loading
Arbejder ...

Mat i Maj - i ØBRO

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Erik Holstein
Frederiksberg Skakforening
19872037
6
½
2
1
3
½
4
½
5
1
12,22023
2Aloysius Lip
Skakforeningen ØBRO
19500
5
1
1
0
6
½
3
0
4
0
501950
3Peter Christian Grau
Læseforeningens Skakklub
20172025
4
1
5
0
1
½
2
1
6
½
32 - 42,452028
4Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
21262149
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
32 - 43,352119
5Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
20452025
2
0
3
1
4
0
6
0
1
0
162,72011
6Andreas Lund Ertbjerg
Skakforeningen ØBRO
20002040
1
½
4
½
2
½
5
1
3
½
32 - 42,352013

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Martin Ulrik Sdun
Skakforeningen ØBRO
17751803
6
1
2
½
3
0
4
1
5
0
3 - 51,71799
2Lars Møller Larsen
Skakforeningen ØBRO
19311914
5
½
1
½
6
0
3
1
4
½
3 - 52,451918
3Aksel Wetke Hallundbæk
Skakforeningen ØBRO
19022058
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
31 - 22,751910
4Jens-Ole Næsborg
Skakforeningen ØBRO
18921890
3
1
6
0
5
0
1
0
2
½
62,71856
5Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18781968
2
½
3
0
4
1
6
0
1
1
3 - 52,551877
6Markus Strange
Skakforeningen ØBRO
18511863
1
0
4
1
2
1
5
1
3
0
31 - 22,31872

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
17711804
6
½
2
½
3
½
4
1
5
1
2 - 32,81792
2Joachim Holm Knudsen
17371775
5
1
1
½
6
1
3
1
4
½
412,51797
3Daniel Peulicke Hansen
Skakforeningen ØBRO
17201767
4
1
5
1
1
½
2
0
6
1
2 - 32,351759
4Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
16841744
3
0
6
½
5
½
1
0
2
½
52,051668
5Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17411794
2
0
3
0
4
½
6
0
1
0
½62,551680
6Henrik Ploug
Skakforeningen ØBRO
17711804
1
½
4
½
2
0
5
1
3
0
242,81747

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
16711778
6
0
2
1
3
1
4
½
5
1
1 - 22,91689
2Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16671717
5
1
1
0
6
½
3
½
4
0
252,851642
3Masoumeh Emamjomeh
16201629
4
1
5
1
1
0
2
½
6
0
42,451622
4Rasmus Blaabjerg Laursen
Skakforeningen ØBRO
16011692
3
0
6
½
5
1
1
½
2
1
332,31622
5Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
16371745
2
0
3
0
4
0
6
½
1
0
½62,61561
6Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
15451685
1
1
4
½
2
½
5
½
3
1
1 - 21,851633

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Peter Bo Bojesen Hviid
Skakforeningen ØBRO
14511717
6
0
2
1
3
0
4
1
5
1
32 - 32,751462
2Mathias Bogø
Skakforeningen ØBRO
13941596
5
0
1
0
6
1
3
1
4
0
24 - 52,251383
3Jens Gade
Amager Skakforening
14311507
4
0
5
1
1
1
2
0
6
0
24 - 52,551406
4Jakob Kjær-Andersen
Skakforeningen ØBRO
14781589
3
1
6
1
5
1
1
0
2
1
412,951528
5Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
13681545
2
1
3
0
4
0
6
0
1
0
162,051321
6Kristian A. Coff
Skakforeningen ØBRO
14131596
1
1
4
0
2
0
5
1
3
1
32 - 32,41440

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Freja Egelund Grønnemose
Skakforeningen ØBRO
12670
6
+
2
0
3
1
4
1
5
0
331,951269
2Michael Würtz
16090
5
½
1
1
6
+
3
½
4
1
41 - 23,651609
3Jonas Stemann Larsen
Skakforeningen ØBRO
11591428
4
0
5
½
1
0
2
½
6
+
241,31146
4Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
12341432
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
15 - 62,11185
5Torben Kragh
Hvidovre Skakklub
11591377
2
½
3
½
4
1
6
+
1
1
41 - 21,31267
6Sune Bang Ingemann
13461460
1
-
4
1
2
-
5
-
3
-
15 - 60,651362

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Noah Fræmohs
Skakforeningen ØBRO
10000
6
1
2
0
3
-
4
-
5
-
161,3983
2Casper Lund Nielsen
Skakforeningen ØBRO
9000
5
0
1
1
6
0
3
0
4
+
251,5870
3Tommy Andreasen
Skakforeningen ØBRO
10500
4
0
5
1
1
+
2
1
6
½
12,41055
4Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
10871411
3
1
6
1
5
0
1
+
2
-
32 - 31,91092
5Asbjørn Skafte Nielsen
Skakforeningen ØBRO
10000
2
1
3
0
4
1
6
0
1
+
32 - 32,1995
6Lucas Østergreen
Skakforeningen ØBRO
9000
1
0
4
0
2
1
5
1
3
½
40900
Mat i Maj - i ØBRO

Kom maj, du søde, milde, og kom skak, du bløde, vilde! Kom frisk, og sæt Mat i Maj!

