DM 2019
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne | 2336 | 2348 | 13 | 19 | 14 | 23 | 8 | 2 | 4 | 4½ | 5 - 6 | 4,95 | 2327 | 4,92 | 2344 | |
2 | FM Nicolai Kvist Brondt Pedersen Skanderborg Skakklub | 2335 | 2307 | 14 | 10 | 9 | 4 | 12 | 1 | 3 | 5 | 1 | 4,55 | 2344 | 4,10 | 2325 | |
3 | FM Hilmir Freyr Heimisson Køge Skakklub | 2315 | 2299 | 15 | 12 | 6 | 19 | 10 | 8 | 2 | 5 | 3 | 0 | 2315 | 4,41 | 2311 | |
4 | IM Steffen Pedersen Sydøstfyn | 2265 | 2322 | 16 | 17 | 7 | 2 | 5 | 12 | 1 | 5 | 2 | 0 | 2265 | 4,40 | 2328 | |
5 | FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO | 2255 | 2288 | 17 | 16 | 18 | 13 | 4 | 9 | 12 | 5 | 4 | 4,5 | 2265 | 4,56 | 2297 | |
6 | Brian Jørgen Jørgensen Skakforeningen ØBRO | 2253 | 2261 | 18 | 20 | 3 | 12 | 7 | 14 | 23 | 4 | 9 | 4,55 | 2242 | 4,48 | 2251 | |
7 | Bjarke Hautop Kristensen Skakklubben Evans | 2199 | 2211 | 19 | 13 | 4 | 17 | 6 | 23 | 14 | 4½ | 7 | 4 | 2209 | 3,91 | 2223 | |
8 | FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 | 2199 | 2212 | 20 | 18 | 24 | 9 | 1 | 3 | 10 | 3 | 17 | 3,75 | 2184 | 3,74 | 2197 | |
9 | Jacob K. Høyer Furesø Skakklub | 2187 | 2201 | 21 | 23 | 2 | 8 | 19 | 5 | 11 | 3½ | 12 | 3,8 | 2181 | 3,81 | 2195 | |
10 | Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub | 2181 | 2214 | 22 | 2 | 23 | 15 | 3 | 18 | 8 | 4½ | 5 - 6 | 3,7 | 2197 | 3,89 | 2226 | |
11 | FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub | 2149 | 2140 | 23 | 21 | 19 | 18 | 14 | 17 | 9 | 3½ | 14 | 4 | 2139 | 3,71 | 2136 | |
12 | Casper Yukun Liu BMS Skak | 2140 | 2174 | 24 | 3 | 17 | 6 | 2 | 4 | 5 | 4 | 8 | 2,75 | 2165 | 2,90 | 2218 | |
13 | Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn | 2135 | 2155 | 1 | 7 | 20 | 5 | 23 | 22 | 16 | 2 | 21 | 3,4 | 2107 | 3,46 | 2126 | |
14 | WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub | 2134 | 2144 | 2 | 22 | 1 | 24 | 11 | 6 | 7 | 3½ | 11 | 3 | 2144 | 3,03 | 2153 | |
15 | Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub | 2119 | 2136 | 3 | 24 | 22 | 10 | 16 | 19 | 21 | 3 | 18 | 3,55 | 2108 | 3,58 | 2113 | |
16 | WFM Maria Vasova Skakklubben af 1968 | 2115 | 2124 | 4 | 5 | 21 | 20 | 15 | 24 | 13 | 2 | 22 | 3,4 | 2087 | 3,25 | 2099 | |
17 | Peter Thorsbro Furesø Skakklub | 2111 | 2116 | 5 | 4 | 12 | 7 | 21 | 11 | 22 | 3 | 15 | 3,1 | 2109 | 2,98 | 2116 | |
18 | Alexander Le Besq Frem Skakklub | 2106 | 2142 | 6 | 8 | 5 | 11 | 20 | 10 | 24 | 3½ | 13 | 3 | 2116 | 3,17 | 2149 | |
19 | Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening | 2095 | 2113 | 7 | 1 | 11 | 3 | 9 | 15 | 20 | 3 | 16 | 2,6 | 2103 | 2,74 | 2123 | |
20 | WFM Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO | 2056 | 2048 | 8 | 6 | 13 | 16 | 18 | 21 | 19 | 3 | 19 | 2,8 | 2060 | 2,55 | 2066 | |
21 | Lars Christensen Faxe Skakklub | 2038 | 2042 | 9 | 11 | 16 | 22 | 17 | 20 | 15 | 1 | 24 | 2,8 | 2002 | 2,81 | 2006 | |
22 | WFM Thomine Stolberg-Rohr Skakklubben Evans | 2031 | 2039 | 10 | 14 | 15 | 21 | 24 | 13 | 17 | 2 | 23 | 2,8 | 2015 | 2,69 | 2025 | |
23 | Richard Lilja Skørping Skakklub | 2025 | 2065 | 11 | 9 | 10 | 1 | 13 | 7 | 6 | 4 | 10 | 1,9 | 2079 | 2,11 | 2103 | |
24 | Michael Nord Tårnet Svendborg | 2020 | 2066 | 12 | 15 | 8 | 14 | 22 | 16 | 18 | 2½ | 20 | 2,55 | 2019 | 2,80 | 2060 |
Præmier:
1. 1500 kr. + oprykning til Landsholdsklassem
2. 800 kr.
3. 600 Kr.
4. 400 kr.
Ratingpræmier: Under 2138.
1. 600 kr.
2. 500 Kr.
3. 400 Kr.
