loading
Arbejder ...

JUNIOR KRONBORG MASTER 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
Kronborg Master I Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Asgar Christian Mansa
Amager Skakforening
1247
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0631112
2Pavan Venkatraman
Skakforeningen ØBRO
1129
5
0
1
1
6
0
3
1
4
0
252,11125
3Robert Gramkow Sveistrup
Nørrebro Skakklub
1171
4
1
5
½
1
1
2
0
6
1
22,451221
4Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1333
3
0
6
½
5
0
1
1
2
1
43,651281
5Vuk Bang Balslev
Nørrebro Skakklub
1195
2
1
3
½
4
1
6
½
1
1
412,61276
6Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
1000
1
1
4
½
2
1
5
½
3
0
331,151122

Kronborg Master II A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Alexander Nielsen
1383
6
0
2
1
3
1
4
1
5
1
414,31383
2Diya Shekar
Skakforeningen ØBRO
996
5
1
1
0
6
½
3
1
4
1
321087
3Elias Konggaard
Køge Skakklub
793
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
060,8745
4Johannes Severin Landbo Børresen
Nørrebro Skakklub
1300
3
1
6
1
5
½
1
0
2
0
43,91237
5Kamal Yogasimman
Hillerød Skakklub
898
2
0
3
1
4
½
6
0
1
0
51,4904
6Leonard Samoilenko
Skak for sjov
1095
1
1
4
0
2
½
5
1
3
1
22,651133

Kronborg Master II B Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Alex Henriksen
HASK Helsingborg
1000
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0601000
2Andreas Bruun Grøn
Helsingør Skakklub
1000
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
1 - 22,551131
3Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
1087
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
333,251076
4Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
926
3
1
6
1
5
1
1
1
2
½
1 - 21,951129
5Nina Buharu
Skak for sjov
1000
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
152,55907
6Victor Dalsberg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
951
1
1
4
0
2
0
5
1
3
0
241,7909

Kronborg Master III A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Alexander Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
1000
6
0
2
0
3
0
4
0
5
1
162,75895
2Alfred Hjorth
Prøvemedlemmer
800
5
½
1
1
6
0
3
0
4
0
41,2818
3Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
1000
4
1
5
1
1
1
2
1
6
1
512,751158
4Marcus Lu-Nielsen
Helsingør Skakklub
1000
3
0
6
1
5
1
1
1
2
1
422,751068
5Mattis Stissing Jensen
Allerød Skakklub
1000
2
½
3
0
4
0
6
½
1
0
152,75895
6Nicholas Kilarji Andersen
Skakforeningen Odysseus
1000
1
1
4
0
2
1
5
½
3
0
32,75985

Kronborg Master III B Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Emanuel Majland Harder
Allerød Skakklub
1000
6
0
2
1
3
0
4
1
5
½
32,41005
2Falke Elias Lind
Prøvemedlemmer
1000
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,4856
3Julian Riget Von Buchard
Helsingør Skakklub
1090
4
1
5
1
1
1
2
1
6
0
423,11131
4Sebastian Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
1000
3
0
6
0
5
½
1
0
2
1
52,4947
5Sofus Grove Knorborg
Prøvemedlemmer
1000
2
1
3
0
4
½
6
0
1
½
242,4976
6Thorvald Børsen
Sjælsø Skakklub
1000
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
512,41189
Indbydelse

JUNIOR KRONBORG MASTER 2021
BYSKOLEN I HELSINGØR
LØRDAG DEN 30. OKTOBER 10 – 14

Tilmeld dig allerede nu til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for 6. gang. 

Turneringen var oprindelig planlagt til at blive spillet d. 14. maj på Marienlyst Strandhotel, men da vi måtte aflyse Kronborg Chess Open valgte vi samtidig at flytte JUNIOR KRONBORG MASTER til august. Turneringen er efterfølgende flyttet fra august til oktober.

Turneringen er åben for alle juniorer og ungdomsspillere op til 15 år. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborg Master 2021. Der er præmier til 1. – 3. plads i hver gruppe.

Niveau I - Øvet der har spillet med en del turneringer og sluttet i top 3 en eller flere gange
Niveau II - Let øvet der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store
Niveau III - Nybegyndere der er med i deres første turnering

TIDSPLAN
Runde 1 kl. 10.00 – 10.40
Runde 2 kl. 10.50 – 11.30
Runde 3 kl. 11.40 – 12.20
Runde 4 kl. 12.30 – 13.10
Runde 5 kl. 13.20 – 14.00

SPILLESTED
Skolen i Bymidten, Marienlyst Allé 2, Bygn. 11, 2. sal, 3000 Helsingør

BETÆNKNINGSTID
20 minutter pr. spiller til hele partiet

TURNERINGSFORM
Fortrinsvis 6 mandsgrupper (alle mod alle) hvis muligt og opdelt efter alder og rating niveau ellers Monrad gruppe i den nederste gruppe.

