loading
Arbejder ...

Chess House børne EMT (U16 og U1600) og (U12 og U1200)

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1352
6
½
8
1
4
1
5
0
3
½
2
1
10
1
524,95135401000
2Alexandru Pirtac
Skakklubben af 1968
1346
7
0
3
1
8
1
10
1
5
1
1
0
4
1
534,95134801000
3Oscar Staun Larsen
Skakklubben af 1968
12821472
8
½
2
0
9
1
6
½
1
½
7
1
5
½
454,2127301472
4Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
12161282
9
1
5
0
1
0
7
1
10
1
6
½
2
0
63,9119801282
5Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1202
10
1
4
1
6
1
1
1
2
0
9
+
3
½
12,9127901000
6Noa Andersen
Prøvemedlemmer
1200
1
½
7
1
5
0
3
½
8
1
4
½
9
+
42,8123201000
7Fritjof Holm Laursen
Prøvemedlemmer
1200
2
1
6
0
10
0
4
0
9
+
3
0
8
1
373,25114401000
8Eskild Overlade Larsen
Skive Skakklub
1098
3
½
1
0
2
0
9
1
6
0
10
½
7
0
292,85106001000
9Raksanna Rajesh
Viborg Skakklub
1000
4
0
10
0
3
0
8
0
7
-
5
-
6
-
0101,591101000
10Signe Johanne Nielsen
Randers Skakklub
800
5
0
9
1
7
1
2
0
4
0
8
½
1
0
80,792601000

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
1180
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
715,1128401000
2Vishna Rajesh
Viborg Skakklub
1000
7
0
1
0
8
0
3
0
4
-
5
-
6
-
081,8588901000
3Islam Borchigov
Randers Skakklub
1000
6
0
7
0
1
0
2
1
8
1
4
1
5
0
343,398301000
4Magnus Fink Weis
Århus Skakklub/Skolerne
1039
5
1
6
0
7
1
1
0
2
+
3
0
8
0
363,1598301000
5Emma Nielsen
Skive Skakklub
902
4
0
8
0
6
0
7
1
1
0
2
+
3
1
351,9590501000
6Frida Bjerregaard Hagen
Skak for sjov
1106
3
1
4
1
5
1
8
0
7
1
1
0
2
+
533,75111701000
7Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
1091
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
274,2598701000
8Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
844
1
0
5
1
2
1
6
1
3
0
7
1
4
1
521,75110801000
Indbydelse

Der spilles 7 runder i to grupper med 45min + 15sek betænkningstid. 4 runder lørdag og 3 runder søndag. Turneringen er både dansk og ELO-ratet.

Gruppe 1
For spillere U16 (født 2005 eller senere) og U1600 i rating (dansk og elo). Der er plads til 16 deltagere.

Gruppe 2
For spillere U12 (Født 2009 eller senere) og U1200 i rating (dansk og elo). Der er plads til 8 deltagere.

Program:
Lørdag 22.maj
Kl.11.00 1.runde
Kl.13.00 2.runde
Kl.15.00 3.runde
Kl.17.00 4.runde

Søndag 23.maj
Kl.10.00 5.runde
Kl.12.00 6.runde
Kl.14.00 7.runde

Deltagelse er efter først til mølle (tilmeldingsfrist tirsdag d.18.maj). Tilmelding først gyldigt når indskuddet kr.150,- er overført via mobilepay til Thomas Vestergaard mobil 24642862.

Præmier: Der er pokaler til de 3 bedste i hver gruppe og medaljer til resten.

Ved ligestilling anvendes korrektion.

Periode 2021-05-22 .. 2021-05-23
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.chesshouse.dk
Turnerings komite

Per Oehlerich
Martin Matthiesen
Morten Rasmussen

Hoveddommer Thomas Hauge Vestergaard
Dommere
Gruppe 1:  Thomas Hauge Vestergaard
Gruppe 2:  Thomas Hauge Vestergaard

Tilmeldings muligheder til Chess House børne EMT (U16 og U1600) og (U12 og U1200)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.chesshouse.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 10 2021-05-22 2021-05-17
Gruppe 2 8 2021-05-22 2021-05-17
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100302083 - 1. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1352 2021-04-20
100602772 13912143 2. Alexandru Pirtac Skakklubben af 1968 1346 2021-05-12
100602675 1467662 3. Oscar Staun Larsen Skakklubben af 1968 1282 1472 2021-05-17
100602676 1467654 4. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1216 1282 2021-05-17
100302044 1472283 5. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1202 2021-04-20
101097199 - 6. Noa Andersen Prøvemedlemmer 1200 2021-05-16
101097196 - 7. Fritjof Holm Laursen Prøvemedlemmer 1200 2021-05-19
101096692 - 8. Eskild Overlade Larsen Skive Skakklub 1098 2021-05-11
100901871 - 9. Raksanna Rajesh Viborg Skakklub 1000 2021-05-17
100602758 - 10. Signe Johanne Nielsen Randers Skakklub 800 2021-04-27
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100302043 1472275 1. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1180 2021-04-20
100901870 - 2. Vishna Rajesh Viborg Skakklub 1000 2021-05-17
100602775 - 3. Islam Borchigov Randers Skakklub 1000 2021-05-17
101097072 1471767 4. Magnus Fink Weis Århus Skakklub/Skolerne 1039 2021-05-16
101096689 1471929 5. Emma Nielsen Skive Skakklub 902 2021-05-11
101096723 1472089 6. Frida Bjerregaard Hagen Skak for sjov 1106 2021-04-22
100602757 1471775 7. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1091 2021-04-20
100302041 - 8. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 844 2021-05-10