loading
Arbejder ...

KSU junior hold 14/15

Vis Gruppe : ParringerPGN
KSU junior hold 14/15 Direkte link
#NavnRatingPoPlWeRn
1Ivan Ichtchenko
Amager Skakforening
1000346 - 533,65961
2Albert Emil Lyng Petersen
Allerød Skakklub
145311 - 137,051428
3Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1000254 - 683,5911
4Simon Andreasen
BMS Skak
125276 - 105,751308
5Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1002346 - 534,35921
6Christian Vikkelsø
BMS Skak
112927 - 324,91111
7Benjamin B. Lassen
Amager Skakforening
1000170 - 862,4916
8Daniel Stefirta
BMS Skak
107416 - 2051097
9Louis Bjerrum Christiansen
Brønshøj Skakforening
135416 - 206,951289
10Micki Aron Christoffersen
Hillerød Skakklub
1000089 - 1000,75955
11Mark Larsen
Brønshøj Skakforening
112211 - 134,91194
12Afan Jahic
Hillerød Skakklub
1000433 - 392,61063
13Kalle Sommer
Brønshøj Skakforening
1000170 - 862,55907
14Alex Grønbech Bjørnbak
Hillerød Skakklub
1000346 - 531,51090
15Philip Leth Chenevez
Brønshøj Skakforening
1000254 - 682,85949
16Alexander Kieffer
Hillerød Skakklub
1000089 - 1001,5911
17Gustav Stolberg-Larsen
Køge Skakklub
100027 - 322,251113
18Andreas Skovgaard
Nørrebro Skakklub
14112 - 56,351463
19Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1041433 - 393,751052
20Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
126315,751421
21Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
100027 - 3241023
22Sanschiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
12742 - 56,71310
23Ida Møller Christiansen
Køge Skakklub
100076 - 104,151167
24Arn Holland
Nørrebro Skakklub
118116 - 205,61177
25Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
118216 - 206,151153
26Justin Widebæk Jensen
Præstø Skakklub
1012614 - 153,251170
27Asbjørn Heshe
Roskilde Skakklub
1087346 - 5331087
28Villiam Vestergaard
Præstø Skakklub
1183521 - 265,61156
29Andrea Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
1000254 - 684,3863
30Magnus Kehl Andersen
Maribo Skakklub
1009254 - 683,7911
31Sarah Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
100076 - 104,31153
32Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
1000346 - 534940
33Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1136433 - 393,851143
34Dragan Seidler Krebs
Nørrebro Skakklub
1000170 - 861,3983
35Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
1032521 - 263,81086
36Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
1000254 - 684,2868
37Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1005521 - 263,751061
38Zilas Jørgensen
Nørrebro Skakklub
1000170 - 862,85889
39Elias Ejam
Tåstrup Skakforening
1000170 - 8611000
40Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1000433 - 3931045
41Artur Stefirta
BMS Skak
1002433 - 393,451027
42Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1237521 - 264,31269
43Oliver Watts
BMS Skak
1000170 - 862,15931
44David Xinlong Lin
Præstø Skakklub
125940 - 453,951239
45Daniel Uweis
BMS Skak
1000433 - 393,451025
46Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
120216 - 205,91184
47Signe Nielsen
BMS Skak
100011 - 134,251113
48Mark Stenberg Christensen
Præstø Skakklub
