DM i lyn 2021
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub | 2524 | 2572 | 10 1 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 8 1 | 9 1 | 9 | 1 | 8,75 | 2527 | |
2 | Anna Sofie Li Køge Skakklub | 1416 | 1340 | 9 1 | 1 0 | 10 1 | 3 0 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 7 0 | 8 0 | 4 | 6 - 7 | 0,75 | 1613 | |
3 | Karsten Eivind Nielsen Tårnet Svendborg | 1800 | 1688 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 10 0 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 7 0 | 4 | 6 - 7 | 3,65 | 1811 | |
4 | Lau Christoffersen Frem Skakklub | 1600 | 0 | 7 0 | 8 0 | 9 0 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 10 0 | 5 0 | 6 0 | 0 | 10 | 1,9 | 1515 | |
5 | Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub | 2069 | 2112 | 6 1 | 7 0 | 8 1 | 9 0 | 1 0 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 10 ½ | 5½ | 4 - 5 | 6,1 | 2057 | |
6 | Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub | 1780 | 1802 | 5 0 | 10 0 | 7 ½ | 8 0 | 9 0 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 4 1 | 1½ | 9 | 3,45 | 1722 | |
7 | Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub | 2056 | 1952 | 4 1 | 5 1 | 6 ½ | 10 0 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 3 1 | 5½ | 4 - 5 | 5,95 | 2047 | |
8 | Lars Munk Jensen Læseforeningens Skakklub | 2130 | 2114 | 3 1 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 7 1 | 10 0 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 6 | 3 | 6,6 | 2118 | |
9 | Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening | 1628 | 1522 | 2 0 | 3 0 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 0 | 8 0 | 10 0 | 1 0 | 3 | 8 | 2,15 | 1654 | |
10 | Dennis Munksgaard Jerne Skakklub | 2024 | 1970 | 1 0 | 6 1 | 2 0 | 7 1 | 3 1 | 8 1 | 4 1 | 9 1 | 5 ½ | 6½ | 2 | 5,7 | 2040 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub | 2416 | 2569 | 10 1 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 8 1 | 9 1 | 9 | 1 | 8,55 | 2421 | |
2 | Jan Madsen Haderslev Skakklub | 1900 | 1783 | 9 0 | 1 0 | 10 1 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 0 | 8 1 | 2 | 8 | 0 | 1900 | |
3 | Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening | 2108 | 2104 | 8 1 | 9 0 | 1 0 | 2 1 | 10 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 7 | 2 - 3 | 6,65 | 2115 | |
4 | Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub | 1906 | 1951 | 7 0 | 8 1 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 3 0 | 10 1 | 5 0 | 6 0 | 4 | 7 | 4,9 | 1879 | |
5 | Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub | 1999 | 1971 | 6 0 | 7 0 | 8 1 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 3 0 | 4 1 | 10 1 | 5 | 4 - 5 | 5,75 | 1977 | |
6 | Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening | 2117 | 2136 | 5 1 | 10 1 | 7 1 | 8 1 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 3 0 | 4 1 | 7 | 2 - 3 | 6,7 | 2123 | |
7 | Simon Bjørk Haarh Faaborg Skakklub | 1397 | 0 | 4 1 | 5 1 | 6 0 | 10 1 | 8 1 | 9 0 | 1 0 | 2 1 | 3 0 | 5 | 4 - 5 | 1,3 | 1627 | |
8 | Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne | 1100 | 1247 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 0 | 10 0 | 9 ½ | 1 0 | 2 0 | ½ | 10 | 0,2 | 1114 | |
9 | Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub | 1752 | 1813 | 2 1 | 3 1 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 1 | 8 ½ | 10 1 | 1 0 | 4½ | 6 | 3,55 | 1781 | |
