loading
Arbejder ...

Midtjysk EMT 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Steen Nielsen
Nr. Snede Skakklub
17801837
11
1
5
0
8
1
3
1
2
1
4
1
10
½
14,9517973,831860
2Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17341813
7
1
8
½
15
1
5
½
1
0
10
½
9
1
5517194,001813
3John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17271805
12
1
10
1
5
½
1
0
11
½
13
1
4
1
525,0517264,121803
4Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
16911786
13
1
15
½
9
1
10
½
5
1
1
0
3
0
464,716703,841779
5Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
16731754
14
1
1
1
3
½
2
½
4
0
17
1
11
1
534,3516933,391766
6Søren Grymer-Hansen
Horsens Skakforening
16551713
15
0
9
0
16
0
18
1
14
1
12
½
13
1
116,1515645,681669
7Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
15841678
2
0
17
1
12
0
11
0
15
½
18
1
14
1
105,414994,251643
8Kjeld Hansen
Enkeltmedlem Sydjysk HK
15501663
16
1
2
½
1
0
15
1
10
0
11
½
17
1
474,4515302,851666
9Elias Meldgaard
Nr. Snede Skakklub
15301657
17
½
6
1
4
0
12
1
13
0
15
½
2
0
3144,114813,201643
10Allan Sørensen
Nr. Snede Skakklub
14580
18
1
3
0
13
1
4
½
8
1
2
½
1
½
42,7155301000
11Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14381544
1
0
14
1
17
½
7
1
3
½
8
½
5
0
82,7514722,021564
12Jørgen Falck
Nr. Snede Skakklub
14121532
3
0
16
1
7
1
9
0
17
0
6
½
18
0
153,513672,821526
13Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
12861427
4
0
18
1
10
0
16
1
9
1
3
0
6
0
3122,1513242,141444
14Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12831303
5
0
11
0
18
1
17
0
6
0
16
1
7
0
2162,812471,741308
15Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
12451510
6
1
4
½
2
0
8
0
7
½
9
½
16
1
91,1513892,261535
16Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
11941237
8
0
12
0
6
1
13
0
18
½
14
0
15
0
182,311581,761232
17Mathias Klarlund
Nr. Snede Skakklub
11000
9
½
7
0
11
½
14
1
12
1
5
0
8
0
3130,7124001000
18Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
10201153
10
0
13
0
14
0
6
0
16
½
7
0
12
1
170,810521,101161
Indbydelse

Midtjysk EMT 2021

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 7-runders koordineret EMT  som også Elo rates såfremt betingelserne herfor er til stede.

Vi følger corona restrektioner p.t coronapas og stikprøvekontrol.

Spilledage følgende 7 mandage 23/8, 30/8, 6/9, 13/9, 27/9, 4/10, 11/10

 

Spilletid 19.00-23.30

 

Turneringsform Dansk Schweizer 1 gruppe

 

Indskud 150 kr. pr person.

 

Præmier 1. præmie min.400 kr., 2.præmie 200 kr

Øvrige præmier afhængig af deltagerantallet.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid 1 timer og 30 Minutter samt 30 sec pr træk.

 

Tilladt forsinkelse 1 time.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.Snede.

 

Udsatte kampe. Kan spilles Mandag den 20/9 eller privat efter aftale med Turneringslederen.

Udsatte partier til en af de første 4 runder skal være afviklet senest den 20/9 2021.

 

Tilmelding. Senest 20/8 2021 på skak.dk eller til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

Periode 2021-08-23 .. 2021-10-11
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.brickside.com/Nrsnedeskakklub
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere

Tilmeldings muligheder til Midtjysk EMT 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.brickside.com/Nrsnedeskakklub

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 18 2021-08-23 2021-08-20
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600402 1419153 1. Steen Nielsen Nr. Snede Skakklub 1780 1837 2021-08-08
100500219 1417045 2. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1734 1813 2021-08-08
100500727 1410512 3. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1727 1805 2021-06-27
100900045 1408160 4. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1691 1786 2021-06-28
103103878 1444751 5. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1673 1754 2021-06-28
100500752 1428543 6. Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening 1655 1713 2021-08-01
100500543 1434306 7. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1584 1678 2021-07-25
100501762 1452070 8. Kjeld Hansen Enkeltmedlem Sydjysk HK 1550 1663 2021-08-21
100500991 1449273 9. Elias Meldgaard Nr. Snede Skakklub 1530 1657 2021-08-08
101200115 - 10. Allan Sørensen Nr. Snede Skakklub 1458 2021-06-28
100500744 1444743 11. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1438 1544 2021-07-29
100100338 1428152 12. Jørgen Falck Nr. Snede Skakklub 1412 1532 2021-08-08
100500889 1444727 13. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1286 1427 2021-08-08
100201715 1409700 14. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1283 1303 2021-07-29
100700690 1413856 15. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1245 1510 2021-07-29
100501568 1449249 16. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1194 1237 2021-06-28
101200146 - 17. Mathias Klarlund Nr. Snede Skakklub 1100 2021-07-29
101200088 1468952 18. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 1020 1153 2021-06-28