loading
Arbejder ...

Skovbo Weekend EMT

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20712135
6
1
2
1
3
0
4
0
5
½
2 - 42,7520663,082112
2Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
19611998
5
0
1
0
6
½
3
1
4
1
2 - 41,919792,012018
3Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19561991
4
1
5
0
1
1
2
0
6
½
2 - 41,8519761,952013
4Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
21112110
3
0
6
0
5
0
1
1
2
0
163,120692,892072
5Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21622180
2
1
3
1
4
1
6
1
1
½
13,4521843,442201
6Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
19711951
1
0
4
1
2
½
5
0
3
½
251,9519731,631958

1.præmie 700kr

2. præmie 300kr

Ved ligestilling deles præmier.

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Daniel Petersen
Sorø Skakklub
19051892
6
1
2
1
3
0
4
½
5
1
12,8519252,421914
2Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18951895
5
0
1
0
6
½
3
½
4
1
25018952,441877
3Simon Christensen
Lyngby-Virum Skakklub
19561939
4
½
5
½
1
1
2
½
6
½
32 - 33,2519492,821946
4Verner Christensen
Skovbo Skakklub
17671899
3
½
6
0
5
0
1
½
2
0
161,717462,481869
5Rasmus Agertoft Hansen
Skakklubben Seksløberen
17521879
2
1
3
½
4
1
6
0
1
0
41,617792,311883
6Johan Fischer
Skakklubben Evans
19081905
1
0
4
1
2
½
5
1
3
½
32 - 32,8519132,531914

1.præmie 700kr

2.præmie 300kr

Ved ligestilling deles præmier

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
15901660
6
½
2
0
3
0
4
½
5
1
23 - 5215902,091658
2Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
17161792
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
51318063,161866
3Kai Gylling Nielsen
Solrød Skakklub
16591780
4
1
5
0
1
1
2
0
6
0
23 - 52,5516433,061759
4Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
17311690
3
0
6
½
5
1
1
½
2
0
23 - 53,1516972,331677
5Virginija Meskeniene
Køge Skakklub
15561614
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
61,715471,741609
6Ohran Alic
Faxe Skakklub
16671725
1
½
4
½
2
0
5
½
3
1
22,616642,621723

1.præmie 700kr

2.præmie 300kr

Ved ligestilling deles præmier

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Hans E. Andersen
Skovbo Skakklub
14351561
6
1
2
1
3
0
4
1
5
0
332,814442,351554
2Nedzad Doric
Slagelse Skakklub
14441435
5
½
1
0
6
0
3
1
4
1
4 - 52,914261,501455
3Benjamin Jensen
Tåstrup Skakforening
13701524
4
1
5
1
1
1
2
0
6
½
1 - 22,314332,101542
4Henning Jakobsen
Maribo Skakklub
13271494
3
0
6
0
5
0
1
0
2
0
061,9512391,901456
5Slobodan Radovic
Holbæk Skakklub
15051529
2
½
3
0
4
1
6
0
1
1
4 - 53,3514672,151536
6Frederik Chabert Saugmann
Holbæk Skakklub
13000
1
0
4
1
2
1
5
1
3
½
1 - 21,75141301000

1.præmie 700kr

2.præmie 300kr

Ved ligestilling deles præmier

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Preben Jensen
Kalundborg Skakklub
12881374
6
0
2
1
3
1
4
½
5
1
23,0513082,161381
2Flemming Andersen
Allerød Skakklub
12691416
5
1
1
0
6
1
3
1
4
0
332,912742,421408
3Erling Hoff Petersen
Sorø Skakklub
11201184
4
0
5
0
1
0
2
0
6
1
15 - 61,710891,021184
4Tom Jensen
Faxe Skakklub
12941567
3
1
6
½
5
1
1
½
2
1
413,113353,261562
5Mickel Adrian
Skovbo Skakklub
12000
2
0
3
1
4
0
6
0
1
0
15 - 62,35113901000
6Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11471208
1
1
4
½
2
0
5
1
3
0
41,911741,141215

1.præmie 700kr

2.præmie 300kr

Ved ligestilling deles præmier

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Bo Bjerregaard
Prøvemedlemmer
11000
2
0
6
0
8
1
3
0
4
1
253,2104601000
2Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11000
1
1
3
1
7
0
4
1
5
1
41 - 23,1114101000
3Malte Gravlund Andersen
Køge Skakklub
10391360
4
1
2
0
6
½
1
1
7
½
342,710532,241350
4Flemming Arne Nielsen
Køge Skakklub
8751115
3
0
8
½
5
1
2
0
1
0
6 - 71,358840,941137
5Niels Sewerin Henriksen
Køge Skakklub
9941238
6
½
7
0
4
0
8
+
2
0
6 - 72,059011,781187
6Thomas Henriksen
Kalundborg Skakklub
9381177
5
½
1
1
3
½
7
½
8
+
31,4510031,131192
7Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
10411213
8
1
5
1
2
1
6
½
3
½
41 - 22,6511181,871258
8Lasse Dahl Skjoldborg
Køge Skakklub
10161179
7
0
4
½
1
0
5
-
6
-
½81,559591,041168

1.præmie 700kr

2.præmie 300kr

3.præmie 300kr

Ved ligestilling deles præmier

Skovbo Weekend EMT

Weekend-EMT åben for alle og der er kørestolsadgang.

