loading
Arbejder ...

DM Lyn 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Venteliste Direkte link
#NavnRatingFide rat.1PoPlWeRnEoEn

Gruppe 1. 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
12451569
10
1
2
0
3
0
4
½
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
90,612861,541568
2GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25322550
9
1
1
1
10
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
918,725358,182558
3Jesper Simonsen
BMS Skak
20422100
8
1
9
0
1
1
2
0
10
1
4
1
5
0
6
1
7
0
555,920245,602091
4Alex Hansen
Valby Skakklub
18111879
7
1
8
0
9
0
1
½
2
0
3
0
10
1
5
0
6
1
7417963,671876
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
17501968
6
1
7
0
8
0
9
0
1
1
2
0
3
1
4
1
10
1
563,4517974,471989
6Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
17401890
5
0
10
0
7
0
8
0
9
½
1
1
2
0
3
0
4
0
83,416833,781856
7Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
21852242
4
0
5
1
6
1
10
1
8
0
9
1
1
1
2
0
3
1
636,9521666,742231
8CM Gunnar Pedersen
Skakklubben af 1968
21842208
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
10
1
9
1
1
1
2
0
726,9521856,492216
9Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18631870
2
0
3
1
4
1
5
1
6
½
7
0
8
0
10
1
1
1
44,418963,611898
10Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
12561405
1
0
6
1
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
1100,6512720,921406

Gruppe 1. 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
21922033
10
0
2
1
3
0
4
1
5
½
6
1
7
1
8
1
9
1
26,821864,612046
2Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
12281387
9
0
1
0
10
0
3
0
4
0
5
½
6
0
7
0
8
0
½100,4512300,671384
3Simon Bjørk Haarh
Faaborg Skakklub
18581877
8
1
9
0
1
1
2
1
10
0
4
1
5
1
6
0
7
1
643,919243,241947
4Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
18912000
7
0
8
1
9
0
1
0
2
1
3
0
10
0
5
1
6
1
464,218854,301948
5Christopher Hofman Laursen
Hillerød Skakklub
21782251
6
1
7
0
8
1
9
0
1
½
2
½
3
0
4
0
10
½
86,721146,342193
6Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20202015
5
0
10
1
7
1
8
1
9
0
1
0
2
1
3
1
4
0
555,320144,432009
7Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17351739
4
1
5
1
6
0
10
0
8
1
9
0
1
0
2
1
3
0
472,9517672,191751
8Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
13120
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
1
190,75132301000
9IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24332402
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
10
1
1
0
818,424337,112401
10Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
20481861
1
1
6
0
2
1
7
1
3
1
8
1
4
1
9
0
5
½
35,620663,111897

Gruppe 1. 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Peter Hedegaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
13500
10
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
9
0
190,9135501000
2Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
18951844
9
0
1
1
10
0
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
8
0
464,2518882,671849
3Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
16751637
8
0
9
0
1
1
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
0
1102,5516291,551614
4Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
20191974
7
½
8
0
9
1
1
1
2
0
3
1
10
0
5
0
6
0
75,3519733,561958
5Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
20502134
6
1
7
0
8
1
9
0
1
1
2
1
3
1
4
1
10
0
655,620584,852136
6Nikolaj Li
Køge Skakklub
12171409
5
0
10
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
0
3
1
4
1
280,412890,771427
7Pelle Bank
Skakklubben af 1968
22162291
4
½
5
1
6
1
10
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
2722266,082299
8Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
18572025
3
1
4
1
5
0
6
1
7
0
10
½
9
1
1
1
2
1
33,9519503,982055
9FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
21752275
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
7
0
8
0
10
1
1
1
646,6521625,962261
10IM Andreas Skytte Hagen
Næstved Skakklub
24332367
1
1
6
1
2
1
7
1
3
1
8
½
4
1
9
0
5
1
18,424336,582366

