loading
Arbejder ...

Junior Grand Prix i Søborg

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Cornelius Dyhrberg Breinholst
Amager Skakforening
800
3
0
5
0
11
0
9
1
12
0
2
1
29 - 112,15791
2Nicholas Kilarji Andersen
Skakforeningen Odysseus
1018
12
1
10
0
4
0
8
0
9
1
1
0
29 - 112,95967
3Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
1076
1
1
4
½
8
1
10
0
11
0
5
0
83,21045
4Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
1160
5
1
3
½
2
1
7
1
10
½
11
0
43 - 43,551180
5Hayk Nahapetyan
Skakforeningen Odysseus
500
4
0
1
1
6
0
12
1
7
1
3
1
43 - 40,3854
6Jay Vadera
Nørrebro Skakklub
1009
7
0
9
1
5
1
11
0
8
0
12
0
29 - 113,3935
7Jonas Christensen
Korsør Skakklub
1178
6
1
8
1
10
0
4
0
5
0
9
1
35 - 741133
8Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
1103
9
1
7
0
3
0
2
1
6
1
10
0
35 - 73,21094
9Alfred Hjorth
Amager Skakforening
818
8
0
6
0
12
0
1
0
2
0
7
0
0121,65719
10Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
1370
11
1
2
1
7
1
3
1
4
½
8
1
14,851399
11Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
1136
10
0
12
1
1
1
6
1
3
1
4
1
523,61199
12Conrad Tingkær
Skak for sjov
925
2
0
11
0
9
1
5
0
1
1
6
1
35 - 73,25910

Mester (7 spillere)Basis 1 (5 spillere)

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating123456PoPlWeRn
1Peter Gjedde
800
2
1
3
1
7
1
9
1
4
1
6
1
612,151129
2Falke Elias Lind
Amager Skakforening
1000
1
0
9
1
8
1
5
1
7
0
4
1
434,05997
3Julian Bjerregaard Hagen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1206
4
1
1
0
5
1
7
0
6
0
10
+
34 - 74,41098
4Isabella Noumedem Hansen
BMS Skak
716
3
0
6
1
9
0
10
+
1
0
2
0
281,25701
5Arthur Iasager Clarke
Skakforeningen ØBRO
955
6
1
7
0
3
0
2
0
10
+
8
1
34 - 72,2943
6Casper Lund Nielsen
Skakforeningen ØBRO
882
5
0
4
0
10
+
8
1
3
1
1
0
34 - 72,25867
7Cornelius Bille
Amager Skakforening
947
8
1
5
1
1
0
3
1
2
1
9
1
5231073
8Sofus Grove Knorborg
Amager Skakforening
976
7
0
10
+
2
0
6
0
9
0
5
0
192,9802
9Veronica Koch-Müller
Præstø Skakklub
784
10
+
2
0
4
1
1
0
8
1
7
0
34 - 71,8796
10Bye
9
-
8
-
6
-
4
-
5
-
3
-
010

Basis 2 (6 spillere)Begynder (3 spillere)

Junior Grand Prix i Søborg

Skakforeningen Odysseus indbyder hermed til Junior Grand Prix turnering

Sted: Søndag den 20. marts i Odysseus´' lokaler, Frødings Alle 8A, 2860 Søborg.

Tid: Kl. 10:00 – ca. 16:00, børnene bedes møde til indskrivning senest kl. 9.45.

Tilmelding: Senest onsdag den 17. marts her på siden eller til Jens Juul Hornsgaard (hornsgaard@gmail.com).

Indskud: 50 kr. som betales kontant ved ankomst.

Præmier: Der er diplomer til alle børn og præmier til vinderne. Turneringen er en del af KSU's Junior Grand Prix (JGP) 2021/22. I marts/april afholder KSU et afslutningsstævne, hvor de samlede vindere af alle JGP turneringerne kåres og hvor der også er præmier.

Grupper: Ved tilmelding vælges en af disse 4 grupper:

  • Mester: For børn som har et ratingtal over 1100
  • Basis 1: For børn som har været til turnering før og som har et ratingtal under 1100
  • Basis 2: for børn som er øvede, men endnu ikke har været til turnering
  • Begynder: for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid

Der kan muligvis ske oprykning, hvis det viser sig at et barn er placeret i en forkert gruppe. De øverste to grupper hurtigskakrates. 

Betænkningstid: Der spilles 6 eller 7 runder i hver gruppe med 20 minutters betænkningstid til hver spiller.

Der kan købes sodavand og chokolade på spillestedet samt kaffe til forældrene. Medbring selv madpakke.

Evt. spørgsmål vedr. turneringen kan stilles til Jens Juul Hornsgaard (hornsgaard@gmail.com).

Periode 2022-03-20 .. 2022-03-20 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Ingemann Madsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Junior Grand Prix i Søborg

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 12 2022-03-20 2022-03-17
Gruppe 2 10 2022-03-20 2022-03-17
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097376 - 1. Cornelius Dyhrberg Breinholst Amager Skakforening 800 2022-03-15
100104869 - 2. Nicholas Kilarji Andersen Skakforeningen Odysseus 1018 2022-02-03
100104573 1473557 3. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1076 1362 2022-01-28
101096723 1472089 4. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1160 1329 2022-03-09
100104955 - 5. Hayk Nahapetyan Skakforeningen Odysseus 500 2022-03-10
101096517 - 6. Jay Vadera Nørrebro Skakklub 1009 2022-03-06
101097333 - 7. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1178 2022-03-16
100803218 - 8. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1103 2022-03-12
101097300 - 9. Alfred Hjorth Amager Skakforening 818 2022-03-07
100104110 1459600 10. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1370 2022-03-14
100104727 1472801 11. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1136 1120 2022-02-01
100104859 - 12. Conrad Tingkær Skak for sjov 925 2022-03-26
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097440 - 1. Peter Gjedde 800 1000 2022-03-17
100104940 - 2. Falke Elias Lind Amager Skakforening 1000 2022-02-17
101097319 - 3. Julian Bjerregaard Hagen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1206 2022-03-09
101097314 - 4. Isabella Noumedem Hansen BMS Skak 716 2022-03-05
100104815 - 5. Arthur Iasager Clarke Skakforeningen ØBRO 955 2022-03-05
101097363 - 6. Casper Lund Nielsen Skakforeningen ØBRO 882 2022-03-05
101097361 - 7. Cornelius Bille Amager Skakforening 947 2022-02-12
100104967 - 8. Sofus Grove Knorborg Amager Skakforening 976 2022-02-20
100202652 - 9. Veronica Koch-Müller Præstø Skakklub 784 2022-03-26
- - 10. Bye - 2022-03-26