loading
Arbejder ...

Juniorholdturneringen 1 HK 2015/16

Vis Gruppe : ParringerPGN
Juniorholdturneringen 1 HK 2015/16 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1William Østergaard-Nielsen
Nørrebro Skakklub
1052
2
1
34
0
41
1
44
½
50
0
31
1
11
1
27
½
19
1
610 - 133,151219
2Ivan Ichtchenko
Amager Skakforening
1000
1
0
42
0
26
0
50
0
24
1
41
0
22
1
10
0
25
½
38 - 432,7988
3Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub
1045
4
0
36
0
43
0
64
1
52
0
10
0
   158 - 712,4976
4Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1034
3
1
46
0
28
1
52
0
62
1
43
0
79
1
12
0
27
0
417 - 233,451059
5Lukas Iskos
Nørrebro Skakklub
1000
6
1
38
1
47
1
68
1
54
1
12
0
13
1
29
0
21
1
76 - 73,31243
6Thor Espenhain Sterregaard
Amager Skakforening
1000
5
0
58
0
30
0
54
0
75
1
45
0
41
1
14
0
29
0
244 - 553,45913
7Leo Leyang Goh Dyrkjøb
Nørrebro Skakklub
1000
8
0
40
1
63
1
48
1
48
1
65
0
15
1
57
0
23
1
610 - 133,851104
8Jonas van Meel
Amager Skakforening
1000
7
1
59
1
60
1
      325 - 371,51090
9Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1074
10
0
41
½
20
1
   
73
0
28
½
80
1
325 - 372,351103
10Emil Skovgaard
Nørrebro Skakklub
1547
9
1
17
1
50
1
25
1
36
1
3
1
28
1
2
1
44
1
91 - 27,71604
11Jacob Brendstrup Hansen
Tåstrup Skakforening
1000
12
½
43
0
22
1
66
0
27
0
26
0
1
0
30
0
36
0
56 - 573,3892
12Kishichiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1497
11
½
19
0
52
1
27
½
66
1
5
1
30
1
4
1
46
1
76 - 78,051450
13Kristian Valsted
Tåstrup Skakforening
1000
14
0
45
1
    
5
0
32
0
81
0
158 - 712,05937
14Sanschiro Kræmmer
Nørrebro Skakklub
1314
13
1
21
1
54
1
   
32
1
6
1
64
1
610 - 134,851366
15Ada Yildiz
Tåstrup Skakforening
1000
16
0
61
0
62
0
   
7
0
82
0
40
0
075 - 832,7839
16Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
1243
15
1
23
1
56
1
57
1
40
1
73
1
82
1
41
1
83
1
91 - 26,751356
17Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1400
18
1
10
0
46
1
   
43
1
50
0
73
0
325 - 374,21346
18Daniel Bang
Køge Skakklub
1000
17
0
49
0
 
71
0
41
0
69
0
   075 - 831,7899
19Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1175
20
1
12
1
58
0
   
63
1
54
0
1
0
325 - 373,451155
20Carl Poulsen
Køge Skakklub
1000
19
0
 
9
0
28
0
45
1
37
0
83
1
23
0
45
1
325 - 373,65961
21Kasper Løth Mikkelsen
Tåstrup Skakforening
1079
22
1
14
0
64
1
   
61
1
56
0
5
0
325 - 373,11075
22Mathilde Dalsgaard
Køge Skakklub
1000
21
0
51
0
11
0
73
0
63
0
70
0
2
0
44
0
32
0
075 - 833,55787
23Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
1006
24
1
16
0
59
1
36
0
25
0
71
0
45
1
20
1
7
0
417 - 233,551026
24Emil Bang
Køge Skakklub
1000
23
0
53
0
 
49
0
2
0
44
0
   075 - 832880
25Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
1386
26
1
50
0
33
1
10
0
23
1
49
1
80
1
73
0
2
½
146,151357
26Mikkel Storgaard
Allerød Skakklub
1047
25
0
33
0
2
1
72
0
64
1
11
1
   325 - 372,51070
27Gustav Trærup
Sorø Skakklub
1382
28
1
52
½
35
1
12
½
11
1
74
1
36
1
1
½
4
1
57,351389
28Gorm Nissen
Allerød Skakklub
1000
27
0
 
4
0
20
1
68
½
47
1
10
0
9
½
 325 - 372,451025
29Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
1368
30
1
54
1
37
1
65
0
47
1
76
1
81
1
5
1
6
1
83 - 47,51391
30Erik Olsen
Allerød Skakklub
1000
29
0
35
½
6
1
   
12
0
11
1
 38 - 431,651038
31Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
1000
32
0
 
