loading
Arbejder ...

Fries Nielsen børne-og hurtigskakturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester 1 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWe
1Lars Hansen
Skakklubben af 1968
2138
10
0
2
0
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
8
0
9
0
280
2GM Jesper Søndergård Thybo
Køge Skakklub
2472
9
1
1
1
10
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
0
820
3Mark Simkin
Skakklubben af 1968
2129
8
½
9
½
1
1
2
0
10
0
4
1
5
0
6
1
7
½
4 - 60
4Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
2001
7
½
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
0
5
1
6
0
9 - 100
5Johnny Meier Harboe
Fredericia Skakforening
1985
6
0
7
0
8
0
9
½
1
0
2
0
3
1
4
0
10
0
9 - 100
6Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
2382
5
1
10
0
7
1
8
0
9
½
1
1
2
0
3
0
4
1
4 - 60
7IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2341
4
½
5
1
6
0
10
0
8
0
9
0
1
1
2
0
3
½
370
8GM Mads Andersen
Skanderborg Skakklub
2503
3
½
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
1
2
1
10
9Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2147
2
0
3
½
4
1
5
½
6
½
7
1
8
0
10
0
1
1
4 - 60
10GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
2539
1
1
6
1
2
0
7
1
3
1
8
0
4
1
9
1
5
1
730

Mester 2 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWe
1Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1855
10
1
2
½
3
½
4
1
5
½
6
½
7
0
8
1
9
0
540
2Mikkel Nørgaard
1898
9
1
1
½
10
½
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
1
71 - 20
3Mikkel Vinter Motzkus
Fredericia Skakforening
1953
8
½
9
1
1
½
2
0
10
0
4
1
5
0
6
½
7
½
45 - 70
4Jens Christian Hansen
Fredericia Skakforening
1975
7
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
10
0
5
0
6
1
2100
5Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
1963
6
½
7
1
8
1
9
0
1
½
2
1
3
1
4
1
10
1
71 - 20
6Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1814
5
½
10
1
7
1
8
½
9
0
1
½
2
0
3
½
4
0
45 - 70
7Heine Svane
Holstebro Skakklub
1886
4
0
5
0
6
0
10
1
8
½
9
0
1
1
2
0
3
½
380
8Arne Bech Madsen
Fredericia Skakforening
1808
3
½
4
1
5
0
6
½
7
½
10
0
9
0
1
0
2
0
90
9Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
1792
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
10
½
1
1
30
10Morten Lyck Hansen
Skakklubben af 1968
1930
1
0
6
0
2
½
7
0
3
1
8
1
4
1
9
½
5
0
45 - 70

Basis 1 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWe
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1647
10
0
2
½
3
½
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
9
½
540
2Artur Grzych
Fredericia Skakforening
1681
9
½
1
½
10
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
½
8
½
470
3Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
1674
8
0
9
1
1
½
2
0
10
0
4
1
5
0
6
0
7
1
80
4Christoffer Vinther
Frem Skakklub
1642
7
1
8
½
9
0
1
0
2
1
3
0
10
1
5
0
6
1
5 - 60
5Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
1563
6
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
4
1
10
0
2100
6Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
1674
5
1
10
1
7
0
8
½
9
1
1
1
2
1
3
1
4
0
10
7Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
1701
4
0
5
1
6
1
10
1
8
0
9
1
1
0
2
½
3
0
5 - 60
8Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1622
3
1
4
½
5
1
6
½
7
1
10
0
9
1
1
½
2
½
62 - 30
9Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
1533
2
½
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
8
0
10
0
1
½
390
10Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
1716
1
1
6
0
2
1
7
0
3
1
8
1
4
0
9
1
5
1
62 - 30