10922 - 55,251205
49Jonas van Meel
Amager Skakforening
1000254 - 682,55967
50Silas Høyerup
GSF-Caïssa
1142346 - 532,81151
51Hagbart S.J. Andersen
Amager Skakforening
100040 - 454,1964
52Tobias Brødsgaard
GSF-Caïssa
1112433 - 393,21148
53Hans August Wessel
Amager Skakforening
1000170 - 864,5791
54Sebastian Brødsgaard
GSF-Caïssa
1000254 - 682,15991
55Elias van den Bosch
Prøvemedlemmer
1000089 - 1001,5911
56Casper Liu
GSF-Caïssa
1000346 - 531,91054
57Jonas Bürgel Sindal Nielsen
Jyderup Skakklub
150927 - 324,71500
58Emil Harpsoe Rasmussen
Køge Skakklub
100040 - 453,21014
59William Ellegaard Christensen
Jyderup Skakklub
115240 - 452,651190
60Magnus Sidor
Køge Skakklub
1000521 - 263,451070
61Marcus Juul Nielsen
Jyderup Skakklub
112927 - 3231197
62Daniel Bang
Køge Skakklub
1000254 - 682,35979
63Lucas Bürgel Sindal Nielsen
Jyderup Skakklub
1000170 - 862,4916
64Sebastian Pedersen
Køge Skakklub
1000170 - 864,35799
65Emmet Smith
Nørrebro Skakklub
122876 - 104,81336
66Kasper Løth Mikkelsen
Tåstrup Skakforening
109227 - 324,21106
67Kischieciro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1203614 - 155,251237
68Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
108276 - 104,951177
69Lotte Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1032254 - 682,451012
70Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
1000254 - 682,2988
71Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
10002 - 53,951230
72Johannes F. Jensen
Præstø Skakklub
100040 - 454,4947
73Malte Dreves Erikstrup
GSF-Caïssa
1000170 - 860,851007
74Ada Yildiz
Tåstrup Skakforening
1000089 - 1000,5971
75Kristian Valsted
Tåstrup Skakforening
1000089 - 1001940
76Hákun Vestergaard
Præstø Skakklub
111740 - 453,351124
77Alexander Graulund
GSF-Caïssa
1208170 - 860,451233
78Nikolaj Brødsgaard
GSF-Caïssa
1169254 - 682,151162
79Isak Valentin Smidt Torjani
Nørrebro Skakklub
1000089 - 1001,5911
80Laurits Madsen
Roskilde Skakklub
1000170 - 861,35979
81Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1000254 - 681,51023
82Marius Vestergaard
Præstø Skakklub
1000170 - 861,5971
83Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1000346 - 532,851007
84Thomas Kl. Wagner
Hillerød Skakklub
1000521 - 262,951117
85Emil Ratzlaff
Hillerød Skakklub
1000254 - 681,51023
86Magnus Vals-Sjøstrand
Hillerød Skakklub
1000089 - 1001,4916
87Thor Espenhain Sterregaard
Amager Skakforening
1000254 - 682,45973
88Mikkel Ratzlaff
Hillerød Skakklub
1000170 - 861,5971
89Benedicte Kistrup
BMS Skak
1000½87 - 881,3952
90Philipp Zhuravlev
Roskilde Skakklub
1000170 - 861,2988
91Alexander Trier
GSF-Caïssa
1061691,21075
92Esther Møller Nyborg
Hillerød Skakklub
1000254 - 681,51023
93Marius Møller Nyborg
Hillerød Skakklub
1000089 - 1001940
94Alexander Engbirk
Nørrebro Skakklub
1000089 - 1001,25925
95Nelli Zsigri Dyndgaard
Nørrebro Skakklub
1000089 - 1001,5911
96Axel Holland
Nørrebro Skakklub
1000170 - 861,5971
97Laurits B. W. Andersen
Amager Skakforening
1000089 - 1001,4916
98Elisabeth Uweis
BMS Skak
1000½87 - 881,5940
99Jonathan Hansen
Brønshøj Skakforening
1000089 - 1000,65961
100Oliver Trier
GSF-Caïssa
1137170 - 860,71151