Gruppe 1. 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21692278
10
1
2
½
3
0
4
1
5
1
6
1
7
0
8
1
9
1
36,621677,222267
2IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
24092397
9
1
1
½
10
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
18,2524127,872406
3Gert Aagaard
Skakklubben Evans
20551975
8
1
9
0
1
1
2
0
10
1
4
1
5
0
6
0
7
1
555,6520424,741979
4Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20161902
7
1
8
1
9
0
1
0
2
0
3
0
10
1
5
0
6
½
75,319704,161892
5Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
18562061
6
1
7
1
8
1
9
1
1
0
2
0
3
1
4
1
10
1
723,919825,482084
6Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18991927
5
0
10
1
7
1
8
1
9
0
1
0
2
0
3
1
4
½
64,2519074,341929
7Lau Christoffersen
Frem Skakklub
16631671
4
0
5
0
6
0
10
1
8
1
9
0
1
1
2
0
3
0
382,516782,661676
8Tue Braas
Assens Skakklub
12001355
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
0100,311871,481333
9FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Fredericia Skakforening
22412147
2
0
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
1
10
1
1
0
647,1522186,202144
10Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
13901120
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
1
4
0
9
0
5
0
191,0513880,851122

Gruppe 1. 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
16781873
10
0
2
0
3
0
4
1
5
½
6
0
7
0
8
1
9
1
82,317143,551871
2FM Allan Holst
Viborg Skakklub
23652311
9
1
1
1
10
½
3
0
4
0
5
1
6
½
7
1
8
1
628,123237,532288
3CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21462135
8
1
9
1
1
1
2
1
10
1
4
0
5
0
6
1
7
0
63 - 46,4521376,062134
4FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22502203
7
1
8
1
9
0
1
0
2
1
3
1
10
1
5
1
6
1
717,322506,682209
5Peter Sørensen
Frem Skakklub
16551551
6
½
7
0
8
1
9
1
1
½
2
0
3
1
4
0
10
1
562,1517661,601602
6August Jalving
Skak for sjov
19001850
5
½
10
0
7
1
8
1
9
1
1
1
2
½
3
0
4
0
554,1519263,351875
7Per Hansen
Haderslev Skakklub
20612086
4
0
5
1
6
0
10
1
8
1
9
1
1
1
2
0
3
1
63 - 45,6520685,582092
8Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
11111272
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
0
9
0
1
0
2
0
0100,0511090,801260
9Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18461968
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
10
0
1
0
293,6517974,431919
10Leif Møller
Skakklubben af 1968
20052070
1
1
6
1
2
½
7
0
3
0
8
1
4
0
9
1
5
0
75,1519885,422056

Gruppe 1. 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23402403
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
917,9523617,072412
2Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
14071471
9
0
1
0
10
0
3
1
4
0
5
0
6
½
7
0
8
0
91,314160,981464
3Martin Braas
Assens Skakklub
10000
8
0
9
0
1
0
2
0
10
0
4
0
5
0
6
0
7
0
0100,199501000
4Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
19992037
7
1
8
0
9
1
1
0
2
1
3
1
10
0
5
0
6
1
555,219934,592028
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22612255
6
1
7
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
4
1
10
1
827,422736,252266
6Jess Nykjær
Sydøstfyn
18601961
5
0
10
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
½
3
1
4
0
8417854,001909
7Anna Sofie Li
Køge Skakklub
16041571
4
0
5
0
6
1
10
0
8
0
9
0
1
0
2
1
3
1
372,216281,361581
8Rune Egede Andersen
Enkeltmedlem 1HK
20661981
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
10
0
9
1
1
0
2
1
645,820704,161998
9Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
19381783
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
1
8
0
10
0
1
0
464,6519192,641788
10Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21392081
1
0
6
1
2
1
7
1
3
1
8
1
4
1
9
1
5
0
736,421514,952097

