loading
Arbejder ...

JUNIOR KRONBORG MASTER 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
1 A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
1429
6
0
2
1
3
1
4
½
5
1
22,61470
2Asbjørn Vesterkær Slavensky
Skak for sjov
1631
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
064,051465
3Artin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
1402
4
1
5
0
1
0
2
1
6
0
242,41384
4Vuk Bang Balslev
Nørrebro Skakklub
1317
3
0
6
0
5
1
1
½
2
1
31,751351
5Johannes Severin Landbo Børresen
Nørrebro Skakklub
1323
2
1
3
1
4
0
6
0
1
0
251,81332
6Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
1393
1
1
4
1
2
1
5
1
3
1
512,351587

1 B Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
11991238
6
1
2
1
3
0
4
0
5
1
332,31231
2Lucas Torres
Sverige
11851185
5
1
1
0
6
1
3
0
4
½
401185
3Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
13761441
4
0
5
1
1
1
2
1
6
1
423,71390
4Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12041287
3
1
6
1
5
1
1
1
2
½
12,351353
5Hayk Nahapetyan
Skakforeningen Odysseus
11220
2
0
3
0
4
0
6
½
1
0
½5 - 61,71068
6Radin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
12480
1
0
4
0
2
0
5
½
3
0
½5 - 62,71149

2 A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Thorvald Børsen
Sjælsø Skakklub
1189
6
1
2
0
3
0
4
0
5
1
243,31131
2Marcus Lu-Nielsen
Helsingør Skakklub
1212
5
1
1
1
6
1
3
1
4
0
423,451237
3Albert Yubo Liu
Gentofte Skakklub
979
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
331,651061
4Frans Jensen
Skak for sjov
1048
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
512,21255
5Falke Elias Lind
Amager Skakforening
1108
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
062,65985
6Ask Schiellerup Schmidt
Tåstrup Skakforening
992
1
0
4
0
2
0
5
1
3
0
151,75947

2 B Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
1137
2
1
3
1
8
1
5
1
4
1
512,951277
2Nicholas Kilarji Andersen
Skakforeningen Odysseus
1025
1
0
4
0
6
0
7
1
3
0
16 - 72,25959
3Jay Vadera
Nørrebro Skakklub
1146
4
1
1
0
5
0
6
1
2
1
343,351130
4Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
962
3
0
2
1
7
1
8
0
1
0
251,4998
5Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
1015
6
1
8
0
3
1
1
0
7
1
331,851074
6Tristan Steen
Hillerød Skakklub
949
5
0
7
0
2
1
3
0
8
0
16 - 71,5919
7Bjørn Gundelach
Helsingør Skakklub
1135
8
0
6
1
4
0
2
0
5
0
183,21036
8Hallvard Foss Bjornstad
Norge
1194
7
1
5
1
1
0
4
1
6
1
4201194

2 C Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jack Emil Ahm
Helsingør Skakklub
10020
6
0
2
0
3
0
4
1
5
0
162,95885
2Sofus Grove Knorborg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
7870
5
0
1
1
6
1
3
0
4
0
241,3829
3Anton Christensen Yang
Gentofte Skakklub
10000
4
½
5
0
1
1
2
1
6
0
32,9976
4Isabella Chen
Dansk Skoleskak
10000
3
½
6
0
5
0
1
0
2
1
52,9916
5Cornelius Bille
Amager Skakforening
8870
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
512,051136
6Kai Christensen Yang
Gentofte Skakklub
10000
1
1
4
1
2
0
5
0
3
1
322,91005

3 A Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Mikkel Søgaard
Skak for sjov
1000
6
1
2
0
3
½
4
0
5
0
52,5940
2Anders Askjær Mikkelsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
512,51180
3Liam Lyngsjö
Sverige
1000
4
1
5
1
1
½
2
0
6
1
201000
4Emil Søgaard
Skak for sjov
1000
3
0
6
1
5
0
1
1
2
0
242,5971
5Michael Zheng
Sjælsø Skakklub
1000
2
0
3
0
4
1
6
1
1
1
332,51023
6Valentin Saxrud Farlov-Qvist
Prøvemedlemmer
1000
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,5851

