loading
Arbejder ...

Brønshøj Mesterskabet 2015

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Rasmus Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
20952122
10
2
3
4
5
6
7
8
9
½
75,0520644,952093
2Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
21462166
9
1
10
3
4
5
6
7
8
0
95,720825,542105
3Nicolai Kistrup
BMS Skak
20052079
8
9
1
2
10
4
5
6
7
+
5 - 63,3520083,852065
4Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
20152043
7
8
9
1
2
3
10
5
6
½
543,9520363,902065
5IM Bjørn Brinck-Claussen
Sjælsø Skakklub
22092231
6
7
8
9
1
2
3
4
10
1
26,522096,352233
6Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
20782145
5
10
7
8
9
1
2
3
4
½
814,8521645,252255
7Michael Ole Madsen
Allerød Skakklub
19962060
4
5
6
10
8
9
1
2
3
-
2103,2519593,632027
8Miriam Frida Olsen
BMS Skak
20012016
3
4
5
6
7
10
9
1
2
1
383,819783,542005
9Jens Henrichsen
Nørrebro Skakklub
19912025
2
3
4
5
6
7
8
10
1
½
33,6520313,642062
10Michael Richard W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20112003
1
6
2
7
3
8
4
9
5
0
5 - 63,920233,352026

Telefonliste:
5123 8036   Rasmus Jørgensen
2097 7945   Rune Egede Andersen
2089 7507   Nicolai Kistrup
3010 5370   Esben Christensen
6024 5567   IM Bjørn Brinck-Claussen
5312 7174   Mikkel Manosri Jacobsen
4084 1941   Michael Ole Madsen
6083 3236   Miriam Frida Olsen
5031 0247   Jens Henrichsen
4141 4999   Michael R. W. Olsen

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Dennis Hellegaard
Brønshøj Skakforening
18801960
10
2
3
4
5
6
7
8
9
½
46 - 74,218744,731945
2Niels Erik Andersen
Brønshøj Skakforening
19121900
9
1
10
3
4
5
6
7
8
1
3 - 44,619393,921932
3Michael Tandrup
Herlev Skakklub
19051958
8
9
1
2
10
4
5
6
7
0
84,518754,721934
4Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
19702008
7
8
9
1
2
3
10
5
6
0
625,419885,402020
5Magnus Gustafsson
Skakklubben K41
19231887
6
7
8
9
1
2
3
4
10
+
94,2518413,301851
6John Holm Nielsen
Enkeltmedlem - Indland
19161994
5
10
7
8
9
1
2
3
4
1
714,719945,212030
7Ante Bilandzie
Skakforeningen ØBRO
18271896
4
5
6
10
8
9
1
2
3
1
46 - 73,4518443,851899
8Henrik Andersen
Enkeltmedlem - Indland
18651945
3
4
5
6
7
10
9
1
2
0
3 - 43,9519124,531964
9Dick Sørensen
Frederiksberg Skakforening
19421948
2
3
4
5
6
7
8
10
1
½
555,0519414,581956
10Allan Juul Stage
Hvidovre Skakklub
18901929
1
6
2
7
3
8
4
9
5
-
2103,8518353,761859

Telefonliste:
4884 0999   Dennis Hellegaard
2224 3028   Niels Erik Andersen
2297 8165   Michael Tandrup
2685 3570   Søren Holm Jensen
2163 4043   Magnus Gustafsson
3585 4435   John Holm Nielsen
-                   Ante Bilandzie
2260 4695   Henrik Andersen
3871 9312   Dick Sørensen
3029 5944   Allan Juul Stage