Gruppe 1. 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23362319
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
91823566,592347
2Jonas Christensen
Korsør Skakklub
10001314
9
0
1
0
10
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
0100,19950,801302
3Kim Poulsen
Prøvemedlemmer
19701970
8
1
9
1
1
0
2
1
10
½
4
0
5
1
6
0
7
1
35,3519754,071976
4FM Brian Jørgensen
Køge Skakklub
22892277
7
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
10
1
5
1
6
1
827,722956,302288
5Michael Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
16000
6
0
7
0
8
1
9
1
1
0
2
1
3
0
4
0
10
0
372,65161101000
6Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18391943
5
1
10
1
7
0
8
0
9
1
1
0
2
1
3
1
4
0
554,3518593,861945
7Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
21132187
4
0
5
1
6
1
10
½
8
1
9
1
1
0
2
1
3
0
46,4520945,672169
8Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
15741601
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
10
0
9
0
1
0
2
1
282,515521,881603
9Nikolaj Lind Straube Brødsgaard
Caïssa Gladsaxe
14071599
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
1
10
0
1
0
291,5514271,871601
10CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
20912090
1
0
6
0
2
1
7
½
3
½
8
1
4
0
9
1
5
1
566,320654,962076

Gruppe 1. 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
19481995
10
1
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
8
0
9
1
454,919214,951981
2FM Mads Boe
Århus Skakklub/Skolerne
23252261
9
1
1
1
10
1
3
½
4
1
5
½
6
1
7
½
8
1
27,923257,062268
3Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21052164
8
1
9
1
1
1
2
½
10
1
4
1
5
0
6
1
7
1
36,2521306,352181
4Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
19691992
7
0
8
1
9
1
1
1
2
0
3
0
10
1
5
0
6
0
465,119364,931978
5Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20942110
6
1
7
1
8
1
9
1
1
0
2
½
3
1
4
1
10
1
16,1521215,892134
6Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
15631500
5
0
10
1
7
0
8
1
9
0
1
0
2
0
3
0
4
1
372,1516012,201512
7FM Rasmus Thøgersen
Skakklubben af 1968
22902333
4
1
5
0
6
1
10
1
8
1
9
1
1
1
2
½
3
0
47,6522677,542317
8Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
14641269
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
10
1
9
1
1
1
2
0
381,6515251,241295
9Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17501785
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
0
8
0
10
1
1
0
293,317113,521755
10Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
5001293
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
01005001,321240

Finalegrupper 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1FM Pelle Bank
Skakklubben af 1968
22162291
8
0
2
½
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
73,4521774,202237
2CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
21922033
7
0
1
½
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
½83,2521371,832006
3FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22502203
6
0
7
½
1
1
2
1
8
1
4
0
5
0
43,822443,352206
4FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22612255
5
0
6
0
7
½
1
1
2
1
3
1
8
0
53,922533,852248
5Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
18562019
4
1
8
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
360,6519521,722070
6GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25322550
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
716,125416,112559
7Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20942110
2
1
3
½
4
½
5
1
6
0
8
0
1
1
432,3521302,482171
8FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23362319
1
1
5
1
2
1
6
0
3
0
7
1
4
1
524,5523454,462330

Finalegrupper 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24332402
8
½
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
24,424344,262404
2IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
24092397
7
1
1
0
8
1
3
0
4
0
5
0
6
1
354,1523964,202385
3FM Mads Boe
Århus Skakklub/Skolerne
23252293
6
½
7
1
1
0
2
1
8
1
4
1
5
0
33,2523503,082321
4IM Andreas Skytte Hagen
Næstved Skakklub
24332367
5
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
8
½
74,424043,882343
5IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23402403
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
713,424274,282430
6FM Allan Holst
Viborg Skakklub
23652319
3
½
4
1
5
0
8
0
7
1
1
1
2
0
43,723613,372320
7CM Gunnar Pedersen
Skakklubben af 1968
21842205
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
½
1
0
81,821782,172192
8FM Brian Jørgensen
Køge Skakklub
22892262
1
½
5
0
2
0
6
1
3
0
7
½
4
½
62,922812,762257

Finalegrupper 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Jakob Petersen
Middelfart Skakklub
20481861
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
083,219760,971842
2Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21392081
7
1
1
1
8
1
3
1
4
0
5
0
6
0
444,121372,702087
3CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21462144
6
1
7
0
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
374,221223,252119
4FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21692278
5
½
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
8
½
14,421914,372291
5Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21052164
4
½
8
½
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
433,7521103,422166
6Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
18572025
3
0
4
½
5
1
8
0
7
0
1
1
2
1
61,419382,202051
7Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
21852242
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
8
0
1
1
454,5521744,092240
8Kim Poulsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
19700
1
1
5
½
2
0
6
1
3
0
7
1
4
½
422,4201401000

