loading
Arbejder ...

Faxe weekend EMT efterår 21

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
19902042
6
½
2
1
3
½
4
0
5
½
2 - 42,8519803,342008
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19731912
5
1
1
0
6
½
3
½
4
½
2 - 42,7519662,281921
3Kaj Johannsen
Haslev Skakklub
18571947
4
0
5
1
1
½
2
½
6
0
25 - 61,818632,571936
4Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
19651927
3
1
6
1
5
0
1
1
2
½
12,719892,401949
5Michael Volstrup Nielsen
Sydøstlollands Skakklub
18901841
2
0
3
0
4
1
6
1
1
½
2 - 42,0519041,711857
6Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
19871964
1
½
4
0
2
½
5
0
3
1
25 - 62,8519622,701950

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1 Joannes V. Hansen
18321832
6
0
2
0
3
½
4
0
5
1
5018322,341815
2Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
18251878
5
0
1
1
6
1
3
1
4
½
1 - 22,5518542,721909
3Bjarne Hjorth Andersen
Køge Skakklub
17761872
4
½
5
0
1
½
2
0
6
0
162,1517422,681838
4Erik Løveid
Helsingør Skakklub
18121812
3
½
6
0
5
½
1
1
2
½
4018122,171819
5Mathias Nielsen
Sydøstfyn
18381882
2
1
3
1
4
½
6
½
1
0
332,6518492,761887
6Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18311831
1
1
4
1
2
0
5
½
3
1
1 - 2018312,331878

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Erik Andersen
Sydøstlollands Skakklub
17281836
6
0
2
½
3
1
4
½
5
½
2 - 42,5517272,981826
2William Pihl
BMS Skak
16501729
5
1
1
½
6
1
3
0
4
1
11,9517132,101785
3Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
16721711
4
½
5
0
1
0
2
1
6
1
2 - 42,116841,941733
4Bo Heine Larsen
Haslev Skakklub
17621825
3
½
6
1
5
0
1
½
2
0
25 - 62,8517372,881807
5Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
17401731
2
0
3
1
4
1
6
0
1
½
2 - 42,6517362,121746
6Tina Vehl
Skakklubben Seksløberen
17711837
1
1
4
0
2
0
5
1
3
0
25 - 62,917442,981817

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Lindved Sørensen
Faxe Skakklub
16141683
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,615042,471634
2Svend-Erik Wehlast
Faxe Skakklub
15231642
5
½
1
1
6
½
3
0
4
0
251,915282,111640
3Ohran Alic
Haslev Skakklub
16401713
4
½
5
1
1
1
2
1
6
½
41 - 22,8516792,711739
4Bjørn Johannsen
Faxe Skakklub
15851715
3
½
6
1
5
½
1
1
2
1
41 - 22,416562,721741
5Jens Peter Petersen
Sydøstlollands Skakklub
16141711
2
½
3
0
4
½
6
½
1
1
3 - 42,616112,691707
6Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16191665
1
1
4
0
2
½
5
½
3
½
3 - 42,6516152,301673

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Tom B. Jensen
Faxe Skakklub
12831596
6
1
2
0
3
1
4
0
5
0
241,7512943,411568
2Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
13381391
5
½
1
1
6
1
3
½
4
0
332,213741,801415
3Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
13001436
4
0
5
0
1
0
2
½
6
0
½61,912372,151370
4Ragnar Christiansen
14661466
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
51014662,381571
5Kaj Refsgaard
Ishøj Skakklub
14371578
2
½
3
1
4
0
6
1
1
1
2314603,261583
6Peter Meldal
Ishøj Skakklub
14151418
1
0
4
0
2
0
5
0
3
1
152,8513322,001398

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11401220
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
15 - 63,2510391,941201
2Laurits Nielsen
Nykøbing F. Skakklub
11381249
5
1
1
1
6
0
3
1
4
1
423,2511722,131284
3Niels Sewerin Henriksen
Køge Skakklub
9280
4
0
5
1
1
1
2
0
6
½
31,7597301000
4Flemming Arne Nielsen
Køge Skakklub
8211143
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
15 - 61,058181,421086
5Thomas Henriksen
Kalundborg Skakklub
9171186
2
0
3
0
4
1
6
0
1
1
241,659381,701198
6Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
12681354
1
1
4
1
2
1
5
1
3
½
14,0512882,811378
Faxe weekend EMT efterår 21

Faxe Skakklub indbyder hermed til weekendturnering på kultunariet i Haslev, som 5 runders ratet EMT. Turneringen ELO rates i det omfang det er muligt.

Spillested:
Søndergade 12A
4690 Haslev

Der er kørestols adgang.

Spilledatoer:
Fredag den 05/11 klokken 19:00, Lørdag den 06/11 og Søndag den 07/11klokken 10:00 og 15:00. Man skal være mødt senest 1 time efter det angivne tidspunkt, ellers tabes partiet. Der kan ikke spilles partier efter sidste runde.

