loading
Arbejder ...

U-DM 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
U19 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
22212249
5
7
4
6
8
41 - 24,5522214,532238
2Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21052136
6
3
10
+
4
9
53,220713,282065
3Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20211952
7
2
5
8
6
41 - 23,420332,891996
4John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19151921
8
9
1
2
5
62,6519112,441923
5Poul Hempler
Hillerød Skakklub
18401890
1
6
3
10
+
4
41,2518481,541889
6Daniel Petersen
Sorø Skakklub
18341840
2
5
7
1
3
31,519241,551879
7Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
18331813
3
1
6
9
10
+
271,7518111,641800
8Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
17661805
4
10
+
9
3
1
281,417541,501785
9Mads Emanuel Nielsen
Enkeltmedlem 6 HK
14671582
10
+
4
8
7
2
290,314990,631589
10Bye
9
-
8
-
2
-
5
-
7
-
010

U16 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Casper Yukun Liu
BMS Skak
21202150
6
2
5
4
3
13,6521373,682183
2Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
20402084
7
1
12
+
10
6
62,8520132,902028
3Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20232044
8
11
4
6
1
423,6520303,562062
4Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
18861906
9
5
3
1
10
352,6518972,751916
5Phillip Nielsen
Skive Skakklub
18781868
10
1
4
1
9
0
12
+
28 - 92,318392,231819
6Lukas Iskos
BMS Skak
18731900
1
7
9
3
2
32,1519242,261950
7Alf Andries
Frem Skakklub
17831816
2
6
8
1
11
9
42,818042,891840
8Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
16761677
3
9
0
7
0
12
+
11
0
1111,8516211,751607
9Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16501566
4
8
1
6
5
1
7
271,416680,931609
10Andrea Kongskov
Syddjurs Skakklub
16271654
5
0
12
+
11
2
4
2101,2516201,161648
11Victor Christopher Brunbjerg Nielsen
Skakklubben Evans
13621534
12
+
3
10
7
8
1
28 - 90,413890,891538
12Bye
11
-
10
-
2
-
8
-
5
-
012

U14 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
19121912
9
6
1
2
5
10
34 - 5019123,991872
2Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
18211828
10
5
1
3
8
13,1518723,051886
3Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
18091794
11
8
4
2
6
33,318153,171807
4Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
18001802
12
7
3
14
5
34 - 53,717791,781771
5Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
17311755
13
1
2
8
1
4
422,617852,591811
6Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
17121637
14
1
1
0
7
15
1
3
8316970,941619
7Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
16711650
15
1
4
6
8
11
1
363,0516702,131645
8William Pihl
BMS Skak
16471718
16
1
3
5
7
2
72,416501,791706
9Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16281522
1
14
16
1
12
0
13
1
2143,915570,831529
10Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
14281506
2
13
1
15
½
11
½
1
2112,1514211,711498
11Nikolaj Li
Køge Skakklub
12821288
3
16
1
14
½
10
½
7
0
2121,912870,401292
12Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
12780
4
15
0
13
1
9
1
14
½
101,7131401000
13Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
12241340
5
0
10
0
12
0
16
0
9
0
0161,5511540,621315
14Christian Gyldendal Villumsen
Læseforeningens Skakklub
11800
6
0
9
11
½
4
12
½
2130,85123901000
15Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
14000
7
0
12
1
10
½
6
0
16
1
92,35140701000
16Steffanie Riis Kreiman
Køge Skakklub
10000
8
0
11
0
9
0
13
1
15
0
1150,5102301000

