loading
Arbejder ...

JGP ØBRO

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mestergruppen Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPlWeRn
1Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10761362
2
0
9
½
7
0
6
0
3
0
10
1
82,551029
2Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
10350
1
1
4
0
9
0
8
0
6
0
3
0
191,8999
3Sebastian Petersen
Præstø Skakklub
11121162
4
0
6
1
5
0
10
1
1
1
2
1
42 - 42,71171
4Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
12080
3
1
2
1
8
1
9
1
7
1
5
1
613,41375
5Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11620
6
1
8
0
3
1
7
0
10
1
4
0
36 - 72,651178
6Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
12511474
5
0
3
0
10
1
1
1
2
1
8
0
36 - 73,751217
7Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
11361120
8
0
10
1
1
1
5
1
4
0
9
1
42 - 42,61199
8Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
14080
7
1
5
1
4
0
2
1
9
0
6
1
42 - 44,851370
9Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
11241272
10
1
1
½
2
1
4
0
8
1
7
0
52,71160
10Jay Vadera
Prøvemedlemmer
11460
9
0
7
0
6
0
3
0
5
0
1
0
0103,051009

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPlWeRn
Oversidder
5000
13
-
12
-
9
-
3
-
10
-
2
-
0140500
1Falke Elias Lind
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8560
2
1
4
0
6
0
5
0
7
½
9
1
10 - 112,05883
2Casper Lund Nielsen
Prøvemedlemmer
9000
1
0
13
0
3
1
9
1
12
0
+
36 - 92,3882
3Arthur Iasager Clarke
Skakforeningen ØBRO
10000
4
0
5
0
2
0
+
9
1
10
1
36 - 92,75955
4Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
9470
3
1
1
1
8
1
11
0
6
0
12
0
36 - 92,65968
5Lena Yussif Daibess
Præstø Skakklub
10110
6
0
3
1
10
1
1
1
13
1
8
1
51 - 23,451083
6Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
10130
5
1
8
0
1
1
12
1
4
1
11
1
51 - 23,251103
7Cornelius Bille
Prøvemedlemmer
10000
8
0
9
1
12
0
10
1
1
½
13
0
10 - 113,4947
8Alex Henriksen
10500
7
1
6
1
4
0
13
1
11
½
5
0
501050
9Gotfred Stampe Lyngbo
Skakforeningen ØBRO
9550
10
0
7
0
+
2
0
3
0
1
0
1132,55802
10Jingsong Nielsen
Skak for sjov
10000
9
1
11
0
5
0
7
0
+
3
0
2122,55907
11Silas Stenrød
Tåstrup Skakforening
10000
12
1
10
1
13
1
4
1
8
½
6
0
33,21059
12Nicholas Kilarji Andersen
Skakforeningen Odysseus
10180
11
0
+
7
1
6
0
2
1
4
1
442,851025
13Kristian Arildsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
+
2
1
11
0
8
0
5
0
7
1
36 - 91,25845

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn

Begyndergruppen Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPlWeRn
1Eva Munck
Prøvemedlemmer
8000
2
0
3
1
5
0
6
0
8
1
7
0
252,1794
2Ava Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
10000
1
1
4
1
7
0
3
½
6
0
8
1
44,25955
3Veronica Koch-Müller
Præstø Skakklub
8950
4
0
1
0
8
1
2
½
5
0
6
0
6 - 73,35784
4Isabella Noumedem Hansen
BMS Skak
7190
3
1
2
0
6
0
8
½
7
0
5
0
6 - 71,55716
5Kasper Elm Rasmussen
Tåstrup Skakforening
10000
6
0
8
1
1
1
7
0
3
1
4
1
434,25985
6Julian Bjerregaard Hagen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
5
1
7
0
4
1
1
1
2
1
3
1
522,21035
7Ask Schiellerup Schmidt
Tåstrup Skakforening
10000
8
1
6
1
2
1
5
1
4
1
1
1
614,11104
8Anker Holst Ussing
Prøvemedlemmer
8001000
7
0
5
0
3
0
4
½
1
0
2
0
½82,2698
JGP ØBRO