Basis 2 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWe
1Oscar Staun Larsen
Skakklubben af 1968
1249
10
1
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
0
9
1
72 - 30
2Noah Paludan
Skakklubben af 1968
1300
9
0
1
1
10
0
3
½
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
4 - 50
3August Hansen
1300
8
0
9
1
1
0
2
½
10
0
4
0
5
0
6
1
7
0
80
4Metteline Ibsen
Skakklubben af 1968
1208
7
0
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
10
0
5
1
6
0
370
5Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1210
6
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
4
0
10
0
1100
6Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
1392
5
1
10
0
7
0
8
0
9
1
1
0
2
1
3
0
4
1
460
7Marcus Holm
Skakklubben af 1968
1381
4
1
5
1
6
1
10
0
8
½
9
1
1
0
2
0
3
1
4 - 50
8Noa Sinding
Syddjurs Skakklub
1494
3
1
4
1
5
1
6
1
7
½
10
1
9
1
1
1
2
0
10
9Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
1505
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
8
0
10
0
1
0
290
10Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
1528
1
0
6
1
2
1
7
1
3
1
8
0
4
1
9
1
5
1
72 - 30

Basis 3 Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWe
1Frits Kjær Steffensen
Fredericia Skakforening
1071
10
1
2
½
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
9 - 100
2Mads Dam Kristiansen
Fredericia Skakforening
1034
9
0
1
½
10
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9 - 100
3Jonas Christensen
Korsør Skakklub
1162
8
1
9
0
1
1
2
1
10
1
4
0
5
0
6
0
7
1
550
4Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
1108
7
1
8
½
9
1
1
1
2
1
3
1
10
1
5
0
6
0
30
5Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
1160
6
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
10
1
910
6Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
1063
5
0
10
1
7
1
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
4
1
720
7Atharva Khandelia
Læseforeningens Skakklub
1091
4
0
5
0
6
0
10
0
8
0
9
1
1
1
2
0
3
0
280
8Philip Sørensen
1100
3
0
4
½
5
0
6
0
7
1
10
0
9
0
1
1
2
1
60
9Jens Emil Bødstrup Christoffersen
Skakklubben af 1968
1187
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
8
1
10
1
1
1
640
10Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1005
1
0
6
0
2
1
7
1
3
0
8
1
4
0
9
0
5
0
370

Skoleskak 1 Direkte link
#Navn123456789PoPl
1Kacper Grzych
10
1
2
1
3
½
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
8
2Anders Kragh
9
0
1
0
10
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
110
3Ludvig Tandrup
8
0
9
0
1
½
2
1
10
0
4
0
5
0
6
0
7
0
9
4Elias Juulsen
7
1
8
0
9
1
1
1
2
1
3
1
10
1
5
1
6
½
2
5Liam Ilskov Nielsen
6
1
7
0
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
4
0
10
0
46
6Alexander Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
5
0
10
1
7
1
8
0
9
½
1
1
2
1
3
1
4
½
63
7Bruno Grzych
4
0
5
1
6
0
10
1
8
0
9
0
1
1
2
1
3
1
55
8Frederik Dahl
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
1
2
1
91
9Emil Møller Andersen
2
1
3
1
4
0
5
1
6
½
7
1
8
0
10
0
1
1
4
10Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1
0
6
0
2
0
7
0
3
1
8
0
4
0
9
1
5
1
37

Skoleskak 2 Direkte link
#Navn123456789PoPl
1Sofia D. Nielsen
10
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
9
-
010
2Jonas Bøgh Larsen
9
1
1
+
10
1
3
1
4
0
5
½
6
1
7
1
8
1
2
3Charlotte Ingemann
8
1
9
0
1
+
2
0
10
1
4
0
5
1
6
1
7
0
55 - 6
4Filip Palalic
7
1
8
1
9
1
1
+
2
1
3
1
10
1
5
1
6
½
1
5Mille Sinding
6
1
7
1
8
1
9
0
1
+
2
½
3
0
4
0
10
1
3 - 4
6Christian Thomsen
5
0
10
0
7
1
8
1
9
½
1
+
2
0
3
0
4
½
47
7Jonathan Skovlund
4
0
5
0
6
0
10
1
8
1
9
1
1
+
2
0
3
1
55 - 6
8Xander Lykkegaard Bloch-Hansen
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
½
9
0
1
+
2
0
9
9Mathias Thychsen
2
0
3
1
4
0
5
1
6
½
7
0
8
1
10
1
1
+
3 - 4
10Jasper Karlsen
1
+
6
1
2
0
7
0
3
0
8
½
4
0
9
0
5
0
8