U12 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
18601856
11
6
4
10
2
3
5
716,5187501856
2Emil Zander
Kjellerup Skakklub
16991774
12
7
3
5
1
11
6
525,8167501774
3Anna Sofie Li
Køge Skakklub
14161340
13
8
2
4
15
1
11
53414611,081377
4Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
13841435
14
9
1
3
8
20
1
15
64,613800,631410
5Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
13771415
15
10
6
2
11
8
1
53,8514061,991435
6Oliver Kaehne Snedker
Læseforeningens Skakklub
12871463
16
1
1
5
14
1
13
10
2
543,513552,181456
7Peter Holst
Læseforeningens Skakklub
12430
17
1
2
11
8
0
18
1
9
1
19
1
494,5122101000
8Noah Skotte Frydendahl
Læseforeningens Skakklub
12410
18
1
3
12
7
1
4
5
13
1
483,65125701000
9Liva Buddha Jensen
Skakklubben af 1968
12000
19
1
4
13
1
15
10
0
7
0
17
1
3144,3114201000
10Pavan Venkatraman
Skakforeningen ØBRO
11871214
20
1
5
14
1
1
9
1
6
12
1
473,212230,961216
11Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
11851179
1
16
1
7
12
5
2
3
102,3512371,411223
12Leia Andries
Frem Skakklub
11281192
2
17
1
8
11
14
1
15
10
0
3133,1511211,601168
13Johannes Juul Kjeldsen
Læseforeningens Skakklub
11190
3
18
1
9
0
20
1
6
14
1
8
0
3153,4110101000
14Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
10900
4
19
1
10
0
6
0
12
0
13
0
18
1
2183,35102901000
15Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
10860
5
20
1
16
1
9
3
12
4
112,8111801000
16Diya Shekar
Skak for sjov
9011224
6
0
11
0
15
0
19
1
17
½
18
1
20
1
122,959341,411188
17Emma Nielsen
Skive Skakklub
8511115
7
0
12
0
20
0
18
1
16
½
19
1
9
0
162,458540,741105
18Mark Zhao Germer
Køge Skakklub
8170
8
0
13
0
19
1
17
0
7
0
16
0
14
0
1191,876901000
19Elias Konggaard
Køge Skakklub
8050
9
0
14
0
18
0
16
0
20
0
17
0
7
0
0202,167901000
20Lee Yu Christiansen
Læseforeningens Skakklub
7980
10
0
15
0
17
1
13
0
19
1
4
0
16
0
2171,781601000

U10 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1August Jalving
Skak for sjov
18281644
7
4
12
2
3
5
9
16,6182801644
2Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
15481576
8
5
9
1
1
4
3
12
25,215620,61592
3Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
14771726
9
12
4
7
1
2
8
1
444,8144101726
4Anker Müller
Skak for sjov
14411500
10
1
1
3
5
2
12
6
534,414680,41484
5Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12180
11
1
2
7
4
6
1
10
1
463,2125401000
6Atharva Khandelia
Læseforeningens Skakklub
11520
12
0
9
0
8
1
10
1
5
11
1
4
394,15110001000
7Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
11031247
1
10
1
5
3
12
0
8
0
11
1
383,1109901247
8Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
10480
2
11
1
6
0
9
0
10
0
7
1
3
0
2102,65101901000
9Frans Jensen
Skak for sjov
10000
3
6
1
2
0
8
1
11
1
10
1
1
471,85112601000
10Jacob Vad-Nielsen
Springeren Kolding
10000
4
0
7
0
11
0
6
0
8
1
9
0
5
0
1112,491601000
11Ludvig Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
9680
5
0
8
0
10
1
12
0
9
0
6
0
7
0
1122,6586901000
12Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
9290
6
1
3
1
11
1
7
1
4
2
451,05114501000

U08 Direkte link LIVE
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
817
8
1
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
441,651007
2Alexandru Pirtac
Skakklubben af 1968
1504
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
716,751515
3Simon Zander
Kjellerup Skakklub
1000
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
273,35919
4Mikkel Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
913
5
1
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
8
1
352,5943
5Albert Yubo Liu
Gentofte Skakklub
1000
4
0
8
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
433,351029
6Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
1038
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
623,71178
7Bertram Bilde Hansen
Læseforeningens Skakklub
1000
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
083,35799
8Oskar Hedal Elmelund
Læseforeningens Skakklub
1000
1
0
5
0
2
0
6
0
3
1
7
1
4
0
263,35919

Partier i turneringen U-DM 2021

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Dansk Skak Union inviterer sammen med Boca Juniors og Læseforeningens Skakklub til:

 

U-DM 2021 DEN 1.-3. OKT.

