loading
Arbejder ...

ØBRO Sensommer

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Aksel Wetke Hallundbæk
Skakforeningen ØBRO
19402061
6
0
2
1
3
0
4
1
5
0
242,31931
2Claus Pakmor
Skakforeningen ØBRO
19271961
5
0
1
0
6
0
3
½
4
½
162,21891
3Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
20512032
4
1
5
½
1
1
2
½
6
0
333,22047
4Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20162031
3
0
6
0
5
1
1
0
2
½
52,91982
5Kim Røper Jensen
Skakforeningen ØBRO
19362005
2
1
3
½
4
0
6
1
1
1
22,251981
6Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19241939
1
1
4
1
2
1
5
0
3
1
412,152003

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
18211878
6
0
2
1
3
½
4
1
5
0
2 - 32,351826
2Anders Vælds
Skakforeningen ØBRO
18841947
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
24 - 62,851859
3Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
18131866
4
0
5
0
1
½
2
1
6
+
2 - 31,751806
4Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
18131945
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
24 - 62,251806
5Lars Møller Larsen
Skakforeningen ØBRO
19181933
2
0
3
1
4
1
6
1
1
1
413,11945
6Martin Ulrik Sdun
Skakforeningen ØBRO
17991806
1
1
4
0
2
1
5
0
3
-
24 - 61,651810

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
17591825
6
½
2
0
3
0
4
1
5
1
32,41762
2Henrik Ploug
Skakforeningen ØBRO
17711845
5
1
1
1
6
0
3
0
4
0
242,51756
3Güney Ozcan
Nørrebro Skakklub
17921816
4
1
5
½
1
1
2
1
6
½
41 - 22,71840
4Tommy Jensen
Skakforeningen ØBRO
17431836
3
0
6
0
5
½
1
0
2
1
52,251721
5Daniel Peulicke Hansen
Skakforeningen ØBRO
17591767
2
0
3
½
4
½
6
0
1
0
162,41717
6Joachim Holm Knudsen
Skakforeningen ØBRO
17971775
1
½
4
1
2
1
5
1
3
½
41 - 22,751842

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jan Gregor
Gentofte Skakklub
16171663
6
0
2
½
3
0
4
+
5
½
23 - 51,751593
2Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
16541728
5
0
1
½
6
0
3
0
4
1
62,61621
3Rasmus Blaabjerg Laursen
Skakforeningen ØBRO
16221694
4
0
5
1
1
1
2
1
6
+
4121652
4Thomas Haugaard
Amager Skakforening
15611647
3
1
6
0
5
1
1
-
2
0
23 - 51,451586
5Bjarne Meldgaard Henriksen
Nørrebro Skakklub
16511767
2
1
3
0
4
0
6
½
1
½
23 - 52,61633
6Jan Bauner
Skakklubben K41
17321854
1
1
4
1
2
1
5
½
3
-
22,61759

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Georg Borup Friberg
Skakforeningen ØBRO
15000
6
½
2
0
3
1
4
1
5
+
2 - 32,41505
2Kasper Rolf Larssen
Skakforeningen ØBRO
14381550
5
1
1
1
6
1
3
+
4
½
11,91537
3Kim E. Foss
Herlev Skakklub
13731662
4
0
5
0
1
0
2
-
6
-
061,11324
4Peter Bo Bojesen Hviid
Skakforeningen ØBRO
14621687
3
1
6
1
5
1
1
0
2
½
2 - 32,71498
5Kristian A. Coff
Skakforeningen ØBRO
14401596
2
0
3
1
4
0
6
-
1
-
151,551415
6Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
14241538
1
½
4
0
2
0
5
+
3
+
41,351386

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jens Christoffersen
Skakforeningen ØBRO
11111479
6
½
2
½
3
½
4
0
5
½
241,951113
2Jonbert Marius Sune Jensen
Nørrebro Skakklub
12211435
5
0
1
½
6
1
3
1
4
0
32,851205
3Jens Emborg
Skakforeningen ØBRO
12151512
4
0
5
½
1
½
2
0
6
0
162,81134
4Freja Egelund Grønnemose
Skakforeningen ØBRO
12690
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
513,251382
5Ulrik Andersen
Skakforeningen ØBRO
11761314
2
1
3
½
4
0
6
1
1
½
322,51199
6Aase Morling
Tåstrup Skakforening
10811382
1
½
4
0
2
0
5
0
3
1
51,71072

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Tommy Andreasen
Skakforeningen ØBRO
10550
6
0
2
1
3
0
4
1
5
1
31 - 43,41055
2Lucas Skjold Østergren Johansen
Skakforeningen ØBRO
9250
5
1
1
0
6
1
3
0
4
1
31 - 42,35964
3Asbjørn Skafte Nielsen
Skakforeningen ØBRO
9950
4
0
5
1
1
1
2
1
6
0
31 - 42,95998
4Arthur Isager Clarke
Skakforeningen ØBRO
10000
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
252,95943
5Casper Lund Nielsen
Skakforeningen ØBRO
8700
2
0
3
0
4
1
6
0
1
0
161,95813
6Hao Hu Zhao
8000
1
1
4
0
2
0
5
1
3
1
31 - 41,4932
ØBRO Sensommer

Det er sent på sommeren, men det er aldrig for sent at sætte mat!

