DM Lyn 2022
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak | 1948 | 1995 | 10 1 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 1 | 6 1 | 7 0 | 8 0 | 9 1 | 4 | 5 | 4,9 | 1921 | 4,95 | 1981 | |
2 | FM Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne | 2325 | 2261 | 9 1 | 1 1 | 10 1 | 3 ½ | 4 1 | 5 ½ | 6 1 | 7 ½ | 8 1 | 7½ | 2 | 7,9 | 2325 | 7,06 | 2268 | |
3 | Alexander Le Besq Frem Skakklub | 2105 | 2164 | 8 1 | 9 1 | 1 1 | 2 ½ | 10 1 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 7 1 | 7½ | 3 | 6,25 | 2130 | 6,35 | 2181 | |
4 | Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub | 1969 | 1992 | 7 0 | 8 1 | 9 1 | 1 1 | 2 0 | 3 0 | 10 1 | 5 0 | 6 0 | 4 | 6 | 5,1 | 1936 | 4,93 | 1978 | |
5 | Paulius Meskenas Køge Skakklub | 2094 | 2110 | 6 1 | 7 1 | 8 1 | 9 1 | 1 0 | 2 ½ | 3 1 | 4 1 | 10 1 | 7½ | 1 | 6,15 | 2121 | 5,89 | 2134 | |
6 | Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne | 1563 | 1500 | 5 0 | 10 1 | 7 0 | 8 1 | 9 0 | 1 0 | 2 0 | 3 0 | 4 1 | 3 | 7 | 2,15 | 1601 | 2,20 | 1512 | |
7 | FM Rasmus Thøgersen Skakklubben af 1968 | 2290 | 2333 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 10 1 | 8 1 | 9 1 | 1 1 | 2 ½ | 3 0 | 6½ | 4 | 7,65 | 2267 | 7,54 | 2317 | |
8 | Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub | 1464 | 1269 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 0 | 10 1 | 9 1 | 1 1 | 2 0 | 3 | 8 | 1,65 | 1525 | 1,24 | 1295 | |
9 | Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening | 1750 | 1785 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 1 | 7 0 | 8 0 | 10 1 | 1 0 | 2 | 9 | 3,3 | 1711 | 3,52 | 1755 | |
10 | Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub | 500 | 1293 | 1 0 | 6 0 | 2 0 | 7 0 | 3 0 | 8 0 | 4 0 | 9 0 | 5 0 | 0 | 10 | 0 | 500 | 1,32 | 1240 |
DM Lyn 2022 | |||
---|---|---|---|
Dansk skak union afholder DM i lynskak 2022.
Er der ikke registeret en indbetaling fra tilmeldte senest 15-04-2022 kl. 12, trækkes vedkommende ud af tilmeldingslisten. Bestemmelser for DM i lynskak. |
|||
Periode | 2022-04-15 .. 2022-04-15 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Brian Lorenzen | ||
Dommere | Alle grupper: Michael Hansen |
Tilmeldings muligheder til DM Lyn 2022
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Venteliste | 0 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 1 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 2 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 3 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 4 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 5 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 6 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 7 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Gruppe 1. 8 | 10 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 1 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 2 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 3 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 4 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 5 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 6 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 7 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 8 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 9 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Finalegrupper 10 | 8 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
- | 2 | 2022-04-15 | 2022-04-15 |