Finalegrupper 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Fredericia Skakforening
22412147
8
½
2
1
3
0
4
1
5
½
6
0
7
1
43522214,032146
2FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
21752275
7
1
1
0
8
1
3
0
4
1
5
1
6
1
524,421875,182271
3FM Rasmus Thøgersen
Skakklubben af 1968
22902333
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
715,423245,582361
4Per Hansen
Haderslev Skakklub
20612058
5
1
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
183,2520163,192014
5Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18631870
4
0
8
1
6
0
7
0
1
½
2
0
3
0
71,518631,561869
6Rune Egede Andersen
Enkeltmedlem 1HK
20661981
3
0
4
1
5
1
8
0
7
0
1
1
2
0
353,320602,461992
7Simon Bjørk Haarh
Faaborg Skakklub
18581877
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
8
1
1
0
441,4519661,601973
8Thomas K. Christensen
Skakklubben af 1968
21132187
1
½
5
0
2
0
6
1
3
0
7
0
4
1
63,7520884,402149

Finalegrupper 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
20502134
8
1
2
1
3
½
4
0
5
1
6
1
7
1
24,220764,802148
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20202015
7
½
1
0
8
0
3
½
4
0
5
0
6
1
273,919733,551953
3Gert Aagaard
Skakklubben Evans
20551979
6
0
7
1
1
½
2
½
8
½
4
0
5
0
54,320193,171966
4Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
19481995
5
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
13,1520693,332122
5August Jalving
Skak for sjov
19001879
4
0
8
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
532,619992,131994
6Jesper Simonsen
BMS Skak
20422100
3
1
4
½
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
44,1520294,452062
7Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
19992037
2
½
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
½83,719033,791971
8Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
18391943
1
0
5
0
2
1
6
0
3
½
7
1
4
0
6218542,781937

Finalegrupper 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
19381783
8
0
2
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
35419082,371808
2Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18991911
7
0
1
1
8
0
3
0
4
1
5
1
6
0
363,618813,591899
3Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
19691992
6
½
7
1
1
0
2
1
8
1
4
1
5
1
14,320034,372015
4Peter Sørensen
Frem Skakklub
16551563
5
1
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
181,3516450,811567
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
17501968
4
0
8
1
6
1
7
½
1
1
2
0
3
0
32,1517914,161942
6CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
20912100
3
½
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
1
25,4520925,322104
7Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
18912000
2
1
3
0
4
1
5
½
6
0
8
1
1
0
43,5518904,441962
8Thomas Bo Thomsen
Middelfart Skakklub
18951844
1
1
5
0
2
1
6
0
3
0
7
0
4
1
373,618772,941845

Finalegrupper 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Thomas Sandbeck Christensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20161911
8
1
2
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
1
535,520063,781915
2Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
15631437
7
1
1
0
8
0
3
0
4
-
5
-
6
-
181,7515290,551415
3Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17351739
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
0
5
0
443,317562,491769
4Leif Møller
Skakklubben af 1968
20052070
5
½
6
1
7
1
1
0
2
+
3
1
8
1
24,4520063,892062
5Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
20191974
4
½
8
1
6
1
7
½
1
1
2
+
3
1
614,5520283,311998
6Alex Hansen
Valby Skakklub
18111875
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
+
263,117482,601823
7Michael Sørensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
5000
2
0
3
1
4
0
5
½
6
0
8
1
1
0
5071001000
8Anna Sofie Li
Køge Skakklub
16041571
1
0
5
0
2
1
6
1
3
0
7
0
4
0
272,3515911,381596

Finalegrupper 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Jess Nykjær
Sydøstfyn
18601961
8
0
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
525,0518604,961962
2Lau Christoffersen
Frem Skakklub
16631671
7
½
1
0
8
1
3
0
4
0
5
0
6
½
263,516182,991631
3Christopher Hofman Laursen
Hillerød Skakklub
21782250
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
0
5
1
516,721786,332223
4Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
16781873
5
½
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
0
33,617054,381878
5Nikolaj Li
Køge Skakklub
12171409
4
½
8
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
70,4512641,341415
6Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
14641344
3
1
4
0
5
1
8
1
7
1
1
0
2
½
41,916211,041482
7Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
17401890
2
½
3
0
4
0
5
1
6
0
8
0
1
0
84,116624,481830
8Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
15741601
1
1
5
1
2
0
6
0
3
0
7
1
4
1
452,7516202,481631

