loading
Arbejder ...

Brønshøj Efterårsturnering 2020 genoptages 3. juni

Vis Gruppe : ParringerPGN
A Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
20702100
2
10
11
3
14
42,820442,842073
2Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
20091984
1
11
9
6
10
25 - 62,3520022,061982
3Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18711929
4
6
13
1
 71,418741,461930
4Mads Overgaard Svendsen
Køge Skakklub
19911985
3
    18 - 100,6520010,581993
5Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
19792026
6
    18 - 100,619910,622034
6Noah Krug Wahlgreen
Brønshøj Skakforening
19061936
5
3
10
2
9
32 - 32,219302,171969
7Casper Yukun Liu
BMS Skak
21042155
8
    ½11 - 120,7520990,732146
8Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
18951983
7
    ½11 - 120,2519030,271988
9Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20702107
10
13
2
11
6
412,820742,722113
10Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18391880
9
1
6
13
2
18 - 101,4518261,431871
11Jan Bauner
Skakklubben K41
19541975
12
2
1
9
13
32 - 32,1519802,161992
12Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
19141845
11
    013 - 140,4519010,321839
13Steen Hulthin Rasmussen
Brønshøj Skakforening
19642096 
9
3
10
11
25 - 62,1519602,642070
14Bye
    
1
013 - 14

Så er forsamlingsforbuddet hævet til 50 igen.

De fire runder er fastsat til :

2. runde torsdag 3. juni kl. 19:00

3. runde torsdag 10. juni kl. 19:00

4. runde torsdag 17. juni kl. 19:00

5. runde torsdag 24. juni kl. 19:00

12/5 Esben Christensen udgået, da han er flyttet til Kalundborg området.

Steen Hulthin Rasmussen indsat.

20/5 Mads Overgaard Svendsen og Christian Strachan udgået

26/5 Søren Holm Jensen udgået

30/5 Casper Yukun Liu udgået

De fire udgåedes modstander er matchet på ny.

Afbud:

5. runde (24/6) Michael Tandrup og taget ud af rundelægningen

B Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
14221610
2
½
5
0
13
½
14
-
20
0
116 - 181,6513931,921592
2Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17891854
1
½
    ½190,917770,81848
3Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
17941870
4
0
8
1
6
1
19
1
17
1
423,818002,861873
4Jan Løfberg
Brønshøj Skakforening
17301835
3
1
7
0
5
1
17
1
11
-
34 - 72,417482,671842
5Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13601533
6
½
1
1
4
0
16
1
9
1
31,514951,571572
6Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14201583
5
½
13
½
3
0
18
0
8
1
211 - 152,7513862,131560
7Michael Nielsen
Sjælsø Skakklub
17211749
8
1
4
1
9
1
11
-
 34 - 72,317421,041768
8Ravikumar Mohan
Prøvemedlemmer
13000
7
0
3
0
16
0
10
1
6
0
116 - 181130001000
9Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
14081633
10
1
16
½
7
0
12
1
5
0
8 - 101,714442,521633
10Klavs Vedel
Brønshøj Skakforening
13401405
9
0
12
0
20
0
8
0
13
-
0201,2512840,471386
11Steen Nielsen
Skakforeningen ØBRO
14451718
12
1
14
+
17
½
7
+
4
+
10,4514951,11726
12Simon Stibolt Jensen
Enkeltmedlem - Indland
16511715
11
0
10
1
18
1
9
0
19
1
34 - 73,8516262,771700
13Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12361391
14
0
6
½
1
½
20
0
10
+
211 - 151,1512290,581399
14Mark Nevers
Enkeltmedlem - Indland
12160
13
1
11
-
19
0
1
+
 211 - 150,55123601000
15Christoffer Jacobsen
Skak for sjov
16350
16
1
    116 - 180,45165201000
16Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16641735
15
0
9
½
8
1
5
0
18
1
8 - 10416192,221721
17Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
16661646
18
1
19
1
11
½
4
0
3
0
8 - 102,9516531,591644
18Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
12771476
17
0
20
1
12
0
6
1
16
0
211 - 150,713491,191492
19Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16421729
20
1
17
0
14
1
3
0
12
0
211 - 152,716210,801733
20Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16281735
19
0
18
0
10
1
13
1
1
1
34 - 73,916013,771720

Så er forsamlingsforbuddet hævet til 50 igen.

De fire runder er fastsat til :

2. runde torsdag 3. juni kl. 19:00

3. runde torsdag 10. juni kl. 19:00

4. runde torsdag 17. juni kl. 19:00

5. runde torsdag 24. juni kl. 19:00

20/5 Arne Møller og Christoffer Jacobsen udgået.

