loading
Arbejder ...

Finalegruppe Lyn-DM 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
2. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20402044
8
2
3
4
5
6
7
442,152084
2Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
24162569
7
1
8
3
4
5
6
25,22419
3Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25202566
6
7
1
2
8
4
5
715,92531
4Jan Nordenbæk Pedersen
Hillerød Skakklub
21332157
5
6
7
1
2
3
8
262,852116
5Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
20241970
4
8
6
7
1
2
3
½7 - 821991
6Daniel Petersen
Sorø Skakklub
17651840
3
4
5
8
7
1
2
½7 - 80,51765
7Arne Matthiesen
Skakklubben af 1968
23432312
2
3
4
5
6
8
1
54,652320
8Allan Holst
Viborg Skakklub
23602304
1
5
2
6
3
7
4
534,752365

1. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Christopher Hofman Laursen
Hillerød Skakklub
21982252
8
2
3
4
5
6
7
2732178
2Casper Yukun Liu
BMS Skak
19972150
7
1
8
3
4
5
6
31,252098
3Martin Haubro
BMS Skak
23232426
6
7
1
2
8
4
5
444,22319
4Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
25242572
5
6
7
1
2
3
8
15,852524
5Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
21082104
4
8
6
7
1
2
3
182,22084
6Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
24202378
3
4
5
8
7
1
2
525,052420
7Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22702212
2
3
4
5
6
8
1
35 - 63,72256
8Gunnar Pedersen
Skakklubben af 1968
21672220
1
5
2
6
3
7
4
35 - 62,72173

3. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Aage Dalstrup Olsen
Randers Skakklub
20721996
8
1
2
0
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
33,82086
2Mads Boe
Århus Skakklub/Skolerne
23612243
7
1
1
1
8
1
3
0
4
½
5
1
6
1
16,12361
3Lars Munk Jensen
Læseforeningens Skakklub
21302114
6
½
7
0
1
0
2
1
8
½
4
½
5
0
64,32094
4Henrik Svane
Skanderborg Skakklub
20092076
5
0
6
0
7
0
1
0
2
½
3
½
8
1
273,151979
5Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21172136
4
1
8
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
524,22133
6Mads Bilde Svendsen
Læseforeningens Skakklub
20512184
3
½
4
1
5
1
8
1
7
0
1
½
2
0
44 - 53,62059
7Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
19122030
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
8
1
1
0
44 - 52,31969
8Emil Zander
Kjellerup Skakklub
16551774
1
0
5
0
2
0
6
0
3
½
7
0
4
0
½80,551654

4. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Lene Kuntz
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
15551707
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
081,11506
2Per Hansen
Haderslev Skakklub
21062079
7
1
1
1
8
0
3
0
4
1
5
0
6
1
44 - 55,22082
3Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20622071
6
0
7
1
1
1
2
1
8
0
4
1
5
1
51 - 34,852065
4Jan Kuntz
Frem Skakklub
20302004
5
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
0
8
1
51 - 34,62038
5Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
18791827
4
0
8
0
6
1
7
0
1
1
2
1
3
0
363,251872
6Mikkel Strandby Hansen
Enkeltmedlem 3 HK
19361763
3
1
4
0
5
0
8
1
7
1
1
1
2
0
44 - 53,751944
7Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20692112
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
8
0
1
1
274,92011
8Simon Bjørk Haarh
Faaborg Skakklub
13970
1
1
5
1
2
1
6
0
3
1
7
1
4
0
51 - 30,41696

5. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
21021999
8
0
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
7
0
42 - 34,82086
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20561952
7
0
1
0
8
1
3
0
4
0
5
1
6
1
35 - 64,352029
3Jesper Simonsen
BMS Skak
20992082
6
1
7
½
1
0
2
1
8
1
4
0
5
0
44,752074
4Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
20092084
5
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
1
613,92063
5Alex Hansen
Valby Skakklub
17251862
4
0
8
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
1
281,51740
6Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
19991971
3
0
4
0
5
1
8
0
7
1
1
1
2
0
35 - 63,851974
7Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
15401637
2
1
3
½
4
0
5
0
6
0
8
0
1
1
70,51635
8Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
20601878
1
1
5
1
2
0
6
1
3
0
7
1
4
0
42 - 34,42052

6. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Leif Møller
Nordre Skakklub
20152070
8
1
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
615,752020
2 Alejandro Naselli
19291929
7
1
1
1
8
1
3
1
4
0
5
½
6
1
201929
3Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17521813
6
0
7
1
1
0
2
0
8
0
4
0
5
1
263,71701
4Lukas Iskos
BMS Skak
18651900
5
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
534,61877
5Ali Araghi
Gribskov Skakklub
16441623
4
0
8
1
6
1
7
1
1
0
2
½
3
0
52,81665
6Anna Sofie Li
Køge Skakklub
14161340
3
1
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
17 - 81,31403
7Ewald Munksgaard
Enkeltmedlem Sydjysk HK
12000
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
8
0
1
0
17 - 80,351229
8Poul Hempler
Hillerød Skakklub
18331890
1
0
5
0
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
444,351823

7. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18811849
8
+
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
7
1
52 - 33,81887
2Karsten Eivind Nielsen
Tårnet Svendborg
18000
7
1
1
1
8
+
3
0
4
0
5
1
6
0
44 - 53,151796
3Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18881886
6
0
7
1
1
0
2
1
8
+
4
1
5
1
52 - 33,851893
4Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
19061951
5
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
8
+
44 - 541876
5Marcus Juul Nielsen
Enkeltmedlem 2HK
14391614
4
1
8
+
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
26 - 70,61457
6Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19041984
3
1
4
1
5
1
8
+
7
1
1
0
2
1
6141934
7Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16011698
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
8
+
1
0
26 - 71,551578
8Hr oversidder
5000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080500

8. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
16051709
8
+
2
1
3
½
4
1
5
0
6
1
7
0
2 - 32,051649
2Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
18771914
7
0
1
0
8
+
3
1
4
0
5
0
6
1
35 - 64,351807
3Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16281522
6
0
7
1
1
½
2
0
8
+
4
0
5
½
35 - 62,251621
4Jan Madsen
Haderslev Skakklub
19001783
5
0
6
½
7
1
1
0
2
1
3
1
8
+
2 - 34,551869
5Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17061721
4
1
8
+
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
12,91817
6Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
15211576
3
1
4
½
5
0
8
+
7
0
1
0
2
0
71,41526
7Siv Haubro
BMS Skak
17751754
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
8
+
1
1
443,51760
8Hr oversidder
5000
1
-
5
-
2
-
6
-
3
-
7
-
4
-
080500

9. Finalegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
12070
8
0
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
35 - 72,11248
2Steffanie Riis Kreiman
Køge Skakklub
10000
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
080,85949
3Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
12130
6
1
7
0
1
1
2
1
8
0
4
0
5
1
43 - 42,151312
4Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
16111525
5
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
0
524,91614
5Lau Christoffersen
Frem Skakklub
16000
4
1
8
1
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
35 - 74,81519
6Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
11001247
3
0
4
0
5
1
8
1
7
0
1
0
2
1
35 - 71,451172
7Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
17801802
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
8
1
1
1
615,951782
8Jørgen Kiel
Sydøstfyn
17471838
1
1
5
0
2
1
6
0
3
1
7
0
4
1
43 - 45,751695