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Lars Orio
Frederiksberg Skakforening
18201900
10
½
2
0
3
½
4
0
5
½
6
1
7
½
8
0
9
½
6 - 85,117724,881872
2Christian Steen Henriksen
Brønshøj Skakforening
17551837
9
1
1
1
10
½
3
½
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
24,218333,991887
3Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
17801880
8
1
9
0
1
½
2
½
10
½
4
0
5
½
6
0
7
½
6 - 84,517504,591858
4Mikkel Andreassen
BMS Skak
18101925
7
1
8
½
9
0
1
1
2
0
3
1
10
1
5
1
6
0
44,9518275,201931
5Henrik Andersson
Nørrebro Skakklub
17651842
6
½
7
½
8
0
9
½
1
½
2
0
3
½
4
0
10
½
394,317264,071821
6Jørgen Holmstrøm Nielsen
Nørrebro Skakklub
17571835
5
½
10
1
7
1
8
½
9
1
1
0
2
1
3
1
4
1
714,218653,971896
7Jens Holm Nielsen
Amager Skakforening
17531843
4
0
5
½
6
0
10
1
8
1
9
0
1
½
2
0
3
½
6 - 84,1517344,091831
8Mikkel Jørgensen
Brønshøj Skakforening
17841889
3
0
4
½
5
1
6
½
7
0
10
½
9
0
1
1
2
½
454,617664,721875
9Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
17611877
2
0
3
1
4
1
5
½
6
0
7
1
8
1
10
1
1
½
634,2518144,561906
10Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17971904
1
½
6
0
2
½
7
0
3
½
8
½
4
0
9
0
5
½
104,7517304,931855

Telefonliste:
3076 6317   Lars Orio
2214 0703   Christian Steen Henriksen
6126 3053   Jan Torp Nielsen
6088 0140   Mikkel Andreassen
3142 3672   Henrik Andersson
5312 2085   Jørgen Holmstrøm Nielsen
3968 1425   Jens Holm Nielsen
2078 2830   Mikkel Jørgensen
4465 1771   Christian C. Strachan
2629 8259   Arne Vagn Møller

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16661778
10
0
2
½
3
1
4
1
5
0
6
½
7
½
8
½
9
1
53 - 44,716754,731783
2Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
16011708
9
1
1
½
10
0
3
½
4
½
5
½
6
½
7
0
8
½
463,8516063,811712
3Henri Tolba
Hvidovre Skakklub
16711753
8
1
9
1
1
0
2
½
10
½
4
0
5
½
6
0
7
1
54,7516644,411755
4Dan Bergqvist
Brønshøj Skakforening
15581617
7
1
8
0
9
0
1
0
2
½
3
1
10
1
5
0
6
0
7 - 83,315672,681633
5Morten Rasmussen
Enkeltmedlem - Indland
17321875
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
½
3
½
4
1
10
0
71 - 25,617746,011895
6Emil Koldill
Brønshøj Skakforening
17271813
5
0
10
0
7
1
8
1
9
0
1
½
2
½
3
1
4
1
53 - 45,517125,201809
7Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
17441856
4
0
5
0
6
0
10
0
8
0
9
1
1
½
2
1
3
0
105,7516475,761791
8Rolf Jensen
Brønshøj Skakforening
15511673
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
10
0
9
½
1
½
2
½
7 - 83,215653,361679
9Thorben Landstrøm Pedersen
Brønshøj Skakforening
15431650
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
0
8
½
10
½
1
0
393,115393,091648
10Sebastian Dam
Hillerød Skakklub
17111871
1
1
6
1
2
1
7
1
3
½
8
1
4
0
9
½
5
1
71 - 25,317625,951913

Telefonliste:
3585 0931   Benny Howe
2088 8530   Ken Sørensen
4239 8800   Henri Tolba
3880 1556   Dan Bergqvist
2943 5292   Morten Rasmussen
3956 2513   Emil Koldill
3059 6766   Jan Mouritsen
2237 4498   Rolf Jensen
3860 3430   Thorben L. Pedersen
2087 5933   Sebastian Dam