Totalt antal tilmeldte | 162 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt |
---|
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100302044 | 1472283 | 1. Kathrine Lindegaard Bruntse | Læseforeningens Skakklub | 1245 | 1569 | 2022-04-10 | |||
100700431 | 1406000 | 2. GM Allan Stig Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2532 | 2550 | 2022-04-11 | |||
100700400 | 1402226 | 3. Jesper Simonsen | BMS Skak | 2042 | 2100 | 2022-04-11 | |||
100100769 | 1409719 | 4. Alex Hansen | Valby Skakklub | 1811 | 1879 | 2022-01-14 | |||
100901809 | 1467123 | 5. Emil Zander | Kjellerup Skakklub | 1750 | 1968 | 2022-04-14 | |||
100700722 | 1408992 | 6. Hans Peter Rasmussen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1740 | 1890 | 2022-04-10 | |||
100300210 | 1403699 | 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen | Skakklubben Evans | 2185 | 2242 | 2022-04-10 | |||
100500319 | 1407414 | 8. CM Gunnar Pedersen | Skakklubben af 1968 | 2184 | 2208 | 2022-03-05 | |||
100700678 | 1418580 | 9. Arne Dan Fjordside | Aalborg Skakforening af 1889 | 1863 | 1870 | 2022-04-10 | |||
100301842 | 1443089 | 10. Mads Hansen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1256 | 1405 | 2022-04-04 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100800890 | 1402625 | 1. CM Henrik Mølvig | Køge Skakklub | 2192 | 2033 | 2022-04-06 | |||
100302033 | 1469207 | 2. Leia Andries | Læseforeningens Skakklub | 1228 | 1387 | 2022-04-10 | |||
100302060 | 1470515 | 3. Simon Bjørk Haarh | Faaborg Skakklub | 1858 | 1877 | 2022-04-12 | |||
101096089 | 1464981 | 4. Jeppe Hald Falkesgaard | BMS Skak | 1891 | 2000 | 2022-04-12 | |||
100800098 | 1405233 | 5. Christopher Hofman Laursen | Hillerød Skakklub | 2178 | 2251 | 2022-03-21 | |||
100202092 | 1447955 | 6. Oscar Koch-Müller | Præstø Skakklub | 2020 | 2015 | 2022-04-11 | |||
100301927 | 1451669 | 7. Christian Ringsmose | Læseforeningens Skakklub | 1735 | 1739 | 2022-04-10 | |||
101200096 | 1469274 | 8. Benjamin Bonde Pedersen | Haderslev Skakklub | 1312 | 2022-03-07 | ||||
100602308 | 1440640 | 9. IM Filip Boe Olsen | Skanderborg Skakklub | 2433 | 2402 | 2022-04-07 | |||
100300348 | 1443852 | 10. Jakob Petersen | Middelfart Skakklub | 2048 | 1861 | 2022-04-09 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101097365 | - | 1. Peter Hedegaard | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1350 | 2022-03-12 | ||||
103108884 | 1444140 | 2. Thomas Bo Thomsen | Middelfart Skakklub | 1895 | 1844 | 2022-04-09 | |||
101097051 | 1472712 | 3. Dzemil Adrovic | Springeren Kolding | 1675 | 1637 | 2022-04-11 | |||
100401416 | 1402960 | 4. Mikkel Vinther Motzkus | Fredericia Skakforening | 2019 | 1974 | 2022-04-11 | |||
100301708 | 1436988 | 5. Simon Pil Wilbrandt | Frem Skakklub | 2050 | 2134 | 2022-04-10 | |||
100202374 | 1464957 | 6. Nikolaj Li | Køge Skakklub | 1217 | 1409 | 2022-04-11 | |||
100600595 | 1402889 | 7. FM Pelle Bank | Skakklubben af 1968 | 2216 | 2291 | 2022-03-24 | |||
103109616 | 1441540 | 8. Anton Mehmet Yildiz Marthedal | Skakforeningen ØBRO | 1857 | 2025 | 2022-04-13 | |||
103104861 | 1410938 | 9. FM Kristoffer Dyrgaard | Frem Skakklub | 2175 | 2275 | 2022-04-09 | |||
100600736 | 1407341 | 10. IM Andreas Skytte Hagen | Næstved Skakklub | 2433 | 2367 | 2022-04-11 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602240 | 1429221 | 1. FM Jens Albert Ramsdal | Skakklubben af 1968 | 2169 | 2278 | 2022-04-10 | |||
