loading
Arbejder ...

Smuk Skak Weekend EMT 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
23462337
6
1
2
0
3
1
4
0
5
1
31 - 33,623463,432328
2FM Nicolai Kvist Brondt
Skanderborg Skakklub
22552249
5
½
1
1
6
½
3
½
4
½
31 - 32,922572,742254
3CM Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
21552238
4
1
5
½
1
0
2
½
6
1
31 - 32,0521742,652252
4FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Fredericia Skakforening
22172224
3
0
6
½
5
½
1
1
2
½
42,622152,552223
5Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
21282112
2
½
3
½
4
½
6
0
1
0
61,8521211,662109
6Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21482152
1
0
4
½
2
½
5
1
3
0
25221481,972153

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21192137
6
1
2
+
3
0
4
1
5
½
12,121272,162144
2Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
20772091
5
-
1
-
6
-
3
-
4
-
060207702091
3John Hansen
Viby Skakklub
21092085
4
½
5
0
1
1
2
+
6
0
3220991,822079
4Stephen Joyce
Skakklubben af 1968
20842091
3
½
6
½
5
1
1
0
2
+
321,8520871,862094
5Martin Krejci
Skakklubben af 1968
21042054
2
+
3
1
4
0
6
 
1
½
4 - 5220941,622052
6Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
21172191
1
0
4
½
2
+
5
 
3
1
4 - 52,121052,542149

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Eivind Ortind Simonsen
Vejlby-Risskov Skakklub
20162000
6
1
2
1
3
0
4
0
5
½
3 - 52,420182,142007
2Jan T. Kaya-Mortensen
Enkeltmedlem 8HK
20212026
5
0
1
0
6
½
3
0
4
½
162,419902,381998
3Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20692077
4
0
5
0
1
1
2
1
6
½
3 - 52,820632,802065
4Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20112036
3
1
6
0
5
0
1
1
2
½
3 - 52,3520142,442037
5Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
20322050
2
1
3
1
4
1
6
0
1
½
12,520522,562088
6Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
20392063
1
0
4
1
2
½
5
1
3
½
322,5520482,682076

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19911962
6
½
2
1
3
1
4
1
5
1
12,4520562,372047
2Per Oehlerich
Nordre Skakklub
20051982
5
1
1
0
6
½
3
½
4
½
32,620032,541981
3Mads Overgaard Svendsen
Holstebro Skakklub
20082039
4
1
5
0
1
0
2
½
6
0
4 - 52,619793,002009
4Kai S. Munk
Skanderborg Skakklub
19741975
3
0
6
0
5
½
1
0
2
½
162,3519342,481945
5Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
19961846
2
0
3
1
4
½
6
0
1
0
4 - 52,519661,471847
6Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
19902058
1
½
4
1
2
½
5
1
3
1
422,4520353,142092

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Emil Zander
Kjellerup Skakklub
19711991
6
½
2
½
3
1
4
1
5
½
1 - 22,6519972,892015
2 Jan Slettebo
19581958
5
½
1
½
6
½
3
0
4
½
25019582,601946
3Lars Garne Rasmussen
Åbyhøj Skakklub
19631954
4
1
5
½
1
0
2
1
6
1
1 - 22,619902,581972
4August Jalving
Skak for sjov
19421920
3
0
6
0
5
½
1
0
2
½
162,419002,291868
5Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
19301883
2
½
3
½
4
½
6
½
1
½
3 - 42,319361,991893
6Arne Meurman
19641964
1
½
4
1
2
½
5
½
3
0
3 - 4019642,651961

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
18661868
6
0
2
0
3
½
4
0
5
0
½62,418092,431829
2SVEN Rosell
18981898
5
1
1
1
6
1
3
½
4
1
1018982,671935
3Erik Løveid
Helsingør Skakklub
18501850
4
1
5
½
1
½
2
½
6
½
322,2518732,271865
4Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
19141866
3
0
6
½
5
½
1
1
2
0
252,818902,421858
5Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18681898
2
0
3
½
4
½
6
½
1
1
3 - 4018682,671891
6Jonas Chul Bistrup Larsen
Skanderborg Skakklub
18811882
1
1
4
½
2
0
5
½
3
½
3 - 42,518812,541881

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1 Ludvig Morell
18251825
6
1
2
0
3
0
4
1
5
1
32018252,371850
2Morten Fredsgaard Rasmussen
Skanderborg Skakklub
17891848
5
1
1
1
6
0
3
0
4
0
23 - 52,517742,551837
3Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
17981891
4
1
5
½
1
1
2
1
6
1
12,618822,911955
4Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
17871823
3
0
6
1
5
0
1
0
2
1
23 - 52,517722,371816
5Max Erik Hansen
Skakklubben Evans
17691826
2
0
3
½
4
1
6
0
1
0
62,3517442,371809
6Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
17571832
1
0
4
0
2
1
5
1
3
0
23 - 52,2517502,431823