Finalegrupper 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
13120
8
0
2
0
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
442,25140201000
2Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
14071471
7
½
1
1
8
0
3
0
4
1
5
0
6
½
353,114031,811479
3Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
13901126
6
0
7
1
1
0
2
1
8
0
4
1
5
0
36313900,431229
4Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18461968
5
1
6
1
7
1
1
0
2
0
3
0
8
1
436,3517764,401940
5Peter Hedegaard
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
13500
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
272,6132301000
6Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17501785
3
1
4
0
5
1
8
0
7
1
1
1
2
½
25,8517103,561764
7Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
12451569
2
½
3
0
4
0
5
1
6
0
8
0
1
0
81,712362,311497
8Nikolaj Lind Straube Brødsgaard
Caïssa Gladsaxe
14071599
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
613,116012,491629

Finalegrupper 10 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
16751637
8
0
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
456,815875,101553
2Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
12281387
7
1
1
1
8
0
3
1
4
1
5
½
6
1
24,312823,091443
3Tue Braas
Assens Skakklub
12001355
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
0
264,0511082,811283
4Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
11111272
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
1
173,3510052,061230
5Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
5001293
4
1
8
½
6
1
7
0
1
0
2
½
3
1
440,18782,241323
6Martin Braas
Assens Skakklub
10000
3
0
4
1
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
182,4591301000
7Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
12561405
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
614,513243,261440
8Jonas Christensen
Korsør Skakklub
10001314
1
1
5
½
2
1
6
1
3
1
7
0
4
0
32,4511172,441356
DM Lyn 2022

Dansk skak union afholder DM i lynskak 2022.

  • Sted: Hotel Svendborg Centrumpladsen 1 5700 Svendborg
  • Hvornår: 15-04-2022 kl 19 30
  • Sidste timelding: 15-04-2022 kl 12.
  • Antal deltager: Max 80 deltager derefter venteliste.
  • Tilmelding til venteliste på stævnetelefon eller på stævnekontor.
  • Indskud 100 kr.
  • Præmier oplyses senere.
  • Betaling: På stævnekontor eller Mobilepay 370405.

Er der ikke registeret en indbetaling fra tilmeldte senest 15-04-2022 kl. 12, trækkes vedkommende ud af tilmeldingslisten.

Bestemmelser for DM i lynskak.
Turneringsformen tilpasses deltagerantallet med indledende grupper, mellemrunder, semifinaler og finale.
I indledende grupper og mellemrunde afgørres placeringer med sonnenborn-berger korrektion med antal af sorte gevinster som 2. korrektion.
I semifinaler og finale spilles 2 partier. Der spilles 1 parti med sort og 1 parti med hvid. Inden start trækkes lod om farven i 1. parti. Ved ligestilling spilles omkamp som armageddon med 5 minutter til hvid og 4 minutter til sort. Hvid skal vinde. Der trækkes lod og vinderen bestemmer hvilken farve han/hun vil spille med.
Der spilles efter FIDE’s regler for lynskak med en betænkningstid på 3 minutter + 2 sekunder pr. træk til hele partiet.
Turneringen er åben for alle.
Den bedst placerede spiller, der er registreret i FIDE som repræsenterende Danmark eller en del af rigsfællesskabet erhverver titlen ”Danmarksmester i Lynskak” Med titlen følger en særlig præmie, udsat af Dansk Skak Union.