Skakforeningenen ØBRO indbyder til JGP-stævne

Sted: Rosenvænget Alle 31, ØBROs klublokaler

Tid: kl. 10 - ca. 16. Man skal være kommet senest 9:45 til indskrivning

Tilmelding: Senest 1. marts

Indskud: 50 kr, som betales kontant eller på mobilepay ved indskrivning

Præmier: Der vil være et diplom/medalje til alle børn

Grupper: Ved tilmelding vælges en gruppe:

Mester: for børn som har et ratingtal over 1100

Basis 1: for børn som har været til turnering før og som har et ratingtal under 1100

Basis 2: for børn som er øvede, men endnu ikke har været til turnering

Begynder: for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid

Der kan muligvis ske oprykning, hvis det viser sig at et barn er placeret i en forkert gruppe. De øverste to grupper hurtigskakrates. 

Betænkningstid: Der spilles 6 eller 7 runder i hver gruppe med 20 minutters betænkningstid til hver spiller.

Der kan købes sodavand og chokolade på spillestedet samt kaffe til forældrene. Medbring selv madpakke.

Evt. spørgsmål vedr. turneringen kan stilles til dommeren ved mail til turnering@oebroskak.dk

 

Periode 2022-03-05 .. 2022-03-05 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Reib Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til JGP ØBRO

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mestergruppen 10 2022-03-05 2022-03-01
Basis 1 14 2022-03-05 2022-03-01
Basis 2 0 2022-03-05 2022-03-01
Begyndergruppen 8 2022-03-05 2022-03-01
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Mestergruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104573 1473557 1. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1076 1362 2022-01-21
100104570 1472860 2. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1035 2022-02-10
100202442 1465163 3. Sebastian Petersen Præstø Skakklub 1112 1162 2022-01-23
100104776 - 4. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1208 2022-02-17
101097333 - 5. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1162 2022-02-19
100202278 1457942 6. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1251 1474 2022-01-23
100104727 1472801 7. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1136 1120 2022-02-01
100104110 1459600 8. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1408 2022-02-27
101096723 1472089 9. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1124 1272 2022-02-10
101097364 - 10. Jay Vadera Prøvemedlemmer 1146 2022-03-06
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- Oversidder 500 2022-03-06
101097298 - 1. Falke Elias Lind Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 856 2022-02-16
101097363 - 2. Casper Lund Nielsen Prøvemedlemmer 900 2022-02-01
100104815 - 3. Arthur Iasager Clarke Skakforeningen ØBRO 1000 2022-02-01
100104780 - 4. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 947 2022-02-11
100202632 1475231 5. Lena Yussif Daibess Præstø Skakklub 1011 2022-02-28
100803218 - 6. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1013 2022-03-02
101097361 - 7. Cornelius Bille Prøvemedlemmer 1000 2022-02-12
137105026 8. Alex Henriksen 1050 2022-01-24
100104808 - 9. Gotfred Stampe Lyngbo Skakforeningen ØBRO 955 2022-02-01
100104926 - 10. Jingsong Nielsen Skak for sjov 1000 2022-02-28
100104902 - 11. Silas Stenrød Tåstrup Skakforening 1000 2022-02-12
100104869 - 12. Nicholas Kilarji Andersen Skakforeningen Odysseus 1018 2022-02-10
101097310 - 13. Kristian Arildsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-02-11
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen Begyndergruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097360 - 1. Eva Munck Prøvemedlemmer 800 2022-02-28
100104909 - 2. Ava Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1000 2022-02-08
100202652 - 3. Veronica Koch-Müller Præstø Skakklub 895 2022-02-28
101097314 - 4. Isabella Noumedem Hansen BMS Skak 719 2022-02-14
100104673 - 5. Kasper Elm Rasmussen Tåstrup Skakforening 1000 2022-02-15
101097319 - 6. Julian Bjerregaard Hagen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-02-10
100104763 - 7. Ask Schiellerup Schmidt Tåstrup Skakforening 1000 2022-02-21
101097362 - 8. Anker Holst Ussing Prøvemedlemmer 800 1000 2022-02-01