Gruppe 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Michael René Christensen
THY Skakklub
16891678
6
1
2
0
3
0
4
½
5
0
4 - 52,216682,041667
2Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17321753
5
0
1
1
6
1
3
1
4
1
41 - 22,5517892,651780
3Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17211700
4
½
5
½
1
1
2
0
6
1
332,4517382,221716
4Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
17421806
3
½
6
0
5
0
1
½
2
0
162,6516933,081723
5Flemming Pagh Iversen
Skakklubben af 1968
17451773
2
1
3
½
4
1
6
½
1
1
41 - 22,6517962,811797
6Søren Graugaard Christensen
Viby Skakklub
17261697
1
0
4
1
2
0
5
½
3
0
4 - 52,516962,201683

Gruppe 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16781706
6
1
2
1
3
½
4
0
5
0
2 - 52,516782,631703
2Benno Ørvad Markussen
Viby Skakklub
16891735
5
0
1
0
6
½
3
0
4
0
½62,5516282,871688
3Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16881692
4
1
5
0
1
½
2
1
6
0
2 - 52,5516872,511692
4Asger Justesen
Skakklubben af 1968
16771678
3
0
6
0
5
½
1
1
2
1
2 - 52,4516792,391682
5Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16791699
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
12,517692,571776
6Alexandru Pirtac
Skakklubben af 1968
16731634
1
0
4
1
2
½
5
0
3
1
2 - 52,4516752,031653

Gruppe 10 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16641713
6
½
2
0
3
½
4
½
5
1
3 - 52,5516632,731708
2Martin Mosgaard Knudsen
Roskilde Skakklub
16491659
5
1
1
1
6
1
3
0
4
0
322,416672,261674
3Hedayatullah Akbari
Skanderborg Skakklub
16631728
4
0
5
0
1
½
2
1
6
1
3 - 52,5516622,851714
4Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
16691702
3
1
6
½
5
½
1
½
2
1
12,616962,621720
5Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
16531640
2
0
3
1
4
½
6
1
1
0
3 - 52,4516552,111648
6Karsten Kierkegaard Olsen
Skakklubben Evans
16471679
1
½
4
½
2
0
5
0
3
0
162,416052,431650

Gruppe 11 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16271679
6
0
2
½
3
0
4
½
5
½
4 - 62,515962,551658
2Jakob Dreyer-Stapput
Damhus Skakklub
16361666
5
1
1
½
6
½
3
½
4
1
1 - 32,5516652,431687
3Sune Huus
Nordre Skakklub
16261702
4
1
5
1
1
1
2
½
6
0
1 - 32,516562,721733
4Morten Hansen Hald
Køge Skakklub
16131714
3
0
6
½
5
½
1
½
2
0
4 - 62,415792,841687
5Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16401714
2
0
3
0
4
½
6
½
1
½
4 - 62,616072,841660
6Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
16191565
1
1
4
½
2
½
5
½
3
1
1 - 32,4516521,621640

Gruppe 12 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Paludan
Skakklubben af 1968
15621602
6
½
2
0
3
½
4
1
5
1
31 - 42,4515872,101598
2Oliver Kaehne Snedker
Læseforeningens Skakklub
15691655
5
0
1
1
6
½
3
1
4
½
31 - 42,5515892,441657
3Olaf Nielsen
Enkeltmedlem Sydjysk HK
15631603
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,4514752,101571
4Bjarke Pålsson
Gentofte Skakklub
15420
3
1
6
0
5
1
1
0
2
½
52,3155100
5Marcus Holm
Skakklubben af 1968
15571495
2
1
3
1
4
0
6
1
1
0
31 - 42,415841,361561
6Anna Sofie Li
Køge Skakklub
16041590
1
½
4
1
2
½
5
0
3
1
31 - 42,8516092,001590

Gruppe 13 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mogens Engsig-Karup
Viby Skakklub
14701523
6
0
2
0
3
0
4
1
5
1
242,2514592,461514
2Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
14841481
5
0
1
1
6
0
3
1
4
+
331,9514861,781490
3Michael Bohnstedt
Nørresundby Skakklub
15041476
4
0
5
0
1
1
2
0
6
½
52,5514572,071465
4Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15231604
3
1
6
0
5
0
1
0
2
-
162,1514712,451575
5Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
15131571
2
1
3
1
4
1
6
½
1
0
22,6515512,851597
6John Hørup Christensen
Skakklubben af 1968
14911514
1
1
4
1
2
1
5
½
3
½
412,4515862,391546

Gruppe 14 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Hans Jørgen Mikkelsen
Vejlby-Risskov Skakklub
13891515
6
0
2
0
3
½
4
½
5
0
162,113402,551484
2 Adam Morell
14511451
5
0
1
1
6
½
3
½
4
½
3 - 4014512,011461
3Brian Kristensen
Viby Skakklub
14511597
4
0
5
1
1
½
2
½
6
½
3 - 42,614473,201583
4Nicolai Claussen
Århus Skakklub/Skolerne
14661521
3
1
6
1
5
1
1
½
2
½
412,7515342,601577
5Kasper Skov-Nielsen
Skakklubben af 1968
14351545
2
1
3
0
4
0
6
0
1
1
252,4514152,791529
6Tobias Washeim
Skakklubben af 1968
14401431
1
1
4
0
2
½
5
1
3
½
322,514631,851454

