loading
Arbejder ...

Hillerød Brohus VIII - dagturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
Hllerød Brohus VIII - A-gruppen Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Jan Petersen
Helsingør Skakklub
17221709
4
½
2
1
3
1
4
0
2
0
3
0
2 - 32,3517272,241714
2Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17751763
3
1
1
0
4
0
3
0
1
1
4
0
242,9517472,861746
3Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
18071756
2
0
4
½
1
0
2
1
4
0
1
1
2 - 33,317832,781750
4Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18151884
1
½
3
½
2
1
1
1
3
1
2
1
513,418664,121902

Hllerød Brohus VIII - B-gruppen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12461374
2
1
6
0
4
0
7
1
8
0
263,511791,831337
2Bo Skjoldhof
Prøvemedlemmer
1000
1
0
4
0
7
1
8
½
6
0
71,4100501000
3Erik Togeby
Hillerød Skakklub
11701351
4
0
8
1
6
1
5
0
7
1
33 - 42,7511812,291339
4Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13991454
3
1
2
1
1
1
6
0
5
1
41 - 2413992,721460
5Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
12181321
6
0
7
1
8
1
3
1
4
0
33 - 43,1512112,101319
6Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
11111221
5
1
1
1
3
0
4
1
2
1
41 - 21,2512241,191257
7Lennart Sørensen
Hillerød Skakklub
1000
8
0
5
0
2
0
1
0
3
0
081,8588901000
8Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
8921190
7
1
3
0
5
0
2
½
1
1
51,110000,871193
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 8. dagturning i Brohuset over 5 runder.

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 16/9, 23/9, 7/10, 14/10 og 28/10 fra kl. 12.30.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: To ratinggrupper (hvis der er deltagere nok) - en under 1500 i rating og en over 1500.  

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.

Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.

Indskud: 50,- kr. Til dækning af EMT afgift og gratis kaffe/the under alle runderne.

Turneringen afvikles under hensyntagen til myndighedernes anbefalinger i disse Coronatdier.  Vi spritter hænder før og efter partierne,  Vi holder afstand - kun et parti pr. bord og vi giver ikke hånd før og efter partierne, og hvis vi er mange deltagere fordeler vi os på flere lokaler i Brohuset.


Tilmelding: Senest 15.september  2020

Periode 2020-09-16 .. 2020-10-28
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
Hllerød Brohus VIII - A-gruppen:  Hans Endrup Jacobsen
Hllerød Brohus VIII - B-gruppen:  Hans Endrup Jacobsen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus VIII - dagturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Hllerød Brohus VIII - A-gruppen 4 2020-09-16 2020-09-15
Hllerød Brohus VIII - B-gruppen 8 2020-09-16 2020-09-15
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Hllerød Brohus VIII - A-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801504 1426320 1. Jan Petersen Helsingør Skakklub 1722 1709 2020-09-12
100800680 1467530 2. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1775 1763 2020-09-14
100803123 1515942 3. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1807 1756 2020-09-09
100800462 1406841 4. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1815 1884 2020-09-09
Deltagere i gruppen Hllerød Brohus VIII - B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802947 1453700 1. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1246 1374 2020-09-02
101097168 - 2. Bo Skjoldhof Prøvemedlemmer 1000 2020-09-14
100100398 1442651 3. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1170 1351 2020-09-09
100801513 1402870 4. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1399 1454 2020-09-15
100803040 1463578 5. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1218 1321 2020-09-04
100800683 1439421 6. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1111 1221 2020-09-11
100803239 - 7. Lennart Sørensen Hillerød Skakklub 1000 2020-09-15
100802816 1445111 8. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 892 1190 2020-09-03