Bedste junior vinder Junior-DM + 2.000 kr.
Bedste Kvinde vinder Kvinde DM + 2000 kr.
DM 2019 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Indbydelse til DM i SKAK 2019 Dansk Skak Union og skakklubberne Sydøstfyn og Tårnet Svendborg indbyder unionens medlemmer til DM og påsketurnering 2019 Spillested: Transport: Tidsrum: Elo-rating: Indskud og Tilmeldingsfrister: Har man ikke betalt eller positivt bekræftet sin deltagelse senest ved tilmeldingsfristens udløb, tages man ud af turneringen. Præmier: Turneringsformer: Der stilles enkeltværelse til rådighed på Hotel Svendborg fra lørdag den 13. april for alle deltagere i Landsholdsklassen. GM vil få 5.000 kr. i startpenge, dog 10.000 kr. hvis rating på +2600. Kandidatklassen Veteranklassen Øvrige grupper Kort Påske: G7: G5: Betænkningstiden Remistilbud
Par-lyn Lynskak-DM Tilmelding til DM i Lyn her. Indkvartering Bookingkoden er SKAK2019 Telefon nummer til stævnekontoret kommer senere |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Periode | 2019-04-13 .. 2019-04-22 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Turneringens egen hjemmeside | http://www.skak-dm.dk/ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Turnerings komite | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hoveddommer | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dommere |
Alle grupper: Jørgen Kiel Landsholdsklassen: Jørgen Kiel Kandidatklassen: Jørgen Kiel , Steen Juul Mortensen G7 Gruppe 1: Steen Juul Mortensen G7 Gruppe 2: Steen Juul Mortensen G7 Gruppe 3: Niels Henrik Cappelen Kort Påske 2. Gruppe 1: Michael Hansen kort Påske 2 Gruppe 2: Michael Hansen Kort Påske 2 Gruppe 3: Michael Hansen Kort Påske 2. Gruppe 4: Michael Hansen Veteranklassen: Niels Henrik Cappelen g5 2.forløb: Steen Juul Mortensen Kort Påske 1. Gruppe 1.: Jørgen Kiel Kort Paaske 1. Gruppe 2: Jørgen Kiel Kort Paaske 1. Gruppe 3: Jørgen Kiel g5 1. forløb: Jørgen Kiel |
Tilmeldings muligheder til DM 2019 English enrolment form
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Landsholdsklassen | 10 | 2019-04-13 | 2019-04-01 |
Kandidatklassen | 24 | 2019-04-16 | 2019-04-15 |
G7 Gruppe 1 | 16 | 2019-04-16 | 2019-04-15 |
G7 Gruppe 2 | 16 | 2019-04-16 | 2019-04-15 |
G7 Gruppe 3 | 18 | 2019-04-16 | 2019-04-15 |
Kort Påske 2. Gruppe 1 | 16 | 2019-04-18 | 2019-04-17 |
kort Påske 2 Gruppe 2 | 16 | 2019-04-18 | 2019-04-17 |
Kort Påske 2 Gruppe 3 | 16 | 2019-04-18 | 2019-04-17 |
Kort Påske 2. Gruppe 4 | 18 | 2019-04-18 | 2019-04-17 |
Veteranklassen | 18 | 2019-04-18 | 2019-04-17 |
g5 2.forløb | 18 | 2019-04-18 | 2019-04-17 |
Kort Påske 1. Gruppe 1. | 18 | 2019-04-13 | 2019-04-12 |
Kort Paaske 1. Gruppe 2 | 18 | 2019-04-13 | 2019-04-12 |
Kort Paaske 1. Gruppe 3 | 18 | 2019-04-13 | 2019-04-12 |
g5 1. forløb | 8 | 2019-04-13 | 2019-04-12 |
Totalt antal tilmeldte | 248 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100801531 | 1401378 | 1. IM Mikkel Djernæs Antonsen | Køge Skakklub | 2418 | 2426 | 2019-04-01 | |||
100901592 | 1438832 | 2. IM Jesper Søndergård Thybo | Jetsmark Skakklub | 2514 | 2513 | 2019-03-10 | |||
100800407 | 1400266 | 3. GM Sune Berg Hansen | Hillerød Skakklub | 2588 | 2590 | 2019-03-20 | |||
100202460 | 2900440 | 4. GM Boris Chatalbashev | Køge Skakklub | 2521 | 2521 | 2019-03-01 | |||
100901506 | 1413767 | 5. IM Igor Teplyi | Skakklubben af 1968 | 2426 | 2418 | 2019-03-30 | |||
103107144 | 1416928 | 6. IM Bjørn Møller Ochsner | Skanderborg Skakklub | 2499 | 2486 | 2019-03-13 | |||
100602308 | 1440640 | 7. FM Filip Boe Olsen | Skanderborg Skakklub | 2413 | 2414 | 2019-03-31 | |||
100700431 | 1406000 | 8. GM Allan Stig Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2540 | 2541 | 2019-03-11 | |||
103110502 | 1444948 | 9. IM Jonas Buhl Bjerre | Skanderborg Skakklub | 2483 | 2470 | 2019-03-23 | |||
100102653 | 1407589 | 10. IM Jakob Aabling-Thomsen | Brønshøj Skakforening | 2329 | 2358 | 2019-01-02 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100800086 | 1400673 | 1. IM Tobias Bent Christensen | Århus Skakklub/Skolerne | 2336 | 2348 | 2019-04-06 | |||
