loading
Arbejder ...

Junior Grand Prix i Søborg

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPl
1Cornelius Dyhrberg Breinholst
8000
3
0
5
0
11
0
9
1
12
0
2
1
29 - 11
2Nicholas Kilarji Andersen
Skakforeningen Odysseus
10180
12
1
10
0
4
0
8
0
9
1
1
0
29 - 11
3Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10761362
1
1
4
½
8
1
10
0
11
0
5
0
8
4Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
11601329
5
1
3
½
2
1
7
1
10
½
11
0
43 - 4
5Hayk Najapetyan
10000
4
0
1
1
6
0
12
1
7
1
3
1
43 - 4
6Jay Vadera
11000
7
0
9
1
5
1
11
0
8
0
12
0
29 - 11
7Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11780
6
1
8
1
10
0
4
0
5
0
9
1
35 - 7
8Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
11030
9
1
7
0
3
0
2
1
6
1
10
0
35 - 7
9Alfred Hjorth
10000
8
0
6
0
12
0
1
0
2
0
7
0
012
10Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
13700
11
1
2
1
7
1
3
1
4
½
8
1
1
11Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
11361120
10
0
12
1
1
1
6
1
3
1
4
1
52
12Conrad Tingkær
Skak for sjov
9250
2
0
11
0
9
1
5
0
1
1
6
1
35 - 7

Mester (7 spillere)Basis 1 (5 spillere)

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPl
1Peter Gjedde
8001000
2
1
3
1
7
1
9
1
4
1
6
1
61
2Falke Elias Lind
8560
1
0
9
1
8
1
5
1
7
0
4
1
43
3Julian Bjerregaard Hagen
8000
4
1
1
0
5
1
7
0
6
0
10
+
34 - 7
4Isabella Noumedem Hansen
BMS Skak
7160
3
0
6
1
9
0
10
+
1
0
2
0
28
5Arthur Iasager Clarke
Skakforeningen ØBRO
9550
6
1
7
0
3
0
2
0
10
+
8
1
34 - 7
6Casper Lund Nielsen
9000
5
0
4
0
10
+
8
1
3
1
1
0
34 - 7
7Cornelius Bille
10000
8
1
5
1
1
0
3
1
2
1
9
1
52
8Sofus Grove Knorborg
9760
7
0
10
+
2
0
6
0
9
0
5
0
19
9Veronica Koch-Müller
Præstø Skakklub
7840
10
+
2
0
4
1
1
0
8
1
7
0
34 - 7
10Bye
9
-
8
-
6
-
4
-
5
-
3
-
010

Basis 2 (6 spillere)Begynder (3 spillere)

Junior Grand Prix i Søborg

Skakforeningen Odysseus indbyder hermed til Junior Grand Prix turnering

Sted: Søndag den 20. marts i Odysseus´' lokaler, Frødings Alle 8A, 2860 Søborg.

Tid: Kl. 10:00 – ca. 16:00, børnene bedes møde til indskrivning senest kl. 9.45.

Tilmelding: Senest onsdag den 17. marts her på siden eller til Jens Juul Hornsgaard (hornsgaard@gmail.com).

Indskud: 50 kr. som betales kontant ved ankomst.

Præmier: Der er diplomer til alle børn og præmier til vinderne. Turneringen er en del af KSU's Junior Grand Prix (JGP) 2021/22. I marts/april afholder KSU et afslutningsstævne, hvor de samlede vindere af alle JGP turneringerne kåres og hvor der også er præmier.

Grupper: Ved tilmelding vælges en af disse 4 grupper:

  • Mester: For børn som har et ratingtal over 1100
  • Basis 1: For børn som har været til turnering før og som har et ratingtal under 1100
  • Basis 2: for børn som er øvede, men endnu ikke har været til turnering
  • Begynder: for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid

Der kan muligvis ske oprykning, hvis det viser sig at et barn er placeret i en forkert gruppe. De øverste to grupper hurtigskakrates. 

Betænkningstid: Der spilles 6 eller 7 runder i hver gruppe med 20 minutters betænkningstid til hver spiller.

Der kan købes sodavand og chokolade på spillestedet samt kaffe til forældrene. Medbring selv madpakke.

Evt. spørgsmål vedr. turneringen kan stilles til Jens Juul Hornsgaard (hornsgaard@gmail.com).

Periode 2022-03-20 .. 2022-03-20 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Junior Grand Prix i Søborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 12 2022-03-20 2022-03-17
Gruppe 2 10 2022-03-20 2022-03-17
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Cornelius Dyhrberg Breinholst 800 2022-03-15
100104869 - 2. Nicholas Kilarji Andersen Skakforeningen Odysseus 1018 2022-02-03
100104573 1473557 3. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1076 1362 2022-01-28
101096723 1472089 4. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1160 1329 2022-03-09
- 5. Hayk Najapetyan 1000 2022-03-10
- 6. Jay Vadera 1100 2022-03-06
101097333 - 7. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1178 2022-03-16
100803218 - 8. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1103 2022-03-12
- 9. Alfred Hjorth 1000 2022-03-07
100104110 1459600 10. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1370 2022-03-14
100104727 1472801 11. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1136 1120 2022-02-01
100104859 - 12. Conrad Tingkær Skak for sjov 925 2022-03-26
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Peter Gjedde 800 1000 2022-03-17
- 2. Falke Elias Lind 856 2022-02-17
- 3. Julian Bjerregaard Hagen 800 2022-03-09
101097314 - 4. Isabella Noumedem Hansen BMS Skak 716 2022-03-05
100104815 - 5. Arthur Iasager Clarke Skakforeningen ØBRO 955 2022-03-05
- 6. Casper Lund Nielsen 900 2022-03-05
- 7. Cornelius Bille 1000 2022-02-12
- 8. Sofus Grove Knorborg 976 2022-02-20
100202652 - 9. Veronica Koch-Müller Præstø Skakklub 784 2022-03-26
- - 10. Bye - 2022-03-26