61
0
40
1
57
0
1
0
   158 - 712,15931
32Holger Rindel-Rasmussen
Allerød Skakklub
1072
31
1
37
1
    
14
0
13
1
22
1
417 - 232,61153
33Olav Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1353
34
0
26
1
25
0
      158 - 711,71322
34Mads Pasztor
BMS Skak
1420
33
1
1
1
49
1
      325 - 372,41447
35Andrea Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
1000
36
0
30
½
27
0
43
0
74
0
72
0
   ½72 - 742,5880
36Christian Vikkelsø
BMS Skak
1080
35
1
3
1
51
½
23
1
10
0
50
1
27
0
63
1
11
1
8 - 93,91224
37Sigrid Erstad Jørgensen
Roskilde Skakklub
1000
38
1
32
0
29
0
45
1
76
1
20
1
   417 - 232,51068
38Oliver Watts
BMS Skak
1000
37
0
5
0
53
1
      158 - 711,45973
39Victor Jee Rungew
Roskilde Skakklub
1000
40
1
60
1
57
0
      244 - 551,31032
40Vitus Jensen
BMS Skak
1000
39
0
7
0
55
1
31
0
16
0
56
0
57
0
45
0
15
1
244 - 553,9887
41Hagbard Sejner
Amager Skakforening
1000
42
0
9
½
1
0
69
0
18
1
2
1
6
0
16
0
57
0
38 - 433,4947
42Alexander Graulund
GSF-Caïssa
1287
41
1
2
1
       244 - 551,71301
43Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1000
44
1
11
1
3
1
35
1
72
0
4
1
17
0
80
0
50
0
515 - 162,81108
44Tobias Brødsgaard
GSF-Caïssa
1282
43
0
  
1
½
71
½
24
1
50
½
22
1
10
0
244,51237
45Hans August Wessel
Amager Skakforening
1000
46
0
13
0
 
37
0
20
0
6
1
23
0
40
1
20
0
244 - 553,75895
46Nikolaj Brødsgaard
GSF-Caïssa
1181
45
1
4
1
17
0
   
54
0
79
1
12
0
325 - 373,051179
47Elias van den Bosch
Amager Skakforening
1000
48
0
 
5
0
67
0
29
0
28
0
   075 - 832,1875
48Oscar Brinck-Jensen
GSF-Caïssa
1000
47
1
  
7
0
7
0
    158 - 711,5971
49Micki Aron Christoffersen
Hillerød Skakklub
1072
50
0
18
1
34
0
24
1
69
1
25
0
   325 - 372,11113
50Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1405
49
1
25
1
10
0
2
1
1
1
36
0
44
½
17
1
43
1
8 - 96,51405
51Afan Jahic
Hillerød Skakklub
1009
52
½
22
1
36
½
      244 - 551,21045
52Rasmus Emil Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1178
51
½
27
½
12
0
4
1
3
1
66
1
   417 - 233,11219
53Esther Møller Nyborg
Hillerød Skakklub
1023
54
0
24
1
38
0
      158 - 711,351007
54Magnus Sidor
Køge Skakklub
1174
53
1
29
0
14
0
6
1
5
0
67
0
46
1
19
1
63
1
515 - 165,151167
55Theodor Fredvig Olsen
Hillerød Skakklub
1000
56
0
62
0
40
0
77
½
70
0
57
0
   ½72 - 742,55877
56Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1071
55
1
57
1
16
0
61
1
73
1
40
1
64
1
21
1
61
1
83 - 44,451301
57Justin Widebæk Jensen
Præstø Skakklub
1152 
56
0
39
1
16
0
31
1
55
1
40
1
7
1
41
1
610 - 135,21188
58Asger Wulf
GSF-Caïssa
1050 
6
1
19
1
      244 - 550,91104
59Alfred Boes Askaa
GSF-Caïssa
1000 
8
0
23
0
      075 - 831940
60Lucas Buhelt
Allerød Skakklub
1000 
39
0
8
0
      075 - 831940
61Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1000 
15
1
31
1
56
0
77
1
63
1
21
0
81
0
56
0
417 - 233,71014
62Gustav Bøjlund
Skovbo Skakklub
1000 
55
1
15
1
74
0
4
0
78
0
   244 - 552,35979
63Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1000  
7
0
70
0
22
1
61
0
19
0
36
0
54
0
158 - 712,8892
64Malte Dreves Erikstrup
GSF-Caïssa
1032  
21
0
3
0
26
0
75
1
56
0
83
1
14
0
244 - 553,1977
65Emmet Smith
Nørrebro Skakklub
1404   
29
1
67
½
7
1
   38 - 432,41409
66Signe Nielsen
BMS Skak
1075   
11
1
12
0
52
0
   158 - 711,051073
67Benedicte Kistrup
BMS Skak
1000   
47
1
65
½
54
1
   38 - 430,851104
68Rebecca Brinck-Jensen
GSF-Caïssa
1000   
5
0
28
½
77
1
   56 - 571,51000
69Asbjørn Heshe
Roskilde Skakklub
1056   
41
1
49
0
18
1
   244 - 551,651072
70Sarah Bækgård Andersen
Roskilde Skakklub
1095   
63
1
55
1
22
1
   325 - 371,91149
71Asbjørn Klitgaard
Allerød Skakklub
1133   
18
1
44
½
23
1
   38 - 431,651171
72Nicolai Ryder Tønnesen
Køge Skakklub
1000   
26
1
43
1
35
1
   325 - 371,451095
73Mathias Bechlund
Nørrebro Skakklub
1182   
22
1
56
0
16
0
9
1
25
1
17
1
417 - 232,91232
74Marius Møller Nyborg
Hillerød Skakklub
1000   
62
1
35
1
27
0
   244 - 551,11041
75Sigurd Kristianssøn
Skovbo Skakklub
1000   
76
0
6
0
64
0
   075 - 831,45913
76Mikkel Ratzlaff
Hillerød Skakklub
1000   
75
1
37
0
29
0
   158 - 711,1995
77Nikolaj Li
Køge Skakklub
1000   
55
½
61
0
68
0
   ½72 - 741,5940
78Sebastian Brødsgaard
GSF-Caïssa
1090     
62
1
   158 - 710,61108
79Vahid Mohammed Jusufi
Køge Skakklub
1000      
4
0
46
0
82
1
158 - 711,2988
80Simon Andreasen
BMS Skak
1389      
25
0
43
1
9
0
158 - 712,251333
81Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
1000      
29
0
61
1
13
1
244 - 551,11041
82Valdemar Marager
Allerød Skakklub
1000      
16
0
15
1
79
0
158 - 711,2988
83Emil Seidelin Dam
GSF-Caïssa
1000      
20
0
64
0
16
0
075 - 831,15931

