loading
Arbejder ...

Silkeborg Bymesterskab 2015

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1813
8
0
2
½
3
½
4
½
5
0
6
½
7
½
63,051797
2David Glasscock
Silkeborg Skakklub Af 1930
1857
7
1
1
½
8
½
3
½
4
1
5
0
6
0
43,51857
3Jesper Fuglsig Andresen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1966
6
1
7
0
1
½
2
½
8
½
4
0
5
0
84,651902
4Birger Poul Møller
Silkeborg Skakklub Af 1930
1776
5
1
6
0
7
0
1
½
2
0
3
1
8
1
52,651802
5Lars Bøgedal Mæhle
Silkeborg Skakklub Af 1930
1860
4
0
8
½
6
1
7
0
1
1
2
1
3
1
23,551889
6Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
1703
3
0
4
1
5
0
8
0
7
0
1
½
2
1
71,951720
7Søren Mejrup
Silkeborg Skakklub Af 1930
2009
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
½
1
½
515,052009
8Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1866
1
1
5
½
2
½
6
1
3
½
7
½
4
0
433,61878

Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Kjeld Ehlers
Vejlby-Risskov Skakklub
1673
8
½
2
½
3
0
4
½
5
1
6
½
7
1
424,61655
2Ove Jelling
Silkeborg Skakklub Af 1930
1428
7
0
1
½
8
½
3
0
4
1
5
1
6
½
52,051493
3Per Sønderskov
Silkeborg Skakklub Af 1930
1595
6
½
7
1
1
1
2
1
8
½
4
1
5
½
13,81654
4Søren Westergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1586
5
½
6
0
7
0
1
½
2
0
3
0
8
½
83,71487
5Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1473
4
½
8
½
6
½
7
1
1
0
2
0
3
½
362,51496
6Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1666
3
½
4
1
5
½
8
1
7
0
1
½
2
½
434,551650
7Kim Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1588
2
1
3
0
4
1
5
0
6
1
8
1
1
0
443,71601
8Flemming Koch Jensen
Enkeltmedlem - Indland
1531
1
½
5
½
2
½
6
0
3
½
7
0
4
½
73,11504

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jørn Henning Andreasen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1207
8
0
2
1
3
1
4
½
5
0
6
0
7
1
42,551250
2Niels Tjellden
Silkeborg Skakklub Af 1930
1372
7
1
1
0
8
0
3
0
4
½
5
½
6
0
284,31269
3Henrik Wang-Holm
Silkeborg Skakklub Af 1930
1306
6
0
7
1
1
0
2
1
8
1
4
½
5
0
53,61302
4Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1237
5
½
6
1
7
0
1
½
2
½
3
½
8
1
432,851289
5Stig Nørregård
Silkeborg Skakklub Af 1930
1368
4
½
8
1
6
0
7
1
1
1
2
½
3
1
524,251402
6Carsten Mogensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1404
3
1
4
0
5
1
8
0
7
1
1
1
2
1
514,61422
7Anton Krogh
Silkeborg Skakklub Af 1930
1208
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
1
1
0
272,551183
8Mogens Højgaard Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1290
1
1
5
0
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
363,41272

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Erik Søe Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1029
8
½
2
1
3
+
4
0
5
1
6
0
7
0
52,91011
2Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1016
7
1
1
0
8
0
3
+
4
0
5
½
6
0
62,75947
3Simon Møller Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1061
6
0
7
0
1
-
2
-
8
-
4
-
5
-
081,151009
4Iver Liin
Silkeborg Skakklub Af 1930
1138
5
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
+
8
1
613,951185
5John Christoffer Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
½
3
+
72,6875
6Alice Kaltoft
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
3
1
4
0
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
623,051198
7Karl Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1000
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
8
0
1
1
443,051043
8Ole Boye-Hansen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1094
1
½
5
1
2
1
6
0
3
+
7
1
4
0
33,551092
Indbydelse

Grupper: Der spilles 7 runder i 8 mands grupper. Nederste gruppe spilles evt. som Monrad.

