loading
Arbejder ...

Valbymesterskabet i Lyn 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe A Direkte link
#NavnRating12345678910111213PoPlWeRn
1Oliver Langberg Birch Sunddahl
Valby Skakklub
1625
14
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
8
0
9
1
10
0
11
0
12
+
13
1
945,951687
2Knud Højgaard
Valby Skakklub
1824
13
1
1
0
14
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
12
+
3127,951646
3Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1234
12
1
13
1
1
0
2
1
14
1
4
0
5
1
6
0
7
0
8
1
9
0
10
0
11
1
772,951464
4Dennis Rej
Valby Skakklub
2020
11
1
12
1
13
1
1
0
2
1
3
1
14
1
5
0
6
1
7
0
8
1
9
1
10
0
9510,91973
5Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
1757
10
0
11
0
12
0
13
0
1
0
2
1
3
0
4
1
14
1
6
0
7
0
8
0
9
0
3118,11604
6August Jalving
Skak for sjov
1288
9
0
10
0
11
1
12
1
13
1
1
0
2
1
3
1
4
0
5
1
14
1
7
1
8
½
63,41608
7Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
2052
8
1
9
½
10
½
11
1
12
1
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
14
1
11211,22048
8Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
1000
7
0
14
0
9
0
10
0
11
1
12
0
13
½
1
1
2
1
3
0
4
0
5
1
6
½
591,21207
9Tom Krog Nielsen
BMS Skak
1940
6
1
7
½
8
1
14
1
10
1
11
0
12
1
13
1
1
0
2
1
3
1
4
0
5
1
310,11922
10Joachim Knudsen
Valby Skakklub
1937
5
1
6
1
7
½
8
1
9
0
14
1
11
1
12
1
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
11½110,11979
11Alex Hansen
Valby Skakklub
1801
4
0
5
1
6
0
7
0
8
0
9
1
10
0
14
1
12
1
13
0
1
1
2
1
3
0
688,551725
12Max Petersen
Valby Skakklub
1500
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
8
1
9
0
10
0
11
0
14
0
13
-
1
-
2
-
21441410
13André Stender
Valby Skakklub
1182
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
8
½
9
0
10
0
11
1
12
+
14
1
1
0
102,41232
14Mads Mølhede Pedersen
Valby Skakklub
1000
1
0
8
1
2
0
9
0
3
0
10
0
4
0
11
0
5
0
12
1
6
0
13
0
7
0
2131,21036
Indbydelse

Valby Skakkklub har fornøjelsen af at indbyde til Valbymesterskabet i lynskak torsdag den 1. juli kl. 19.00. Forventet afslutning ca. kl. 23.00.

Spillested: Valby Kulturcenter, Høffdingsvej 10, 2500 Valby

Indskud er gratis, men til gengæld er præmierne også yderst beskedene. Tilmelding kan ske her på siden eller til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com; 22716255) eller på spillestedet samme aften senest kl. 18.45.

Periode 2021-07-01 .. 2021-07-01
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Stig Syndergaard
Dommere
Gruppe A:  Stig Syndergaard
Gruppe B:  Stig Syndergaard

Tilmeldings muligheder til Valbymesterskabet i Lyn 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A 14 2021-07-01 2021-07-01
Gruppe B 14 2021-07-01 2021-07-01
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Gruppe A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100104440 1465597 1. Oliver Langberg Birch Sunddahl Valby Skakklub 1625 1679 2021-07-02
100101925 1411390 2. Knud Højgaard Valby Skakklub 1824 1846 2021-07-02
100104481 1469290 3. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1234 1182 2021-06-29
100102037 1402692 4. Dennis Rej Valby Skakklub 2020 2106 2021-06-25
100103837 1441400 5. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1757 1706 2021-06-30
100104605 1471759 6. August Jalving Skak for sjov 1288 1398 2021-06-25
100101187 1405721 7. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 2052 1897 2021-07-01
100104727 1472801 8. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1000 2021-06-25
100101348 1406280 9. Tom Krog Nielsen BMS Skak 1940 1995 2021-07-01
100400271 1410660 10. Joachim Knudsen Valby Skakklub 1937 1925 2021-06-24
100100769 1409719 11. Alex Hansen Valby Skakklub 1801 1862 2021-06-25
101096626 1469061 12. Max Petersen Valby Skakklub 1500 1727 2021-06-28
100104446 1467298 13. André Stender Valby Skakklub 1182 1517 2021-06-25
101097218 - 14. Mads Mølhede Pedersen Valby Skakklub 1000 2021-06-30
Deltagere i gruppen Gruppe B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100100836 1416596 1. Kurt Klifoth Valby Skakklub 2131 2114 2021-06-25
101097226 - 2. Katrine Rosenkilde Prøvemedlemmer 1000 2021-07-02
100900206 1407708 3. Jens Juul Hornsgaard Skakforeningen Odysseus 2021 2070 2021-06-29
101097215 - 4. Adrian-Andrei Cobzaru Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1569 1569 2021-06-28
100104399 1457349 5. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1893 1885 2021-06-30
100100809 1418300 6. Niels Wikman Valby Skakklub 1458 1655 2021-07-02
101097225 - 7. Emil Lundgren Wibrand Prøvemedlemmer 1000 2021-07-01
101097217 - 8. Marius Berggren Smidt Valby Skakklub 1000 2021-06-30
- 9. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2021-07-02
101095257 1461613 10. Lukas Iskos BMS Skak 1697 1768 2021-06-26
101097214 - 11. Constantin-Bogdan Craciun Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1592 1899 2021-06-28
100101701 1417800 12. Henrik Egede Rasmussen Valby Skakklub 1760 1818 2021-06-25
100102120 1415280 13. Thomas Bøker Lund Valby Skakklub 1854 2052 2021-07-01
100100808 1432435 14. Stig Syndergaard Valby Skakklub 1701 1841 2021-06-20