10 | Matthias Rasmussen Maribo Skakklub | 1611 | 1525 | 1 0 | 6 0 | 2 0 | 7 0 | 3 0 | 8 1 | 4 0 | 9 0 | 5 0 | 1 | 9 | 2,5 | 1549 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub | 2520 | 2566 | 10 1 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 8 1 | 9 1 | 9 | 1 | 8,9 | 2521 | |
2 | Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub | 1879 | 1827 | 9 1 | 1 0 | 10 1 | 3 0 | 4 1 | 5 1 | 6 0 | 7 1 | 8 1 | 6 | 3 - 4 | 5,25 | 1902 | |
3 | Casper Yukun Liu BMS Skak | 1997 | 2150 | 8 1 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 10 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 8 | 2 | 6,2 | 2034 | |
4 | Alejandro Naselli | 1929 | 1929 | 7 1 | 8 1 | 9 1 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 10 ½ | 5 1 | 6 0 | 4½ | 6 | 0 | 1929 | |
5 | Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub | 1213 | 0 | 6 0 | 7 0 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 10 0 | 1 | 9 - 10 | 1 | 1213 | |
6 | Emil Zander Kjellerup Skakklub | 1655 | 1774 | 5 1 | 10 1 | 7 1 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 1 | 3 0 | 4 1 | 6 | 3 - 4 | 3,4 | 1751 | |
7 | Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub | 1521 | 1576 | 4 0 | 5 1 | 6 0 | 10 0 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 2 | 8 | 2,5 | 1499 | |
8 | Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub | 2009 | 2084 | 3 0 | 4 0 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 10 1 | 9 1 | 1 0 | 2 0 | 5 | 5 | 6,35 | 1973 | |
9 | Steffanie Riis Kreiman Køge Skakklub | 1000 | 0 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 0 | 8 0 | 10 1 | 1 0 | 1 | 9 - 10 | 0,25 | 1034 | |
10 | Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO | 1904 | 1984 | 1 0 | 6 0 | 2 0 | 7 1 | 3 0 | 8 0 | 4 ½ | 9 0 | 5 1 | 2½ | 7 | 5,45 | 1816 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub | 2072 | 1996 | 10 1 | 2 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 1 | 6 1 | 7 0 | 8 0 | 9 1 | 6½ | 3 | 6,35 | 2075 | |
2 | Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub | 2133 | 2157 | 9 1 | 1 0 | 10 1 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 8 0 | 7 | 2 | 6,85 | 2136 | |
3 | Jesper Simonsen BMS Skak | 2099 | 2082 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 0 | 10 1 | 4 1 | 5 1 | 6 0 | 7 1 | 5 | 4 - 5 | 6,6 | 2067 | |
4 | Jørgen Kiel Sydøstfyn | 1747 | 1838 | 7 0 | 8 0 | 9 1 | 1 ½ | 2 0 | 3 0 | 10 0 | 5 1 | 6 0 | 2½ | 8 - 9 | 3,7 | 1711 | |
5 | Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 | 1877 | 1914 | 6 1 | 7 ½ | 8 0 | 9 0 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 10 1 | 2½ | 8 - 9 | 4,75 | 1810 | |
6 | Mikkel Strandby Hansen Enkeltmedlem 3 HK | 1936 | 1763 | 5 0 | 10 1 | 7 1 | 8 0 | 9 1 | 1 0 | 2 0 | 3 1 | 4 1 | 5 | 4 - 5 | 5,2 | 1930 | |
7 | Ewald Munksgaard Enkeltmedlem Sydjysk HK | 1200 | 0 | 4 1 | 5 ½ | 6 0 | 10 0 | 8 0 | 9 1 | 1 1 | 2 0 | 3 0 | 3½ | 6 | 0,75 | 1358 | |
8 | IM Martin Haubro BMS Skak | 2323 | 2426 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 10 1 | 9 1 | 1 1 | 2 1 | 9 | 1 | 8,15 | 2340 | |
9 | Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub | 1207 | 0 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 1 | 6 0 | 7 0 | 8 0 | 10 0 | 1 0 | 1 | 10 | 0,75 | 1218 | |
