loading
Arbejder ...

Varde skakklubs efterårsturnering 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPl
1Anders Christensen 2
Varde Skakklub
17621842
2
0
4
1
13
½
    7 - 11
2Leszek Kwapinski 1
Varde Skakklub
21062119
1
1
3
½
7
1
    1 - 3
3Niels Peter Nissen 2
Varde Skakklub
17371771
4
1
2
½
15
½
    24 - 6
4Poul Nielsen 3
Varde Skakklub
10180
3
0
1
0
8
½
    ½13 - 16
5Alfred K. Holm 3
Varde Skakklub
14921598
6
½
9
0
16
0
    ½13 - 16
6Ole Henriksen 3
Varde Skakklub
13191486
5
½
10
0
14
0
    ½13 - 16
7Jan Schou-Jørgensen 2
Varde Skakklub
17221774
8
1
15
½
2
0
    7 - 11
8John Callesen 3
Varde Skakklub
14301559
7
0
16
0
4
½
    ½13 - 16
9Hans Jørn Andresen 1
Varde Skakklub
19061968
10
½
5
1
12
1
    1 - 3
10Svend Karsten Andresen 3
Varde Skakklub
14661516
9
½
6
1
11
1
    1 - 3
11Stig Rabølle Andresen 3
Varde Skakklub
9950
12
½
13
½
10
0
    112
12Poul Grydholt Jensen 1
Varde Skakklub
19902001
11
½
14
1
9
0
    7 - 11
13Bent Krog 3
Varde Skakklub
14381513
14
½
11
½
1
½
    7 - 11
14Niels Aage Kristensen 3
Varde Skakklub
14051481
13
½
12
0
6
1
    7 - 11
15Michael Christensen 2
Varde Skakklub
17671859
16
1
7
½
3
½
    24 - 6
16Bjarne Meldgaard Rasmussen 1
Varde Skakklub
18821934
15
0
8
1
5
1
    24 - 6
Indbydelse
Periode 2021-09-07 .. 2021-11-30
Dansk ratet Nej
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Hermed indbydes til deltagelse i Varde skakkiubs efterårsturnering med opstart  den 7. september og tilmelding senest den 5.september.

Turneringen afvikles som en 7 runders MONRAD, dvs. man hele tiden møder en spiller med næsten samme placering som en selv.

Som før vil alle blive inddelt efter styrke i fx tre grupper, som så spiller med forskellig betænkningstid, nemlig med 1½ times betænkningstid inden for samme styrkegruppe, med 1 ¼ mod 1 ¾ time ml. nabogrupper og endelig med 1 mod 2 timer ml. gruppe 1 og 3. Skakurene startes kl. 19.00.

Hoveddommer Anders Christensen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Varde skakklubs efterårsturnering 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
gruppe 1 16 2021-09-07 2021-09-05
Totalt antal tilmeldte 16
Deltagere i gruppen gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500329 1415921 1. Anders Christensen 2 Varde Skakklub 1762 1842 2021-09-01
100501217 1409883 2. Leszek Kwapinski 1 Varde Skakklub 2106 2119 2021-09-01
100500942 1439855 3. Niels Peter Nissen 2 Varde Skakklub 1737 1771 2021-09-01
101200129 1472674 4. Poul Nielsen 3 Varde Skakklub 1018 2021-09-01
100500344 1448790 5. Alfred K. Holm 3 Varde Skakklub 1492 1598 2021-08-31
100500343 1448781 6. Ole Henriksen 3 Varde Skakklub 1319 1486 2021-09-01
100500354 1449583 7. Jan Schou-Jørgensen 2 Varde Skakklub 1722 1774 2021-09-01
100501618 1448455 8. John Callesen 3 Varde Skakklub 1430 1559 2021-09-01
100500403 1438964 9. Hans Jørn Andresen 1 Varde Skakklub 1906 1968 2021-09-01
100500287 1448340 10. Svend Karsten Andresen 3 Varde Skakklub 1466 1516 2021-09-01
101200126 1472941 11. Stig Rabølle Andresen 3 Varde Skakklub 995 2021-09-01
100500085 1408020 12. Poul Grydholt Jensen 1 Varde Skakklub 1990 2001 2021-09-01
100500293 1449141 13. Bent Krog 3 Varde Skakklub 1438 1513 2021-09-01
100501384 1444786 14. Niels Aage Kristensen 3 Varde Skakklub 1405 1481 2021-09-01
101200036 1463667 15. Michael Christensen 2 Varde Skakklub 1767 1859 2021-09-01
100500118 1439880 16. Bjarne Meldgaard Rasmussen 1 Varde Skakklub 1882 1934 2021-09-06