Sjællandsmesterskabet for Ungdom 2015
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Simon Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub | 1836 | 1854 | 0 | 1 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub | 1012 | 1284 | 0 | 1 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Christian Vikkelsø BMS Skak | 1111 | 0 | 0 | 1 - 6 | |||||||
Simon Andreasen BMS Skak | 1398 | 0 | 0 | 1 - 6 | |||||||
Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub | 1087 | 0 | 0 | 1 - 6 | |||||||
Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub | 1129 | 1534 | 0 | 1 - 6 | |||||||
Emmet Smith Nørrebro Skakklub | 1228 | 0 | 0 | 1 - 6 | |||||||
Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO | 1672 | 1774 | 0 | 1 - 6 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Daniel Stefirta BMS Skak | 1074 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Donald Brinch Greve Skakklub | 1283 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub | 1041 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Mads Pasztor Gribskov Skakklub | 1099 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub | 1461 | 1669 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub | 1274 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa | 1289 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub | 1411 | 1649 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub | 1263 | 1657 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Christian Vejen Weichel Helsingør Skakklub | 900 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Magnus Sidor Køge Skakklub | 1070 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Daniel Bang Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub | 1182 | 0 | 0 | 1 - 15 | |||||||||
Mikala Høyerup BMS Skak | 1136 | 0 | 0 | 1 - 15 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Signe Nielsen BMS Skak | 1113 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Artur Stefirta BMS Skak | 1002 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening | 1112 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening | 1002 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Oliver Bergholt Gribskov Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub | 1203 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Sebastian Brødsgaard GSF-Caïssa | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Tobias Brødsgaard GSF-Caïssa | 1232 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Jonas van Meel Amager Skakforening | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Nis Madsen Helsingør Skakklub | 900 | 1000 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Niklas Printzlau Helsingør | 900 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Villiam Vestergaard Præstø Skakklub | 1183 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Axel Ravnsborg Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub | 1152 | 1348 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Ida Møller Christiansen Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Niklas Teije Printzlau Helsingør Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub | 1133 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 | |||||||||
Aksel Meincke | 1000 | 0 | 0 | 1 - 21 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oliver Watts BMS Skak | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Malte Dreves Erikstrup GSF-Caïssa | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Johannes F. Jensen Præstø Skakklub | 917 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening | 982 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Malthe Brynning Andersen BMS Skak | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Nelli Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Emil Keis Neerbek Allerød Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Oskar van Meel Amager Skakforening | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Emil Bang Køge Skakklub | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 | |||||||||
Lukas Iskos Nørrebro | 1000 | 0 | 0 | 1 - 13 |
Sjællandsmesterskabet for Ungdom 2015 | |||
---|---|---|---|
Hvert år spilles Sjællandsmesterskabet ( omfatter 1. , 2 . og 8 Hovedkreds indenfor DSU ) for juniorer. Mesterskabet går på omgang mellem en klub i de tre hovedkredse. I 2015 står KSU og BMS Skak for arrangementet. Dato: Lørdag den 9 maj 2015 Sted: Tapeten, Magleparken 5, 2750 Ballerup Tid: Indskrivning + betaling af indskud fra 9.15 til 9.45. Første runde starter kl. 10.00. Turnering: Der spilles i 6 aldersgrupper A,B,C,D,E,F. Grupper: Gruppe F årgang 2006 og yngre Spilletid: A + B og C spiller 5 runder á 2 x 25 minutter Pris: 50 kr.pr. deltager Tilmelding: Fri tilmelding, hvis man hører under forannævnte område og er født i 1994 eller senere. Link til turneringen: Kontakt: Sigfred Haubro - 40419468 - sigfred.haubro@mail.dk |
|||
Periode | 2015-05-09 .. 2015-05-09 | Kørestols adgang | Ikke angivet |
Dansk ratet | Nej | Fide ratet | Nej |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | |||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til Sjællandsmesterskabet for Ungdom 2015 English enrolment form
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
SjM-2015 Grp-A (1994-97) | 1 | 2015-05-09 | 2015-05-09 |
SjM-2015 Grp-B (1998-99) | 1 | 2015-05-09 | 2015-05-09 |