100103177 | 1413848 | 2. FM Nicolai Kvist Brondt Pedersen | Skanderborg Skakklub | 2335 | 2307 | 2019-03-21 | |||
101095209 | 2309998 | 3. FM Hilmir Freyr Heimisson | Køge Skakklub | 2315 | 2299 | 2019-04-04 | |||
100300606 | 1401491 | 4. IM Steffen Pedersen | Sydøstfyn | 2265 | 2322 | 2019-03-23 | |||
100103864 | 1444492 | 5. FM Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2255 | 2288 | 2019-02-16 | |||
100101674 | 1401548 | 6. Brian Jørgen Jørgensen | Skakforeningen ØBRO | 2253 | 2261 | 2019-02-19 | |||
103110001 | 1437747 | 7. Bjarke Hautop Kristensen | Skakklubben Evans | 2199 | 2211 | 2019-03-21 | |||
100600717 | 1401033 | 8. FM Poul Rewitz | Skakklubben af 1968 | 2199 | 2212 | 2019-03-18 | |||
100800080 | 1416316 | 9. Jacob K. Høyer | Furesø Skakklub | 2187 | 2201 | 2019-04-06 | |||
100300620 | 1401475 | 10. Jan Nordenbæk Pedersen | Hillerød Skakklub | 2181 | 2214 | 2019-03-21 | |||
100800106 | 1400550 | 11. FM Mogens Moe | Sjælsø Skakklub | 2149 | 2140 | 2019-03-31 | |||
100104150 | 1454153 | 12. Casper Yukun Liu | BMS Skak | 2140 | 2174 | 2019-02-24 | |||
100300623 | 1403273 | 13. Thomas Stausholm Jepsen | Sydøstfyn | 2135 | 2155 | 2018-10-27 | |||
100600613 | 1401637 | 14. WFM Esmat Susanne Guindy | Viborg Skakklub | 2134 | 2144 | 2019-03-09 | |||
100901673 | 1441299 | 15. Thomas Søndergaard Thybo | Skive Skakklub | 2119 | 2136 | 2019-03-25 | |||
100701758 | 2900955 | 16. WFM Maria Vasova | Skakklubben af 1968 | 2115 | 2124 | 2019-03-04 | |||
100800259 | 1406671 | 17. Peter Thorsbro | Furesø Skakklub | 2111 | 2116 | 2019-03-04 | |||
100301751 | 1437089 | 18. Alexander Le Besq | Frem Skakklub | 2106 | 2142 | 2019-03-17 | |||
100501746 | 1448552 | 19. Adesh Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 2095 | 2113 | 2019-03-25 | |||
103111069 | 1441230 | 20. WFM Ellen Fredericia Nilssen | Skakforeningen ØBRO | 2056 | 2048 | 2019-01-30 | |||
100200240 | 1423240 | 21. Lars Christensen | Faxe Skakklub | 2038 | 2042 | 2019-02-04 | |||
100301049 | 1504258 | 22. WFM Thomine Stolberg-Rohr | Skakklubben Evans | 2031 | 2039 | 2019-02-06 | |||
100800709 | 1403109 | 23. Richard Lilja | Skørping Skakklub | 2025 | 2065 | 2019-03-03 | |||
100300817 | 1433784 | 24. Michael Nord | Tårnet Svendborg | 2020 | 2066 | 2019-03-05 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100300084 | 1403222 | 1. Claus Rossen | Viborg Skakklub | 2127 | 2159 | 2019-03-06 | |||
100300692 | 1408402 | 2. CM Janus Christensen | Skakforeningen ØBRO | 2095 | 2109 | 2019-03-11 | |||
100601670 | 1409476 | 3. Jens Olaf Svanholm Fogh | Viby Skakklub | 2095 | 2099 | 2019-03-14 | |||
100104187 | 1405357 | 4. Thomas Tange Jepsen | Skakforeningen ØBRO | 2079 | 2115 | 2019-03-17 | |||
100600930 | 1409506 | 5. Dennis Hemdorff | Nordre Skakklub | 1997 | 2031 | 2019-03-01 | |||
100802760 | 1439391 | 6. Mikael Ramkilde | Nordsjællands Skakklub | 1996 | 1949 | 2019-01-30 | |||
100200822 | 1407325 | 7. Morten Frank Jensen | Præstø Skakklub | 1990 | 2024 | 2019-01-31 | |||
100900404 | 1415964 | 8. Jørn Christensen Hvid | Skive Skakklub | 1967 | 1983 | 2019-03-27 | |||
100301806 | 1439073 | 9. Jacob Foged Christensen | Frem Skakklub | 1957 | 1995 | 2019-03-14 | |||
100301972 | 1463969 | 10. Sebastian Sterup | Faaborg Skakklub | 1943 | 2027 | 2019-03-23 | |||
100900588 | 816124 | 11. Lars Schøning | Skive Skakklub | 1929 | 1935 | 2019-03-13 | |||
100800374 | 1409182 | 12. Svend Steenstrup | Nordsjællands Skakklub | 1920 | 1964 | 2019-03-18 | |||
100800419 | 1401424 | 13. Henrik Mortensen | Horsens Skakforening | 1914 | 1923 | 2018-10-27 | |||
100200107 | 1407147 | 14. Thomas Nielsen | Nordsjællands Skakklub | 1910 | 1945 | 2018-11-05 | |||
100600236 | 1407333 | 15. Peter Risgaard Poulsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1899 | 1899 | 2019-03-20 | |||