Periode 2022-04-15 .. 2022-04-15 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere Alle grupper:  Michael Bue Hansen

Tilmeldings muligheder til DM Lyn 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Venteliste 0 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 1 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 2 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 3 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 4 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 5 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 6 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 7 10 2022-04-15 2022-04-15
Gruppe 1. 8 10 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 1 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 2 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 3 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 4 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 5 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 6 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 7 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 8 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 9 8 2022-04-15 2022-04-15
Finalegrupper 10 8 2022-04-15 2022-04-15
- 2 2022-04-15 2022-04-15
Totalt antal tilmeldte 162
Deltagere i gruppen Venteliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100302044 1472283 1. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1245 1569 2022-04-10
100700431 1406000 2. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2532 2550 2022-04-11
100700400 1402226 3. Jesper Simonsen BMS Skak 2042 2100 2022-04-11
100100769 1409719 4. Alex Hansen Valby Skakklub 1811 1879 2022-01-14
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1750 1968 2022-04-14
100700722 1408992 6. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1740 1890 2022-04-10
100300210 1403699 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2185 2242 2022-04-10
100500319 1407414 8. CM Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 2184 2208 2022-03-05
100700678 1418580 9. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1863 1870 2022-04-10
100301842 1443089 10. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1256 1405 2022-04-04
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100800890 1402625 1. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2192 2033 2022-04-06
100302033 1469207 2. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1228 1387 2022-04-10
100302060 1470515 3. Simon Bjørk Haarh Faaborg Skakklub 1858 1877 2022-04-12
101096089 1464981 4. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1891 2000 2022-04-12
100800098 1405233 5. Christopher Hofman Laursen Hillerød Skakklub 2178 2251 2022-03-21
100202092 1447955 6. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2020 2015 2022-04-11
100301927 1451669 7. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1735 1739 2022-04-10
101200096 1469274 8. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 1312 2022-03-07
100602308 1440640 9. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2433 2402 2022-04-07
100300348 1443852 10. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 2048 1861 2022-04-09
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101097365 - 1. Peter Hedegaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1350 2022-03-12
103108884 1444140 2. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1895 1844 2022-04-09
101097051 1472712 3. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1675 1637 2022-04-11
100401416 1402960 4. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 2019 1974 2022-04-11
100301708 1436988 5. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2050 2134 2022-04-10
100202374 1464957 6. Nikolaj Li Køge Skakklub 1217 1409 2022-04-11
100600595 1402889 7. Pelle Bank Skakklubben af 1968 2216 2291 2022-03-24
103109616 1441540 8. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1857 2025 2022-04-13
103104861 1410938 9. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2175 2275 2022-04-09
100600736 1407341 10. IM Andreas Skytte Hagen Næstved Skakklub 2433 2367 2022-04-11
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100602240 1429221 1. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2169 2278 2022-04-10
100301631 1401610 2. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2409 2397 2022-04-09
100300075 1427024 3. Gert Aagaard Skakklubben Evans 2055 1975 2022-02-17
100300126 1418505 4. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 2016 1902 2022-03-20
100301969 1463373 5. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 1856 2061 2022-03-16
100102004 1406817 6. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1899 1927 2022-03-25
100302134 1442902 7. Lau Christoffersen Frem Skakklub 1663 1671 2022-04-11
100302139 1474782 8. Tue Braas Assens Skakklub 1200 1355 2022-04-10
100601028 1402161 9. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Fredericia Skakforening 2241 2147 2022-04-08
100104727 1472801 10. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1390 1120 2022-01-14
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101200142 1473760 1. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1678 1873 2022-03-22
100600693 1400347 2. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2365 2311 2022-02-16
100300692 1408402 3. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2146 2135 2022-03-18
100800081 1401084 4. FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2250 2203 2022-04-15
