
½
3
½
4
0
24 - 52,1514351,581596
3Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
15341712
4
0
5
1
1
0
2
½
6
1
32,9515142,431713
4Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14981663
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
12,6516132,081691
5Dan Bergqvist
Brønshøj Skakforening
14631610
2
0
3
0
4
0
6
1
1
1
24 - 52,3514471,731595
6Angelo Nielsen
Skakklubben Posten
14961678
1
0
4
½
2
½
5
0
3
0
162,6514222,181631

Gruppe F Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
14021586
2
1
8
0
6
1
3
1
4
0
32 - 33,413841,711592
2Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12771500
1
0
7
½
5
0
4
0
3
1
6 - 82,112502,041478
3Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
12071516
4
1
5
1
8
0
1
0
2
0
251,612251,751521
4Jens Gade
Amager Skakforening
13321591
3
0
6
0
7
1
2
1
1
1
32 - 32,813412,261606
5Frank Desting
Herlev Skakklub
13311569
6
½
3
0
2
1
7
1
8
0
42,8513151,671582
6Arne Feldung
Frederiksværk Skakklub
1142
5
½
4
1
1
0
8
0
7
0
6 - 81,1116001000
7Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
14171570
8
0
2
½
4
0
5
0
6
1
6 - 83,3513341,571549
8Mikael Kibenich
Enkeltmedlem - Indland
1347
7
1
1
1
3
1
6
1
5
1
512,8150001000

Partier i turneringen Brønshøj Efterårsturnering 2014

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Efterårsturnering 2014

Hermed indbyder vi til vores Efterårsturnering 2014 med 5 runder max 48 deltagere i perioden 23/10 til 4/12, der bliver ELO-ratet.

Faldstammeudskiftningen bliver først i juni 2015, så der er plads til vores efterårsturnering.

Turneringsform: Der inddeles i 6-mandsgrupper efter rating, dog evt. med en Monrad-gruppe som sidste gruppe.

Spillested: Brønshøj Skak Forening, Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj.

Spilledage: Følgende 5 torsdage 23/10 - 6/11 - 13/11 - 27/11 - 4/12.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Spilletid: Start kl. 19.00 Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved 40 træk.

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Rygeforbud i spillelokalet.

Indskud: 150,00 kr, betales 23/10 inden 1. rundes start

Tilmelding: senest 17.10.2014 via DSU.dk, til Carsten Petersen 3887 4364 mobil 2965 3505, e-mail: b.s.f@post.tele.dk eller Niels Erik Andersen 3879 0639


Periode 2014-10-23 .. 2014-12-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Efterårsturnering 2014

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 6 2014-10-23 2014-10-17
Gruppe B 6 2014-10-23 2014-10-17
Gruppe C 6 2014-10-23 2014-10-17
Gruppe D 6 2014-10-23 2014-10-17
Gruppe E 6 2014-10-23 2014-10-17
Gruppe F 8 2014-10-23 2014-10-17
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100200029 1406248 1. Bjarke Gadgaard Aage Enkeltmedlem - Indland 1991 2054 2014-10-17
100100428 1404113 2. WFM Louise Winther Fredericia Skakklubben K41 2010 2033 2014-10-19
100100238 1401858 3. Jens Henrichsen Nørrebro Skakklub 2012 1982 2014-10-04
100801054 1402307 4. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2029 2076 2014-09-23
100103177 1413848 5. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2212 2217 2014-10-14
100800805 1403133 6. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 2086 2107 2014-10-13
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800660 1408356 1. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1960 1974 2014-10-03
102100937 1427962 2. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1860 1982 2014-09-23
100800205 1408372 3. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1989 1974 2014-10-03
100100371 1406256 4. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1978 2022 2014-09-26
100101066 1412990 5. Mikkel Andreassen BMS Skak 1841 1937 2014-10-08
100100138 1406175 6. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1818 1871 2014-10-03
Deltagere i gruppen Gruppe C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100136 1409778 1. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1755 1841 2014-09-22
100103500 1413007 2. Christian Steen Henriksen Brønshøj Skakforening 1753 1858 2014-10-06
100103837 1441400 3. Kim Michael Pedersen Skakklubben Posten 1757 1742 2014-10-13
103110074 1438700 4. Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO 1798 1858 2014-10-20
100103431 1402463 5. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1751 1837 2014-10-08
100200232 1411187 6. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1807 1891 2014-09-25
Deltagere i gruppen Gruppe D
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101538 1407457 1. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1730 1825 2014-10-08
100100154 1405900 2. Horst Hubert Schmidt Brønshøj Skakforening 1681 1764 2014-10-08
100102787 1447386 3. Thorben Landstrøm Pedersen Brønshøj Skakforening 1535 1681 2014-10-10
100101969 1415387 4. Leif Marcussen Brøndby Skakklub 1605 1762 2014-10-09
100102246 1414330 5. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1604 1702 2014-09-29
100100207 1412264 6. Henrik Andersson Nørrebro Skakklub 1733 1829 2014-10-11
Deltagere i gruppen Gruppe E
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104196 - 1. Rolf Jensen Brønshøj Skakforening 1456 2014-10-06
100801614 1438719 2. Stig Svensson Sjælsø Skakklub 1442 1588 2014-10-03
100100667 1416073 3. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1534 1712 2014-10-08
100103072 1418092 4. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1498 1663 2014-10-10
103110107 1441388 5. Dan Bergqvist Brønshøj Skakforening 1463 1610 2014-10-16
100103836 1442589 6. Angelo Nielsen Skakklubben Posten 1496 1678 2014-10-13
Deltagere i gruppen Gruppe F
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103798 1437534 1. Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1402 1586 2014-09-22
100102386 1412922 2. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1277 1500 2014-10-08
100103691 1436040 3. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1207 1516 2014-09-29
100100104 1416111 4. Jens Gade Amager Skakforening 1332 1591 2014-10-07
100102675 1419625 5. Frank Desting Herlev Skakklub 1331 1569 2014-10-10
100802844 1445642 6. Arne Feldung Frederiksværk Skakklub 1142 2014-10-14
103105996 1435914 7. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1417 1570 2014-10-10
101095144 - 8. Mikael Kibenich Enkeltmedlem - Indland 1347 2014-10-22