loading
Arbejder ...

4. Esbjerg Efterår - Hurtigskak

Vis Gruppe : ParringerPGN
4. Esbjerg Efterår - Hurtigskak Direkte link
#NavnRatingFide rat.123PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
24102365
11
1
6
1
4
1
31 - 32,8524122,702368
2John Rødgaard
Esbjerg Skakforening
23402319
12
1
7
1
3
1
31 - 32,7523452,522329
3Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
20912134
13
1
8
1
2
0
24 - 81,9520921,892136
4Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20002027
14
1
9
1
1
0
24 - 81,8520031,742032
5Henrik Mortensen
Caïssa Gladsaxe
18521980
15
1
10
0
17
1
24 - 81,818582,391972
6Lars Wilton Pedersen
Esbjerg Skakforening
19712002
16
1
1
0
9
0
110 - 181,7519491,751987
7Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
18502011
17
1
2
0
10
0
110 - 181,0518491,731996
8Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18311975
18
1
3
0
14
1
24 - 82,118281,101973
9Lars Husum
Esbjerg Skakforening
17841817
19
1
4
0
6
1
24 - 81,418020,491827
10Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
19271856
20
1
5
1
7
1
31 - 32,1519530,621911
11Jan Schou-Jørgensen
Varde Skakklub
16811774
1
0
16
½
18
½
110 - 181,716600,791768
12Frank Dybdahl
Frederiksberg Skakforening
17051756
2
0
17
0
13
1
110 - 18117051,291750
13Lars Pommerencke
Bornholms Skakklub
16571694
3
0
18
½
12
0
½191,416300,491684
14Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
13301726
4
0
19
1
8
0
110 - 180,513530,341712
15Christoffer Vinther
Frem Skakklub
16061665
5
0
20
1
16
0
110 - 181,615820,711651
16Lars Jensen
Viborg Skakklub
14671616
6
0
11
½
15
1
90,615080,811630
17Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
17711669
7
0
12
1
5
0
110 - 181,3517610,641676
18Joel Nødskov Christensen
Esbjerg Skakforening
13030
8
0
13
½
11
½
110 - 180,25133700
19Lucas Ferslev Jensen
Esbjerg Skakforening
13720
9
0
14
0
20
0
0201,05132501000
20Zlatan Bisercic
14180
10
0
15
0
19
1
110 - 180141801000
Indbydelse
Periode 2021-10-22 .. 2021-10-22
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jacob Carstensen
Dommere
4. Esbjerg Efterår - Hurtigskak:  Bent Rømer Radoor , Jesper Lahn Rasmussen

Tilmeldings muligheder til 4. Esbjerg Efterår - Hurtigskak

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
4. Esbjerg Efterår - Hurtigskak 20 2021-10-22 2021-10-22
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen 4. Esbjerg Efterår - Hurtigskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100701367 1402340 1. Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2410 2365 2021-10-29
100700973 7200013 2. John Rødgaard Esbjerg Skakforening 2340 2319 2021-10-29
100802438 1412159 3. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2091 2134 2021-10-29
100500063 1407287 4. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2000 2027 2021-10-29
100800419 1401424 5. Henrik Mortensen Caïssa Gladsaxe 1852 1980 2021-10-29
100300625 1404962 6. Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening 1971 2002 2021-10-29
100500145 1407015 7. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1850 2011 2021-10-29
100101663 1414623 8. Erik Jarlnæs Frederiksberg Skakforening 1831 1975 2021-10-29
100500143 1416324 9. Lars Husum Esbjerg Skakforening 1784 1817 2021-10-29
101095855 1462547 10. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1927 1856 2021-10-29
100500354 1449583 11. Jan Schou-Jørgensen Varde Skakklub 1681 1774 2021-10-29
100101637 1412906 12. Frank Dybdahl Frederiksberg Skakforening 1705 1756 2021-10-29
100700458 1432338 13. Lars Pommerencke Bornholms Skakklub 1657 1694 2021-10-29
101200117 1472844 14. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1330 1726 2021-10-29
100501586 1449737 15. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1606 1665 2021-10-29
100901773 1453378 16. Lars Jensen Viborg Skakklub 1467 1616 2021-10-29
100500481 1506021 17. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1771 1669 2021-10-29
100500899 1448471 18. Joel Nødskov Christensen Esbjerg Skakforening 1303 0 2021-10-29
101200150 1474049 19. Lucas Ferslev Jensen Esbjerg Skakforening 1372 2021-10-29
9213150 20. Zlatan Bisercic 1418 2021-10-29