Spillested: Lunden, Vestergade 74, Silkeborg 

Spilledatoer: 3/09, 10/09, 17/09, 8/10, 22/10, 5/11, 26/11

Spilletidspunkt: Fra kl. 19.00 til 24.00.

Betænkningstid:

90 minutter til 40 træk plus 30 minutter samt opsparet tid til resten af partiet.

Derudover tillægges 30 sekunder pr. træk hele partiet igennem.

Rygning er ikke tilladt i Lunden.

Indskud: Ens for alle kr. 125,-

PræmierHele indskuddet (bortset fra EMT - afgift)   

Bymester: Vinder af øverste gruppe kåres som bymester. Dette afgøres først efter point, herefter ved korrektionsberegning.

Tilmelding: Senest d. 27.08 2014 via opslag i Silkeborg Skakklub, ved kontakt til Johnny Koust Rasmussen på tlf. 51 56 10 61 / formand@silkeborgskakklub.dk eller online via DSU's turneringsmodul.

Periode 2015-09-03 .. 2015-11-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://www.silkeborgskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Johnny Koust Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Bymesterskab 2015

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.silkeborgskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 8 2015-09-03 2015-08-27
Basis 1 8 2015-09-03 2015-08-27
Basis 2 8 2015-09-03 2015-08-27
Basis 3 8 2015-09-03 2015-08-27
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900509 1422383 1. Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 1813 1822 2015-08-10
100602274 1428977 2. David Glasscock Silkeborg Skakklub Af 1930 1857 1921 2015-08-13
100602597 1461370 3. Jesper Fuglsig Andresen Silkeborg Skakklub Af 1930 1966 2015-08-28
100600978 1421816 4. Birger Poul Møller Silkeborg Skakklub Af 1930 1776 1836 2015-08-28
100600227 1451731 5. Lars Bøgedal Mæhle Silkeborg Skakklub Af 1930 1860 2015-08-31
100901544 1427032 6. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1703 1771 2015-08-10
100600395 1409018 7. Søren Mejrup Silkeborg Skakklub Af 1930 2009 2091 2015-08-31
100600236 1407333 8. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1866 1930 2015-08-10
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600981 1404741 1. Kjeld Ehlers Vejlby-Risskov Skakklub 1673 1678 2015-08-25
100600388 1421115 2. Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930 1428 2015-08-27
100602554 1451790 3. Per Sønderskov Silkeborg Skakklub Af 1930 1595 2015-08-20
100601461 1422960 4. Søren Westergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1586 1730 2015-08-13
100602137 1421417 5. Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1473 1685 2015-08-13
100602138 1440659 6. Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1666 2015-08-13
100600393 1421522 7. Kim Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1588 2015-08-28
100901428 1453238 8. Flemming Koch Jensen Enkeltmedlem - Indland 1531 2015-08-30
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100602534 1454080 1. Jørn Henning Andreasen Silkeborg Skakklub Af 1930 1207 2015-08-25
100601815 1422804 2. Niels Tjellden Silkeborg Skakklub Af 1930 1372 2015-08-27
100900257 1434640 3. Henrik Wang-Holm Silkeborg Skakklub Af 1930 1306 2015-08-13
100600231 1421069 4. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1237 1557 2015-08-13
100602535 1451774 5. Stig Nørregård Silkeborg Skakklub Af 1930 1368 2015-08-12
100601752 1421794 6. Carsten Mogensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1404 2015-08-30
100500736 1421549 7. Anton Krogh Silkeborg Skakklub Af 1930 1208 2015-08-27
100601230 1421182 8. Mogens Højgaard Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1290 2015-08-26
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600392 1429078 1. Erik Søe Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1029 2015-08-28
100602519 1454102 2. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1016 2015-08-17
100602555 1454099 3. Simon Møller Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1061 2015-08-28
103104318 1421697 4. Iver Liin Silkeborg Skakklub Af 1930 1138 2015-08-12
100602575 1453947 5. John Christoffer Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2015-08-29
100602503 1454110 6. Alice Kaltoft Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2015-08-28
100600400 1454129 7. Karl Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 2015-08-23
100600226 1428896 8. Ole Boye-Hansen Silkeborg Skakklub Af 1930 1094 2015-08-20