 

*************************************************************************************************************************************************************************************

SPIL SKAK - MØD DINE VENNER OG FÅ OGSÅ NYE VENNER - I ODENSE!

*************************************************************************************************************************************************************************************

Spillested:

Alle grupper spiller i Tietgen KompetenceCenter på Rugårdsvej 286, 5210 Odense NV den 1.-3. okt.

Om kursuscentret (tietgen.dk)

 

Velkomst:

Fredag den 1. okt. kl. 18.20 for U14, U16 og U19 i U-bygningen.

Lørdag den 2. okt. kl. 08.50 for U08, U10 og U12 i U-bygningen.

 

Tidsrum: 

Fredag den 1. oktober til søndag den 3. oktober 2021.

De tre yngste grupper spiller kun lørdag og søndag.
 


Tilmeldingsfrist:

Mandag den 20. september 2021

 

Link Til live:

http://liveskak.dk/2021/udm/


Indskud:

Prisen for at deltage i U-DM 2021 er 200 kr.

Deltagergebyr indbetales på konto: 1551- 8224862 senest den 20. september 2021. (Skriv venligst deltagernavn + klub i bemærkningsfeltet.)

 

Overnatning uden morgenmad:

Enkeltværelser til 515 kr. pr. døgn - håndklæde og sengelinned inkluderet

Dobbeltværelse til 720 kr. pr. døgn - to håndklæder og sengelinned inkluderet

Det er muligt at være 1-2 ekstra pr. værelse, men man må selv medbringe madras/sengelinned/håndklæde

Alle værelser har bad, toilet, køleskab og tv

Værelser bestilles via clol@tietgen.dk og forudbetales på MobilePay: 40 63 96 75

 

Forplejning:

FREDAG AFTEN KL. 17.15-18.15

Stegt kyllingelår med bådkartofler, agurkesalat og skysauce, hertil pastasalat med rød dressing, ærter og majs

Kander med isvand til maden

Pris pr. kuvert 70 kr.

LØRDAG MORGEN

Ingen morgenmad! Man kan evt. gå i Meny, som ligger 75 m fra spillestedet

LØRDAG MIDDAG KL. 12.30-13.45

Lasagne med oksekød, serveret med grøn salat med agurk, tomat, peberfrugt og flute

Rugbrød med leverpostej og spegepølse

Kander med isvand til maden

Pris pr. kuvert 60 kr.

LØRDAG AFTEN

Ingen aftensmad! Man kan finde spisesteder ikke langt fra spillestedet

SØNDAG MORGEN

Ingen morgenmad! Man kan evt. gå i Meny, som ligger 75 m fra spillestedet

SØNDAG MIDDAG KL. 12.30-13.45

Mexicanske pandekager med oksekød og ost, serveret med grøn salat med feta. tomat og kerner, salsa og creme fraiche

Rugbrød med hamburgerryg og æg

Kander med isvand til maden

Pris pr. kuvert 60 kr.

 

Forplejningen bestilles via clol@tietgen.dk og forudbetales på MobilePay: 40 63 96 75

Spillerne må PÅ INTET TIDSPUNKT indtage mad ved brætterne!
 

Spørgsmål:

Angående overnatning og forplejning sendes til Claus Olesen: clol@tietgen.dk

Andre spørgsmål sendes til Lars Munk Jensen: lamujen@hotmail.com

Evt. til Arild Rimestad: udvikling@skak.dk
 

Grupper og DM-titler
Der spilles i åben række (Uxx).
Der kåres en Danmarksmester i hver gruppe med mindst tre deltagere.
Der vil være pokaler til de tre højest placerede i hver gruppe, samt præmier og diplomer til alle.

alle grupper vil der desuden være en øremærket rejse-/turneringspræmie på 2000,- til vinderen, dog vil vinderen af U8-gruppen modtage en tilsvarende præmie på 1000,-. Bemærk at denne præmie udbetales senere mod indsendelse af dokumentation for udgifter, der svarer til formålet, fx rejse, ophold eller turnering i forbindelse med skak, evt. af køb i gennem Dansk Skaksalg (køb gennem andre forhandlere dækkes ikke af DSU).