Importeret fra holdturnerings systemet i 1HK

Indbydelse
Periode 2014-10-20 .. 2015-03-31
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Erik Olsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til KSU junior hold 14/15

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
KSU junior hold 14/15 100 2014-10-20 2014-10-20
Totalt antal tilmeldte 100
Deltagere i gruppen KSU junior hold 14/15
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104028 0 1. Ivan Ichtchenko Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
100103833 1438999 2. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1453 1532 2015-03-31
100104139 1452797 3. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
100103861 1451138 4. Simon Andreasen BMS Skak 1252 0 2015-03-31
100104157 - 5. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1002 0 2015-03-31
100104191 1451162 6. Christian Vikkelsø BMS Skak 1129 0 2015-03-31
100104048 0 7. Benjamin B. Lassen Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
100103839 0 8. Daniel Stefirta BMS Skak 1074 0 2015-03-31
100103849 0 9. Louis Bjerrum Christiansen Brønshøj Skakforening 1354 0 2015-03-31
100802931 - 10. Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100103987 0 11. Mark Larsen Brønshøj Skakforening 1122 0 2015-03-31
100802878 1450964 12. Afan Jahic Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104161 - 13. Kalle Sommer Brønshøj Skakforening 1000 0 2015-03-31
100802888 - 14. Alex Grønbech Bjørnbak Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104190 - 15. Philip Leth Chenevez Brønshøj Skakforening 1000 0 2015-03-31
100802880 - 16. Alexander Kieffer Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202312 - 17. Gustav Stolberg-Larsen Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
103111054 1450760 18. Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1411 0 2015-03-31
100202292 - 19. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1041 0 2015-03-31
103111055 1450972 20. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1263 0 2015-03-31
100202293 - 21. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100103869 1450999 22. Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1274 0 2015-03-31
101095158 - 23. Ida Møller Christiansen Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100103975 1452290 24. Arn Holland Nørrebro Skakklub 1181 0 2015-03-31
100802894 - 25. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1182 0 2015-03-31
100202022 1450905 26. Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub 1012 0 2015-03-31
100802774 0 27. Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub 1087 0 2015-03-31
100202204 1452975 28. Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1183 0 2015-03-31
100802907 - 29. Andrea Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202250 1447866 30. Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub 1009 0 2015-03-31
100802908 - 31. Sarah Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202262 1447890 32. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104064 1450670 33. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1136 0 2015-03-31
100104204 - 34. Dragan Seidler Krebs Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100103953 1450611 35. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1032 0 2015-03-31
100104203 - 36. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104136 1451367 37. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1005 0 2015-03-31
100104206 - 38. Zilas Jørgensen Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104134 - 39. Elias Ejam Tåstrup Skakforening 1000 0 2015-03-31
100104216 - 40. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100103946 0 41. Artur Stefirta BMS Skak 1002 0 2015-03-31
100202092 1447955 42. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1237 1289 2015-03-31
100103976 0 43. Oliver Watts BMS Skak 1000 0 2015-03-31
100202042 1450913 44. David Xinlong Lin Præstø Skakklub 1259 0 2015-03-31
100103880 0 45. Daniel Uweis BMS Skak 1000 0 2015-03-31
100202091 1444808 46. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1202 1460 2015-03-31
100104033 0 47. Signe Nielsen BMS Skak 1000 0 2015-03-31
100202009 1451898 48. Mark Stenberg Christensen Præstø Skakklub 1092 0 2015-03-31
100104200 - 49. Jonas van Meel Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
102101041 1451103 50. Silas Høyerup GSF-Caïssa 1142 1514 2015-03-31
100104233 - 51. Hagbart S.J. Andersen Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
103111577 0 52. Tobias Brødsgaard GSF-Caïssa 1112 0 2015-03-31
100104232 - 53. Hans August Wessel Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
100104144 - 54. Sebastian Brødsgaard GSF-Caïssa 1000 0 2015-03-31
101095284 - 55. Elias van den Bosch Prøvemedlemmer 1000 0 2015-03-31
100104150 - 56. Casper Liu GSF-Caïssa 1000 0 2015-03-31
103109193 1435493 57. Jonas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub 1509 1569 2015-03-31
100202296 - 58. Emil Harpsoe Rasmussen Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202101 1440071 59. William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1152 0 2015-03-31
100202295 - 60. Magnus Sidor Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202102 1446576 61. Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub 1129 1554 2015-03-31
100202298 - 62. Daniel Bang Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202137 0 63. Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202325 - 64. Sebastian Pedersen Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104012 1447084 65. Emmet Smith Nørrebro Skakklub 1228 0 2015-03-31
100104036 1451391 66. Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening 1092 0 2015-03-31
100103868 1451006 67. Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1203 0 2015-03-31
100104135 1451359 68. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1082 0 2015-03-31
100104004 0 69. Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1032 0 2015-03-31
100104165 1451375 70. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1000 0 2015-03-31
100104090 - 71. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202278 - 72. Johannes F. Jensen Præstø Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104220 - 73. Malte Dreves Erikstrup GSF-Caïssa 1000 0 2015-03-31
100104133 1450778 74. Ada Yildiz Tåstrup Skakforening 1000 0 2015-03-31
100104226 - 75. Kristian Valsted Tåstrup Skakforening 1000 0 2015-03-31
100202203 1452967 76. Hákun Vestergaard Præstø Skakklub 1117 0 2015-03-31
100103936 1451111 77. Alexander Graulund GSF-Caïssa 1208 0 2015-03-31
100104074 1452282 78. Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa 1169 0 2015-03-31
100104217 - 79. Isak Valentin Smidt Torjani Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100802779 1448200 80. Laurits Madsen Roskilde Skakklub 1000 0 2015-03-31
100802913 - 81. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202277 - 82. Marius Vestergaard Præstø Skakklub 1000 0 2015-03-31
100202329 - 83. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1000 0 2015-03-31
100802898 - 84. Thomas Kl. Wagner Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100802934 - 85. Emil Ratzlaff Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100802933 - 86. Magnus Vals-Sjøstrand Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104098 - 87. Thor Espenhain Sterregaard Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
100802935 - 88. Mikkel Ratzlaff Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100103780 1444883 89. Benedicte Kistrup BMS Skak 1000 0 2015-03-31
100802939 - 90. Philipp Zhuravlev Roskilde Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104076 - 91. Alexander Trier GSF-Caïssa 1061 0 2015-03-31
100802815 0 92. Esther Møller Nyborg Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100802925 - 93. Marius Møller Nyborg Hillerød Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104071 - 94. Alexander Engbirk Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104086 - 95. Nelli Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104168 - 96. Axel Holland Nørrebro Skakklub 1000 0 2015-03-31
100104225 - 97. Laurits B. W. Andersen Amager Skakforening 1000 0 2015-03-31
100103979 0 98. Elisabeth Uweis BMS Skak 1000 0 2015-03-31
100104245 - 99. Jonathan Hansen Brønshøj Skakforening 1000 0 2015-03-31
100104075 - 100. Oliver Trier GSF-Caïssa 1137 0 2015-03-31