loading
Arbejder ...

Quick Weekend XXII

Vis Gruppe : ParringerPGN
Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Bang Madsen
Tåstrup Skakforening
13691617
6
0
2
1
3
0
4
0
5
+
241,8513312,531586
2Michael Wengel-Nielsen
Sorø Skakklub
14201539
5
½
1
0
6
1
3
½
4
1
322,7514312,461561
3Nienke van den Brink
GSF-Caïssa
14301543
4
1
5
1
1
1
2
½
6
1
12,815382,501623
4Erik Friberg
Hvidovre Skakklub
14091521
3
0
6
½
5
0
1
1
2
0
5 - 62,6513572,311505
5Torben William Petersen
Skakklubben af 1927, Ringsted
13971569
2
½
3
0
4
1
6
0
1
-
5 - 6213752,281538
6Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
13341472
1
1
4
½
2
0
5
1
3
0
3213571,921484
Indbydelse
 

Taastrup Quick Weekend XXII

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT i Taastrup Medborgerhus.

 
Spilledage: 9/10 - 11/10 2015

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 10:00-15:00 & 15:30-20:30.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
 
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i 2 grupper ved 5 grupper og 3 1. præmier på 1000 kr. ved 9 grupper - stadig ved lodtrækning. 
Præmier i øvrige grupper 600 kr. Dvs. mere end 100% af indskuddet minus EMT -afgift.
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates.
Indskud: 130 kr.
 
Overnatning: Mulighed for overnatning et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning. Transport mellem spillestedet og overnatningen kan klares med s-toget, hvor man kun skal et stop.
 
Tilmelding: Senest d. 06/10 (med overnatning kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via denne side ellers til nedenstående person.

Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Periode 2015-10-09 .. 2015-10-11
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Quick Weekend XXII

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 1 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 2 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 3 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 4 6 2015-10-09 2015-10-06
Basis 5 6 2015-10-09 2015-10-06
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100428 1404113 1. WFM Louise Winther Fredericia Skakforeningen ØBRO 2044 2076 2015-08-27
100103912 1444514 2. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2212 2331 2015-07-20
103106047 1504940 3. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1880 1959 2015-09-14
1507052 4. Erlend Kyrkjebo 2083 2083 2015-10-05
100102729 1408658 5. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2056 2097 2015-09-12
100800945 1405306 6. Jan Mose Nielsen Tåstrup Skakforening 1993 2014 2015-09-12
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103109616 1441540 1. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1788 1866 2015-09-30
100103576 1414917 2. Mark Kirkebække Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1685 1759 2015-09-12
102100937 1427962 3. Dick Sørensen Frederiksberg Skakforening 1839 1879 2015-07-28
100100138 1406175 4. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1734 1807 2015-10-06
100802146 1402714 5. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1813 1869 2015-08-03
1511599 6. Hanna B. Kyrkjebo 1864 1926 2015-10-05
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802811 1442074 1. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1640 1701 2015-09-12
100103833 1438999 2. Albert Emil Lyng Petersen BMS Skak 1683 1756 2015-09-27
100801538 1413228 3. Helge Neesgård-Madsen GSF-Caïssa 1704 1816 2015-10-06
100103837 1441400 4. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1695 1771 2015-09-15
100802654 1429590 5. Wojciech Zbigniew Pawlak Køge Skakklub 1697 1793 2015-07-23
1511602 6. Marte B. Kyrkjebo 1814 1882 2015-10-05
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102153 1438760 1. Sonny Holtzmann Nakskov Skakklub 1564 1742 2015-08-22
100800739 1408526 2. Palle Nielsen Helsingør Skakklub 1596 1695 2015-10-03
100100016 1411098 3. Jan Kargaard Jensen Svogerslev Skakklub 1633 1721 2015-09-29
100103836 1442589 4. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1495 1622 2015-10-06
100802044 1405713 5. Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1519 1488 2015-07-26
100100322 1411225 6. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1501 1619 2015-08-22
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100892 1432176 1. Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening 1369 1617 2015-10-05
100200689 1424556 2. Michael Wengel-Nielsen Sorø Skakklub 1420 1539 2015-09-15
100104149 1452568 3. Nienke van den Brink GSF-Caïssa 1430 1543 2015-08-15
100102444 1413961 4. Erik Friberg Hvidovre Skakklub 1409 1521 2015-10-03
100200903 1424270 5. Torben William Petersen Skakklubben af 1927, Ringsted 1397 1569 2015-10-07
100200857 1428160 6. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1334 1472 2015-10-01
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103953 1450611 1. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1006 0 2015-08-30
100801658 1431935 2. Jørgen Holm Hansen Tåstrup Skakforening 1000 1329 2015-09-24
100802375 1416669 3. Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem - Indland 1229 1518 2015-10-01
100104165 1451375 4. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1000 2015-10-07
100103481 1418297 5. Flemming Wadtland Tåstrup Skakforening 1099 1440 2015-08-18
100802894 1457063 6. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1303 2015-10-06