loading
Arbejder ...

JUNIOR KRONBORG MASTER 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
1 A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
1429
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,61429
2Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1631
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 64,051631
3Artin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
1402
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,41402
4Vuk Bang Balslev
Nørrebro Skakklub
1317
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,751317
5Johannes Severin Landbo Børresen
Nørrebro Skakklub
1323
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 61,81323
6Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
1393
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,351393

1 B Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
1199
2
 
    01 - 60,51199
2 Lucas Torres
Sverige
1185
1
 
    01 - 601185
3Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1376
4
 
    01 - 60,751376
4Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
1204
3
 
    01 - 60,251204
6Hayk Nahapetyan
Skakforeningen Odysseus
1122     01 - 601122
7Radin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
1248     01 - 601248

2 A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Thorvald Børsen
Sjælsø Skakklub
1189     01 - 601189
2Marcus Lu-Nielsen
Helsingør Skakklub
1212     01 - 601212
3Albert Yubo Liu
Gentofte Skakklub
979     01 - 60979
4Frans Jensen
Skak for sjov
1048     01 - 601048
5Falke Elias Lind
Amager Skakforening
1108     01 - 601108
6Ask Schiellerup Schmidt
Tåstrup Skakforening
992     01 - 60992

2 B Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
1137
2
1
3
1
8
1
5
1
4
1
512,951277
2Nicholas Kilarji Andersen
Skakforeningen Odysseus
1025
1
0
4
0
6
0
7
1
3
0
16 - 72,25959
3Jay Vadera
Nørrebro Skakklub
1146
4
1
1
0
5
0
6
1
2
1
343,351130
4Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
962
3
0
2
1
7
1
8
0
1
0
251,4998
5Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
1015
6
1
8
0
3
1
1
0
7
1
331,851074
6Tristan Steen
Hillerød Skakklub
949
5
0
7
0
2
1
3
0
8
0
16 - 71,5919
7Bjørn Gundelach
Helsingør Skakklub
1135
8
0
6
1
4
0
2
0
5
0
183,21036
8Hallvard Foss Bjornstad
Norge
1194
7
1
5
1
1
0
4
1
6
1
4201194

2 C Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Daniil Kaliaiev
Helsingør Skakklub
10000     01 - 801000
2Sofus Grove Knorborg
Amager Skakforening
10000     01 - 801000
3Anton Christensen Yang
Gentofte Skakklub
10000     01 - 801000
4Isabella Chen
Dansk Skoleskak
10000     01 - 801000
5Cornelius Bille
Amager Skakforening
8870     01 - 80887
6Kai Christensen Yang
Gentofte Skakklub
10000     01 - 801000
7Jack Emil Ahm
Helsingør Skakklub
10020     01 - 801002
8Gleb Leonchuk
Helsingør Skakklub
10000     01 - 801000

3 A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Mikkel Søgaard
Skak for sjov
1000     01 - 601000
2Anders Askjær Mikkelsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000     01 - 601000
3Liam Lyngsjö
Sverige
1000     01 - 601000
4Emil Søgaard
Skak for sjov
1000     01 - 601000
5Michael Zheng
Sjælsø Skakklub
1000     01 - 601000
6Valentin Saxrud Farlov-Qvist
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000     01 - 601000

3 B Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Anni Mogensen
Gentofte Skakklub
10000     01 - 601000
2Julian Bjerregaard Hagen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
10960     01 - 601096
3Markus Tran
Sjælsø Skakklub
10000     01 - 601000
4Sebastian Gundelund Jespersen
Gentofte
10000     01 - 601000
5My Mihura-Knudsen
Helsingør Skakklub
10000     01 - 601000
6Saidarshish .
Skak for sjov
10000     01 - 601000

3 C Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Norah Zheng
Sjælsø Skakklub
10000     01 - 601000
2Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10381362     01 - 601038
3Robert Flaskager Mogensen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
10000     01 - 601000
5Adam Faaborg Legarth Kubert
Helsingør Skakklub
10000     01 - 601000
5Alva Faaborg Legarth Kubert
Helsingør Skakklub
10000     01 - 601000
6Benjamin Dupont
Helsingør Skakklub
10000     01 - 601000

2B NY Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
JUNIOR KRONBORG MASTER 2022

JUNIOR KRONBORG MASTER 2022


MARIENLYST STRANDHOTEL I HELSINGØR


FREDAG DEN 27. MAJ 10 – 14

Tilmeld dig allerede nu til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for 7. gang af Helsingør Skakklub

Turneringen er åben for alle juniorer og ungdomsspillere op til 15 år. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborg Master 2022. Der er præmier til 1. – 3. plads i hver gruppe.