100100124 | 1407155 | 16. Daniel Kokholm | Skakklubben K41 | 1890 | 1900 | 2019-02-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100300686 | 1427288 | 1. Jess Nykjær | Nr.Åby Juniorskakklub | 1881 | 1959 | 2019-02-05 | |||
100700918 | 1404903 | 2. Johan Holmström | Dansk Skak Akademi | 1856 | 1913 | 2018-12-17 | |||
100201725 | 1423401 | 3. Bjarke Gregor | Præstø Skakklub | 1853 | 1912 | 2019-01-22 | |||
100102004 | 1406817 | 4. Kurt Hollesen | Tårnet Svendborg | 1845 | 1913 | 2019-03-29 | |||
100900750 | 1430840 | 5. Frode Meldgaard | Skive Skakklub | 1823 | 1908 | 2019-03-27 | |||
100201817 | 1434187 | 6. Alexander Torp Jørgensen | Skakforeningen ØBRO | 1822 | 1825 | 2019-04-11 | |||
100201166 | 1424505 | 7. Peter Thomsen | Maribo Skakklub | 1752 | 1899 | 2019-03-31 | |||
100401436 | 1436627 | 8. Sebastian Gråbæk | Viby Skakklub | 1735 | 1702 | 2019-03-07 | |||
100104081 | 1447173 | 9. Bjarke Rosenborg Winther | Frederiksberg Skakforening | 1724 | 1757 | 2019-03-17 | |||
100900509 | 1422383 | 10. Johnny Koust Rasmussen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1713 | 1821 | 2019-03-29 | |||
100901160 | 1439677 | 11. Keld Johnny Olsen | Holstebro Skakklub | 1705 | 1860 | 2019-03-14 | |||
100801113 | 1410962 | 12. Henning Rasmussen | Nykøbing Sjælland Skakklub | 1697 | 1716 | 2019-03-31 | |||
100600977 | 1407473 | 13. Bo Munksgaard | Præstø Skakklub | 1691 | 1771 | 2019-02-14 | |||
100301979 | 1464361 | 14. Ruben Jepsen | Sydøstfyn | 1653 | 1650 | 2019-04-02 | |||
100700369 | 1428357 | 15. Christian Gottschalck | Nørresundby Skakklub | 1627 | 1686 | 2019-02-25 | |||
100202386 | 1462253 | 16. Knud Jacobsen | Faxe Skakklub | 1623 | 1721 | 2019-03-31 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100400163 | 1409425 | 1. Hans Jørgen Clausen | Gråsten Skakklub | 1622 | 1653 | 2019-03-12 | |||
100800414 | 1409557 | 2. Hans Haagen Larsen | Enkeltmedlem - Indland | 1621 | 1660 | 2019-03-23 | |||
100300511 | 1440942 | 3. Martin Hansen | Tårnet Svendborg | 1612 | 1729 | 2019-03-26 | |||
100602137 | 1421417 | 4. Steen Konradsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1593 | 1529 | 2019-01-24 | |||
100501726 | 1446851 | 5. Michael Leon Christensen | Skakklubben Evans | 1557 | 1571 | 2018-12-11 | |||
100901821 | 1468464 | 6. Poul Hempler | Skive Skakklub | 1554 | 1696 | 2019-03-27 | |||
100400048 | 1416472 | 7. Ernst J. Jessen | Gråsten Skakklub | 1524 | 1671 | 2019-03-10 | |||
100900771 | 1413201 | 8. Birgit Dithlevsen | Herning Skakklub | 1490 | 1555 | 2019-03-21 | |||
100202123 | 1440039 | 9. Mathias Bogø | Vordingborg Skakklub | 1402 | 1468 | 2019-02-19 | |||
100301999 | 1466356 | 10. Saleh Turki Ali | Tårnet Svendborg | 1358 | 1606 | 2019-03-14 | |||
100201979 | 1446444 | 11. Mike Bahnsen | Præstø Skakklub | 1310 | 1442 | 2019-03-10 | |||
100601255 | 1468863 | 12. Jannik Østoft Hansen | Randers Skakklub | 1299 | 1674 | 2019-03-01 | |||
100100277 | 1450492 | 13. Bent K. Nielsen | Skørping Skakklub | 1253 | 1278 | 2019-03-06 | |||
100202278 | 1457942 | 14. Johannes Frank Jensen | Præstø Skakklub | 1185 | 1298 | 2019-01-31 | |||
100901647 | 1438824 | 15. Jan N. Thybo | Morsø Skakklub | 1157 | 1269 | 2019-03-04 | |||
100302026 | 1468480 | 16. Mikkel Vinh Løftgaard | Læseforeningens Skakklub | 1132 | 1470 | 2019-03-14 | |||
100302028 | 1468790 | 17. Mikkel Kvist Jepsen | Læseforeningens Skakklub | 1019 | 2019-03-31 | ||||
- | - | 18. Bye | - | 2019-04-15 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600963 | 1401513 | 1. Jakob Bjerre Jensen | Århus Skakklub/Skolerne | 2178 | 2189 | 2019-03-02 | |||
100900269 | 1403761 | 2. Søren Ladegaard | Kjellerup Skakklub | 2136 | 2152 | 2019-03-24 | |||
100200028 | 1406418 | 3. Martin Lind Mortensen | Enkeltmedlem - Indland | 2079 | 2085 | 2019-03-03 | |||
100101578 | 1402706 | 4. Steen Brustrup Petersen | Brønshøj Skakforening | 2066 | 2075 | 2019-03-31 | |||
100101167 | 1406884 | 5. Niels Kristian Ø. Kragh | Skakklubben K41 | 2053 | 2086 | 2019-04-12 | |||
100500168 | 1408232 | 6. Per Smidt Sørensen | Sydøstfyn | 2041 | 2097 | 2019-03-02 | |||