3 B Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Gleb Leonchuk
Helsingør Skakklub
10000
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
512,351194
2Julian Bjerregaard Hagen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
10960
5
1
1
0
6
0
3
1
4
1
333,151089
3Markus Tran
Sjælsø Skakklub
10000
4
1
5
1
1
0
2
0
6
0
242,35979
4Sebastian Gundelund Jespersen
Prøvemedlemmer
10000
3
0
6
0
5
1
1
0
2
0
152,35919
5My Mihura-Knudsen
Helsingør Skakklub
10000
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
062,35859
6Saidarshish .
Prøvemedlemmer
10000
1
0
4
1
2
1
5
1
3
1
422,351104

3 C Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Norah Zheng
Sjælsø Skakklub
10000
6
1
2
0
3
1
4
1
5
1
422,71072
2Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10381362
5
1
1
1
6
1
3
1
4
1
5131173
3Robert Flaskager Mogensen
Prøvemedlemmer
10000
4
0
5
1
1
0
2
0
6
1
242,7959
4Adam Faaborg Legarth Kubert
Helsingør Skakklub
10000
3
1
6
1
5
1
1
0
2
0
332,71014
5Alva Faaborg Legarth Kubert
Helsingør Skakklub
10000
2
0
3
0
4
0
6
1
1
0
152,7899
6Bye
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
06
JUNIOR KRONBORG MASTER 2022

JUNIOR KRONBORG MASTER 2022


MARIENLYST STRANDHOTEL I HELSINGØR


FREDAG DEN 27. MAJ 10 – 14

Tilmeld dig allerede nu til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for 7. gang af Helsingør Skakklub

Turneringen er åben for alle juniorer og ungdomsspillere op til 15 år. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborg Master 2022. Der er præmier til 1. – 3. plads i hver gruppe.

Niveau I - Øvet der har spillet med en del turneringer og sluttet i top 3 en eller flere gange
Niveau II - Let øvet der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store
Niveau III - Nybegyndere der er med i deres første turnering

TIDSPLAN
Runde 1 kl. 10.00 – 10.40
Runde 2 kl. 10.50 – 11.30
Runde 3 kl. 11.40 – 12.20
Runde 4 kl. 12.30 – 13.10
Runde 5 kl. 13.20 – 14.00

SPILLESTED
Marienlyst Strandhotel, Nordre Strandvej 2, 3000 Helsingør

BETÆNKNINGSTID
20 minutter pr. spiller til hele partiet

TURNERINGSFORM
Fortrinsvis 6 mandsgrupper (alle mod alle) hvis muligt og opdelt efter alder, erfaring og rating niveau. Monrad gruppe i den nederste gruppe, hvis antallet ikke passer med 6.

INDSKUD 
50 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.30-9.45 eller via nedenstående oplysninger.

TILMELDING
Senest Søndag den 22. maj 2022. Anvend tilmeldingsformularen online her på siden, Dansk Skak Unions turneringsside eller alternativt til René Weichel e-mail: rene@hskak.dk eller tlf. +45 29 200 457

BETALING
Forudbetaling til Helsingør Skakklub på MobilePay 43177 eller overførsel til Sparekassen Sjælland – Fyns bankkonto regnr. 0550  Kontonr. 102727. Husk at angive spillerens navn! 

ØVRIGE FORHOLD 
Der vil være kantine med mulighed for at købe kaffe, te, øl, vand, toast, chokolade, slik m.m.
Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler på Marienlyst Strandhotel i Helsingør.

BEMÆRK
Eventuelt forudinbetalt indskud vil blive tilbagebetalt hvis turneringen bliver flyttet.

Periode 2022-05-27 .. 2022-05-27 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://https://hskak.dk/tilmeldingjuniormaster.html
Turnerings komite
Hoveddommer Lars Erik Linderod
Dommere Alle grupper:  René Fabricius Weichel
1 A:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
1 B:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
2 A:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
2 B:  René Fabricius Weichel , Lars Erik Linderod
2 C:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
3 A:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
3 B:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel
3 C:  Lars Erik Linderod , René Fabricius Weichel

Tilmeldings muligheder til JUNIOR KRONBORG MASTER 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://hskak.dk/tilmeldingjuniormaster.html