Skoleskak 3 Direkte link
#Navn123456789PoPl
1Max Ilskov Nielsen
2
0
14
1
10
1
12
0
6
0
4
1
8
1
3
1
9
0
54 - 5
2Julian Bjerregaard Hagen
1
1
3
1
5
1
9
1
12
1
11
1
6
1
14
1
7
1
91
3Villads Groth-Aarup
4
1
2
0
9
0
11
0
8
1
10
1
12
1
1
0
6
0
48
4Amanda Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
3
0
6
0
12
0
8
0
10
0
1
0
7
0
11
0
14
0
013 - 14
5Karla Sandberg
6
1
7
1
2
0
      212
6Asker Østdahl
5
0
4
1
14
0
10
1
1
1
7
1
2
0
9
0
3
1
54 - 5
7Asmitha Sivakumar
8
1
5
0
11
1
14
½
9
0
6
0
4
1
10
1
2
0
6 - 7
8Aya Weldum
7
0
10
0
13
1
4
1
3
0
14
0
1
0
12
1
11
0
39 - 11
9Abishek Sivakumar
10
1
11
1
3
1
2
0
7
1
12
1
14
1
6
1
1
1
82
10Karl-Emil Østergaard
9
0
8
1
1
0
6
0
4
1
3
0
11
0
7
0
12
1
39 - 11
11Andreas Krause Nørholt
12
1
9
0
7
0
3
1
14
1
2
0
10
1
4
1
8
1
63
12Theo Lundin-Jensen
11
0
13
1
4
1
1
1
2
0
9
0
3
0
8
0
10
0
39 - 11
13Oscar Vendelbo
14
0
12
0
8
0
      013 - 14
14Dusan Palalic
13
1
1
0
6
1
7
½
11
0
8
1
9
0
2
0
4
1
6 - 7
Fries Nielsen børne-og hurtigskakturnering

Lørdag den 12. marts afvikler brødrene Fries Nielsen i samarbejde med Fredericia Realskole og Fredericia Skakforening hurtigturnering for såvel voksne som børn og unge Tilmeld med DSU rating hvis det haves eller angiv et vurderet ratingtal (begyndere kan sættes til 1000). Ønskes der deltagelse i skoleskakgrupperne sendes også en mail med ønsket om dette, da det er vigtigt at tilmelding sker i disse grupper. Sidste frist for tilmelding er torsdag den 10. marts.

Mellem kl.9.30 og kl.9.45 er der ankomst og registrering. Der startes kl.10.00. Der er 15 min. til hver spiller til et parti - i skoleskakgrupperne dog 10 min. - og der er 15 minutters pause mellem partierne. Der spilles om muligt udelukkende i 10-mandsgrupper. Forventet præmieuddeling i skoleskakturneringen kl.15.15 og i hurtigturneringen kl.17.15.

Deltagergebyr/Indskud: GMere og IMere deltager gratis - alle andre betaler kr.100, mens børn og unge under 16 år betaler kr.50.

Præmier: 1. præmien i øverste gruppe er kr.5.000, 2. præmien kr.2.500 og 3. præmien kr.1.000 NYT: i denne gruppe vil der også være en til to præmier til bedste spillere som ikke er GMer eller IMer - i øvrige grupper er 1. præmien kr.1.000, 2. præmien kr.500 og 3. præmien kr.200. I skoleskakgrupperne er 1. præmien er en ny smartphone - der er præmie til alle deltagerne i skoleskakgrupperne. 