SjM-2015 Grp-C (2000-01) | 6 | 2015-05-09 | 2015-05-09 |
SjM-2015 Grp-D (2002-03) | 15 | 2015-05-09 | 2015-05-09 |
SjM-2015 Grp-E (2004-05) | 21 | 2015-05-09 | 2015-05-09 |
SjM-2015 Grp-F (2006-) | 13 | 2015-05-09 | 2015-05-09 |
Totalt antal tilmeldte | 57 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103105948 | 1415980 | Simon Ellegaard Christensen | Jyderup Skakklub | 1836 | 1854 | 2015-05-05 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100202022 | 1450905 | Justin Widebæk Jensen | Præstø Skakklub | 1012 | 1284 | 2015-05-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100802774 | 0 | Asbjørn Heshe | Roskilde Skakklub | 1087 | 2015-04-26 | ||||
100104191 | 1451162 | Christian Vikkelsø | BMS Skak | 1111 | 2015-04-10 | ||||
100104012 | 1447084 | Emmet Smith | Nørrebro Skakklub | 1228 | 2015-05-06 | ||||
100202102 | 1446576 | Marcus Juul Nielsen | Jyderup Skakklub | 1129 | 1534 | 2015-05-06 | |||
100802531 | 1435990 | Samuel Peter Heine May | Skakforeningen ØBRO | 1672 | 1774 | 2015-05-07 | |||
100103861 | 1451138 | Simon Andreasen | BMS Skak | 1398 | 2015-04-12 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103111054 | 1450760 | Andreas Skovgaard | Nørrebro Skakklub | 1411 | 1649 | 2015-04-26 | |||
100802952 | - | Christian Vejen Weichel | Helsingør Skakklub | 900 | 2015-05-03 | ||||
100202298 | - | Daniel Bang | Køge Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
100103839 | 0 | Daniel Stefirta | BMS Skak | 1074 | 2015-04-12 | ||||
100103994 | 1444565 | Donald Brinch | Greve Skakklub | 1283 | 2015-04-12 | ||||
103111055 | 1450972 | Emil Skovgaard | Nørrebro Skakklub | 1263 | 1657 | 2015-04-26 | |||
100802927 | 1452703 | Mads Pasztor | Gribskov Skakklub | 1099 | 2015-04-13 | ||||
100202295 | - | Magnus Sidor | Køge Skakklub | 1070 | 2015-05-04 | ||||
100802763 | 1448129 | Markus Andreas Baadsgaard | Gribskov Skakklub | 1461 | 1669 | 2015-04-19 | |||
100103983 | 0 | Mikala Høyerup | BMS Skak | 1136 | 2015-05-08 | ||||
100202338 | - | Nicolai Ryder Tønnesen | Køge Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
100104074 | 1452282 | Nikolaj Brødsgaard | GSF-Caïssa | 1289 | 2015-04-24 | ||||
100802894 | - | Olav Erstad Jørgensen | Roskilde Skakklub | 1182 | 2015-05-07 | ||||
100202292 | - | Sander Stage-Steffensen | Køge Skakklub | 1041 | 2015-04-13 | ||||
100103869 | 1450999 | Sanschiro Kræmmer | Nørrebro Skakklub | 1274 | 2015-04-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | Aksel Meincke | 1000 | 2015-05-07 | ||||||
100103946 | 0 | Artur Stefirta | BMS Skak | 1002 | 2015-04-12 | ||||
100802777 | 0 | Asbjørn Klitgaard | Allerød Skakklub | 1133 | 2015-05-06 | ||||
100202340 | - | Axel Ravnsborg | Køge Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
101095158 | - | Ida Møller Christiansen | Køge Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
100104157 | - | Ingrid Elmer Nielsen-Refs | Amager Skakforening | 1002 | 2015-04-15 | ||||
- | Jonas van Meel | Amager Skakforening | 1000 | 2015-05-03 | |||||
100104036 | 1451391 | Kasper Løth Mikkelsen | Tåstrup Skakforening | 1112 | 2015-04-12 | ||||
100103868 | 1451006 | Kischieciro Kræmmer | Nørrebro Skakklub | 1203 | 2015-04-21 | ||||
- | Niklas Printzlau | Helsingør | 900 | 2015-05-03 | |||||
100802958 | - | Niklas Teije Printzlau | Helsingør Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
100802954 | 1449257 | Nis Madsen | Helsingør Skakklub | 900 | 1000 | 2015-05-03 | |||
100802948 | - | Oliver Bergholt | Gribskov Skakklub | 1000 | 2015-04-16 | ||||
100202329 | - | Rasmus Emil Ryder Tønnesen | Køge Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
100104144 | - | Sebastian Brødsgaard | GSF-Caïssa | 1000 | 2015-04-24 | ||||
100104033 | 0 | Signe Nielsen | BMS Skak | 1113 | 2015-04-11 | ||||
100802913 | - | Sigrid Erstad Jørgensen | Roskilde Skakklub | 1000 | 2015-05-07 | ||||
100202293 | - | Theo Stage-Steffensen | Køge Skakklub | 1000 | 2015-04-13 | ||||
103111577 | 0 | Tobias Brødsgaard | GSF-Caïssa | 1232 | 2015-04-24 | ||||
100202204 | 1452975 | Villiam Vestergaard | Præstø Skakklub | 1183 | 2015-05-04 | ||||
100202101 | 1440071 | William Ellegaard Christensen | Jyderup Skakklub | 1152 | 1348 | 2015-05-05 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100202339 | - | Emil Bang | Køge Skakklub | 1000 | 2015-05-05 | ||||
100802945 | - | Emil Keis Neerbek | Allerød Skakklub | 1000 | 2015-05-01 | ||||
100202278 | - | Johannes F. Jensen | Præstø Skakklub | 917 | 2015-04-14 | ||||
100104139 | 1452797 | Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs | Amager Skakforening | 982 | 2015-04-15 | ||||
100104203 | - | Leo Leyang Goh Dyrkjøb | Nørrebro Skakklub | 1000 | 2015-05-01 | ||||
- | Lukas Iskos | Nørrebro | 1000 | 2015-05-07 | |||||
100104220 | - | Malte Dreves Erikstrup | GSF-Caïssa | 1000 | 2015-04-14 | ||||
100104215 | - | Malthe Brynning Andersen | BMS Skak | 1000 | 2015-04-28 | ||||
100104086 | - | Nelli Zsigri Dyndgaard | Nørrebro Skakklub | 1000 | 2015-04-29 | ||||
100104216 | - | Noah Wahlgreen | Nørrebro Skakklub | 1000 | 2015-04-20 | ||||
100103976 | 0 | Oliver Watts | BMS Skak | 1000 | 2015-04-10 | ||||
- | Oskar van Meel | Amager Skakforening | 1000 | 2015-05-03 | |||||
100104248 | - | William Østergaard-Nielsen | Nørrebro Skakklub | 1000 | 2015-04-19 |