loading
Arbejder ...

Smuk Skak GM Tournament 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
GM Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlEoEn
1IM Phillip Lindgren
BMS Skak
23562356
10
0
2
0
3
0
4
1
5
½
6
0
7
½
8
½
9
½
38 - 93,252354
2GM Yuri Solodovnichenko
25462561
9
1
1
1
10
½
3
½
4
1
5
½
6
½
7
½
8
1
15,962566
3IM Bjørn Møller Ochsner
Skanderborg Skakklub
25062505
8
0
9
0
1
1
2
½
10
1
4
½
5
½
6
1
7
½
54 - 55,222503
4IM Igor Janik
25002505
7
1
8
½
9
½
1
0
2
0
3
½
10
0
5
1
6
½
46 - 75,222493
5IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24162397
6
1
7
1
8
0
9
0
1
½
2
½
3
½
4
0
10
½
46 - 73,782399
6WIM Julia Antolak
23092340
5
0
10
0
7
½
8
0
9
0
1
1
2
½
3
0
4
½
103,052329
7IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
23462369
4
0
5
0
6
½
10
½
8
½
9
0
1
½
2
½
3
½
38 - 93,412365
8FM Frederik Svane
Skanderborg Skakklub
24382438
3
1
4
½
5
1
6
1
7
½
10
1
9
½
1
½
2
0
62 - 34,332455
9GM Gabor Nagy
25232518
2
0
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
8
½
10
½
1
½
62 - 35,392524
10GM Sabino Brunello
25172517
1
1
6
1
2
½
7
½
3
0
8
0
4
1
9
½
5
½
54 - 55,392513

GM norm: 6½ point
IM norm: 4½ point
WGM norm: 4 point

Indbydelse

Program - 9 rounds in 9 days
Opening Saturday 14 August at 16:20
1st st round Saturday 14 August at 17:00 - 22:00, Kulturhuset
2nd round Sunday 15 August at 17:00 - 22:00, Kulturhuset
3rd round Monday 16 August at 17:00 - 22:00, Kulturhuset
4th round Tuesday 17 August at 17:00 - 22:00, Kulturhuset
5th round Wednesday 18 August at 17:00 - 22:00, Kulturhuset
6th round Thursday 19 August at 17:00 - 22:00, Kulturhuset
7th round Friday 20 August at 18:30 - 23:30, Morten Børup School
8th round Saturday 21 August at 15:30 - 20:30, Morten Børup School
9th round Sunday 22 August at 10:00 - 15:00, Morten Børup School

Periode 2021-08-14 .. 2021-08-22
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Smuk Skak GM Tournament 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GM 10 2021-08-14 2021-08-14
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen GM
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104435 1713230 1. IM Phillip Lindgren BMS Skak 2356 2356 2021-07-31
0 14104369 2. GM Yuri Solodovnichenko 2546 2561 2021-07-30
103107144 1416928 3. IM Bjørn Møller Ochsner Skanderborg Skakklub 2506 2505 2021-07-30
0 1159259 4. IM Igor Janik 2500 2505 2021-07-30
100602308 1440640 5. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2416 2397 2021-07-30
0 1159569 6. WIM Julia Antolak 2309 2340 2021-07-30
100701367 1402340 7. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2346 2369 2021-07-30
100602738 12923044 8. FM Frederik Svane Skanderborg Skakklub 2438 2438 2021-07-30
0 737119 9. GM Gabor Nagy 2523 2518 2021-07-30
100301810 813613 10. GM Sabino Brunello 2517 2517 2021-07-30