loading
Arbejder ...

Løgumkloster Påskelyn 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Forrunde og finalerunder Direkte link
#NavnRating123456789101112PoPlWeRn
1Dzano Beckovic
Løgumkloster Skakklub
1546
10
0
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
8
1
9
1
4
0
2
0
 564,51569
2Baltser Andersen
Løgumkloster Skakklub
1500
9
1
1
0
10
0
3
1
4
1
5
0
6
0
7
0
8
1
 
1
1
4
1
63 - 43,81599
3Hans Valdemar Hansen
Løgumkoster Skakklub
1824
8
1
9
1
1
1
2
0
10
1
4
1
5
1
6
1
7
0
7
1
10
1
6
½
28,21863
4Adis Heremic
Tønder Skakklub
1600
7
0
8
0
9
1
1
0
2
0
3
0
10
1
5
½
6
1
1
1
 
2
0
75,351563
5Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1464
6
0
7
0
8
0
9
0
1
0
2
1
3
0
4
½
10
0
8
0
 
9
0
103,31383
6Niels Falsig
Tønder Skakklub
1732
5
1
10
0
7
0
8
1
9
1
1
1
2
1
3
0
4
0
10
0
7
0
3
½
56,91690
7Per Hansen
Haderslev Skakklub
2061
4
1
5
1
6
1
10
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
3
0
6
1
10
1
11110,92063
8Eivind Palm
Tønder Skakklub
1899
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
10
1
9
0
1
0
2
0
5
1
9
0
 48 - 991749
9Simon Fly-Petersen
Tønder Skakklub
1400
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
7
0
8
1
10
0
1
0
 
8
1
5
1
48 - 92,451470
10Kim Juul Trane
Løgumkloster Skakklub
1436
1
1
6
1
2
1
7
0
3
0
8
0
4
0
9
1
5
1
6
1
3
0
7
0
63 - 42,61605

Der spilledes først i en forrunde, alle mod alle. De 4 bedst placerede fortsatte til finalegruppe A, de tre næste til B og de sidste tre til C.

Finalegruppernes kampe vises som runde 10, 11 og 12.

Finalegruppe A (point i forrunden i parantes): Per Hansen (9p), Hans Valdemar Hansen (7p), Kim Juul Trane (5p) og Niels Falsig (5p). Vinder Hans Valdemar Hansen med 2,5 p foran Per Hansen med 2p.

Finalegruppe B: Dzano Beckovic (5p), Baltser Andersen (4p) og Adis Heremic (3,5p). Vinder blev Baltser Andersen

Finalegruppe C: Eivind Palm (3p), Kim Fly Petersen (2p) og Vagn Laurtizen (1,5p). Vinder Simon Fly Petersen.

Løgumkloster Påskelyn 2022

Løgumkloster Skakklub indbyder til Påskelyn 2022

Turneringen er dansk (lyn)ratet.

Spilledag og -tid: Tirsdag, d. 12. april, kl. 19:00 - ca 23:00.

Betænkningstid: 3 minutter pr spiler til hele partiet med et tillæg af 2 sekunder pr træk.

Spillesystem fastlægges, når deltagerantallet kendes, men der tilstræbes at spille med forgrupper af omtrenst ens styrke, der spiller alle mod alle; derefter finalegrupper efter placering i forgrupperne.

Indskud: Kr. 50 pr spiller.

Tilmelding: Senest mandag, den 11. april, her på siden, ved mail til logumklosterskakklub@gmail.dk eller pr telefon til Vagn Lauritzen på 74744303 eller 21482043.

Periode 2022-04-12 .. 2022-04-12 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Vagn Lauritzen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Løgumkloster Påskelyn 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Forrunde og finalerunder 10 2022-04-12 2022-04-11
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen Forrunde og finalerunder
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100400888 1454242 1. Dzano Beckovic Løgumkloster Skakklub 1546 1624 2022-04-06
100400217 1451855 2. Baltser Andersen Løgumkloster Skakklub 1500 1535 2022-04-06
101096506 1439944 3. Hans Valdemar Hansen Løgumkoster Skakklub 1824 1913 2022-01-18
100401644 1451626 4. Adis Heremic Tønder Skakklub 1600 1596 2022-04-12
100400226 1436783 5. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1464 1590 2022-04-03
100400382 1416081 6. Niels Falsig Tønder Skakklub 1732 1755 2022-04-12
100600333 1407520 7. Per Hansen Haderslev Skakklub 2061 2058 2022-03-25
100801031 1410709 8. Eivind Palm Tønder Skakklub 1899 1823 2022-04-03
101200141 1475266 9. Simon Fly-Petersen Tønder Skakklub 1400 1564 2022-04-12
101200039 1463861 10. Kim Juul Trane Løgumkloster Skakklub 1436 1613 2022-04-06