Turneringen spilles 5 mandage fra 15/8 - 26/9 2022. Rates dansk men ikke elo. 

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 15/8, 29/8, 5/9, 19/9 og 26/9. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

Indskud: 150,- kr. betales 15/8 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 9/8 og kun via DSUs turneringssystem.

Yderligere oplysninger: turnering@oebroskak.dk

Periode 2022-08-15 .. 2022-09-26 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Christian Sylvester Christense
Dommere Alle grupper:  Martin Reib Petersen , Max Hansen

Tilmeldings muligheder til ØBRO Sensommer

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-08-15 2022-08-09
Gruppe 2 6 2022-08-15 2022-08-09
Gruppe 3 6 2022-08-15 2022-08-09
Gruppe 4 6 2022-08-15 2022-08-09
Gruppe 5 6 2022-08-15 2022-08-09
Gruppe 6 6 2022-08-15 2022-08-09
Gruppe 7 6 2022-08-15 2022-08-09
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104742 1474472 1. Aksel Wetke Hallundbæk Skakforeningen ØBRO 1940 2061 2022-07-29
100103711 1431609 2. Claus Pakmor Skakforeningen ØBRO 1927 1961 2022-08-14
103109616 1441540 3. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 2051 2032 2022-07-30
100100512 1407430 4. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 2016 2031 2022-07-31
100101160 1408763 5. Kim Røper Jensen Skakforeningen ØBRO 1936 2005 2022-08-04
100800374 1409182 6. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1924 1939 2022-03-26
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103576 1414917 1. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1821 1878 2022-08-06
100103925 1439197 2. Anders Vælds Skakforeningen ØBRO 1884 1947 2022-07-30
100104008 1444778 3. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1813 1866 2022-08-13
100900529 1408771 4. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 1813 1945 2022-06-29
100100472 1416707 5. Lars Møller Larsen Skakforeningen ØBRO 1918 1933 2022-07-18
100104143 1450751 6. Martin Ulrik Sdun Skakforeningen ØBRO 1799 1806 2022-08-08
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100124 1407155 1. Daniel Kokholm Skakforeningen ØBRO 1759 1825 2022-06-08
100104724 1473212 2. Henrik Ploug Skakforeningen ØBRO 1771 1845 2022-07-31
101094999 1431595 3. Güney Ozcan Nørrebro Skakklub 1792 1816 2022-08-02
100101615 1425552 4. Tommy Jensen Skakforeningen ØBRO 1743 1836 2022-07-28
100104373 1463233 5. Daniel Peulicke Hansen Skakforeningen ØBRO 1759 1767 2022-06-09
100802473 1425722 6. Joachim Holm Knudsen Skakforeningen ØBRO 1797 1775 2022-08-15
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201798 1435329 1. Jan Gregor Gentofte Skakklub 1617 1663 2022-08-08
100101531 1471511 2. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1654 1728 2022-01-08
100104821 1474596 3. Rasmus Blaabjerg Laursen Skakforeningen ØBRO 1622 1694 2022-08-08
100102246 1414330 4. Thomas Haugaard Amager Skakforening 1561 1647 2022-06-08
100101421 1414399 5. Bjarne Meldgaard Henriksen Nørrebro Skakklub 1651 1767 2022-08-02
100101984 1415832 6. Jan Bauner Skakklubben K41 1732 1854 2022-07-20
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100105028 - 1. Georg Borup Friberg Skakforeningen ØBRO 1500 2022-07-01
100104508 1468162 2. Kasper Rolf Larssen Skakforeningen ØBRO 1438 1550 2022-07-30
100100964 1413929 3. Kim E. Foss Herlev Skakklub 1373 1662 2022-07-30
100104750 1474502 4. Peter Bo Bojesen Hviid Skakforeningen ØBRO 1462 1687 2022-07-29
100104514 1468189 5. Kristian A. Coff Skakforeningen ØBRO 1440 1596 2022-07-29
100800414 1409557 6. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1424 1538 2022-07-17
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104472 1467093 1. Jens Christoffersen Skakforeningen ØBRO 1111 1479 2022-06-13
103105996 1435914 2. Jonbert Marius Sune Jensen Nørrebro Skakklub 1221 1435 2022-08-01
100103798 1437534 3. Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1215 1512 2022-06-07
100104816 1474456 4. Freja Egelund Grønnemose Skakforeningen ØBRO 1269 2022-08-01
100104580 1469592 5. Ulrik Andersen Skakforeningen ØBRO 1176 1314 2022-06-06
100102599 1440993 6. Aase Morling Tåstrup Skakforening 1081 1382 2022-08-06
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104802 1474391 1. Tommy Andreasen Skakforeningen ØBRO 1055 2022-03-28
100105031 - 2. Lucas Skjold Østergren Johansen Skakforeningen ØBRO 925 2022-08-15
100104890 - 3. Asbjørn Skafte Nielsen Skakforeningen ØBRO 995 2022-07-25
100104815 - 4. Arthur Isager Clarke Skakforeningen ØBRO 1000 2022-08-08
101097363 - 5. Casper Lund Nielsen Skakforeningen ØBRO 870 2022-08-15
101097487 - 6. Hao Hu Zhao 800 2022-08-09