INDSKUD 
50 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.30 eller via nedenstående oplysninger.

TILMELDING
Senest Torsdag den 28. oktober 2021. Anvend tilmeldingsformularen online her på siden, Dansk Skak Unions turneringsside eller alternativt til René Weichel e-mail: rene@hskak.dk eller tlf. +45 29 200 457

BETALING
Forudbetaling til Helsingør Skakklub på MobilePay 43177 eller overførsel til Sparekassen Sjælland – Fyns bankkonto regnr. 0550  Kontonr. 102727. Husk at angive spillerens navn. 

ØVRIGE FORHOLD 
Der vil være kantine med mulighed for at købe kaffe, te, øl, vand, toast, chokolade, slik m.m.
Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler på Byskolen i Helsingør

BEMÆRK
Eventuelt forudinbetalt indskud vil blive tilbagebetalt hvis turneringen bliver flyttet.

Periode 2021-10-30 .. 2021-10-30
Dansk ratet Ja
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://https://hskak.dk/tilmeldingjuniormaster.html
Turnerings komite
Hoveddommer René Fabricius Weichel
Dommere
Kronborg Master I:  René Fabricius Weichel

Tilmeldings muligheder til JUNIOR KRONBORG MASTER 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://hskak.dk/tilmeldingjuniormaster.html

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Kronborg Master I 6 2021-10-30 2021-10-28
Kronborg Master II A 6 2021-10-30 2021-10-28
Kronborg Master II B 6 2021-10-30 2021-10-28
Kronborg Master III A 6 2021-10-30 2021-10-28
Kronborg Master III B 6 2021-10-30 2021-10-28
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Kronborg Master I
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101096376 - 1. Asgar Christian Mansa Amager Skakforening 1247 2021-07-21
100104652 1471376 2. Pavan Venkatraman Skakforeningen ØBRO 1129 1214 2021-04-19
100104236 1458280 3. Robert Gramkow Sveistrup Nørrebro Skakklub 1171 2021-10-12
100104481 1469290 4. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1333 1179 2021-04-20
100104761 - 5. Vuk Bang Balslev Nørrebro Skakklub 1195 2021-10-22
100104776 - 6. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1000 2021-10-01
Deltagere i gruppen Kronborg Master II A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097202 - 1. Alexander Nielsen 1383 2021-10-21
100104604 1472330 2. Diya Shekar Skakforeningen ØBRO 996 1224 2021-09-21
100202544 1473271 3. Elias Konggaard Køge Skakklub 793 2021-10-15
100104837 - 4. Johannes Severin Landbo Børresen Nørrebro Skakklub 1300 2021-10-19
100803218 - 5. Kamal Yogasimman Hillerød Skakklub 898 2021-03-29
100104539 - 6. Leonard Samoilenko Skak for sjov 1095 2021-09-18
Deltagere i gruppen Kronborg Master II B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Alex Henriksen HASK Helsingborg 1000 2021-10-25
100803276 - 2. Andreas Bruun Grøn Helsingør Skakklub 1000 2021-10-27
100104573 - 3. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1087 2021-04-21
100104570 1472860 4. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 926 2021-10-13
100104860 - 5. Nina Buharu Skak for sjov 1000 2021-10-24
101096860 - 6. Victor Dalsberg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 951 2021-10-17
Deltagere i gruppen Kronborg Master III A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803133 - 1. Alexander Togsverd-Bo Allerød Skakklub 1000 2021-10-07
101097300 - 2. Alfred Hjorth Prøvemedlemmer 800 2021-10-15
100104110 1459600 3. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1000 2021-10-26
100803277 - 4. Marcus Lu-Nielsen Helsingør Skakklub 1000 2021-10-17
100803240 - 5. Mattis Stissing Jensen Allerød Skakklub 1000 2021-10-09
100104869 - 6. Nicholas Kilarji Andersen Skakforeningen Odysseus 1000 2021-10-17
Deltagere i gruppen Kronborg Master III B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803207 - 1. Emanuel Majland Harder Allerød Skakklub 1000 2021-10-18
101097298 - 2. Falke Elias Lind Prøvemedlemmer 1000 2021-10-28
100803243 - 3. Julian Riget Von Buchard Helsingør Skakklub 1090 2021-10-17
100803132 - 4. Sebastian Togsverd-Bo Allerød Skakklub 1000 2021-10-07
101097299 - 5. Sofus Grove Knorborg Prøvemedlemmer 1000 2021-10-28
100803292 - 6. Thorvald Børsen Sjælsø Skakklub 1000 2021-10-26