Præcisering af regler for tilmelding:
Efter samråd med Dansk Skak Union ønsker arrangørerne at tilføje følgende omkring tilmelding.
En spiller kan tilmelde sig den gruppe spillerens alder berettiger til eller en højere aldersgruppe.
Vinder spilleren den tilmeldte gruppe erhverves titlen Danmarksmester i den pågældende gruppe, hvis følgende er opfyldt:

DM-titlerne og NM-kvalifikationerne kan kun tildeles medlemmer af Dansk Skak Union med bopæl i Rigsfællesskabet eller værende danske statsborgere og er man Fide-registreret, skal det være i gennem Rigsfællesskabet.
De to øverste i U10-, U12-, U14-, U16- og U19-grupperne, kvalificerer sig til Nordisk Mesterskab i februar 2022 i Sverige.
 
Grupper:
U19 (født 02 eller senere)
U16 (født 05 eller senere)
U14 (født 07 eller senere)
U12 (født 09 eller senere)
U10 (født 11 eller senere)
U08 (født 13 eller senere)
 

Turneringsform:
Turneringen spilles som en ratet turnering under Dansk Skak Union og der spilles i de nævnte grupper efter schweizersystemet, evt. i alle mod alle-grupper. "DSU's turneringssystem" benyttes til rundelægningerne. Ved evt. ligestilling i point afgøres topplaceringer efter de benyttede korrektionssystemer.

Turneringen DSU- og Fide-rates for de grupper, der opfylder betingelserne.
U08, U10 og U12 spiller syv runder med 45 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.
U14, U16 og U19 spiller fem runder med 90 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.

Arrangørerne kan, efter aftale med den ungdomsansvarlige i Dansk Skak Union, lave ændringer af antal runder og betænkningstid, hvis dette måtte blive nødvendigt.


Der spilles efter Fides regler for skak, således som disse også findes oversat i Skakhåndbogen.

Der er noteringspligt i alle grupper undtagen i U08, hvor spillerne dog gerne må notere alligevel.
 

Det tilstræbes at grupper ikke slås sammen på tværs af alderstrinene. Titler, præmier, placeringer og kvalifikationer i hver gruppe afgøres uafhængigt af om grupper spiller sammen eller hver for sig.
 

Det er tilladt at komme op til 15 minutter for sent frem til partierne.
 

Turneringen er åben for alle ungdomsspillere, der er medlemmer af DSU, minimum som prøvemedlemmer og som ellers opfylder alderskriterierne for at deltage og som kan deltage iht. dette reglement, herunder reglementet for ratede turneringer.
 

Fotografering/mobiltelefoner:

Er kun tilladt inden hver runde starter. Bruges der mobiltelefon, så skal denne være på lydløs. Kun chefdommeren o.a. udpeget af denne, må gøre brug af mobiltelefon til at tage billeder under runderne,

Ved deltagelse accepterer deltagerne at blive fotograferet og at billederne efterfølgende kan blive lagt op på skak.dk o.a passende medier.

 

Tidsplan:

 

Afviklingsplan for aldersgrupperne U08, U10 og U12:

1. runde: lørdag   den 2. oktober 2021   kl. 09.00
2. runde: lørdag   den 2. oktober 2021   kl. 11.30
3. runde: lørdag   den 2. oktober 2021   kl. 14.00
4. runde: lørdag   den 2. oktober 2021   kl. 16.30
5. runde: søndag den 3. oktober 2021   kl. 09.00
6. runde: søndag den 3. oktober 2021   kl. 11.30
7. runde: søndag den 3. oktober 2021   kl. 14.00

 

Betænkningstid: 45 minutter + 30 sekunder pr. træk.