100301631 | 1401610 | 2. IM Mads F. B. Hansen | Frem Skakklub | 2409 | 2397 | 2022-04-09 | |||
100300075 | 1427024 | 3. Gert Aagaard | Skakklubben Evans | 2055 | 1975 | 2022-02-17 | |||
100300126 | 1418505 | 4. Thomas Sandbeck Christensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 2016 | 1902 | 2022-03-20 | |||
100301969 | 1463373 | 5. Alf Andries | Læseforeningens Skakklub | 1856 | 2061 | 2022-03-16 | |||
100102004 | 1406817 | 6. Kurt Hollesen | Tårnet Svendborg | 1899 | 1927 | 2022-03-25 | |||
100302134 | 1442902 | 7. Lau Christoffersen | Frem Skakklub | 1663 | 1671 | 2022-04-11 | |||
100302139 | 1474782 | 8. Tue Braas | Assens Skakklub | 1200 | 1355 | 2022-04-10 | |||
100601028 | 1402161 | 9. FM Daniel Vesterbæk Pedersen | Fredericia Skakforening | 2241 | 2147 | 2022-04-08 | |||
100104727 | 1472801 | 10. Patrick Noumedem Hansen | Valby Skakklub | 1390 | 1120 | 2022-01-14 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101200142 | 1473760 | 1. Adrian Stenstrop Thorsen | Springeren Kolding | 1678 | 1873 | 2022-03-22 | |||
100600693 | 1400347 | 2. FM Allan Holst | Viborg Skakklub | 2365 | 2311 | 2022-02-16 | |||
100300692 | 1408402 | 3. CM Janus Christensen | Skakforeningen ØBRO | 2146 | 2135 | 2022-03-18 | |||
100800081 | 1401084 | 4. FM Tim Jaksland | Hillerød Skakklub | 2250 | 2203 | 2022-04-15 | |||
100301891 | 1447467 | 5. Peter Sørensen | Frem Skakklub | 1655 | 1551 | 2022-03-20 | |||
100104605 | 1471759 | 6. August Jalving | Skak for sjov | 1900 | 1850 | 2022-03-21 | |||
100600333 | 1407520 | 7. Per Hansen | Haderslev Skakklub | 2061 | 2086 | 2022-03-07 | |||
100301722 | 1465775 | 8. Philip Sørensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1111 | 1272 | 2022-04-04 | |||
100400597 | 1408194 | 9. Svend Kjems Hove | Skakforeningen ØBRO | 1846 | 1968 | 2022-04-15 | |||
100601378 | 1409905 | 10. Leif Møller | Skakklubben af 1968 | 2005 | 2070 | 2022-02-25 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100800065 | 1400312 | 1. IM Nikolaj Borge | Hillerød Skakklub | 2340 | 2403 | 2022-04-14 | |||
100302043 | 1472275 | 2. Caroline Lindegaard Bruntse | Læseforeningens Skakklub | 1407 | 1471 | 2022-04-10 | |||
100302138 | 1474774 | 3. Martin Braas | Assens Skakklub | 1000 | 2022-04-10 | ||||
100100512 | 1407430 | 4. Niels Chr. Schjødt | Skakforeningen ØBRO | 1999 | 2037 | 2022-04-03 | |||
100103912 | 1444514 | 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2261 | 2255 | 2022-04-11 | |||
100300686 | 1427288 | 6. Jess Nykjær | Sydøstfyn | 1860 | 1961 | 2022-04-02 | |||
100202550 | 1472119 | 7. Anna Sofie Li | Køge Skakklub | 1604 | 1571 | 2022-04-11 | |||
100800805 | 1403133 | 8. Rune Egede Andersen | Enkeltmedlem 1HK | 2066 | 1981 | 2022-04-11 | |||
100301932 | 1452533 | 9. Mikkel Strandby Hansen | Sydøstfyn | 1938 | 1783 | 2022-03-17 | |||
100501746 | 1448552 | 10. Adesh Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 2139 | 2081 | 2022-04-11 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100103864 | 1444492 | 1. FM Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2336 | 2319 | 2022-04-13 | |||
101097333 | 1476564 | 2. Jonas Christensen | Korsør Skakklub | 1000 | 1314 | 2022-04-11 | |||
101097390 | - | 3. Kim Poulsen | Prøvemedlemmer | 1970 | 1970 | 2022-04-11 | |||
100200355 | 1401599 | 4. FM Brian Jørgensen | Køge Skakklub | 2289 | 2277 | 2022-03-21 | |||
101097389 | - | 5. Michael Sørensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1600 | 2022-04-16 | ||||