31/5 De to udgåedes og de to med afbud til 2. rundes modstandere er matchet på ny.

Afbud

5. runde (24/6) Michael Nielsen og Mark Nevers, begge taget ud af rundelægningen

Partier i turneringen Brønshøj Efterårsturnering 2020 genoptages 3. juni

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Så er forsamlingsforbuddet hævet til 50 igen.

De fire runder er fastsat til :

2. runde torsdag 3. juni kl. 19:00

3. runde torsdag 10. juni kl. 19:00

4. runde torsdag 17. juni kl. 19:00

5. runde torsdag 24. juni kl. 19:00

 

Brønshøj Efterårsturnering 2020

 

Hermed indbyder vi til vores Efterårsturnering 2020 med 5 runder max 32 deltagere (nedsat fra 46 grundet corona) i perioden 22/10 til 3/12, der bliver ELO-ratet.

 

Turneringsform: Vi ændrer fra 6-mandsgrupper til to grupper med min. 12 deltagere og .max. 20 deltagere.

Spillested: Brønshøj Skak Forening, Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj.

Spilledage: Følgende 5 torsdage 22/10 - 5/11 - 12/11 - 26/11 - 3/12.

Der er mulighed for udsatte partier på de to holdturnerings torsdage 29/10 og 19/11.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Spilletid: Start kl. 19.00 Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved 40 træk.

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Rygeforbud i spillelokalet.

Indskud: 200,00 kr, betales 22/10 inden 1. rundes start

Tilmelding: senest 16/10 via skak.dk, yderligere information: Carsten Petersen mobil 2965 3505, e-mail: b.s.f@post.tele.dk

Periode 2020-10-22 .. 2021-06-24
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite

Jacob Carstensen, Brønshøj

Roland Greger, Brønshøj

Niels Erik Andersen, Brønshøj

Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Efterårsturnering 2020 genoptages 3. juni

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 14 2020-10-22 2020-10-16
B 20 2020-10-22 2020-10-16
Totalt antal tilmeldte 34
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800421 1404806 1. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 2070 2100 2020-09-25
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2009 1984 2020-09-23
100800660 1408356 3. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1871 1929 2020-09-24
100601820 1411780 4. Mads Overgaard Svendsen Køge Skakklub 1991 1985 2020-09-27
100801054 1402307 5. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 1979 2026 2020-09-23
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen Brønshøj Skakforening 1906 1936 2020-09-23
100104150 1454153 7. Casper Yukun Liu BMS Skak 2104 2155 2020-09-30
100800205 1408372 8. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1895 1983 2020-09-23
100103890 1440969 9. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2070 2107 2020-09-24
100100136 1409778 10. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1839 1880 2020-09-23
100101984 1415832 11. Jan Bauner Skakklubben K41 1954 1975 2020-09-24
100100857 1417215 12. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1914 1845 2020-09-23
100801121 1419307 13. Steen Hulthin Rasmussen Brønshøj Skakforening 1964 2096 2021-05-12
- - 14. Bye - 2021-06-18
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100667 1416073 1. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1422 1610 2020-09-23
100100138 1406175 2. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1789 1854 2020-09-23
100104008 1444778 3. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1794 1870 2020-09-23
100102020 1427296 4. Jan Løfberg Brønshøj Skakforening 1730 1835 2020-09-24
100103681 1432206 5. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1360 1533 2020-09-23
100103072 1418092 6. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1420 1583 2020-09-23
100802708 1437372 7. Michael Nielsen Sjælsø Skakklub 1721 1749 2020-09-23
101097220 - 8. Ravikumar Mohan Prøvemedlemmer 1300 2020-09-24
100101086 1413368 9. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1408 1633 2020-09-24
101096674 1468669 10. Klavs Vedel Brønshøj Skakforening 1340 1405 2020-09-23
103105778 1402498 11. Steen Nielsen Skakforeningen ØBRO 1445 1718 2020-09-23
100103776 1438778 12. Simon Stibolt Jensen Enkeltmedlem - Indland 1651 1715 2020-09-24
100102386 1412922 13. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1236 1391 2020-09-23
101096856 1469444 14. Mark Nevers Enkeltmedlem - Indland 1216 2020-09-23
100103075 1471570 15. Christoffer Jacobsen Skak for sjov 1635 2020-09-25
100103836 1442589 16. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1664 1735 2020-10-02
101096436 1466267 17. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1666 1646 2020-09-23
100103691 1436040 18. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1277 1476 2020-09-23
100100865 1408208 19. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1642 1729 2020-09-27
100101538 1407457 20. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1628 1735 2020-09-23