100100512 | 1407430 | 7. Niels Chr. Schjødt | Skakforeningen ØBRO | 2017 | 1917 | 2019-03-05 | |||
100900241 | 1406086 | 8. Torben Bødskov Andersen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 2004 | 2025 | 2019-02-12 | |||
100202292 | 1455796 | 9. Sander Stage-Steffensen | BMS Skak | 1974 | 2004 | 2019-02-25 | |||
100201382 | 1407198 | 10. Per Hansen | Næstved Skakklub | 1968 | 2015 | 2019-02-09 | |||
100601000 | 1404660 | 11. Michael D. F. Sørensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1954 | 2013 | 2019-03-10 | |||
100600508 | 1406949 | 12. Kai S. Munk | Skanderborg Skakklub | 1933 | 1951 | 2019-03-31 | |||
100401260 | 1409468 | 13. Jørgen Clausen | Gråsten Skakklub | 1906 | 1878 | 2019-03-19 | |||
100400597 | 1408194 | 14. Svend Kjems Hove | Skakforeningen ØBRO | 1898 | 1915 | 2019-03-29 | |||
100300078 | 1405551 | 15. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen | Læseforeningens Skakklub | 1889 | 1932 | 2019-04-17 | |||
100100197 | 1406337 | 16. Tom Nicolaj Skovgaard | BMS Skak | 1887 | 1968 | 2019-03-10 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100301904 | 1450344 | 1. Birger Olsen | Sydøstfyn | 1878 | 1920 | 2019-03-03 | |||
103110294 | 1438786 | 2. Arunn Ananthan | Skakklubben Evans | 1865 | 1843 | 2019-04-12 | |||
100900246 | 1447963 | 3. Thomas Christensen | Kjellerup Skakklub | 1865 | 1914 | 2019-03-09 | |||
100200405 | 1424297 | 4. Jesper Pondal | Køge Skakklub | 1865 | 1948 | 2019-04-10 | |||
100800210 | 1402242 | 5. Carsten Juul Nielsen | Furesø Skakklub | 1864 | 1898 | 2019-04-17 | |||
100501382 | 1441809 | 6. Simun Petur Anthoniussen | Springeren Kolding | 1860 | 1894 | 2019-03-30 | |||
103109806 | 1441094 | 7. Christian Matico Jepsen | Skakklubben Evans | 1858 | 1861 | 2019-04-12 | |||
100202444 | 12809969 | 8. Paulius Meskenas | Køge Skakklub | 1856 | 1925 | 2019-03-13 | |||
100103576 | 1414917 | 9. Mark Kirkebække | Tåstrup Skakforening | 1853 | 1873 | 2019-03-27 | |||
101095855 | 1462547 | 10. Vitus Bondo Medhus | Skakklubben Evans | 1851 | 1749 | 2019-03-14 | |||
100600528 | 1410636 | 11. Morten Fredsgaard Rasmussen | Skanderborg Skakklub | 1833 | 1872 | 2019-02-02 | |||
100700049 | 1422910 | 12. Colin Watson | Skanderborg Skakklub | 1825 | 1884 | 2019-03-03 | |||
100300126 | 1418505 | 13. Thomas Sandbeck Christensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1821 | 1889 | 2019-02-12 | |||
100300815 | 1401718 | 14. Bjarne Lindenskov | Sydøstfyn | 1803 | 1862 | 2019-04-17 | |||
100301938 | 1461044 | 15. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1779 | 1860 | 2019-03-04 | |||
100202092 | 1447955 | 16. Oscar Koch-Müller | Præstø Skakklub | 1771 | 1814 | 2019-04-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101095138 | 1457292 | 1. Simon Ehrenreich | Skakklubben af 1968 | 1769 | 1769 | 2019-03-22 | |||
100100857 | 1417215 | 2. Christian C. Strachan | Nørrebro Skakklub | 1749 | 1832 | 2019-03-15 | |||
100301390 | 1467204 | 3. Mikkel Bruun-Jensen | Frem Skakklub | 1727 | 1714 | 2019-03-24 | |||
100300031 | 1427253 | 4. Anton Kjeldsen | Frem Skakklub | 1716 | 1764 | 2019-03-29 | |||
100301100 | 1438026 | 5. Kasper Larsen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1711 | 1835 | 2019-02-03 | |||
100301074 | 1440276 | 6. Palle Halkier Jørgensen | Hvidovre Skakklub | 1689 | 1786 | 2019-04-09 | |||
100500500 | 1413830 | 7. Max Erik Hansen | Skakklubben Evans | 1665 | 1757 | 2019-04-16 | |||
100300059 | 1416529 | 8. Peter Frank Jørgensen | Læseforeningens Skakklub | 1663 | 1725 | 2019-04-16 | |||
100301879 | 1447009 | 9. Steen Jacobsen | Læseforeningens Skakklub | 1659 | 1713 | 2019-02-01 | |||
100104090 | 1454188 | 10. Hannibal Valeur Jaques | Nørrebro Skakklub | 1655 | 1751 | 2019-02-18 | |||
100900449 | 1419838 | 11. Egon Rysgaard Madsen | THY Skakklub | 1652 | 1743 | 2019-03-10 | |||
100301307 | 1428039 | 12. Chresten Anker Nielsen | Ejby Skakklub | 1630 | 1802 | 2019-02-20 | |||