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1Mikael Kibenich
Enkeltmedlem - Indland
14781675
10
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
½
7
0
8
1
9
1
26,414835,311703
2John Schjølin
Gribskov Skakklub
10001332
9
0
1
0
10
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
0101,159311,561301
3Frank Laursen
Herlev Skakklub
13531484
8
0
9
½
1
1
2
1
10
1
4
1
5
0
6
½
7
0
54 - 54,913583,111512
4Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
14431620
7
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
0
10
½
5
0
6
1
35,9514234,661617
5Thomas Haugaard
Frederiksberg Skakforening
15351743
6
1
7
½
8
1
9
+
1
0
2
1
3
1
4
1
10
1
16,215495,221749
6Jørgen Helleberg
Brønshøj Skakforening
1168
5
0
10
0
7
½
8
1
9
0
1
½
2
1
3
½
4
0
8 - 92,7120401000
7Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
12251507
4
0
5
½
6
½
10
1
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
54 - 53,3512993,371530
8Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
13081582
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
10
0
9
+
1
0
2
1
473,8512703,641569
9Frank Desting
Herlev Skakklub
13151516
2
1
3
½
4
0
5
-
6
1
7
1
8
-
10
-
1
0
8 - 93,2513262,441517
10Jens Gade
Amager Skakforening
13481586
1
0
6
1
2
1
7
0
3
0
8
1
4
½
9
+
5
0
64,313123,691562

Telefonliste:
2878 7209   Mikael Kibenich
4068 2390   John Schjølin
4444 4523   Frank Laursen
-                   Jens Emborg
2040 5916   Thomas Haugaard
3115 7120   Jørgen Helleberg
6127 4252   Bo V. Pedersen
3828 2600   Jónbert M. S. Jensen
4494 8012   Frank Desting
2989 9949   Jens Gade

Partier i turneringen Brønshøj Mesterskabet 2015

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Brønshøj Mesterskabet 2015

Gruppeinddeling og lodtrækning foretages mandag 2/3 og lægges på siden her mandag inden kl. 16:00

Hermed inviteres til det åbne Brønshøj Mesterskab 2015 fra 5/3 - 4/6.

En 9-runders koordineret turnering med mulighed for op til to afbud.

Deltagerne indplaceres i 10-mands grupper efter rating, den nederste gruppe kan blive Monrad. Max 50 deltagere.

Turneringen bliver ELO ratet.

Spilledage 5/3 - 12/3 - 19/3 - 26/3 - 16/4 - 23/4 - 7/5 - 21/5 - 4/6

Udsatte partier 9/4 - 30/4 - 28/5

Spilletid Alle grupper starter kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstiden er FIDEs med 90 min. + 30 sekunder pr. træk og 15 min. tillæg ved træk 40.

Bemærk Der er totalt rygeforbud i lokalerne. Mobil telefoner skal være slukkede.

Spillested Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj

Indskud 160,- kr., som betales 5/3 inden 1. rundes start.

Præmier

Gruppe 1 1000,- kr. - 500,- kr.

Gruppe 2-5 800,- kr. - 400,- kr.

Ved ligestilling deles præmierne

Sidste tilmeldingsfrist 26. februar

 

Tilmelding:

Kun via DSU's hjemmeside.