10 | Marcus Juul Nielsen Enkeltmedlem 2HK | 1439 | 1614 | 1 0 | 6 0 | 2 0 | 7 1 | 3 0 | 8 0 | 4 1 | 9 1 | 5 0 | 3 | 7 | 1,85 | 1491 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Klaus Mosegaard | 1635 | 1761 | 8 - | 2 - | 3 - | 4 - | 5 - | 6 - | 7 - | 0 | 7 - 8 | 0 | 1635 | |
2 | Per Hansen Haderslev Skakklub | 2106 | 2079 | 7 0 | 1 + | 8 + | 3 1 | 4 0 | 5 1 | 6 0 | 4 | 4 - 5 | 3,05 | 2085 | |
3 | Daniel Petersen Sorø Skakklub | 1765 | 1840 | 6 1 | 7 1 | 1 + | 2 0 | 8 + | 4 0 | 5 1 | 5 | 2 - 3 | 1,05 | 1852 | |
4 | IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne | 2420 | 2378 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 1 + | 2 1 | 3 1 | 8 + | 7 | 1 | 4,6 | 2424 | |
5 | Ali Araghi Gribskov Skakklub | 1644 | 1623 | 4 0 | 8 + | 6 0 | 7 0 | 1 + | 2 0 | 3 0 | 2 | 6 | 0,5 | 1629 | |
6 | Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening | 2102 | 1999 | 3 0 | 4 0 | 5 1 | 8 + | 7 0 | 1 + | 2 1 | 4 | 4 - 5 | 3 | 2082 | |
7 | Mads Bilde Svendsen Læseforeningens Skakklub | 2051 | 2184 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 5 1 | 6 1 | 8 + | 1 + | 5 | 2 - 3 | 2,7 | 2057 | |
8 | Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO | 1831 | 1902 | 1 - | 5 - | 2 - | 6 - | 3 - | 7 - | 4 - | 0 | 7 - 8 | 0 | 1831 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub | 2270 | 2212 | 8 1 | 2 ½ | 3 1 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 7 1 | 5½ | 2 | 5,8 | 2264 | |
2 | Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening | 1540 | 1637 | 7 0 | 1 ½ | 8 1 | 3 ½ | 4 0 | 5 0 | 6 1 | 3 | 5 | 0,55 | 1662 | |
3 | Jan Kuntz Frem Skakklub | 2030 | 2004 | 6 ½ | 7 1 | 1 0 | 2 ½ | 8 1 | 4 ½ | 5 0 | 3½ | 4 | 4,05 | 2019 | |
4 | Henrik Svane Skanderborg Skakklub | 2009 | 2076 | 5 0 | 6 1 | 7 1 | 1 0 | 2 1 | 3 ½ | 8 ½ | 4 | 3 | 3,85 | 2012 | |
5 | FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 | 2343 | 2312 | 4 1 | 8 1 | 6 1 | 7 1 | 1 1 | 2 1 | 3 1 | 7 | 1 | 6,2 | 2359 | |
6 | Lukas Iskos BMS Skak | 1865 | 1900 | 3 ½ | 4 0 | 5 0 | 8 ½ | 7 1 | 1 0 | 2 0 | 2 | 6 - 7 | 2,7 | 1844 | |
7 | Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 | 1881 | 1849 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 8 1 | 1 0 | 2 | 6 - 7 | 2,8 | 1857 | |
8 | Siv Haubro BMS Skak | 1775 | 1754 | 1 0 | 5 0 | 2 0 | 6 ½ | 3 0 | 7 0 | 4 ½ | 1 | 8 | 2 | 1745 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alex Hansen Valby Skakklub | 1725 | 1862 | 8 1 | 2 0 | 3 1 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 1 | 3 | 5 | 2 | 1755 | |
2 | CM Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 | 2167 | 2220 | 7 1 | 1 1 | 8 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 ½ | 6 1 | 6 | 2 | 5,45 | 2178 | |
3 | Poul Hempler Hillerød Skakklub | 1833 | 1890 | 6 0 | 7 1 | 1 0 | 2 0 | 8 1 | 4 ½ | 5 0 | 2½ | 6 | 2,85 | 1823 | |
4 | Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO | 2062 | 2071 | 5 0 | 6 ½ | 7 1 | 1 1 | 2 ½ | 3 ½ | 8 ½ | 4 | 4 | 4,7 | 2048 | |
5 | FM Allan Holst Viborg Skakklub | 2360 | 2304 | 4 1 | 8 1 | 6 1 | 7 1 | 1 1 | 2 ½ | 3 1 | 6½ | 1 | 6,5 | 2360 | |
6 | Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO | 1912 | 2030 | 3 1 | 4 ½ | 5 0 | 8 1 | 7 1 | 1 1 | 2 0 | 4½ | 3 | 3,5 | 1942 | |