1449737 | 13. Christoffer Vinther | 1628 | 1628 | 2019-03-09 | |||||
100901011 | 1415972 | 14. Michael René Christensen | THY Skakklub | 1623 | 1673 | 2019-03-10 | |||
100104399 | 1457349 | 15. Noah Krug Wahlgreen | BMS Skak | 1616 | 1628 | 2019-03-31 | |||
100500872 | 1416944 | 16. Karsten Kierkegaard Olsen | Skakklubben Evans | 1610 | 1699 | 2019-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100601888 | 1420780 | 1. Anders Haarup | Skanderborg Skakklub | 1595 | 1654 | 2019-02-07 | |||
100200019 | 1409670 | 2. Orla Lind Mortensen | Korsør Skakklub | 1592 | 1617 | 2019-03-03 | |||
100901687 | 1452738 | 3. Sebastian Ladegaard | Kjellerup Skakklub | 1570 | 1619 | 2019-03-24 | |||
103102089 | 1444026 | 4. Bo F. Sørensen | Frem Skakklub | 1549 | 1664 | 2019-01-16 | |||
100202293 | 1455818 | 5. Theo Stage-Steffensen | BMS Skak | 1489 | 1618 | 2019-03-02 | |||
100202262 | 1447890 | 6. Matthias Rasmussen | Maribo Skakklub | 1484 | 1567 | 2019-01-12 | |||
100301332 | 1466984 | 7. Tommy Gudmand Hansen | Læseforeningens Skakklub | 1467 | 1666 | 2019-03-31 | |||
100600514 | 1429191 | 8. Jesper Pallesen | Skanderborg Skakklub | 1446 | 1486 | 2019-04-08 | |||
100100104 | 1416111 | 9. Jens Gade | Amager Skakforening | 1404 | 1512 | 2019-03-04 | |||
100300624 | 1450301 | 10. Tage Knudsen | Sydøstfyn | 1402 | 1558 | 2019-04-17 | |||
100301927 | 1451669 | 11. Christian Ringsmose | Frem Skakklub | 1388 | 1513 | 2019-03-31 | |||
100602666 | 1465511 | 12. Thomas Jose Brandt Hansen | Skanderborg Skakklub | 1329 | 1442 | 2019-02-02 | |||
100301965 | 1462440 | 13. Elias Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1302 | 1428 | 2019-03-04 | |||
100202445 | 12824429 | 14. Vaidas Meskenas | Køge Skakklub | 1253 | 1298 | 2019-03-13 | |||
101096383 | 1467085 | 15. Oliver Gabrielsen | Skakforeningen ØBRO | 1246 | 1434 | 2019-04-17 | |||
100201715 | 1409700 | 16. Pia Nielsen | Nørresundby Skakklub | 1211 | 1327 | 2019-01-27 | |||
100202132 | 1442295 | 17. Jesper Koch-Müller | Præstø Skakklub | 1045 | 1164 | 2019-04-17 | |||
100302011 | 1467220 | 18. Linus Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1034 | 1298 | 2019-03-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
102100159 | 1439146 | 1. Søren Rix | Fredericia Skakforening | 2113 | 2162 | 2019-01-22 | |||
100101984 | 1415832 | 2. Jan Bauner | Hvidovre Skakklub | 2003 | 2040 | 2019-01-20 | |||
100600571 | 1409808 | 3. Claus Nørregaard | Syddjurs Skakklub | 1907 | 1957 | 2019-03-26 | |||
100101663 | 1414623 | 4. Erik Jarlnæs | Frederiksberg Skakforening | 1888 | 1930 | 2019-03-31 | |||
100600368 | 1446053 | 5. Ulrik Thomassen | Nordre Skakklub | 1881 | 1918 | 2019-03-21 | |||
100800341 | 1426680 | 6. Flemming Stald | Frederiksværk Skakklub | 1864 | 1916 | 2019-02-23 | |||
100300258 | 1416790 | 7. Ove Matras | Faaborg Skakklub | 1813 | 1863 | 2019-03-05 | |||
100102048 | 1405535 | 8. John Zachariassen | Faxe Skakklub | 1804 | 1897 | 2019-01-31 | |||
100501365 | 1429132 | 9. Benno Ørvad Markussen | Viby Skakklub | 1731 | 1770 | 2019-04-01 | |||
100101051 | 1409042 | 10. Niels Møller Rendlev | Frederiksberg Skakforening | 1702 | 1734 | 2019-03-31 | |||
100101696 | 1410776 | 11. Ole Overmark | Frederiksberg Skakforening | 1686 | 1746 | 2019-01-06 | |||
100101086 | 1413368 | 12. Orla Eilegaard Jørgensen | Allerød Skakklub | 1680 | 1527 | 2019-03-30 | |||
100100732 | 1505823 | 13. Flemming Borg | Enkeltmedlem - Indland | 1663 | 1712 | 2019-02-01 | |||
100300226 | 1433814 | 14. Morten Emil Jannik | Odense Skakklub | 1454 | 1545 | 2018-12-31 | |||
100400363 | 1444174 | 15. Dennis Vejlstrup | Faaborg Skakklub | 1313 | 1483 | 2019-03-31 | |||
100602331 | 1438581 | 16. Per Vestergaard | Aros Skakklub | 1273 | 1533 | 2019-03-15 | |||
100100471 | 1409603 | 17. Jens Evald Larsen | Enkeltmedlem - Indland | 1264 | 1451 | 2019-03-16 | |||
100100773 | 1431730 | 18. Peer Balken | Valby Skakklub | 1122 | 1437 | 2018-12-31 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100801329 | 1405250 | 1. Peter Willer Svendsen | Hillerød Skakklub | 1916 | 1936 | 2019-03-24 | |||
