loading
Arbejder ...

JGP Valby

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
1002
4
0
2
1
3
0
4
0
2
1
3
0
231,751013
2Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
1129
3
0
1
0
4
0
3
0
1
0
4
1
143,11035
3Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1281
2
1
4
1
1
1
2
1
4
1
1
1
614,61344
4Jonas Christensen
Korsør Skakklub
1081
1
1
3
0
2
1
1
1
3
0
2
0
322,551101

Basis 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Mattis Stissing Jensen
Allerød Skakklub
895
6
0
2
0
3
0
4
0
5
1
15 - 62,05832
2Sebastian Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
947
5
0
1
1
6
0
3
0
4
0
15 - 62,45860
3Alexander Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
895
4
1
5
0
1
1
2
1
6
0
32 - 32,05952
4Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
1000
3
0
6
0
5
0
1
1
2
1
242,9947
5Carsten Yan
Caïssa Gladsaxe
1000
2
1
3
1
4
1
6
0
1
0
32 - 32,91005
6Jay Vadera
Nørrebro Skakklub
972
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
512,651146

Basis 2 Direkte link
#Navn12345PoPl
1Kristian Arildsen
Skak for sjov
6
1
2
0
3
1
4
1
5
0
33
2Silas Palmgren
Tåstrup Skakforening
5
1
1
1
6
1
3
1
4
0
42
3Kasper Elm Rasmussen
Tåstrup Skakforening
4
0
5
½
1
0
2
0
6
1
5
4Silas Stenrød
Tåstrup Skakforening
3
1
6
1
5
1
1
0
2
1
41
5Arild Truchot
Skak for sjov
2
0
3
½
4
0
6
1
1
1
4
6Bye
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
06

Begynder Direkte link
#Navn123456PoPl
1Ask Schiellerup Schmidt
Tåstrup Skakforening
4
1
2
0
3
1
4
1
2
0
3
1
42
2Cornelius Bille
Amager Skakforening
3
1
1
1
4
1
3
1
1
1
4
1
61
3Jesper Yan
Caïssa Gladsaxe
2
0
4
½
1
0
2
0
4
0
1
0
½4
4Veronica Koch-Müller
Præstø Skakklub
1
0
3
½
2
0
1
0
3
1
2
0
3
JGP Valby

Valby Skakklub indbyder hermed til Junior Grand Prix turnering

Sted: Lørdag den 29. januar i Valby Skakklubs lokaler, Høffdingsvej 10, 2500 Valby

Tid: Kl. 10:00 – ca. 16:00, børnene bedes møde til indskrivning senest kl. 9.45.

Tilmelding: Senest onsdag den 26. januar her på siden eller via email til Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com).

Indskud: 50 kr. som betales kontant ved ankomst, eller på forhånd i netbank til klubbens konto hos Nordea: Reg. nr 2111 og konto nr. 567 185 117.

Præmier: Der er diplomer til alle børn og præmier til vinderne. Turneringen er en del af KSU's Junior Grand Prix (JGP) 2021/22. I marts/april afholder KSU et afslutningsstævne, hvor de samlede vindere af alle JGP turneringerne kåres og hvor der også er præmier. Se pointsystemet her.

Grupper: Ved tilmelding vælges en af disse 4 grupper:

Mester: for børn som har et ratingtal over 1100

Basis 1: for børn som har været til turnering før og som har et ratingtal under 1100

Basis 2: for børn som er øvede, men endnu ikke har været til turnering

Begynder: for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid

Der kan muligvis ske oprykning, hvis det viser sig at et barn er placeret i en forkert gruppe. De øverste to grupper hurtigskakrates. 

Betænkningstid: Der spilles 6 eller 7 runder i hver gruppe med 20 minutters betænkningstid til hver spiller.

Der kan købes sodavand og chokolade på spillestedet samt kaffe til forældrene. Medbring selv madpakke.

Evt. spørgsmål vedr. turneringen kan stilles til hoveddommeren Stig Syndergaard (stig.syndergaard@gmail.com) eller til Valby's KSU-kontaktperson for denne turnering Alex Hansen (fredes@mail.tele.dk)

Periode 2022-01-29 .. 2022-01-29 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Stig Syndergaard
Dommere
Mester:  Stig Syndergaard
Basis 1:  Stig Syndergaard
Basis 2:  Stig Syndergaard
Begynder:  Stig Syndergaard

Tilmeldings muligheder til JGP Valby

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 4 2022-01-29 2022-01-26
Basis 1 6 2022-01-29 2022-01-26
Basis 2 6 2022-01-29 2022-01-26
Begynder 4 2022-01-29 2022-01-26
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803218 - 1. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1002 2022-01-28
100104570 1472860 2. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1129 2022-01-18
100104481 1469290 3. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1281 1251 2022-01-26
101097333 - 4. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1081 2022-01-25
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803240 - 1. Mattis Stissing Jensen Allerød Skakklub 895 2022-01-19
100803132 - 2. Sebastian Togsverd-Bo Allerød Skakklub 947 2022-01-21
100803133 - 3. Alexander Togsverd-Bo Allerød Skakklub 895 2022-01-21
100104780 - 4. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 1000 2022-01-23
100104903 - 5. Carsten Yan Caïssa Gladsaxe 1000 2022-01-18
101096517 - 6. Jay Vadera Nørrebro Skakklub 972 2022-01-28
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097310 - 1. Kristian Arildsen Skak for sjov 872 2022-01-28
101097297 - 2. Silas Palmgren Tåstrup Skakforening 1000 2022-01-26
100104673 - 3. Kasper Elm Rasmussen Tåstrup Skakforening 1000 2022-01-22
100104902 - 4. Silas Stenrød Tåstrup Skakforening 1000 2022-01-26
- 5. Arild Truchot Skak for sjov 1000 2022-01-25
- - 6. Bye - 2022-01-29
Deltagere i gruppen Begynder
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104763 - 1. Ask Schiellerup Schmidt Tåstrup Skakforening 1000 2022-01-24
- 2. Cornelius Bille Amager Skakforening 1000 2022-01-27
100104904 - 3. Jesper Yan Caïssa Gladsaxe 1000 2022-01-18
100202652 - 4. Veronica Koch-Müller Præstø Skakklub 1000 2022-01-22