100300140 | 1419404 | 6. Carsten Sørensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1839 | 1943 | 2022-04-04 | |||
100600786 | 1403532 | 7. Thomas K. Christensen | Skakklubben af 1968 | 2113 | 2187 | 2022-04-11 | |||
100800414 | 1409557 | 8. Hans Haagen Larsen | Amager Skakforening | 1574 | 1601 | 2022-04-14 | |||
100104074 | 1452282 | 9. Nikolaj Lind Straube Brødsgaard | Caïssa Gladsaxe | 1407 | 1599 | 2022-03-27 | |||
100300604 | 1407961 | 10. CM Martin Strandby Hansen | Sydøstfyn | 2091 | 2090 | 2022-03-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100104290 | 1463896 | 1. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov | BMS Skak | 1948 | 1995 | 2022-04-10 | |||
100600675 | 1401408 | 2. FM Mads Boe | Århus Skakklub/Skolerne | 2325 | 2261 | 2022-02-28 | |||
100301751 | 1437089 | 3. Alexander Le Besq | Frem Skakklub | 2105 | 2164 | 2022-04-07 | |||
100300124 | 1418823 | 4. Martin Jørgensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1969 | 1992 | 2022-04-04 | |||
100202444 | 12809969 | 5. Paulius Meskenas | Køge Skakklub | 2094 | 2110 | 2022-04-07 | |||
100602757 | 1471775 | 6. Robert Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 1563 | 1500 | 2022-03-05 | |||
100901527 | 1431412 | 7. FM Rasmus Thøgersen | Skakklubben af 1968 | 2290 | 2333 | 2022-04-11 | |||
100104481 | 1469290 | 8. Sarah Sima Derlich | Nørrebro Skakklub | 1464 | 1269 | 2022-03-28 | |||
100501747 | 1448560 | 9. Jenith Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 1750 | 1785 | 2022-04-13 | |||
101096723 | 1472089 | 10. Frida Bjerregaard Hagen | Næstved Skakklub | 500 | 1293 | 2022-04-11 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600595 | 1402889 | 1. FM Pelle Bank | Skakklubben af 1968 | 2216 | 2291 | 2022-04-16 | |||
100800890 | 1402625 | 2. CM Henrik Mølvig | Køge Skakklub | 2192 | 2033 | 2022-04-16 | |||
100800081 | 1401084 | 3. FM Tim Jaksland | Hillerød Skakklub | 2250 | 2203 | 2022-04-16 | |||
100103912 | 1444514 | 4. FM Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2261 | 2255 | 2022-04-16 | |||
100301969 | 1463373 | 5. Alf Andries | Læseforeningens Skakklub | 1856 | 2019 | 2022-04-16 | |||
100700431 | 1406000 | 6. GM Allan Stig Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2532 | 2550 | 2022-04-16 | |||
100202444 | 12809969 | 7. Paulius Meskenas | Køge Skakklub | 2094 | 2110 | 2022-04-16 | |||
100103864 | 1444492 | 8. FM Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2336 | 2319 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602308 | 1440640 | 1. IM Filip Boe Olsen | Skanderborg Skakklub | 2433 | 2402 | 2022-04-16 | |||
100301631 | 1401610 | 2. IM Mads F. B. Hansen | Frem Skakklub | 2409 | 2397 | 2022-04-16 | |||
100600675 | 1401408 | 3. FM Mads Boe | Århus Skakklub/Skolerne | 2325 | 2293 | 2022-04-16 | |||
100600736 | 1407341 | 4. IM Andreas Skytte Hagen | Næstved Skakklub | 2433 | 2367 | 2022-04-16 | |||
100800065 | 1400312 | 5. IM Nikolaj Borge | Hillerød Skakklub | 2340 | 2403 | 2022-04-16 | |||
100600693 | 1400347 | 6. FM Allan Holst | Viborg Skakklub | 2365 | 2319 | 2022-04-16 | |||
100500319 | 1407414 | 7. CM Gunnar Pedersen | Skakklubben af 1968 | 2184 | 2205 | 2022-04-16 | |||
100200355 | 1401599 | 8. FM Brian Jørgensen | Køge Skakklub | 2289 | 2262 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100300348 | 1443852 | 1. Jakob Petersen | Middelfart Skakklub | 2048 | 1861 | 2022-04-16 | |||