7 | Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening | 1601 | 1698 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 8 1 | 1 0 | 1 | 7 | 1,1 | 1597 | |
8 | Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening | 1706 | 1721 | 1 0 | 5 0 | 2 0 | 6 0 | 3 0 | 7 0 | 4 ½ | ½ | 8 | 1,85 | 1666 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lene Kuntz Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1555 | 1707 | 8 1 | 2 0 | 3 0 | 4 1 | 5 1 | 6 1 | 7 0 | 4 | 4 - 5 | 0,7 | 1723 | |
2 | Leif Møller Nordre Skakklub | 2015 | 2070 | 7 0 | 1 1 | 8 1 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 1 | 3 | 6 - 7 | 3,8 | 1999 | |
3 | Paulius Meskenas Køge Skakklub | 2040 | 2044 | 6 1 | 7 0 | 1 1 | 2 1 | 8 0 | 4 ½ | 5 1 | 4½ | 2 - 3 | 4 | 2050 | |
4 | FM Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne | 2361 | 2243 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 1 0 | 2 1 | 3 ½ | 8 0 | 4½ | 2 - 3 | 6,3 | 2325 | |
5 | Kurt Hollesen Tårnet Svendborg | 1888 | 1886 | 4 0 | 8 0 | 6 1 | 7 1 | 1 0 | 2 1 | 3 0 | 3 | 6 - 7 | 2,8 | 1894 | |
6 | Bo F. Sørensen Frem Skakklub | 1605 | 1709 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 8 0 | 7 0 | 1 0 | 2 0 | 0 | 8 | 0,95 | 1566 | |
7 | Jakob Petersen Middelfart Skakklub | 2060 | 1878 | 2 1 | 3 1 | 4 0 | 5 0 | 6 1 | 8 0 | 1 1 | 4 | 4 - 5 | 4,2 | 2056 | |
8 | Christopher Hofman Laursen Hillerød Skakklub | 2198 | 2252 | 1 0 | 5 1 | 2 0 | 6 1 | 3 1 | 7 1 | 4 1 | 5 | 1 | 5,25 | 2198 |
DM i lyn 2021 | |||
---|---|---|---|
Dansk skak union afholder DM i lynskak 2021.
Er der ikke registeret en indbetaling fra tilmeldte senest 22-10-2021 kl. 12, trækkes vedkommende ud af tilmeldingslisten. Bestemmelser for DM i lynskak. |
|||
Periode | 2021-10-22 .. 2021-10-22 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Nej |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Poul Jacobsen | ||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til DM i lyn 2021
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
1. gruppe | 10 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
2. gruppe | 10 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
3. gruppe | 10 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
4. gruppe | 10 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
5. gruppe | 8 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
6. gruppe | 8 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
7. gruppe | 8 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
8. gruppe | 8 | 2021-10-22 | 2021-10-22 |
Totalt antal tilmeldte | 72 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602057 | 1413864 | 1. GM Mads Andersen | Skanderborg Skakklub | 2524 | 2572 | 2021-10-17 | |||
100202550 | 1472119 | 2. Anna Sofie Li | Køge Skakklub | 1416 | 1340 | 2021-10-22 | |||
100302127 | 1464264 | 3. Karsten Eivind Nielsen | Tårnet Svendborg | 1800 | 1688 | 2021-10-21 | |||
100302134 | - | 4. Lau Christoffersen | Frem Skakklub | 1600 | 2021-10-18 | ||||
100102955 | 1410750 | 5. Jesper Knudsen | Læseforeningens Skakklub | 2069 | 2112 | 2021-10-16 | |||
100302007 | 1468260 | 6. Kristian Gade Burgaard | Læseforeningens Skakklub | 1780 | 1802 | 2021-07-27 | |||
100202092 | 1447955 | 7. Oscar Koch-Müller | Præstø Skakklub | 2056 | 1952 | 2021-10-19 | |||
100300215 | 1407953 | 8. Lars Munk Jensen | Læseforeningens Skakklub | 2130 | 2114 | 2021-10-22 | |||