100102318 | 1410199 | 2. Lars Raahauge | Herlev Skakklub | 1881 | 1916 | 2019-03-24 | |||
100301707 | 1441868 | 3. Mathias Nielsen | Sydøstfyn | 1837 | 1888 | 2019-03-31 | |||
100900167 | 1412213 | 4. Aksel Hansen | Holstebro Skakklub | 1776 | 1814 | 2019-02-17 | |||
100301953 | 1461214 | 5. Mazen Onisey | Faaborg Skakklub | 1759 | 1833 | 2019-03-31 | |||
100900559 | 1413058 | 6. Lars Breinholt Agger | Skive Skakklub | 1747 | 1810 | 2019-03-11 | |||
100900066 | 1403036 | 7. Kim Schmidt | Holstebro Skakklub | 1739 | 1790 | 2019-03-14 | |||
100600866 | 1421042 | 8. Mikael Horslund | Randers Skakklub | 1726 | 1723 | 2019-02-17 | |||
100800404 | 1410946 | 9. Erik Hedegaard Hansen | Helsingør Skakklub | 1686 | 1698 | 2019-03-26 | |||
100500538 | 1403478 | 10. Erik Pontoppidan | Skakklubben Evans | 1658 | 1740 | 2019-03-16 | |||
100100016 | 1411098 | 11. Jan Kargaard Jensen | Tåstrup Skakforening | 1602 | 1691 | 2019-02-25 | |||
100300826 | 1413503 | 12. Erik Hansen | Tårnet Svendborg | 1587 | 1708 | 2019-03-31 | |||
100300920 | 1445081 | 13. Per Andersen | Læseforeningens Skakklub | 1539 | 1657 | 2019-02-27 | |||
103107762 | 1452525 | 14. Kim Pedersen | Faxe Skakklub | 1501 | 1661 | 2019-03-07 | |||
100600833 | 1422669 | 15. Leo Starup | Randers Skakklub | 1412 | 1577 | 2019-02-13 | |||
100100292 | 1417754 | 16. Hans Raahauge | Lyngby-Virum Skakklub | 1398 | 1617 | 2019-03-24 | |||
100301942 | 1462016 | 17. Klaus Bo Jensen | Faaborg Skakklub | 1143 | 2019-03-31 | ||||
- | - | 18. Bye | - | 2019-04-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1500317 | 1. FM Nils Ragnar Grotnes | 2180 | 2180 | 2019-03-30 | |||||
100300075 | 1427024 | 2. Gert Aagaard | Springeren Kolding | 2010 | 2033 | 2019-04-04 | |||
100802760 | 1439391 | 3. Mikael Ramkilde | Nordsjællands Skakklub | 1996 | 1949 | 2019-03-20 | |||
100800374 | 1409182 | 4. Svend Steenstrup | Nordsjællands Skakklub | 1920 | 1964 | 2019-03-18 | |||
100600236 | 1407333 | 5. Peter Risgaard Poulsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1899 | 1899 | 2019-03-20 | |||
1533827 | 6. Oddvar U Voll | 1896 | 1914 | 2019-03-30 | |||||
100500692 | 1409859 | 7. Aage Søndergaard Nielsen | Springeren Kolding | 1880 | 1911 | 2019-04-01 | |||
100400059 | 1454749 | 8. Michael Volstrup Nielsen | Sydøstlollands Skakklub | 1874 | 1906 | 2019-03-29 | |||
100600351 | 1408410 | 9. Per Oehlerich | Nordre Skakklub | 1865 | 1933 | 2019-03-31 | |||
100602554 | 1451790 | 10. Per Sønderskov | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1858 | 1747 | 2019-03-27 | |||
100500329 | 1415921 | 11. Anders Christensen | Varde Skakklub | 1856 | 1918 | 2019-03-06 | |||
100103576 | 1414917 | 12. Mark Kirkebække | Tåstrup Skakforening | 1853 | 1873 | 2019-03-27 | |||
100700677 | 1406159 | 13. Hugo Falberg | Aalborg Skakforening af 1889 | 1852 | 1874 | 2019-03-14 | |||
100301886 | 1447947 | 14. Albert Mechlenburg Møller | Frem Skakklub | 1841 | 1874 | 2019-02-06 | |||
100300749 | 1407511 | 15. Ib Lynæs Hansen | Tårnet Svendborg | 1824 | 1846 | 2019-03-30 | |||
100602575 | 1453947 | 16. John Christopher Højstrup Christensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1821 | 1826 | 2019-04-05 | |||
100802810 | 1442015 | 17. Morten Kühn | Hillerød Skakklub | 1808 | 1796 | 2019-03-21 | |||
100301938 | 1461044 | 18. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1779 | 1860 | 2019-03-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101096089 | 1464981 | 1. Jeppe Hald Falkesgaard | Brønshøj Skakforening | 1762 | 1834 | 2019-01-27 | |||
100101701 | 1417800 | 2. Henrik Egede Rasmussen | Valby Skakklub | 1738 | 1825 | 2019-04-05 | |||
100104422 | 1465570 | 3. Bo Beier Thorup | Lyngby-Virum Skakklub | 1729 | 1688 | 2019-03-29 | |||
100102144 | 1425340 | 4. Henrik Holm | Hillerød Skakklub | 1727 | 1829 | 2019-03-23 | |||
100104157 | 1455907 | 5. Ingrid Elmer Nielsen-Refs | Amager Skakforening | 1715 | 1443 | 2019-02-02 | |||