Kantine: Der vil være mulighed for at få lidt at drikke (kaffe/te og sodavand), lidt sukkersødt til hjernen, franskbrød med diverse pålæg o.l. Alt i kantinen er gratis da det er inkluderet i deltagergebyret.

Fredag den 11. marts (altså dagen før) besøger GM Jesper Thybo Fredericia Realskole og fra kl.10.00 er der gratis adgang til at høre foredrag, følge et opvisningsparti mod skolens stærkeste skakspiller og spille med i simultanen med præmier til alle som tager points fra stormesteren. Tilmelding sker under andre turneringer.

Spillested: Fredericia Realskole, Købmagergade 72, 7000 Fredericia.

Yderligere oplysninger om turneringen og besøget af GM Jesper Thybo hos turneringsarrangør Niels Jørgen Fries Nielsen 20 15 25 26 eller fries@tdcadsl.dk.

Turneringsledere er Claus Marcussen (voksenturneringen) og Niels Jørgen Fries Nielsen (skoleskakturneringen)..

Periode 2022-03-12 .. 2022-03-12 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fries Nielsen børne-og hurtigskakturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 10 2022-03-12 2022-03-10
Mester 2 10 2022-03-12 2022-03-10
Basis 1 10 2022-03-12 2022-03-10
Basis 2 10 2022-03-12 2022-03-10
Basis 3 10 2022-03-12 2022-03-10
Skoleskak 1 10 2022-03-12 2022-03-10
Skoleskak 2 10 2022-03-12 2022-03-10
Skoleskak 3 14 2022-03-12 2022-03-10
- 1 2022-03-12 2022-03-10
Totalt antal tilmeldte 85
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100600616 1402528 1. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2138 2266 2022-03-09
100901592 1438832 2. GM Jesper Søndergård Thybo Køge Skakklub 2472 2592 2022-02-25
100602670 24676152 3. Mark Simkin Skakklubben af 1968 2129 2127 2022-03-07
100301969 1463373 4. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 2001 2087 2022-01-05
100400427 1408003 5. Johnny Meier Harboe Fredericia Skakforening 1985 2066 2022-02-03
100600595 1402889 6. Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2382 2291 2022-03-06
100700286 1400142 7. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2341 2390 2022-01-19
100602057 1413864 8. GM Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2503 2570 2022-03-10
100501746 1448552 9. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2147 2073 2022-02-03
100700431 1406000 10. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2539 2561 2022-02-18
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100400358 1412531 1. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1855 1931 2022-02-03
- 2. Mikkel Nørgaard 1898 2022-03-09
100401416 1402960 3. Mikkel Vinter Motzkus Fredericia Skakforening 1953 1950 2022-02-14
100500460 1407651 4. Jens Christian Hansen Fredericia Skakforening 1975 1996 2022-03-09
100104290 1463896 5. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1963 1963 2022-01-27
100501747 1448560 6. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1814 1765 2022-02-16
100901835 1468880 7. Heine Svane Holstebro Skakklub 1886 1949 2022-01-12
100300354 1416766 8. Arne Bech Madsen Fredericia Skakforening 1808 1822 2022-03-04
100301927 1451669 9. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1792 1743 2022-03-07
100200196 1408437 10. Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 1930 1902 2022-02-14
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100300351 1435132 1. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1647 1749 2022-03-08
100501761 1451090 2. Artur Grzych Fredericia Skakforening 1681 1846 2022-03-09
100501726 1446851 3. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1674 1696 2022-03-08
100501586 1449737 4. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1642 1615 2022-03-08
100602757 1471775 5. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1563 1371 2022-03-02
101200142 1473760 6. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1674 1846 2022-03-09
101200117 1472844 7. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1701 1696 2022-02-22
100302083 1472313 8. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1622 1765 2022-02-20
100302033 1469207 9. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1533 1243 2022-01-05
100302007 1468260 10. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1716 1980 2022-03-08
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100602675 1467662 1. Oscar Staun Larsen Skakklubben af 1968 1249 1538 2022-03-09
100602805 1474987 2. Noah Paludan Skakklubben af 1968 1300 1460 2022-03-06
- 3. August Hansen 1300 2022-02-22
100401540 1474952 4. Metteline Ibsen Skakklubben af 1968 1208 1384 2022-03-05
101095616 1463640 5. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1210 1236 2022-03-06
101095461 1461958 6. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1392 1493 2022-03-12
100602496 1449826 7. Marcus Holm Skakklubben af 1968 1381 1452 2022-03-06
100602596 1467549 8. Noa Sinding Syddjurs Skakklub 1494 1678 2022-03-10
103110503 1444859 9. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1505 1607 2022-03-09
101097051 1472712 10. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1528 1570 2022-03-10
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100500582 1446983 1. Frits Kjær Steffensen Fredericia Skakforening 1071 1185 2022-03-05
101200093 1470760 2. Mads Dam Kristiansen Fredericia Skakforening 1034 1271 2022-03-10
101097333 - 3. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1162 2022-03-07
100302041 1473085 4. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1108 2022-03-07
101096723 1472089 5. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1160 1329 2022-03-08
100602676 1467654 6. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1063 1307 2022-03-09
100302100 1473255 7. Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1091 2022-03-08
- 8. Philip Sørensen 1100 2022-03-10
100602771 1472810 9. Jens Emil Bødstrup Christoffersen Skakklubben af 1968 1187 1291 2022-03-09
101095617 1465457 10. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1005 1131 2022-03-08
Deltagere i gruppen Skoleskak 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Kacper Grzych 1000 2022-03-09
- 2. Anders Kragh 1000 2022-03-09
- 3. Ludvig Tandrup 1000 2022-02-22
- 4. Elias Juulsen 1000 2022-03-09
- 5. Liam Ilskov Nielsen 1000 2022-02-24
100302084 - 6. Alexander Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1002 2022-02-20
- 7. Bruno Grzych 1000 2022-03-09
- 8. Frederik Dahl 1000 2022-03-09
- 9. Emil Møller Andersen 1000 2022-03-06
100302087 - 10. Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1007 2022-02-09
Deltagere i gruppen Skoleskak 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Sofia D. Nielsen 900 2022-02-21
- 2. Jonas Bøgh Larsen 1000 2022-02-17
- 3. Charlotte Ingemann 900 2022-02-24
- 4. Filip Palalic 900 2022-03-07
- 5. Mille Sinding 800 2022-03-10
- 6. Christian Thomsen 800 2022-02-24
- 7. Jonathan Skovlund 800 2022-03-02
- 8. Xander Lykkegaard Bloch-Hansen 800 2022-02-10
- 9. Mathias Thychsen 900 2022-03-03
- 10. Jasper Karlsen 900 2022-03-02
Deltagere i gruppen Skoleskak 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Max Ilskov Nielsen 700 2022-02-21
- 2. Julian Bjerregaard Hagen 700 2022-03-08
- 3. Villads Groth-Aarup 700 2022-02-28
100602835 - 4. Amanda Skytte Århus Skakklub/Skolerne 700 2022-03-02
- 5. Karla Sandberg 700 2022-02-23
- 6. Asker Østdahl 700 2022-02-11
- 7. Asmitha Sivakumar 700 2022-03-07
- 8. Aya Weldum 700 2022-02-25
- 9. Abishek Sivakumar 700 2022-03-07
- 10. Karl-Emil Østergaard 700 2022-03-03
- 11. Andreas Krause Nørholt 700 2022-03-08
- 12. Theo Lundin-Jensen 700 2022-02-25
- 13. Oscar Vendelbo 700 2022-02-28
- 14. Dusan Palalic 700 2022-03-07
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100202442 1465163 Sebastian Petersen Præstø Skakklub 1090 1192 2022-03-06