100301891 1447467 5. Peter Sørensen Frem Skakklub 1655 1551 2022-03-20
100104605 1471759 6. August Jalving Skak for sjov 1900 1850 2022-03-21
100600333 1407520 7. Per Hansen Haderslev Skakklub 2061 2086 2022-03-07
100301722 1465775 8. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1111 1272 2022-04-04
100400597 1408194 9. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1846 1968 2022-04-15
100601378 1409905 10. Leif Møller Skakklubben af 1968 2005 2070 2022-02-25
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100800065 1400312 1. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2340 2403 2022-04-14
100302043 1472275 2. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1407 1471 2022-04-10
100302138 1474774 3. Martin Braas Assens Skakklub 1000 2022-04-10
100100512 1407430 4. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1999 2037 2022-04-03
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2261 2255 2022-04-11
100300686 1427288 6. Jess Nykjær Sydøstfyn 1860 1961 2022-04-02
100202550 1472119 7. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1604 1571 2022-04-11
100800805 1403133 8. Rune Egede Andersen Enkeltmedlem 1HK 2066 1981 2022-04-11
100301932 1452533 9. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1938 1783 2022-03-17
100501746 1448552 10. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2139 2081 2022-04-11
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100103864 1444492 1. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2336 2319 2022-04-13
101097333 1476564 2. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1000 1314 2022-04-11
101097390 - 3. Kim Poulsen Prøvemedlemmer 1970 1970 2022-04-11
100200355 1401599 4. FM Brian Jørgensen Køge Skakklub 2289 2277 2022-03-21
101097389 - 5. Michael Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1600 2022-04-16
100300140 1419404 6. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1839 1943 2022-04-04
100600786 1403532 7. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2113 2187 2022-04-11
100800414 1409557 8. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1574 1601 2022-04-14
100104074 1452282 9. Nikolaj Lind Straube Brødsgaard Caïssa Gladsaxe 1407 1599 2022-03-27
100300604 1407961 10. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2091 2090 2022-03-17
Deltagere i gruppen Gruppe 1. 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100104290 1463896 1. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1948 1995 2022-04-10
100600675 1401408 2. FM Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne 2325 2261 2022-02-28
100301751 1437089 3. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2105 2164 2022-04-07
100300124 1418823 4. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1969 1992 2022-04-04
100202444 12809969 5. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2094 2110 2022-04-07
100602757 1471775 6. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1563 1500 2022-03-05
100901527 1431412 7. FM Rasmus Thøgersen Skakklubben af 1968 2290 2333 2022-04-11
100104481 1469290 8. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1464 1269 2022-03-28
100501747 1448560 9. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1750 1785 2022-04-13
101096723 1472089 10. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 500 1293 2022-04-11
Deltagere i gruppen Finalegrupper 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100600595 1402889 1. FM Pelle Bank Skakklubben af 1968 2216 2291 2022-04-16
100800890 1402625 2. CM Henrik Mølvig Køge Skakklub 2192 2033 2022-04-16
100800081 1401084 3. FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2250 2203 2022-04-16
100103912 1444514 4. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2261 2255 2022-04-16
100301969 1463373 5. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 1856 2019 2022-04-16
100700431 1406000 6. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2532 2550 2022-04-16
100202444 12809969 7. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2094 2110 2022-04-16
100103864 1444492 8. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2336 2319 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100602308 1440640 1. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2433 2402 2022-04-16
100301631 1401610 2. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2409 2397 2022-04-16
100600675 1401408 3. FM Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne 2325 2293 2022-04-16
100600736 1407341 4. IM Andreas Skytte Hagen Næstved Skakklub 2433 2367 2022-04-16
100800065 1400312 5. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2340 2403 2022-04-16
100600693 1400347 6. FM Allan Holst Viborg Skakklub 2365 2319 2022-04-16
100500319 1407414 7. CM Gunnar Pedersen Skakklubben af 1968 2184 2205 2022-04-16
100200355 1401599 8. FM Brian Jørgensen Køge Skakklub 2289 2262 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100300348 1443852 1. Jakob Petersen Middelfart Skakklub 2048 1861 2022-04-16
100501746 1448552 2. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2139 2081 2022-04-16
100300692 1408402 3. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2146 2144 2022-04-16
100602240 1429221 4. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2169 2278 2022-04-16
100301751 1437089 5. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2105 2164 2022-04-16
103109616 1441540 6. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1857 2025 2022-04-16
100300210 1403699 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2185 2242 2022-04-16