100104306 | 1463217 | 9. Anton Bønsvig Wehding | Amager Skakforening | 1628 | 1522 | 2021-10-18 | |||
100501146 | 1411055 | 10. Dennis Munksgaard | Jerne Skakklub | 2024 | 1970 | 2021-10-18 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103110502 | 1444948 | 1. GM Jonas Buhl Bjerre | Skanderborg Skakklub | 2416 | 2569 | 2021-10-10 | |||
101200130 | 1473123 | 2. Jan Madsen | Haderslev Skakklub | 1900 | 1783 | 2021-10-15 | |||
100701396 | 1411918 | 3. Søren Mikkel Andersen | Brønshøj Skakforening | 2108 | 2104 | 2021-10-22 | |||
100300140 | 1419404 | 4. Carsten Sørensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1906 | 1951 | 2021-10-18 | |||
100300124 | 1418823 | 5. Martin Jørgensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1999 | 1971 | 2021-10-19 | |||
100501746 | 1448552 | 6. Adesh Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 2117 | 2136 | 2021-10-21 | |||
100302060 | 1470515 | 7. Simon Bjørk Haarh | Faaborg Skakklub | 1397 | 2021-10-05 | ||||
100602757 | 1471775 | 8. Robert Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 1100 | 1247 | 2021-08-19 | |||
100301927 | 1451669 | 9. Christian Ringsmose | Læseforeningens Skakklub | 1752 | 1813 | 2021-10-21 | |||
100202262 | 1447890 | 10. Matthias Rasmussen | Maribo Skakklub | 1611 | 1525 | 2021-07-29 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100700431 | 1406000 | 1. GM Allan Stig Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2520 | 2566 | 2021-10-22 | |||
103108884 | 1444140 | 2. Thomas Bo Thomsen | Middelfart Skakklub | 1879 | 1827 | 2021-10-03 | |||
100104150 | 1454153 | 3. Casper Yukun Liu | BMS Skak | 1997 | 2150 | 2021-10-21 | |||
147290 | 4. Alejandro Naselli | 1929 | 1929 | 2021-10-22 | |||||
101200096 | 1469274 | 5. Benjamin Bonde Pedersen | Haderslev Skakklub | 1213 | 2021-10-18 | ||||
100901809 | 1467123 | 6. Emil Zander | Kjellerup Skakklub | 1655 | 1774 | 2021-10-20 | |||
100302083 | 1472313 | 7. Villads Majvang Sandmann | Læseforeningens Skakklub | 1521 | 1576 | 2021-09-27 | |||
100302026 | 1468480 | 8. Mikkel Vinh Løftgaard | Læseforeningens Skakklub | 2009 | 2084 | 2021-08-03 | |||
100202621 | 1473751 | 9. Steffanie Riis Kreiman | Køge Skakklub | 1000 | 2021-10-22 | ||||
100400597 | 1408194 | 10. Svend Kjems Hove | Skakforeningen ØBRO | 1904 | 1984 | 2021-10-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600983 | 1405802 | 1. Aage Dalstrup Olsen | Randers Skakklub | 2072 | 1996 | 2021-08-05 | |||
100300620 | 1401475 | 2. Jan Nordenbæk Pedersen | Hillerød Skakklub | 2133 | 2157 | 2021-10-19 | |||
100700400 | 1402226 | 3. Jesper Simonsen | BMS Skak | 2099 | 2082 | 2021-10-18 | |||
100300609 | 1428020 | 4. Jørgen Kiel | Sydøstfyn | 1747 | 1838 | 2021-10-01 | |||
100700722 | 1408992 | 5. Hans Peter Rasmussen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1877 | 1914 | 2021-10-18 | |||
100301932 | 1452533 | 6. Mikkel Strandby Hansen | Enkeltmedlem 3 HK | 1936 | 1763 | 2021-10-21 | |||
101096601 | - | 7. Ewald Munksgaard | Enkeltmedlem Sydjysk HK | 1200 | 2021-10-21 | ||||
100103015 | 1414291 | 8. IM Martin Haubro | BMS Skak | 2323 | 2426 | 2021-10-22 | |||
100104727 | 1472801 | 9. Patrick Noumedem Hansen | Valby Skakklub | 1207 | 2021-09-21 | ||||