Niveau I - Øvet der har spillet med en del turneringer og sluttet i top 3 en eller flere gange
Niveau II - Let øvet der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store
Niveau III - Nybegyndere der er med i deres første turnering

TIDSPLAN
Runde 1 kl. 10.00 – 10.40
Runde 2 kl. 10.50 – 11.30
Runde 3 kl. 11.40 – 12.20
Runde 4 kl. 12.30 – 13.10
Runde 5 kl. 13.20 – 14.00

SPILLESTED
Marienlyst Strandhotel, Nordre Strandvej 2, 3000 Helsingør

BETÆNKNINGSTID
20 minutter pr. spiller til hele partiet

TURNERINGSFORM
Fortrinsvis 6 mandsgrupper (alle mod alle) hvis muligt og opdelt efter alder, erfaring og rating niveau. Monrad gruppe i den nederste gruppe, hvis antallet ikke passer med 6.

INDSKUD 
50 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.30-9.45 eller via nedenstående oplysninger.

TILMELDING
Senest Søndag den 22. maj 2022. Anvend tilmeldingsformularen online her på siden, Dansk Skak Unions turneringsside eller alternativt til René Weichel e-mail: rene@hskak.dk eller tlf. +45 29 200 457

BETALING
Forudbetaling til Helsingør Skakklub på MobilePay 43177 eller overførsel til Sparekassen Sjælland – Fyns bankkonto regnr. 0550  Kontonr. 102727. Husk at angive spillerens navn! 

ØVRIGE FORHOLD 
Der vil være kantine med mulighed for at købe kaffe, te, øl, vand, toast, chokolade, slik m.m.
Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler på Marienlyst Strandhotel i Helsingør.

BEMÆRK
Eventuelt forudinbetalt indskud vil blive tilbagebetalt hvis turneringen bliver flyttet.

Periode 2022-05-27 .. 2022-05-27 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://https://hskak.dk/tilmeldingjuniormaster.html
Turnerings komite
Hoveddommer Lars Erik Linderod
Dommere Alle grupper:  René Fabricius Weichel
1 A:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
1 B:  René Fabricius Weichel , Lars Erik Linderod
2 A:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
2 B:  René Fabricius Weichel , Lars Erik Linderod
2 C:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
3 A:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
3 B:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
3 C:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
2B NY:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel

Tilmeldings muligheder til JUNIOR KRONBORG MASTER 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://hskak.dk/tilmeldingjuniormaster.html