101097390 - 8. Kim Poulsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1970 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100601028 1402161 1. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Fredericia Skakforening 2241 2147 2022-04-16
103104861 1410938 2. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2175 2275 2022-04-16
100901527 1431412 3. FM Rasmus Thøgersen Skakklubben af 1968 2290 2333 2022-04-16
100600333 1407520 4. Per Hansen Haderslev Skakklub 2061 2058 2022-04-16
100700678 1418580 5. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1863 1870 2022-04-16
100800805 1403133 6. Rune Egede Andersen Enkeltmedlem 1HK 2066 1981 2022-04-16
100302060 1470515 7. Simon Bjørk Haarh Faaborg Skakklub 1858 1877 2022-04-16
100600786 1403532 8. Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 2113 2187 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301708 1436988 1. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2050 2134 2022-04-16
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2020 2015 2022-04-16
100300075 1427024 3. Gert Aagaard Skakklubben Evans 2055 1979 2022-04-16
100104290 1463896 4. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1948 1995 2022-04-16
100104605 1471759 5. August Jalving Skak for sjov 1900 1879 2022-04-16
100700400 1402226 6. Jesper Simonsen BMS Skak 2042 2100 2022-04-16
100100512 1407430 7. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1999 2037 2022-04-16
100300140 1419404 8. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1839 1943 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100301932 1452533 1. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1938 1783 2022-04-16
100102004 1406817 2. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1899 1911 2022-04-16
100300124 1418823 3. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1969 1992 2022-04-16
100301891 1447467 4. Peter Sørensen Frem Skakklub 1655 1563 2022-04-16
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1750 1968 2022-04-16
100300604 1407961 6. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2091 2100 2022-04-16
101096089 1464981 7. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1891 2000 2022-04-16
103108884 1444140 8. Thomas Bo Thomsen Middelfart Skakklub 1895 1844 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100300126 1418505 1. Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub 2016 1911 2022-04-16
100602757 1471775 2. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1563 1437 2022-04-16
100301927 1451669 3. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1735 1739 2022-04-16
100601378 1409905 4. Leif Møller Skakklubben af 1968 2005 2070 2022-04-16
100401416 1402960 5. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 2019 1974 2022-04-16
100100769 1409719 6. Alex Hansen Valby Skakklub 1811 1875 2022-04-16
101097389 - 7. Michael Sørensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 500 2022-04-16
100202550 1472119 8. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1604 1571 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100300686 1427288 1. Jess Nykjær Sydøstfyn 1860 1961 2022-04-16
100302134 1442902 2. Lau Christoffersen Frem Skakklub 1663 1671 2022-04-16
100800098 1405233 3. Christopher Hofman Laursen Hillerød Skakklub 2178 2250 2022-04-16
101200142 1473760 4. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1678 1873 2022-04-16
100202374 1464957 5. Nikolaj Li Køge Skakklub 1217 1409 2022-04-16
100104481 1469290 6. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1464 1344 2022-04-16
100700722 1408992 7. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1740 1890 2022-04-16
100800414 1409557 8. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1574 1601 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101200096 1469274 1. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 1312 2022-04-16
100302043 1472275 2. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1407 1471 2022-04-16
100104727 1472801 3. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1390 1126 2022-04-16
100400597 1408194 4. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1846 1968 2022-04-16
101097365 1476610 5. Peter Hedegaard Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1350 2022-04-16
100501747 1448560 6. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1750 1785 2022-04-16
100302044 1472283 7. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1245 1569 2022-04-16
100104074 1452282 8. Nikolaj Lind Straube Brødsgaard Caïssa Gladsaxe 1407 1599 2022-04-16
Deltagere i gruppen Finalegrupper 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101097051 1472712 1. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1675 1637 2022-04-16
100302033 1469207 2. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1228 1387 2022-04-16
100302139 1474782 3. Tue Braas Assens Skakklub 1200 1355 2022-04-16
100301722 1465775 4. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1111 1272 2022-04-16
101096723 1472089 5. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 500 1293 2022-04-16
100302138 1474774 6. Martin Braas Assens Skakklub 1000 2022-04-16
100301842 1443089 7. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1256 1405 2022-04-16
101097333 1476564 8. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1000 1314 2022-04-16
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100103864 1444492 FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2336 2319 2022-04-16
100202444 12809969 Paulius Meskenas Køge Skakklub 2094 2110 2022-04-16