Fredag den 25. marts 2022 spilles runde 1 fra kl. 19.00, lørdag og søndag )26.3 og 27.3) spilles runde 2/5 kl 10.00 og runde 3 og 5 fra kl 15.00

Det er tilladt at komme 30 minutter for sent til en runde, De 30 minutter beregnes fra den planlagte start,

Der spilles på Borup Kulturhus, der er beliggende på Møllevej 2, 4140 Borup.

Der spilles alle-mod-alle i 6-mands grupper, Den nederste gruppe spilles evt. som Monrad.

Der er maximalt plads til 44 deltagere.

Betænkningstiden er 90 min. til hele partiet og med et tillag på 30 sek. pr. træk fra træk 1.

Indskud for deltagelse er 200 kr., dog spiller GM og IM gratis. Beløbet indbetales på konto nr. 4426 3525177920. Ønsker man at betale kontant skal man møde 30 min.før første runde..

Præmiesummen udgøres af 170 kr pr. deltager samt evt. sponsor tilskud. De enkelte præmier offentliggøres før start af runde 2

Turneringen rates både dansk og FIDE.

Der vil forefindes kantine, hvor der kan købes øl, vand, slik og kaffe med småkager,

Hoveddommer er IA, IO Verner Christensen

Hjælpedommer er Benny Kristensen

Hvis du vil vide mere om turneringen, kan du kontakte Hans E, Andersen, 2211 8589   heabyg@mail.dk

Periode 2022-03-25 .. 2022-03-27 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.skakturnering.dk/turnering/skow22
Turnerings komite
Hoveddommer Verner Christensen
Dommere
Gruppe 1:  Verner Christensen
Gruppe 2:  Verner Christensen
Gruppe 3:  Verner Christensen
Gruppe 4:  Verner Christensen
Gruppe 5:  Verner Christensen
Gruppe 6:  Verner Christensen

Tilmeldings muligheder til Skovbo Weekend EMT

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.skakturnering.dk/turnering/skow22

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-03-25 2022-03-22
Gruppe 2 6 2022-03-25 2022-03-22
Gruppe 3 6 2022-03-25 2022-03-22
Gruppe 4 6 2022-03-25 2022-03-22
Gruppe 5 6 2022-03-25 2022-03-22
Gruppe 6 8 2022-03-25 2022-03-22
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100202444 12809969 1. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2071 2135 2022-02-16
100104290 1463896 2. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1961 1998 2022-02-25
100202092 1447955 3. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1956 1991 2022-02-16
100802438 1412159 4. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2111 2110 2022-03-02
102101025 1400878 5. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2162 2180 2022-03-16
100202497 1467352 6. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 1971 1951 2022-03-09
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100202472 1466577 1. Daniel Petersen Sorø Skakklub 1905 1892 2022-02-23
100104462 45059730 2. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1895 1895 2022-03-07
100104510 1468081 3. Simon Christensen Lyngby-Virum Skakklub 1956 1939 2022-02-26
100800926 1416006 4. Verner Christensen Skovbo Skakklub 1767 1899 2022-02-01
100801534 1416227 5. Rasmus Agertoft Hansen Skakklubben Seksløberen 1752 1879 2022-03-15
100700918 1404903 6. Johan Fischer Skakklubben Evans 1908 1905 2022-03-18
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802190 1434195 1. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1590 1660 2022-02-03
100202448 1465716 2. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1716 1792 2022-02-16
100800893 1406400 3. Kai Gylling Nielsen Solrød Skakklub 1659 1780 2022-02-06
100202396 1462768 4. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 1731 1690 2022-02-07
100202461 12816990 5. Virginija Meskeniene Køge Skakklub 1556 1614 2022-03-20
100102462 1410571 6. Ohran Alic Faxe Skakklub 1667 1725 2022-02-05
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100200594 1423100 1. Hans E. Andersen Skovbo Skakklub 1435 1561 2022-03-24
101096011 1464060 2. Nedzad Doric Slagelse Skakklub 1444 1435 2022-02-05
100104401 1445405 3. Benjamin Jensen Tåstrup Skakforening 1370 1524 2022-03-03
100200857 1428160 4. Henning Jakobsen Maribo Skakklub 1327 1494 2022-02-05
100801036 1401920 5. Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1505 1529 2022-03-11
100202648 1476122 6. Frederik Chabert Saugmann Holbæk Skakklub 1300 2022-03-10
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100801061 1423665 1. Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1288 1374 2022-03-16
100803118 1467522 2. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1269 1416 2022-03-12
100202521 1471660 3. Erling Hoff Petersen Sorø Skakklub 1120 1184 2022-02-23
100201762 1420038 4. Tom Jensen Faxe Skakklub 1294 1567 2022-02-27
101097340 - 5. Mickel Adrian Skovbo Skakklub 1200 2022-02-19
100202132 1442295 6. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1147 1208 2022-02-16
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101097366 - 1. Bo Bjerregaard Prøvemedlemmer 1100 2022-03-12
101097333 - 2. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1100 2022-03-07
100202609 1473689 3. Malte Gravlund Andersen Køge Skakklub 1039 1360 2022-03-05
101096735 1469703 4. Flemming Arne Nielsen Køge Skakklub 875 1115 2022-02-04
100202602 1473697 5. Niels Sewerin Henriksen Køge Skakklub 994 1238 2022-02-04
100202548 1470302 6. Thomas Henriksen Kalundborg Skakklub 938 1177 2022-03-13
100803219 1471465 7. Frederick Agerbo Hillerød Skakklub 1041 1213 2022-03-16
100103708 1447831 8. Lasse Dahl Skjoldborg Køge Skakklub 1016 1179 2022-03-03