Spørgsmål kan rettes til

Carsten Petersen mobil 2965 3505, E-mail: b.s.f@post.tele.dk

Niels Erik Andersen tlf. 3879 0639

Periode 2015-03-05 .. 2015-06-04
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Mesterskabet 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2015-03-05 2015-02-26
Gruppe 2 10 2015-03-05 2015-02-26
Gruppe 3 10 2015-03-05 2015-02-26
Gruppe 4 10 2015-03-05 2015-02-26
Gruppe 5 10 2015-03-05 2015-02-26
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103108857 1419900 1. Rasmus Jørgensen Skakforeningen ØBRO 2095 2122 2015-01-25
100800805 1403133 2. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 2146 2166 2014-12-20
100103773 1444816 3. Nicolai Kistrup BMS Skak 2005 2079 2014-12-19
100801054 1402307 4. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 2015 2043 2014-12-05
100101989 1400134 5. IM Bjørn Brinck-Claussen Sjælsø Skakklub 2209 2231 2015-02-03
100103912 1444514 6. Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2078 2145 2014-12-06
100200060 1407449 7. Michael Ole Madsen Allerød Skakklub 1996 2060 2015-01-28
103104942 1408259 8. Miriam Frida Olsen BMS Skak 2001 2016 2015-02-07
100100238 1401858 9. Jens Henrichsen Nørrebro Skakklub 1991 2025 2014-12-30
100103890 1440969 10. Michael Richard W. Olsen Nørrebro Skakklub 2011 2003 2015-01-04
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100601258 1412140 1. Dennis Hellegaard Brønshøj Skakforening 1880 1960 2015-02-20
100101505 1406507 2. Niels Erik Andersen Brønshøj Skakforening 1912 1900 2014-12-05
100800660 1408356 3. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1905 1958 2014-12-05
100800205 1408372 4. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1970 2008 2014-12-05
100104008 1444778 5. Magnus Gustafsson Skakklubben K41 1923 1887 2015-02-12
100100371 1406256 6. John Holm Nielsen Enkeltmedlem - Indland 1916 1994 2014-12-06
100104023 1445243 7. Ante Bilandzie Skakforeningen ØBRO 1827 1896 2015-01-31
100800535 1407392 8. Henrik Andersen Enkeltmedlem - Indland 1865 1945 2014-12-09
102100937 1427962 9. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1942 1948 2014-12-05
100104193 1452371 10. Allan Juul Stage Hvidovre Skakklub 1890 1929 2015-01-17
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103104054 1417541 1. Lars Orio Frederiksberg Skakforening 1820 1900 2015-02-02
100103500 1413007 2. Christian Steen Henriksen Brønshøj Skakforening 1755 1837 2014-12-05
100100279 1432249 3. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1780 1880 2015-02-03
100101066 1412990 4. Mikkel Andreassen BMS Skak 1810 1925 2015-01-29
100100207 1412264 5. Henrik Andersson Nørrebro Skakklub 1765 1842 2014-12-21
100801251 1434373 6. Jørgen Holmstrøm Nielsen Nørrebro Skakklub 1757 1835 2014-12-11
100100142 1406051 7. Jens Holm Nielsen Amager Skakforening 1753 1843 2014-12-13
100200232 1411187 8. Mikkel Jørgensen Brønshøj Skakforening 1784 1889 2014-12-05
100100857 1417215 9. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1761 1877 2015-01-19
100100138 1406175 10. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1797 1904 2014-12-10
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101538 1407457 1. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1666 1778 2014-12-05
100103072 1418092 2. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1601 1708 2014-12-05
100101719 1418246 3. Henri Tolba Hvidovre Skakklub 1671 1753 2014-12-20
103110107 1441388 4. Dan Bergqvist Brønshøj Skakforening 1558 1617 2014-12-05
100100387 1410865 5. Morten Rasmussen Enkeltmedlem - Indland 1732 1875 2015-01-06
100103431 1402463 6. Emil Koldill Brønshøj Skakforening 1727 1813 2014-12-05
100100136 1409778 7. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1744 1856 2014-12-04
100104196 1451448 8. Rolf Jensen Brønshøj Skakforening 1551 1673 2014-12-05
100102787 1447386 9. Thorben Landstrøm Pedersen Brønshøj Skakforening 1543 1650 2014-12-05
100802926 1407732 10. Sebastian Dam Hillerød Skakklub 1711 1871 2015-02-14
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095144 1451049 1. Mikael Kibenich Enkeltmedlem - Indland 1478 1675 2015-02-12
100802696 1439413 2. John Schjølin Gribskov Skakklub 1000 1332 2015-02-16
103106794 1426966 3. Frank Laursen Herlev Skakklub 1353 1484 2015-01-16
100103798 1437534 4. Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1443 1620 2014-12-05
100102246 1414330 5. Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening 1535 1743 2014-12-05
100100013 1441396 6. Jørgen Helleberg Brønshøj Skakforening 1168 2014-12-05
100103691 1436040 7. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1225 1507 2014-12-05
103105996 1435914 8. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1308 1582 2015-01-21
100102675 1419625 9. Frank Desting Herlev Skakklub 1315 1516 2015-02-09
100100104 1416111 10. Jens Gade Amager Skakforening 1348 1586 2014-12-07