Turneringen spilles 5 mandage fra 25/4 - 30/5 2022. Rates dansk men ikke elo. 

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 25/4, 2/5, 9/5, 16/5 og 30/5. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

Bemærk: Nederste gruppe spilles med 60 min + 30 sekunder per træk som forsøgsordning

Indskud: 150,- kr. betales 25/4 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 19/4 og kun via DSUs turneringssystem.

Yderligere oplysninger: turnering@oebroskak.dk

Periode 2022-04-25 .. 2022-05-30 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Christian Sylvester Christense
Dommere

Tilmeldings muligheder til Mat i Maj - i ØBRO

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-04-25 2022-04-19
Gruppe 2 6 2022-04-25 2022-04-19
Gruppe 3 6 2022-04-25 2022-04-19
Gruppe 4 6 2022-04-25 2022-04-19
Gruppe 5 6 2022-04-25 2022-04-19
Gruppe 6 6 2022-04-25 2022-04-19
Gruppe 7 6 2022-04-25 2022-04-19
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100101655 1402250 1. Erik Holstein Frederiksberg Skakforening 1987 2037 2022-02-15
100104933 425095 2. Aloysius Lip Skakforeningen ØBRO 1950 2022-03-21
100300047 1406043 3. Peter Christian Grau Læseforeningens Skakklub 2017 2025 2022-03-12
100701396 1411918 4. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2126 2149 2022-04-19
100100496 1412000 5. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 2045 2025 2022-03-21
100701012 1412914 6. Andreas Lund Ertbjerg Skakforeningen ØBRO 2000 2040 2022-04-19
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104143 1450751 1. Martin Ulrik Sdun Skakforeningen ØBRO 1775 1803 2022-04-07
100100472 1416707 2. Lars Møller Larsen Skakforeningen ØBRO 1931 1914 2022-03-16
100104742 1474472 3. Aksel Wetke Hallundbæk Skakforeningen ØBRO 1902 2058 2022-04-10
102100888 1443577 4. Jens-Ole Næsborg Skakforeningen ØBRO 1892 1890 2022-03-06
100400597 1408194 5. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1878 1968 2022-04-04
100202124 1440217 6. Markus Strange Skakforeningen ØBRO 1851 1863 2022-04-18
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101094999 1431595 1. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1771 1804 2022-04-13
100802473 1425722 2. Joachim Holm Knudsen 1737 1775 2022-04-04
100104373 1463233 3. Daniel Peulicke Hansen Skakforeningen ØBRO 1720 1767 2022-03-29
100101531 1471511 4. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1684 1744 2022-01-08
100100138 1406175 5. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1741 1794 2022-04-19
100104724 1473212 6. Henrik Ploug Skakforeningen ØBRO 1771 1804 2022-04-05
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101095747 1462482 1. Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1671 1778 2022-03-13
100103836 1442589 2. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1667 1717 2022-04-04
100104456 1465562 3. Masoumeh Emamjomeh 1620 1629 2022-04-17
100104821 1474596 4. Rasmus Blaabjerg Laursen Skakforeningen ØBRO 1601 1692 2022-04-25
100100136 1409778 5. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1637 1745 2022-04-19
100103837 1441400 6. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1545 1685 2022-03-30
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104750 1474502 1. Peter Bo Bojesen Hviid Skakforeningen ØBRO 1451 1717 2022-03-22
100202123 1440039 2. Mathias Bogø Skakforeningen ØBRO 1394 1596 2022-04-18
100100104 1416111 3. Jens Gade Amager Skakforening 1431 1507 2022-02-14
100104596 1469940 4. Jakob Kjær-Andersen Skakforeningen ØBRO 1478 1589 2022-04-17
100103798 1437534 5. Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1368 1545 2022-03-29
100104514 1468189 6. Kristian A. Coff Skakforeningen ØBRO 1413 1596 2022-05-02
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104816 1474456 1. Freja Egelund Grønnemose Skakforeningen ØBRO 1267 2022-03-22
100601573 1423002 2. Michael Würtz 1609 2022-04-18
100104120 1456946 3. Jonas Stemann Larsen Skakforeningen ØBRO 1159 1428 2022-03-17
103105996 1435914 4. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1234 1432 2022-04-08
100104431 1465503 5. Torben Kragh Hvidovre Skakklub 1159 1377 2022-03-26
100802990 1461990 6. Sune Bang Ingemann 1346 1460 2022-04-23
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104448 - 1. Noah Fræmohs Skakforeningen ØBRO 1000 2022-03-31
101097363 - 2. Casper Lund Nielsen Skakforeningen ØBRO 900 2022-05-22
100104802 1474391 3. Tommy Andreasen Skakforeningen ØBRO 1050 2022-02-09
101096383 1467085 4. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1087 1411 2022-04-04
100104890 - 5. Asbjørn Skafte Nielsen Skakforeningen ØBRO 1000 2022-04-04
- 6. Lucas Østergreen Skakforeningen ØBRO 900 2022-04-04