100202102 | 1446576 | 10. Marcus Juul Nielsen | Enkeltmedlem 2HK | 1439 | 1614 | 2021-10-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100100736 | 1441710 | 1. Klaus Mosegaard | 1635 | 1761 | 2021-10-18 | ||||
100600333 | 1407520 | 2. Per Hansen | Haderslev Skakklub | 2106 | 2079 | 2021-09-02 | |||
100202472 | 1466577 | 3. Daniel Petersen | Sorø Skakklub | 1765 | 1840 | 2021-10-21 | |||
100601031 | 1404210 | 4. IM Rasmus Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 2420 | 2378 | 2021-08-18 | |||
100803196 | 1470868 | 5. Ali Araghi | Gribskov Skakklub | 1644 | 1623 | 2021-09-28 | |||
100800805 | 1403133 | 6. Rune Egede Andersen | Brønshøj Skakforening | 2102 | 1999 | 2021-10-22 | |||
100300190 | 1406558 | 7. Mads Bilde Svendsen | Læseforeningens Skakklub | 2051 | 2184 | 2021-10-18 | |||
103109616 | 1441540 | 8. Anton Mehmet Yildiz Marthedal | Skakforeningen ØBRO | 1831 | 1902 | 2021-10-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100800081 | 1401084 | 1. FM Tim Jaksland | Hillerød Skakklub | 2270 | 2212 | 2021-10-21 | |||
100104307 | 1463225 | 2. Laurits Bønsvig Wehding | Amager Skakforening | 1540 | 1637 | 2021-10-18 | |||
100300208 | 1401688 | 3. Jan Kuntz | Frem Skakklub | 2030 | 2004 | 2021-10-22 | |||
100500652 | 1403192 | 4. Henrik Svane | Skanderborg Skakklub | 2009 | 2076 | 2021-10-22 | |||
100400432 | 1403524 | 5. FM Arne Matthiesen | Skakklubben af 1968 | 2343 | 2312 | 2021-10-18 | |||
101095257 | 1461613 | 6. Lukas Iskos | BMS Skak | 1865 | 1900 | 2021-10-20 | |||
100700678 | 1418580 | 7. Arne Dan Fjordside | Aalborg Skakforening af 1889 | 1881 | 1849 | 2021-10-18 | |||
100101354 | 1414313 | 8. Siv Haubro | BMS Skak | 1775 | 1754 | 2021-10-22 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100100769 | 1409719 | 1. Alex Hansen | Valby Skakklub | 1725 | 1862 | 2021-09-21 | |||
100500319 | 1407414 | 2. CM Gunnar Pedersen | Skakklubben af 1968 | 2167 | 2220 | 2021-10-04 | |||
100803280 | 1468464 | 3. Poul Hempler | Hillerød Skakklub | 1833 | 1890 | 2021-10-20 | |||
100201725 | 1423401 | 4. Bjarke Gregor | Skakforeningen ØBRO | 2062 | 2071 | 2021-10-22 | |||
100600693 | 1400347 | 5. FM Allan Holst | Viborg Skakklub | 2360 | 2304 | 2021-08-09 | |||
100100512 | 1407430 | 6. Niels Chr. Schjødt | Skakforeningen ØBRO | 1912 | 2030 | 2021-10-22 | |||
100501726 | 1446851 | 7. Michael Leon Christensen | Fredericia Skakforening | 1601 | 1698 | 2021-10-22 | |||
100501747 | 1448560 | 8. Jenith Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 1706 | 1721 | 2021-10-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100300207 | 1427261 | 1. Lene Kuntz | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1555 | 1707 | 2021-10-22 | |||
100601378 | 1409905 | 2. Leif Møller | Nordre Skakklub | 2015 | 2070 | 2021-08-13 | |||
100202444 | 12809969 | 3. Paulius Meskenas | Køge Skakklub | 2040 | 2044 | 2021-09-28 | |||
100600675 | 1401408 | 4. FM Mads Boe | Århus Skakklub/Skolerne | 2361 | 2243 | 2021-07-26 | |||
100102004 | 1406817 | 5. Kurt Hollesen | Tårnet Svendborg | 1888 | 1886 | 2021-08-03 | |||
103102089 | 1444026 | 6. Bo F. Sørensen | Frem Skakklub | 1605 | 1709 | 2021-07-20 | |||
100300348 | 1443852 | 7. Jakob Petersen | Middelfart Skakklub | 2060 | 1878 | 2021-10-03 | |||
100800098 | 1405233 | 8. Christopher Hofman Laursen | Hillerød Skakklub | 2198 | 2252 | 2021-09-14 |