100600234 | 1449885 | 6. Poul Nørgaard | Skanderborg Skakklub | 1692 | 1740 | 2019-02-23 | |||
100300827 | 1446258 | 7. Jørgen Frank Hansen | Odense Skakklub | 1682 | 1757 | 2019-03-01 | |||
100801251 | 1434373 | 8. Jørgen Holmstrøm Nielsen | Nørrebro Skakklub | 1676 | 1722 | 2019-02-08 | |||
100104139 | 1452797 | 9. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs | Amager Skakforening | 1654 | 1541 | 2019-02-02 | |||
102101041 | 1451103 | 10. Silas Høyerup | Caïssa Gladsaxe | 1653 | 1750 | 2019-04-07 | |||
100301932 | 1452533 | 11. Mikkel Strandby Hansen | Sydøstfyn | 1642 | 1685 | 2019-03-28 | |||
100300351 | 1435132 | 12. Andrew Velarde | Ejby Skakklub | 1639 | 1713 | 2019-03-23 | |||
100101720 | 1427148 | 13. Michael Vedsø | Frederiksberg Skakforening | 1617 | 1689 | 2019-03-27 | |||
100100093 | 1461273 | 14. Allan Ankjær | Skovbo Skakklub | 1612 | 1690 | 2019-03-05 | |||
1711237 | 15. Anders Hansen | 1569 | 1567 | 2019-03-23 | |||||
100602402 | 1459945 | 16. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1539 | 1434 | 2019-01-10 | |||
101095257 | 1461613 | 17. Lukas Iskos | Nørrebro Skakklub | 1530 | 1628 | 2019-02-27 | |||
100104047 | 1447637 | 18. Michael Leerberg Madsen | Amager Skakforening | 1516 | 1708 | 2019-04-06 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100800465 | 1425781 | 1. Peter Langer | Hillerød Skakklub | 1502 | 1565 | 2019-03-13 | |||
100104198 | 1452819 | 2. Erik Elmer Rasmussen | Amager Skakforening | 1492 | 1530 | 2019-02-02 | |||
100301969 | 1463373 | 3. Alf Andries | Frem Skakklub | 1480 | 1563 | 2019-03-26 | |||
100802811 | 1442074 | 4. Bernhard W. Sørensen | Hillerød Skakklub | 1479 | 1551 | 2019-03-21 | |||
101095943 | 1467018 | 5. Philip Uhre Knudsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1472 | 1414 | 2019-03-21 | |||
102101061 | 1447548 | 6. Jesper Høyerup Thygesen | Herlev Skakklub | 1448 | 1632 | 2019-04-07 | |||
100300624 | 1450301 | 7. Tage Knudsen | Sydøstfyn | 1402 | 1558 | 2019-04-12 | |||
100301927 | 1451669 | 8. Christian Ringsmose | Frem Skakklub | 1388 | 1513 | 2019-03-31 | |||
100301795 | 1439081 | 9. André Friis Møller | Frem Skakklub | 1368 | 1474 | 2019-02-06 | |||
100801036 | 1401920 | 10. Slobodan Radovic | Holbæk Skakklub | 1360 | 1552 | 2019-03-20 | |||
100302007 | 1468260 | 11. Kristian Gade Burgaard | Læseforeningens Skakklub | 1356 | 2019-03-02 | ||||
100500343 | 1448781 | 12. Ole Henriksen | Varde Skakklub | 1353 | 1559 | 2019-02-22 | |||
100602157 | 1422448 | 13. Ramadan Mustafov Saliev | Horsens Skakforening | 1319 | 1431 | 2019-03-06 | |||
100901809 | 1467123 | 14. Emil Zander | Kjellerup Skakklub | 1247 | 1422 | 2019-03-09 | |||
100201715 | 1409700 | 15. Pia Nielsen | Nørresundby Skakklub | 1211 | 1327 | 2018-12-18 | |||
100602607 | 1469169 | 16. Artem Reyzvikh | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1180 | 1534 | 2019-03-24 | |||
100202392 | 1464183 | 17. Laurits Nielsen | Nykøbing F. Skakklub | 1068 | 1235 | 2019-03-29 | |||
100202268 | 1449990 | 18. Lis K. Dam | Præstø Skakklub | 1049 | 1209 | 2019-03-02 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100801329 | 1405250 | 1. Peter Willer Svendsen | Hillerød Skakklub | 1916 | 1936 | 2019-03-24 | |||
100801017 | 1412825 | 2. Lars Åman Jensen | Holbæk Skakklub | 1914 | 1906 | 2019-02-23 | |||
100400289 | 1416499 | 3. Gert C. Jøhnk | Haderslev Skakklub | 1911 | 1927 | 2019-02-26 | |||
100800462 | 1406841 | 4. Hans Endrup Jacobsen | Hillerød Skakklub | 1897 | 1905 | 2019-02-08 | |||
100300078 | 1405551 | 5. Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen | Læseforeningens Skakklub | 1889 | 1932 | 2019-04-10 | |||
100101194 | 1417649 | 6. Lars Foldager Pedersen | Skive Skakklub | 1802 | 1940 | 2019-04-05 | |||
100900653 | 1411292 | 7. Uffe Kallenbach | THY Skakklub | 1641 | 1654 | 2019-04-01 | |||
101095461 | 1461958 | 8. Mattias Skærved | Fredericia Skakforening | 1377 | 1439 | 2019-03-24 |