Importeret fra holdturnerings systemet i 1HK

Indbydelse

Juniorholdturneringen 1 HK 2015/16

Periode 2015-10-31 .. 2016-03-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.kobenhavnsskakunion.dk/holdturneringen/tabel.php?id=191
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Erik Olsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Juniorholdturneringen 1 HK 2015/16

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.kobenhavnsskakunion.dk/holdturneringen/tabel.php?id=191

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Juniorholdturneringen 1 HK 2015/16 83 2015-10-31 2015-10-31
Totalt antal tilmeldte 83
Deltagere i gruppen Juniorholdturneringen 1 HK 2015/16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104248 1458442 1. William Østergaard-Nielsen Nørrebro Skakklub 1052 0 2016-03-15
100104028 1455850 2. Ivan Ichtchenko Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104216 1457349 3. Noah Wahlgreen Nørrebro Skakklub 1045 0 2016-03-15
100104139 1452797 4. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1034 0 2016-03-15
101095257 1461613 5. Lukas Iskos Nørrebro Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104098 1455877 6. Thor Espenhain Sterregaard Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104203 1458078 7. Leo Leyang Goh Dyrkjøb Nørrebro Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104200 1455885 8. Jonas van Meel Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104136 1451367 9. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1074 0 2016-03-15
103111055 1450972 10. Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1547 1635 2016-03-15
100104165 1451375 11. Jacob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening 1000 0 2016-03-15
100103868 1451006 12. Kishichiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1497 1591 2016-03-15
100104226 1458175 13. Kristian Valsted Tåstrup Skakforening 1000 0 2016-03-15
100103869 1450999 14. Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1314 1405 2016-03-15
100104133 1450778 15. Ada Yildiz Tåstrup Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104090 1454188 16. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1243 1256 2016-03-15
100104064 1450670 17. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1400 1493 2016-03-15
100202298 1458019 18. Daniel Bang Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104135 1451359 19. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1175 1405 2016-03-15
100202353 - 20. Carl Poulsen Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104036 1451391 21. Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening 1079 0 2016-03-15
100202332 1459538 22. Mathilde Dalsgaard Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100103953 1450611 23. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1006 0 2016-03-15
100202339 1458370 24. Emil Bang Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100202092 1447955 25. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1386 1444 2016-03-15
100802858 1457322 26. Mikkel Storgaard Allerød Skakklub 1047 0 2016-03-15
100202236 1446649 27. Gustav Trærup Sorø Skakklub 1382 1742 2016-03-15
100802993 - 28. Gorm Nissen Allerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100202091 1444808 29. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1368 1434 2016-03-15
100802899 1454366 30. Erik Olsen Allerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100202278 1457942 31. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1000 0 2016-03-15
100802838 1457268 32. Holger Rindel-Rasmussen Allerød Skakklub 1072 0 2016-03-15
100802894 1457063 33. Olav Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1353 0 2016-03-15
100802927 1452703 34. Mads Pasztor BMS Skak 1420 1604 2016-03-15