Partier i turneringen Finalegruppe Lyn-DM 2021

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse
Periode 2021-10-22 .. 2021-10-22
Dansk ratet Ja
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Bue Hansen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Finalegruppe Lyn-DM 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
2. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
1. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
3. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
4. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
5. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
6. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
7. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
8. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
9. Finalegruppe 8 2021-10-22 2021-10-22
Totalt antal tilmeldte 72
Deltagere i gruppen 2. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100202444 12809969 1. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2040 2044 2021-10-23
103110502 1444948 2. Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2416 2569 2021-10-23
100700431 1406000 3. Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2520 2566 2021-10-23
100300620 1401475 4. Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub 2133 2157 2021-10-23
100501146 1411055 5. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 2024 1970 2021-10-23
100202472 1466577 6. Daniel Petersen Sorø Skakklub 1765 1840 2021-10-23
100400432 1403524 7. Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 2343 2312 2021-10-23
100600693 1400347 8. Allan Holst Viborg Skakklub 2360 2304 2021-10-23
Deltagere i gruppen 1. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100800098 1405233 1. Christopher Hofman Laursen Hillerød Skakklub 2198 2252 2021-10-23
100104150 1454153 2. Casper Yukun Liu BMS Skak 1997 2150 2021-10-23
100103015 1414291 3. Martin Haubro BMS Skak 2323 2426 2021-10-23
100602057 1413864 4. Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2524 2572 2021-10-23
100701396 1411918 5. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2108 2104 2021-10-23
100601031 1404210 6. Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2420 2378 2021-10-23
100800081 1401084 7. Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2270 2212 2021-10-23
100500319 1407414 8. Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 2167 2220 2021-10-23
Deltagere i gruppen 3. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100600983 1405802 1. Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub 2072 1996 2021-10-23
100600675 1401408 2. Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne 2361 2243 2021-10-23
100300215 1407953 3. Lars Munk Jensen Læseforeningens Skakklub 2130 2114 2021-10-23
100500652 1403192 4. Henrik Svane Skanderborg Skakklub 2009 2076 2021-10-23
100501746 1448552 5. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2117 2136 2021-10-23
100300190 1406558 6. Mads Bilde Svendsen Læseforeningens Skakklub 2051 2184 2021-10-23
100100512 1407430 7. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1912 2030 2021-10-23
100901809 1467123 8. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1655 1774 2021-10-23
Deltagere i gruppen 4. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100300207 1427261 1. Lene Kuntz Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1555 1707 2021-10-23
100600333 1407520 2. Per Hansen Haderslev Skakklub 2106 2079 2021-10-23
100201725 1423401 3. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2062 2071 2021-10-23
100300208 1401688 4. Jan Kuntz Frem Skakklub 2030 2004 2021-10-23
103108884 1444140 5. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1879 1827 2021-10-23
100301932 1452533 6. Mikkel Strandby Hansen Enkeltmedlem 3 HK 1936 1763 2021-10-23
100102955 1410750 7. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2069 2112 2021-10-23
100302060 1470515 8. Simon Bjørk Haarh Faaborg Skakklub 1397 2021-10-23
Deltagere i gruppen 5. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100800805 1403133 1. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 2102 1999 2021-10-23
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2056 1952 2021-10-23
100700400 1402226 3. Jesper Simonsen BMS Skak 2099 2082 2021-10-23
100302026 1468480 4. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2009 2084 2021-10-23
100100769 1409719 5. Alex Hansen Valby Skakklub 1725 1862 2021-10-23
100300124 1418823 6. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1999 1971 2021-10-23
100104307 1463225 7. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1540 1637 2021-10-23
100300348 1443852 8. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 2060 1878 2021-10-23
Deltagere i gruppen 6. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100601378 1409905 1. Leif Møller Nordre Skakklub 2015 2070 2021-10-23
0 147290 2. Alejandro Naselli 1929 1929 2021-10-23
100301927 1451669 3. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1752 1813 2021-10-23
101095257 1461613 4. Lukas Iskos BMS Skak 1865 1900 2021-10-23
100803196 1470868 5. Ali Araghi Gribskov Skakklub 1644 1623 2021-10-23
100202550 1472119 6. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1416 1340 2021-10-23
101096601 - 7. Ewald Munksgaard Enkeltmedlem Sydjysk HK 1200 2021-10-23
100803280 1468464 8. Poul Hempler Hillerød Skakklub 1833 1890 2021-10-23
Deltagere i gruppen 7. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100700678 1418580 1. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1881 1849 2021-10-23
100302127 1464264 2. Karsten Eivind Nielsen Tårnet Svendborg 1800 2021-10-23
100102004 1406817 3. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1888 1886 2021-10-23
100300140 1419404 4. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1906 1951 2021-10-23
100202102 1446576 5. Marcus Juul Nielsen Enkeltmedlem 2HK 1439 1614 2021-10-23
100400597 1408194 6. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1904 1984 2021-10-23
100501726 1446851 7. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1601 1698 2021-10-23
- 8. Hr oversidder 500 2021-10-23
Deltagere i gruppen 8. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
103102089 1444026 1. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1605 1709 2021-10-23
100700722 1408992 2. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1877 1914 2021-10-23
100104306 1463217 3. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1628 1522 2021-10-23
101200130 1473123 4. Jan Madsen Haderslev Skakklub 1900 1783 2021-10-23
100501747 1448560 5. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1706 1721 2021-10-23
100302083 1472313 6. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1521 1576 2021-10-23
100101354 1414313 7. Siv Haubro BMS Skak 1775 1754 2021-10-23
- 8. Hr oversidder 500 2021-10-23
Deltagere i gruppen 9. Finalegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100104727 1472801 1. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1207 2021-10-23
100202621 1473751 2. Steffanie Riis Kreiman Køge Skakklub 1000 2021-10-23
101200096 1469274 3. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 1213 2021-10-23
100202262 1447890 4. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1611 1525 2021-10-23
100302134 - 5. Lau Christoffersen Frem Skakklub 1600 2021-10-23
100602757 1471775 6. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1100 1247 2021-10-23
100302007 1468260 7. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1780 1802 2021-10-23
100300609 1428020 8. Jørgen Kiel Sydøstfyn 1747 1838 2021-10-23