Betænkningstiden:
1 time og 40 minutter til hele partiet med 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Gruppeinddeling:
Der spilles alle mod alle i 6 mandsgrupper. Eventuelt en gruppe som monrad.

Præmier:
Indskuddet minus EMT afgift  går til præmier, som deles ved ligestilling.

Indskud:
200 Kr. som indbetales til kassereren før 1 ste. runde.

Antal: 
Max. 64 deltagere.

Rygning: 
Spillelokalerne er røgfri (også for E-cigaretter).

Tilmelding:
Senest 02/11 på DSU`s turneringsside.

COVID-19: 
Her henvises til sundhedsstyrelsens anbefalinger, der kan ændres under turneringen.

Periode 2021-11-05 .. 2021-11-07 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Svend-Erik Wehlast
Dommere Alle grupper:  Torben Teimer
Gruppe 1:  Torben Teimer , Svend-Erik Wehlast
Gruppe 2:  Torben Teimer , Svend-Erik Wehlast
Gruppe 3:  Torben Teimer , Svend-Erik Wehlast
Gruppe 4:  Torben Teimer , Svend-Erik Wehlast
Gruppe 5:  Torben Teimer , Svend-Erik Wehlast
Gruppe 6:  Torben Teimer , Svend-Erik Wehlast

Tilmeldings muligheder til Faxe weekend EMT efterår 21

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2021-11-05 2021-11-02
Gruppe 2 6 2021-11-05 2021-11-02
Gruppe 3 6 2021-11-05 2021-11-02
Gruppe 4 6 2021-11-05 2021-11-02
Gruppe 5 6 2021-11-05 2021-11-02
Gruppe 6 6 2021-11-05 2021-11-02
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104290 1463896 1. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1990 2042 2021-10-29
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1973 1912 2021-10-20
100800756 1428209 3. Kaj Johannsen Haslev Skakklub 1857 1947 2021-09-05
103109616 1441540 4. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1965 1927 2021-11-01
100400059 1454749 5. Michael Volstrup Nielsen Sydøstlollands Skakklub 1890 1841 2021-09-12
100202497 1467352 6. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 1987 1964 2021-11-02
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
7200307 1. Joannes V. Hansen 1832 1832 2021-10-17
100104139 1452797 2. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1825 1878 2021-10-31
100200341 1404946 3. Bjarne Hjorth Andersen Køge Skakklub 1776 1872 2021-09-21
100803186 1520067 4. Erik Løveid Helsingør Skakklub 1812 1812 2021-10-02
100301707 1441868 5. Mathias Nielsen Sydøstfyn 1838 1882 2021-11-01
100104462 45059730 6. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1831 1831 2021-10-30
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201706 1408119 1. Henning Erik Andersen Sydøstlollands Skakklub 1728 1836 2021-09-28
100104155 1467310 2. William Pihl BMS Skak 1650 1729 2021-10-11
100202448 1465716 3. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1672 1711 2021-10-31
100601100 1423843 4. Bo Heine Larsen Haslev Skakklub 1762 1825 2021-09-14
100104307 1463225 5. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1740 1731 2021-10-31
100802293 1418262 6. Tina Vehl Skakklubben Seksløberen 1771 1837 2021-10-21
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100200450 1405780 1. Lindved Sørensen Faxe Skakklub 1614 1683 2021-10-04
100200182 1424548 2. Svend-Erik Wehlast Faxe Skakklub 1523 1642 2021-09-05
100102462 1410571 3. Ohran Alic Haslev Skakklub 1640 1713 2021-09-08
100103344 1428195 4. Bjørn Johannsen Faxe Skakklub 1585 1715 2021-10-29
100200070 1433369 5. Jens Peter Petersen Sydøstlollands Skakklub 1614 1711 2021-10-20
100104306 1463217 6. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1619 1665 2021-10-31
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201762 1420038 1. Tom B. Jensen Faxe Skakklub 1283 1596 2021-10-14
100200857 1428160 2. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1338 1391 2021-09-28
101096723 1472089 3. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1300 1436 2021-11-02
7202946 4. Ragnar Christiansen 1466 1466 2021-10-17
100100978 1411268 5. Kaj Refsgaard Ishøj Skakklub 1437 1578 2021-10-29
100802044 1405713 6. Peter Meldal Ishøj Skakklub 1415 1418 2021-10-29
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100202132 1442295 1. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1140 1220 2021-10-20
100202392 1464183 2. Laurits Nielsen Nykøbing F. Skakklub 1138 1249 2021-09-12
100202602 - 3. Niels Sewerin Henriksen Køge Skakklub 928 2021-09-17
101096735 1469703 4. Flemming Arne Nielsen Køge Skakklub 821 1143 2021-09-07
100202548 1470302 5. Thomas Henriksen Kalundborg Skakklub 917 1186 2021-10-23
100801061 1423665 6. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1268 1354 2021-10-23