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1 A 6 2022-05-27 2022-05-22
1 B 6 2022-05-27 2022-05-22
2 A 6 2022-05-27 2022-05-22
2 B 8 2022-05-27 2022-05-22
2 C 6 2022-05-27 2022-05-22
3 A 6 2022-05-27 2022-05-22
3 B 6 2022-05-27 2022-05-22
3 C 6 2022-05-27 2022-05-22
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen 1 A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104776 - 1. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1429 2022-05-03
101096549 - 2. Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov 1631 2022-05-17
100803302 1475940 3. Artin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1402 2022-05-21
100104761 1476491 4. Vuk Bang Balslev Nørrebro Skakklub 1317 2022-04-08
100104837 1474545 5. Johannes Severin Landbo Børresen Nørrebro Skakklub 1323 2022-05-21
100104110 1459600 6. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1393 2022-05-16
Deltagere i gruppen 1 B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104727 1472801 1. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1199 1238 2022-02-16
0 1769464 2. Lucas Torres Sverige 1185 1185 2022-05-10
100104481 1469290 3. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1376 1441 2022-05-26
101096723 1472089 4. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1204 1287 2022-05-23
100104955 - 5. Hayk Nahapetyan Skakforeningen Odysseus 1122 2022-05-14
100803303 1475959 6. Radin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1248 2022-05-21
Deltagere i gruppen 2 A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803292 - 1. Thorvald Børsen Sjælsø Skakklub 1189 2022-04-18
100803277 - 2. Marcus Lu-Nielsen Helsingør Skakklub 1212 2022-02-22
101097198 1473018 3. Albert Yubo Liu Gentofte Skakklub 979 2022-05-26
100104731 1473719 4. Frans Jensen Skak for sjov 1048 2022-05-08
100104940 - 5. Falke Elias Lind Amager Skakforening 1108 2022-05-14
100104763 - 6. Ask Schiellerup Schmidt Tåstrup Skakforening 992 2022-05-09
Deltagere i gruppen 2 B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803218 - 1. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1137 2022-05-19
100104869 - 2. Nicholas Kilarji Andersen Skakforeningen Odysseus 1025 2022-04-29
101096517 - 3. Jay Vadera Nørrebro Skakklub 1146 2022-05-18
100104780 - 4. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 962 2022-05-21
100104570 1472860 5. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1015 1417 2022-05-01
100803304 - 6. Tristan Steen Hillerød Skakklub 949 2022-05-20
100803273 - 7. Bjørn Gundelach Helsingør Skakklub 1135 2022-04-27
0 1565478 8. Hallvard Foss Bjornstad Norge 1194 1194 2022-05-14
Deltagere i gruppen 2 C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803199 - 1. Jack Emil Ahm Helsingør Skakklub 1002 2022-05-22
101097299 - 2. Sofus Grove Knorborg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 787 2022-05-25
101097416 - 3. Anton Christensen Yang Gentofte Skakklub 1000 2022-05-24
101097417 - 4. Isabella Chen Dansk Skoleskak 1000 2022-05-24
101097361 - 5. Cornelius Bille Amager Skakforening 887 2022-05-21
101097420 - 6. Kai Christensen Yang Gentofte Skakklub 1000 2022-05-24
Deltagere i gruppen 3 A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097419 - 1. Mikkel Søgaard Skak for sjov 1000 2022-05-21
101097418 - 2. Anders Askjær Mikkelsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2022-05-16
0 - 3. Liam Lyngsjö Sverige 1000 2022-05-15
101097421 - 4. Emil Søgaard Skak for sjov 1000 2022-05-21
100803321 - 5. Michael Zheng Sjælsø Skakklub 1000 2022-04-21
101097423 - 6. Valentin Saxrud Farlov-Qvist Prøvemedlemmer 1000 2022-05-19
Deltagere i gruppen 3 B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803348 - 1. Gleb Leonchuk Helsingør Skakklub 1000 2022-05-22
101097319 - 2. Julian Bjerregaard Hagen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1096 2022-05-23
100803291 - 3. Markus Tran Sjælsø Skakklub 1000 2022-04-25
101097424 - 4. Sebastian Gundelund Jespersen Prøvemedlemmer 1000 2022-05-23
100803319 - 5. My Mihura-Knudsen Helsingør Skakklub 1000 2022-05-25
101097422 - 6. Saidarshish . Prøvemedlemmer 1000 2022-05-25
Deltagere i gruppen 3 C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803322 - 1. Norah Zheng Sjælsø Skakklub 1000 2022-04-21
100104573 1473557 2. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1038 1362 2022-04-07
101097425 - 3. Robert Flaskager Mogensen Prøvemedlemmer 1000 2022-05-23
100803323 - 4. Adam Faaborg Legarth Kubert Helsingør Skakklub 1000 2022-04-04
100803324 - 5. Alva Faaborg Legarth Kubert Helsingør Skakklub 1000 2022-04-04
- - 6. Bye - 2022-05-31