100501746 | 1448552 | 2. Adesh Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 2139 | 2081 | 2022-04-16 | |||
100300692 | 1408402 | 3. CM Janus Christensen | Skakforeningen ØBRO | 2146 | 2144 | 2022-04-16 | |||
100602240 | 1429221 | 4. FM Jens Albert Ramsdal | Skakklubben af 1968 | 2169 | 2278 | 2022-04-16 | |||
100301751 | 1437089 | 5. Alexander Le Besq | Frem Skakklub | 2105 | 2164 | 2022-04-16 | |||
103109616 | 1441540 | 6. Anton Mehmet Yildiz Marthedal | Skakforeningen ØBRO | 1857 | 2025 | 2022-04-16 | |||
100300210 | 1403699 | 7. Kim Henrik Skaanning-Pedersen | Skakklubben Evans | 2185 | 2242 | 2022-04-16 | |||
101097390 | - | 8. Kim Poulsen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1970 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100601028 | 1402161 | 1. FM Daniel Vesterbæk Pedersen | Fredericia Skakforening | 2241 | 2147 | 2022-04-16 | |||
103104861 | 1410938 | 2. FM Kristoffer Dyrgaard | Frem Skakklub | 2175 | 2275 | 2022-04-16 | |||
100901527 | 1431412 | 3. FM Rasmus Thøgersen | Skakklubben af 1968 | 2290 | 2333 | 2022-04-16 | |||
100600333 | 1407520 | 4. Per Hansen | Haderslev Skakklub | 2061 | 2058 | 2022-04-16 | |||
100700678 | 1418580 | 5. Arne Dan Fjordside | Aalborg Skakforening af 1889 | 1863 | 1870 | 2022-04-16 | |||
100800805 | 1403133 | 6. Rune Egede Andersen | Enkeltmedlem 1HK | 2066 | 1981 | 2022-04-16 | |||
100302060 | 1470515 | 7. Simon Bjørk Haarh | Faaborg Skakklub | 1858 | 1877 | 2022-04-16 | |||
100600786 | 1403532 | 8. Thomas K. Christensen | Skakklubben af 1968 | 2113 | 2187 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100301708 | 1436988 | 1. Simon Pil Wilbrandt | Frem Skakklub | 2050 | 2134 | 2022-04-16 | |||
100202092 | 1447955 | 2. Oscar Koch-Müller | Præstø Skakklub | 2020 | 2015 | 2022-04-16 | |||
100300075 | 1427024 | 3. Gert Aagaard | Skakklubben Evans | 2055 | 1979 | 2022-04-16 | |||
100104290 | 1463896 | 4. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov | BMS Skak | 1948 | 1995 | 2022-04-16 | |||
100104605 | 1471759 | 5. August Jalving | Skak for sjov | 1900 | 1879 | 2022-04-16 | |||
100700400 | 1402226 | 6. Jesper Simonsen | BMS Skak | 2042 | 2100 | 2022-04-16 | |||
100100512 | 1407430 | 7. Niels Chr. Schjødt | Skakforeningen ØBRO | 1999 | 2037 | 2022-04-16 | |||
100300140 | 1419404 | 8. Carsten Sørensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1839 | 1943 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100301932 | 1452533 | 1. Mikkel Strandby Hansen | Sydøstfyn | 1938 | 1783 | 2022-04-16 | |||
100102004 | 1406817 | 2. Kurt Hollesen | Tårnet Svendborg | 1899 | 1911 | 2022-04-16 | |||
100300124 | 1418823 | 3. Martin Jørgensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1969 | 1992 | 2022-04-16 | |||
100301891 | 1447467 | 4. Peter Sørensen | Frem Skakklub | 1655 | 1563 | 2022-04-16 | |||
100901809 | 1467123 | 5. Emil Zander | Kjellerup Skakklub | 1750 | 1968 | 2022-04-16 | |||
100300604 | 1407961 | 6. CM Martin Strandby Hansen | Sydøstfyn | 2091 | 2100 | 2022-04-16 | |||
101096089 | 1464981 | 7. Jeppe Hald Falkesgaard | BMS Skak | 1891 | 2000 | 2022-04-16 | |||
103108884 | 1444140 | 8. Thomas Bo Thomsen | Middelfart Skakklub | 1895 | 1844 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100300126 | 1418505 | 1. Thomas Sandbeck Christensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 2016 | 1911 | 2022-04-16 | |||
100602757 | 1471775 | 2. Robert Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 1563 | 1437 | 2022-04-16 | |||