 

Afviklingsplan for aldersgrupperne U14, U16 og U19:

 1. runde: fredag   den 1. oktober 2021 kl. 18:30
 2. runde: lørdag   den 2. oktober 2021 kl. 09.00
 3. runde: lørdag   den 2. oktober 2021 kl. 14.00
 4. runde: søndag den 3. oktober 2021 kl. 09.00
 5. runde: søndag den 3. oktober 2021 kl. 14.00

 

Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr. træk.

 

Præmieoverrækkelse:

Foregår i forbindelse med den enkelte gruppes afslutning inde i Auditoriet. En ansvarlig på spillestedet vil sørge for at fotografere minimum de tre øverste i hver aldersgruppe.

Periode 2021-10-01 .. 2021-10-03
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://https://www.tietgen.dk/kurser/kursus--og-konferencecenter/
Turnerings komite

Per Rasmussen (formand)

Verner Christensen

Lars Johansen

Hoveddommer Arild Rimestad
Dommere Alle grupper:  Michael Bue Hansen , Lars Munk Jensen , Niels Henrik Cappelen , Michael V. Nielsen

Tilmeldings muligheder til U-DM 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://www.tietgen.dk/kurser/kursus--og-konferencecenter/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U19 10 2021-10-01 2021-09-20
U16 12 2021-10-01 2021-09-20
U14 16 2021-10-01 2021-09-20
U12 20 2021-10-01 2021-09-20
U10 12 2021-10-01 2021-09-20
U08 8 2021-10-01 2021-09-20
Totalt antal tilmeldte 78
Deltagere i gruppen U19
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103773 1444816 1. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2221 2249 2021-09-16
100501746 1448552 2. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2105 2136 2021-09-13
100202092 1447955 3. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2021 1952 2021-09-11
100602575 1453947 4. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1915 1921 2021-09-16
100803280 1468464 5. Poul Hempler Hillerød Skakklub 1840 1890 2021-09-12
100202472 1466577 6. Daniel Petersen Sorø Skakklub 1834 1840 2021-09-18
100301927 1451669 7. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1833 1813 2021-08-02
100104149 1452568 8. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1766 1805 2021-08-08
100602702 1468758 9. Mads Emanuel Nielsen Enkeltmedlem 6 HK 1467 1582 2021-09-19
- - 10. Bye - 2021-09-30
Deltagere i gruppen U16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104150 1454153 1. Casper Yukun Liu BMS Skak 2120 2150 2021-08-22
100302026 1468480 2. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2040 2084 2021-08-03
100202444 12809969 3. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2023 2044 2021-09-02
100104290 1463896 4. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1886 1906 2021-08-19
101095973 1466062 5. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1878 1868 2021-08-02
101095257 1461613 6. Lukas Iskos BMS Skak 1873 1900 2021-08-07
100301969 1463373 7. Alf Andries Frem Skakklub 1783 1816 2021-09-09
101095048 1454200 8. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1676 1677 2021-09-19
100602402 1459945 9. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1650 1566 2021-08-07
100602664 1467972 10. Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub 1627 1654 2021-09-11
101200104 1471074 11. Victor Christopher Brunbjerg Nielsen Skakklubben Evans 1362 1534 2021-09-10
- - 12. Bye - 2021-09-30
Deltagere i gruppen U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104462 45059730 1. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1912 1912 2021-09-29
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1821 1828 2021-09-06
100104399 1457349 3. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1809 1794 2021-08-20
100302007 1468260 4. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1800 1802 2021-08-22
100104139 1452797 5. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1731 1755 2021-08-06
100104307 1463225 6. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1712 1637 2021-08-07
100302047 1470604 7. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1671 1650 2021-09-12
100104155 1467310 8. William Pihl BMS Skak 1647 1718 2021-08-08
100104306 1463217 9. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1628 1522 2021-08-07
100602596 1467549 10. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1428 1506 2021-08-24
100202374 1464957 11. Nikolaj Li Køge Skakklub 1282 1288 2021-08-06
100202396 1462768 12. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 1278 2021-08-12
101096373 1469819 13. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1224 1340 2021-08-08
100302099 1472623 14. Christian Gyldendal Villumsen Læseforeningens Skakklub 1180 2021-09-21
101200142 - 15. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1400 2021-09-15
100202621 - 16. Steffanie Riis Kreiman Køge Skakklub 1000 2021-09-21
Deltagere i gruppen U12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101095855 1462547 1. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1860 1856 2021-09-05
100901809 1467123 2. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1699 1774 2021-09-13
100202550 1472119 3. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1416 1340 2021-08-08
100302043 1472275 4. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1384 1435 2021-08-02
100302044 1472283 5. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1377 1415 2021-08-02
100302076 1470051 6. Oliver Kaehne Snedker Læseforeningens Skakklub 1287 1463 2021-08-21
100302037 1469398 7. Peter Holst Læseforeningens Skakklub 1243 2021-09-18
100302120 1473239 8. Noah Skotte Frydendahl Læseforeningens Skakklub 1241 2021-09-06
101095925 - 9. Liva Buddha Jensen Skakklubben af 1968 1200 2021-09-17
100104652 1471376 10. Pavan Venkatraman Skakforeningen ØBRO 1187 1214 2021-08-11
100104481 1469290 11. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1185 1179 2021-08-08
100302033 1469207 12. Leia Andries Frem Skakklub 1128 1192 2021-09-12
100302116 1473263 13. Johannes Juul Kjeldsen Læseforeningens Skakklub 1119 2021-09-05
100302041 1473085 14. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1090 2021-08-05
101097051 1472712 15. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1086 2021-09-16
100104604 1472330 16. Diya Shekar Skak for sjov 901 1224 2021-08-26
101096689 1471929 17. Emma Nielsen Skive Skakklub 851 1115 2021-08-02
100202554 1471520 18. Mark Zhao Germer Køge Skakklub 817 2021-09-26
100202544 1473271 19. Elias Konggaard Køge Skakklub 805 2021-09-18
100302058 - 20. Lee Yu Christiansen Læseforeningens Skakklub 798 2021-09-02
Deltagere i gruppen U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104605 1471759 1. August Jalving Skak for sjov 1828 1644 2021-08-12
100302083 1472313 2. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1548 1576 2021-08-02
101200117 1472844 3. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1477 1726 2021-08-02
100104572 1472070 4. Anker Müller Skak for sjov 1441 1500 2021-08-11
101096723 1472089 5. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1218 2021-08-17
100302100 1473255 6. Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1152 2021-09-10
100602757 1471775 7. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1103 1247 2021-08-20
100104570 1472860 8. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1048 2021-08-23
100104731 - 9. Frans Jensen Skak for sjov 1000 2021-09-12
101200144 - 10. Jacob Vad-Nielsen Springeren Kolding 1000 2021-09-16
100302056 1473026 11. Ludvig Skælbæk Læseforeningens Skakklub 968 2021-09-12
100104573 1473557 12. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 929 2021-08-02
Deltagere i gruppen U08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302087 - 1. Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 817 2021-08-03
100602772 13912143 2. Alexandru Pirtac Skakklubben af 1968 1504 1422 2021-08-18
100901842 - 3. Simon Zander Kjellerup Skakklub 1000 2021-09-13
100302101 - 4. Mikkel Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 913 2021-09-02
101097198 1473018 5. Albert Yubo Liu Gentofte Skakklub 1000 2021-09-21
100104727 1472801 6. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1038 2021-08-03
100302064 - 7. Bertram Bilde Hansen Læseforeningens Skakklub 1000 2021-09-12
100302082 - 8. Oskar Hedal Elmelund Læseforeningens Skakklub 1000 2021-09-12