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 A 6 2022-05-27 2022-05-22
1 B 6 2022-05-27 2022-05-22
2 A 6 2022-05-27 2022-05-22
2 B 8 2022-05-27 2022-05-22
2 C 8 2022-05-27 2022-05-22
3 A 6 2022-05-27 2022-05-22
3 B 6 2022-05-27 2022-05-22
3 C 6 2022-05-27 2022-05-22
2B NY 0 2022-05-27 2022-05-22
Totalt antal tilmeldte 52
Deltagere i gruppen 1 A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104776 - 1. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1429 2022-05-03
101096549 - 2. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1631 2022-05-17
100803302 1475940 3. Artin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1402 2022-05-21
100104761 1476491 4. Vuk Bang Balslev Nørrebro Skakklub 1317 2022-04-08
100104837 1474545 5. Johannes Severin Landbo Børresen Nørrebro Skakklub 1323 2022-05-21
100104110 1459600 6. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1393 2022-05-16
Deltagere i gruppen 1 B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104727 1472801 1. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1199 1238 2022-02-16
1769464 2. Lucas Torres Sverige 1185 1185 2022-05-10
100104481 1469290 3. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1376 1441 2022-05-26
101096723 1472089 4. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1204 1287 2022-05-23
100104955 - 6. Hayk Nahapetyan Skakforeningen Odysseus 1122 2022-05-14
100803303 1475959 7. Radin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1248 2022-05-21
Deltagere i gruppen 2 A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803292 - 1. Thorvald Børsen Sjælsø Skakklub 1189 2022-04-18
100803277 - 2. Marcus Lu-Nielsen Helsingør Skakklub 1212 2022-02-22
101097198 1473018 3. Albert Yubo Liu Gentofte Skakklub 979 2022-05-26
100104731 1473719 4. Frans Jensen Skak for sjov 1048 2022-05-08
100104940 - 5. Falke Elias Lind Amager Skakforening 1108 2022-05-14
100104763 - 6. Ask Schiellerup Schmidt Tåstrup Skakforening 992 2022-05-09
Deltagere i gruppen 2 B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803218 - 1. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1137 2022-05-19
100104869 - 2. Nicholas Kilarji Andersen Skakforeningen Odysseus 1025 2022-04-29
101096517 - 3. Jay Vadera Nørrebro Skakklub 1146 2022-05-18
100104780 - 4. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 962 2022-05-21
100104570 1472860 5. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1015 1417 2022-05-01
100803304 - 6. Tristan Steen Hillerød Skakklub 949 2022-05-20
100803273 - 7. Bjørn Gundelach Helsingør Skakklub 1135 2022-04-27
1565478 8. Hallvard Foss Bjornstad Norge 1194 1194 2022-05-14
Deltagere i gruppen 2 C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Daniil Kaliaiev Helsingør Skakklub 1000 2022-05-25
- 2. Sofus Grove Knorborg Amager Skakforening 1000 2022-05-25
- 3. Anton Christensen Yang Gentofte Skakklub 1000 2022-05-24
- 4. Isabella Chen Dansk Skoleskak 1000 2022-05-24
101097361 - 5. Cornelius Bille Amager Skakforening 887 2022-05-21
- 6. Kai Christensen Yang Gentofte Skakklub 1000 2022-05-24
100803199 - 7. Jack Emil Ahm Helsingør Skakklub 1002 2022-05-22
100803348 - 8. Gleb Leonchuk Helsingør Skakklub 1000 2022-05-22
Deltagere i gruppen 3 A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Mikkel Søgaard Skak for sjov 1000 2022-05-21
- 2. Anders Askjær Mikkelsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2022-05-16
- 3. Liam Lyngsjö Sverige 1000 2022-05-15
- 4. Emil Søgaard Skak for sjov 1000 2022-05-21
100803321 - 5. Michael Zheng Sjælsø Skakklub 1000 2022-04-21
- 6. Valentin Saxrud Farlov-Qvist Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2022-05-19
Deltagere i gruppen 3 B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Anni Mogensen Gentofte Skakklub 1000 2022-05-23
101097319 - 2. Julian Bjerregaard Hagen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1096 2022-05-23
100803291 - 3. Markus Tran Sjælsø Skakklub 1000 2022-04-25
- 4. Sebastian Gundelund Jespersen Gentofte 1000 2022-05-23
100803319 - 5. My Mihura-Knudsen Helsingør Skakklub 1000 2022-05-25
- 6. Saidarshish . Skak for sjov 1000 2022-05-25
Deltagere i gruppen 3 C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803322 - 1. Norah Zheng Sjælsø Skakklub 1000 2022-04-21
100104573 1473557 2. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1038 1362 2022-04-07
- 3. Robert Flaskager Mogensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2022-05-23
100803323 - 5. Adam Faaborg Legarth Kubert Helsingør Skakklub 1000 2022-04-04
100803324 - 5. Alva Faaborg Legarth Kubert Helsingør Skakklub 1000 2022-04-04
100803317 - 6. Benjamin Dupont Helsingør Skakklub 1000 2022-05-25
Deltagere i gruppen 2B NY
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt