loading
Arbejder ...

ØBRO Sensommer

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20552085
6
1
2
1
3
1
4
1
5
-
4122115
2Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20462030
5
1
1
0
6
1
3
½
4
0
3 - 42,52046
3Peter Birk Petersen
Caïssa Gladsaxe
21512161
4
½
5
1
1
0
2
½
6
1
323,352144
4Kim Røper Jensen
Skakforeningen ØBRO
20182077
3
½
6
0
5
1
1
0
2
1
3 - 42,252023
5Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
20211981
2
0
3
0
4
0
6
1
1
-
15 - 61,82005
6Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19991984
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
15 - 62,11966

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Peter Christian Grau
Læseforeningens Skakklub
19792012
6
½
2
1
3
½
4
1
5
½
22,72002
2Jakob Hansen
Enkeltmedlem 1HK
19631995
5
1
1
0
6
1
3
½
4
0
3 - 42,551962
3Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
19521981
4
1
5
1
1
½
2
½
6
1
412,452010
4William Hørup Philipsen
Skakforeningen ØBRO
19431977
3
0
6
1
5
0
1
0
2
1
252,41931
5Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
19421927
2
0
3
0
4
1
6
1
1
½
3 - 42,41945
6Claus Pakmor
Skakforeningen ØBRO
19611945
1
½
4
0
2
0
5
0
3
0
½62,551900

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jan Bauner
Skakklubben K41
18731914
6
1
2
1
3
½
4
0
5
1
1 - 22,51903
2Hans Henrik Jacobsen
Skakforeningen ØBRO
19061912
5
0
1
0
6
1
3
1
4
+
332,251899
3Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
18521897
4
+
5
0
1
½
2
0
6
0
5 - 61,851812
4Markus Strange
Skakforeningen ØBRO
18771877
3
-
6
½
5
0
1
1
2
-
5 - 61,551876
5Marius Enevold Gjesme
Skakforeningen ØBRO
18541881
2
1
3
1
4
1
6
½
1
0
1 - 22,351893
6Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18731913
1
0
4
½
2
0
5
½
3
1
242,51858

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18051858
6
0
2
1
3
1
4
0
5
1
32 - 42,61817
2Mads Bæk Lynderup
Skakforeningen ØBRO
17711790
5
0
1
0
6
0
3
-
4
0
061,81717
3Tommy Jensen
Skakforeningen ØBRO
17551807
4
½
5
½
1
0
2
+
6
0
251,71734
4Oscar Veiergang
Skak for sjov
17541756
3
½
6
½
5
0
1
1
2
1
32 - 42,21778
5Daniel Bendixen
Holbæk Skakklub
18391869
2
1
3
½
4
1
6
½
1
0
32 - 42,91842
6Rolf Stavnem
Skakforeningen ØBRO
18271919
1
1
4
½
2
1
5
½
3
1
412,81869

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Martin Ulrik Sdun
Skakforeningen ØBRO
17471767
6
1
2
1
3
0
4
½
5
0
3 - 42,851737
2Peter Koefoed
Skakforeningen ØBRO
17441786
5
1
1
0
6
0
3
½
4
0
52,851704
3Aksel Wetke Hallundbæk
Skakforeningen ØBRO
17430
4
1
5
1
1
1
2
½
6
½
412,81785
4Daniel Peulicke Hansen
Skakforeningen ØBRO
16971760
3
0
6
1
5
1
1
½
2
1
22,451730
5Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
16321655
2
0
3
0
4
0
6
0
1
1
161,91605
6Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
16561654
1
0
4
0
2
1
5
1
3
½
3 - 42,11668

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
15471570
6
1
2
1
3
1
4
1
5
+
512,31637
2Rasmus Blaabjerg Laursen
Skakforeningen ØBRO
15000
5
1
1
0
6
0
3
1
4
1
32 - 32,351529
3Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
14731564
4
½
5
0
1
0
2
0
6
0
½62,151399
4Kristian A. Coff
Skakforeningen ØBRO
15521629
3
½
6
1
5
0
1
0
2
0
52,81494
5Thomas Haugaard
Amager Skakforening
15721653
2
0
3
1
4
1
6
-
1
-
241,751583
6Jakob Kjær-Andersen
Skakforeningen ØBRO
14551576
1
0
4
0
2
1
5
+
3
1
32 - 31,651471

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Trym Sørsdal
Skakforeningen ØBRO
13911391
6
1
2
1
3
0
4
0
5
1
322,251425
2Mathias Bogø
Skakforeningen ØBRO
14541546
5
1
1
0
6
0
3
1
4
0
24 - 52,81418
3Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14201540
4
0
5
0
1
1
2
0
6
0
162,51353
4Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
14431433
3
1
6
½
5
1
1
1
2
1
12,651565
5Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13751470
2
0
3
1
4
0
6
1
1
0
24 - 52,151368
6Jakob Lunøe
Skakforeningen ØBRO
14401485
1
0
4
½
2
1
5
0
3
1
32,651433

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Kasper Rolf Larssen
Skakforeningen ØBRO
13411505
6
1
2
1
3
1
4
½
5
1
13,11422
2Alexander Dewhurst
Skakforeningen ØBRO
13000
5
0
1
0
6
0
3
-
4
½
½62,351217
3Mikkel Pedersen
Skak for sjov
13571515
4
1
5
0
1
0
2
+
6
½
32,651305
4Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
12241368
3
0
6
½
5
½
1
½
2
½
24 - 52,21215
5Peter Bo Bojesen Hviid
Skakforeningen ØBRO
11800
2
1
3
1
4
½
6
1
1
0
21,851284
6Ulrik Andersen
Skakforeningen ØBRO
11821323
1
0
4
½
2
1
5
0
3
½
24 - 51,851189

Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Freja Egelund Grønnemose
Skakforeningen ØBRO
10000
6
1
2
0
3
0
4
+
5
0
242,1935
2Zack Ottesen
BMS Skak
9760
5
0
1
1
6
1
3
0
4
+
32 - 31,95979
3Viktor Høst-Madsen
Skakforeningen ØBRO
10251323
4
1
5
0
1
1
2
1
6
0
32 - 32,81034
4Nikolaj Mandsberg
Prøvemedlemmer
10000
3
0
6
1
5
½
1
-
2
-
51,55997
5Asgar Christian Mansa
Amager Skakforening
9330
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
12,051125
6Jørgen Hansen
Prøvemedlemmer
10000
1
0
4
0
2
0
5
0
3
1
162,6904
Indbydelse

Rigtig skak uden svejseøjne og musearm! Kom og spil det i ØBRO Sensommer!

Turneringen spilles 5 mandage fra 16/8 - 20/9 2021. Rates dansk men ikke elo. 

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 16/8, 23/8, 30/8, 6/9 og 20/9. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

Indskud: 150,- kr. betales 16/8 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 9/8 og kun via DSUs turneringssystem.

Yderligere oplysninger: Christian S. Christensen, christian.sylvester@gmail.com

Periode 2021-08-16 .. 2021-09-20
Dansk ratet Ja
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Christian Sylvester Christense
Dommere

Tilmeldings muligheder til ØBRO Sensommer

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 2 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 3 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 4 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 5 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 6 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 7 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 8 6 2021-08-16 2021-08-11
Gruppe 9 6 2021-08-16 2021-08-11
Totalt antal tilmeldte 54
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2055 2085 2021-07-09
100100512 1407430 2. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 2046 2030 2021-08-05
100100852 1401696 3. Peter Birk Petersen Caïssa Gladsaxe 2151 2161 2021-07-17
100101160 1408763 4. Kim Røper Jensen Skakforeningen ØBRO 2018 2077 2021-07-10
100900529 1408771 5. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 2021 1981 2021-07-14
100400597 1408194 6. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1999 1984 2021-07-30
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300047 1406043 1. Peter Christian Grau Læseforeningens Skakklub 1979 2012 2021-08-08
100103709 1435868 2. Jakob Hansen Enkeltmedlem 1HK 1963 1995 2021-07-23
100100496 1412000 3. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 1952 1981 2021-07-11
103108386 1408470 4. William Hørup Philipsen Skakforeningen ØBRO 1943 1977 2021-07-20
100800674 1414925 5. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1942 1927 2021-08-02
100103711 1431609 6. Claus Pakmor Skakforeningen ØBRO 1961 1945 2021-07-15
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100101984 1415832 1. Jan Bauner Skakklubben K41 1873 1914 2021-07-15
100104413 1464639 2. Hans Henrik Jacobsen Skakforeningen ØBRO 1906 1912 2021-08-02
100100124 1407155 3. Daniel Kokholm Skakforeningen ØBRO 1852 1897 2021-07-27
100202124 1440217 4. Markus Strange Skakforeningen ØBRO 1877 1877 2021-08-11
101096501 1466488 5. Marius Enevold Gjesme Skakforeningen ØBRO 1854 1881 2021-08-08
100102046 1428799 6. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1873 1913 2021-08-09
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802760 1439391 1. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1805 1858 2021-07-26
100301870 1446312 2. Mads Bæk Lynderup Skakforeningen ØBRO 1771 1790 2021-07-22
100101615 1425552 3. Tommy Jensen Skakforeningen ØBRO 1755 1807 2021-08-12
100104574 1470183 4. Oscar Veiergang Skak for sjov 1754 1756 2021-07-30
100201390 1433709 5. Daniel Bendixen Holbæk Skakklub 1839 1869 2021-07-19
100100336 2304260 6. Rolf Stavnem Skakforeningen ØBRO 1827 1919 2021-08-10
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104143 1450751 1. Martin Ulrik Sdun Skakforeningen ØBRO 1747 1767 2021-08-08
100101089 1414968 2. Peter Koefoed Skakforeningen ØBRO 1744 1786 2021-07-22
100104742 - 3. Aksel Wetke Hallundbæk Skakforeningen ØBRO 1743 2021-07-10
100104373 1463233 4. Daniel Peulicke Hansen Skakforeningen ØBRO 1697 1760 2021-07-21
100800414 1409557 5. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1632 1655 2021-07-19
100101531 1471511 6. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1656 1654 2021-07-10
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104307 1463225 1. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1547 1570 2021-08-09
100104821 - 2. Rasmus Blaabjerg Laursen Skakforeningen ØBRO 1500 2021-08-02
100101086 1413368 3. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1473 1564 2021-07-26
100104514 1468189 4. Kristian A. Coff Skakforeningen ØBRO 1552 1629 2021-07-11
100102246 1414330 5. Thomas Haugaard Amager Skakforening 1572 1653 2021-07-21
100104596 1469940 6. Jakob Kjær-Andersen Skakforeningen ØBRO 1455 1576 2021-07-28
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104809 - 1. Trym Sørsdal Skakforeningen ØBRO 1391 1391 2021-08-03
100202123 1440039 2. Mathias Bogø Skakforeningen ØBRO 1454 1546 2021-08-11
100100322 1411225 3. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1420 1540 2021-07-13
100104306 1463217 4. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1443 1433 2021-08-09
100801513 1402870 5. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1375 1470 2021-07-26
100104418 1467115 6. Jakob Lunøe Skakforeningen ØBRO 1440 1485 2021-07-27
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104508 1468162 1. Kasper Rolf Larssen Skakforeningen ØBRO 1341 1505 2021-07-19
100104812 - 2. Alexander Dewhurst Skakforeningen ØBRO 1300 2021-08-10
100104679 1470639 3. Mikkel Pedersen Skak for sjov 1357 1515 2021-08-02
100104431 1465503 4. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1224 1368 2021-07-27
100104750 - 5. Peter Bo Bojesen Hviid Skakforeningen ØBRO 1180 2021-07-22
100104580 1469592 6. Ulrik Andersen Skakforeningen ØBRO 1182 1323 2021-07-31
Deltagere i gruppen Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104816 - 1. Freja Egelund Grønnemose Skakforeningen ØBRO 1000 2021-08-16
100104806 1473310 2. Zack Ottesen BMS Skak 976 2021-07-31
100104529 1468154 3. Viktor Høst-Madsen Skakforeningen ØBRO 1025 1323 2021-08-15
101097269 - 4. Nikolaj Mandsberg Prøvemedlemmer 1000 2021-08-17
101096376 - 5. Asgar Christian Mansa Amager Skakforening 933 2021-07-22
101097270 - 6. Jørgen Hansen Prøvemedlemmer 1000 2021-08-17