100301927 | 1451669 | 3. Christian Ringsmose | Læseforeningens Skakklub | 1735 | 1739 | 2022-04-16 | |||
100601378 | 1409905 | 4. Leif Møller | Skakklubben af 1968 | 2005 | 2070 | 2022-04-16 | |||
100401416 | 1402960 | 5. Mikkel Vinther Motzkus | Fredericia Skakforening | 2019 | 1974 | 2022-04-16 | |||
100100769 | 1409719 | 6. Alex Hansen | Valby Skakklub | 1811 | 1875 | 2022-04-16 | |||
101097389 | - | 7. Michael Sørensen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 500 | 2022-04-16 | ||||
100202550 | 1472119 | 8. Anna Sofie Li | Køge Skakklub | 1604 | 1571 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100300686 | 1427288 | 1. Jess Nykjær | Sydøstfyn | 1860 | 1961 | 2022-04-16 | |||
100302134 | 1442902 | 2. Lau Christoffersen | Frem Skakklub | 1663 | 1671 | 2022-04-16 | |||
100800098 | 1405233 | 3. Christopher Hofman Laursen | Hillerød Skakklub | 2178 | 2250 | 2022-04-16 | |||
101200142 | 1473760 | 4. Adrian Stenstrop Thorsen | Springeren Kolding | 1678 | 1873 | 2022-04-16 | |||
100202374 | 1464957 | 5. Nikolaj Li | Køge Skakklub | 1217 | 1409 | 2022-04-16 | |||
100104481 | 1469290 | 6. Sarah Sima Derlich | Nørrebro Skakklub | 1464 | 1344 | 2022-04-16 | |||
100700722 | 1408992 | 7. Hans Peter Rasmussen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1740 | 1890 | 2022-04-16 | |||
100800414 | 1409557 | 8. Hans Haagen Larsen | Amager Skakforening | 1574 | 1601 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101200096 | 1469274 | 1. Benjamin Bonde Pedersen | Haderslev Skakklub | 1312 | 2022-04-16 | ||||
100302043 | 1472275 | 2. Caroline Lindegaard Bruntse | Læseforeningens Skakklub | 1407 | 1471 | 2022-04-16 | |||
100104727 | 1472801 | 3. Patrick Noumedem Hansen | Valby Skakklub | 1390 | 1126 | 2022-04-16 | |||
100400597 | 1408194 | 4. Svend Kjems Hove | Skakforeningen ØBRO | 1846 | 1968 | 2022-04-16 | |||
101097365 | 1476610 | 5. Peter Hedegaard | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1350 | 2022-04-16 | ||||
100501747 | 1448560 | 6. Jenith Easwaralingam | Fredericia Skakforening | 1750 | 1785 | 2022-04-16 | |||
100302044 | 1472283 | 7. Kathrine Lindegaard Bruntse | Læseforeningens Skakklub | 1245 | 1569 | 2022-04-16 | |||
100104074 | 1452282 | 8. Nikolaj Lind Straube Brødsgaard | Caïssa Gladsaxe | 1407 | 1599 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101097051 | 1472712 | 1. Dzemil Adrovic | Springeren Kolding | 1675 | 1637 | 2022-04-16 | |||
100302033 | 1469207 | 2. Leia Andries | Læseforeningens Skakklub | 1228 | 1387 | 2022-04-16 | |||
100302139 | 1474782 | 3. Tue Braas | Assens Skakklub | 1200 | 1355 | 2022-04-16 | |||
100301722 | 1465775 | 4. Philip Sørensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1111 | 1272 | 2022-04-16 | |||
101096723 | 1472089 | 5. Frida Bjerregaard Hagen | Næstved Skakklub | 500 | 1293 | 2022-04-16 | |||
100302138 | 1474774 | 6. Martin Braas | Assens Skakklub | 1000 | 2022-04-16 | ||||
100301842 | 1443089 | 7. Mads Hansen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1256 | 1405 | 2022-04-16 | |||
101097333 | 1476564 | 8. Jonas Christensen | Korsør Skakklub | 1000 | 1314 | 2022-04-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Lyn) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100103864 | 1444492 | FM Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2336 | 2319 | 2022-04-16 | |||
100202444 | 12809969 | Paulius Meskenas | Køge Skakklub | 2094 | 2110 | 2022-04-16 |