loading
Arbejder ...

Opstart Sydøstfyn 5 runder

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Per Smidt Sørensen
Sydøstfyn
20302080
9
1
4
½
8
1
5
½
2
1
413,9520313,832083
2Thomas Kaas
Sydøstfyn
19242024
10
1
5
½
14
½
3
½
1
0
83,319003,572003
3Birger Olsen
Sydøstfyn
19061937
11
½
8
½
9
½
2
½
12
1
353,6518873,421929
4Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18201884
12
1
1
½
7
½
14
1
5
0
342,9518222,921886
5Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
18071862
13
1
2
½
15
1
1
½
4
1
422,818492,681888
6Ole Eik Jørgensen
Tårnet Svendborg
17871880
14
½
7
½
12
0
15
1
9
½
73,6517533,661857
7Jørgen Kiel
Sydøstfyn
17451838
15
½
6
½
4
½
9
½
11
1
362,9517473,001838
8Andrew Velarde
Ejby Skakklub
17041772
16
1
3
½
1
0
12
1
14
1
32,6517302,591790
9Erik Hansen
Tårnet Svendborg
16871765
1
0
16
1
3
½
7
½
6
½
9217021,981775
10Alan David Pedersen
Sydøstfyn
16631664
2
0
15
0
13
0
11
½
16
+
152,216121,841610
11Ruben Jepsen
Læseforeningens Skakklub
16601696
3
½
14
0
16
½
10
½
7
0
132,716242,461677
12Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16471708
4
0
13
1
6
1
8
0
3
0
211 - 121,916501,851711
13Tage Knudsen
Sydøstfyn
14951564
5
0
12
0
10
1
16
½
15
0
142,114681,921556
14Jan Nielsen
Sydøstfyn
14781586
6
½
11
1
2
½
4
0
8
0
211 - 120,815410,991606
15Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
13961565
7
½
10
1
5
0
6
0
13
1
100,815041,321589
16Ulla Hansen
Sydøstfyn
13121490
8
0
9
0
11
½
13
½
10
-
1160,5513320,971491

Bedst under 1700 (4 spillere)Bedst under 1500 (4 spillere)

Ulla afbud runde 2

 

 21372544        Ole Eik Jørgensen Tårnet Svendborg oleeik1950@msn.com

22485676      Per Smidt Sørensen Sydøstfyn

24437757      Thomas Kaas Sydøstfyn          Kaasthomas@gmail.com

24528482       Birger Olsen Sydøstfyn           Balder0601@hotmail.com                                                                                                                               

22485676       Jørgen Kiel Sydøstfyn                         j.kiel@isoplus.dk

28930932       Andrew Velarde Ejby                 t-jacobsen@mail.tele.dk

 24775440       Erik Hansen Tårnet Svendborg erik.harhorn@outlook.dk

22485676      Alan David Pedersen Sydøstfyn ¨

30552379      Ruben Jepsen Læseforeningens Skakklub r-jepsen@hotmail.com

22812740      Martin Hansen Tårnet Svendborg gimle@mail.dk

30242647      Tage Knudsen Sydøstfyn tagebebe@gmail.com

21787468      Jan Nielsen Sydøstfyn Jan.nielsen@svendborg.dk

30401958      Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn allan.hallgren@live.dk

40815805     Ulla Hansen Sydøstfyn Ullajuhl@outlook.dk

20418074        Bjarne Lindenskov Sydøstfyn lindenskov67@gmail.com                                                                                                                                

 

Indbydelse

Sydøstfyn Opstart 2021

5 runder i en stor Schweizer gruppe. Ved mere end 20 deltager bliver det 2 grupper.

Datoer 17/8-24/8-31/8, 7/9 og 14/9

Betækningstid 90 min til 40 træk, derefter tillæg på 15 min, plus tillæg på 30 sekunder fra træk 1.

Starttidspunkt 19 00 på Gudbjerg skole

Man skal være mødt senest 60 min efter starttidspunkt.

Indskud 100 kr. al indskud minus emt afgift går til Præmier.

Spørgsmål til Jørgen Kiel 22485676

sidste tilmelding Søndag 15-8-2021 kl 18

Periode 2021-08-17 .. 2021-09-14
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Kristoffer Dyrgaard. Frem

Lars Munk. Læseforeningen

Chresten Nielsen. Ejby

Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Opstart Sydøstfyn 5 runder

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 16 2021-08-17 2021-08-16
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500168 1408232 1. Per Smidt Sørensen Sydøstfyn 2030 2080 2021-07-18
100300610 1434942 2. Thomas Kaas Sydøstfyn 1924 2024 2021-08-13
100301904 1450344 3. Birger Olsen Sydøstfyn 1906 1937 2021-07-10
100102004 1406817 4. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1820 1884 2021-08-03
100300815 1401718 5. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1807 1862 2021-08-13
100300828 1443240 6. Ole Eik Jørgensen Tårnet Svendborg 1787 1880 2021-07-26
100300609 1428020 7. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1745 1838 2021-07-08
100300351 1435132 8. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1704 1772 2021-08-15
100300826 1413503 9. Erik Hansen Tårnet Svendborg 1687 1765 2021-08-10
100300458 1450352 10. Alan David Pedersen Sydøstfyn 1663 1664 2021-08-12
100301979 1464361 11. Ruben Jepsen Læseforeningens Skakklub 1660 1696 2021-07-08
100300511 1440942 12. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1647 1708 2021-07-30
100300624 1450301 13. Tage Knudsen Sydøstfyn 1495 1564 2021-08-12
100300618 1428047 14. Jan Nielsen Sydøstfyn 1478 1586 2021-08-11
100300632 1440888 15. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1396 1565 2021-08-09
100300616 1443119 16. Ulla Hansen Sydøstfyn 1312 1490 2021-07-27