100802907 1457993 35. Andrea Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104191 1451162 36. Christian Vikkelsø BMS Skak 1080 0 2016-03-15
100802913 1457454 37. Sigrid Erstad Jørgensen Roskilde Skakklub 1000 0 2016-03-15
100103976 1456075 38. Oliver Watts BMS Skak 1000 0 2016-03-15
100802929 1459899 39. Victor Jee Rungew Roskilde Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104252 1454935 40. Vitus Jensen BMS Skak 1000 0 2016-03-15
100104233 1455842 41. Hagbard Sejner Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100103936 1451111 42. Alexander Graulund GSF-Caïssa 1287 0 2016-03-15
100104157 1455907 43. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
103111577 1454145 44. Tobias Brødsgaard GSF-Caïssa 1282 0 2016-03-15
100104232 1455834 45. Hans August Wessel Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104074 1452282 46. Nikolaj Brødsgaard GSF-Caïssa 1181 1412 2016-03-15
101095284 - 47. Elias van den Bosch Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104304 - 48. Oscar Brinck-Jensen GSF-Caïssa 1000 0 2016-03-15
100802931 1454021 49. Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub 1072 1348 2016-03-15
100202292 1455796 50. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1405 0 2016-03-15
100802878 1450964 51. Afan Jahic Hillerød Skakklub 1009 1183 2016-03-15
100202329 1457535 52. Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1178 0 2016-03-15
100802815 1457438 53. Esther Møller Nyborg Hillerød Skakklub 1023 0 2016-03-15
100202295 1455800 54. Magnus Sidor Køge Skakklub 1174 0 2016-03-15
100802978 1460960 55. Theodor Fredvig Olsen Hillerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100202293 1455818 56. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1071 0 2016-03-15
100202022 1450905 57. Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub 1152 1277 2016-03-15
100103789 1454170 58. Asger Wulf GSF-Caïssa 1050 0 2016-03-15
100104303 - 59. Alfred Boes Askaa GSF-Caïssa 1000 0 2016-03-15
100104106 - 60. Lucas Buhelt Allerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104306 - 61. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100202360 - 62. Gustav Bøjlund Skovbo Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104307 - 63. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1000 0 2016-03-15
100104220 1457411 64. Malte Dreves Erikstrup GSF-Caïssa 1032 0 2016-03-15
100104012 1447084 65. Emmet Smith Nørrebro Skakklub 1404 1498 2016-03-15
100104033 1455990 66. Signe Nielsen BMS Skak 1075 0 2016-03-15
100103780 1444883 67. Benedicte Kistrup BMS Skak 1000 0 2016-03-15
100104271 1460684 68. Rebecca Brinck-Jensen GSF-Caïssa 1000 0 2016-03-15
100802774 1457179 69. Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub 1056 0 2016-03-15
100802908 1456920 70. Sarah Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1095 0 2016-03-15
100802777 1457047 71. Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub 1133 0 2016-03-15
100202338 1458361 72. Nicolai Ryder Tønnesen Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104273 1461060 73. Mathias Bechlund Nørrebro Skakklub 1182 0 2016-03-15
100802925 1458060 74. Marius Møller Nyborg Hillerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100202367 - 75. Sigurd Kristianssøn Skovbo Skakklub 1000 0 2016-03-15
100802935 1458140 76. Mikkel Ratzlaff Hillerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100202374 - 77. Nikolaj Li Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104144 1454161 78. Sebastian Brødsgaard GSF-Caïssa 1090 0 2016-03-15
100202387 - 79. Vahid Mohammed Jusufi Køge Skakklub 1000 0 2016-03-15
100103861 1451138 80. Simon Andreasen BMS Skak 1389 1539 2016-03-15
100104327 - 81. Julio Guillermo Quiñones-Maletti BMS Skak 1000 0 2016-03-15
100802798 0 82. Valdemar Marager Allerød Skakklub 1000 0 2016-03-15
100104189 1459627 83. Emil Seidelin Dam GSF-Caïssa 1000 0 2016-03-15