Gruppe 15 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Oliver Fluck
Valby Skakklub
13721538
6
½
2
½
3
1
4
1
5
½
12,6514102,411562
2Jesper Pallesen
Skanderborg Skakklub
13451476
5
1
1
½
6
½
3
½
4
½
32 - 32,4513701,971477
3Flemming Andersen
Allerød Skakklub
13891429
4
½
5
½
1
0
2
½
6
1
42,813761,651436
4Erik Hjorth
Vejlby-Risskov Skakklub
13331505
3
½
6
½
5
0
1
0
2
½
5 - 62,3512952,161492
5Ehor Repey
Aars Skakklub
13260
2
0
3
½
4
1
6
1
1
½
32 - 32,3135800
6Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
13401453
1
½
4
½
2
½
5
0
3
0
5 - 62,413001,811447

Gruppe 16 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13001459
6
0
2
0
3
0
4
0
5
½
½5 - 62,5512082,641416
2Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
12791430
5
1
1
1
6
1
3
0
4
0
33 - 42,413062,411442
3Shanne Hedegaard Jakobsen
Jetsmark Skakklub
13181358
4
1
5
1
1
1
2
1
6
½
12,714351,821412
4Asger J. Andersen
Skanderborg Skakklub
12911513
3
0
6
0
5
1
1
1
2
1
33 - 42,513143,101511
5Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
12641428
2
0
3
0
4
0
6
0
1
½
½5 - 62,2511852,401390
6Piotr Zbierajewski
Vejlby-Risskov Skakklub
13051456
1
1
4
1
2
0
5
1
3
½
22,613462,631491

Gruppe 17 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
11761395
6
½
2
0
3
0
4
0
5
0
½63,210552,981345
2Vibeke Grue
Skanderborg Skakklub
11561211
5
0
1
1
6
0
3
1
4
0
243,0511091,791215
3Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11251237
4
0
5
0
1
1
2
0
6
0
152,810441,961218
4Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
9550
3
1
6
0
5
1
1
1
2
1
41 - 21,45115100
5Bastian Rynkjøb
Hvidovre Skakklub
10041162
2
1
3
1
4
0
6
1
1
1
41 - 21,8511531,471263
6Henrik Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
11061213
1
½
4
1
2
1
5
0
3
1
32,6511441,801241
Smuk Skak Weekend EMT 2022

Smuk Skak Weekend EMT 2022

Skanderborg Skakklub indbyder til 5 runders koordineret weekend turnering. Turneringen spilles sammen med afslutningen på en GM på samme spillested.

Spilledage/-tidspunkt:
Fredag, den 19. august kl. 18:30 - 23:30.
Lørdag, den 20. august kl. 10:00 - 15:00 og 15:30 - 20:30.
Søndag, den 21. august kl. 10:00 - 15:00 og 15:30 - 20:30.

Spillested:
Morten Børupskolen, Møllegade 45, 8660 Skanderborg - under 15 minutters gang fra togstationen.

Overnatning:
Det er blevet muligt at overnatte på skolen. Pris kr. 250. Kontakt Bjarne - tlf. 61 72 59 79, email bjarne160248@gmail.com - derom.

Grupper:
Der spilles i 6-mandsgrupper, sidste gruppe evt. som monrad.

Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét. Mødetid senest 1 time efter rundens start.

Indskud: 
250 kr.
Reg nr: 2640  konto: 5909 939 536 (husk at angive spillernavn)
MobilePay: box80739 (husk at angive spillernavn)
IBAN:  DK6120005909939536
Indskuddet skal indbetales senest d. 16. august.

Tilmelding:
Med navn, fødselsdato, rating og telefonnr. senest den 16. august 2022 til Bjarne Rasmussen, tlf. 61 72 59 79 eller online her. 

Præmier:
Minimum 100% af indskuddet minus EMT afgift. 

Gruppe 1: 1.pr 1000kr, 2. pr 800kr  

Gruppe 2: 1. pr 900kr, 2.pr 500kr 

alle øvrige grupper: 1.pr 800kr, 2.pr 400kr.
Præmier deles ved pointsmæssig ligestilling i alle-mod-alle grupper.

Rygning og mobiltelefoner:
Forbud mod rygning og mobiltelefoner på spillestedet.

Fortæring:
Skanderborg Skakklub sørger for fortæring, som kan købes på spillestedet til de sædvanlige rimelige priser.

Periode 2022-08-19 .. 2022-08-21 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarne Berring Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Smuk Skak Weekend EMT 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 2 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 3 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 4 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 5 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 6 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 7 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 8 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 9 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 10 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 11 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 12 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 13 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 14 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 15 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 16 6 2022-08-19 2022-08-16
Gruppe 17 6 2022-08-19 2022-08-16
Totalt antal tilmeldte 102
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100400392 1404067 1. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2346 2337 2022-08-16
100103177 1413848 2. FM Nicolai Kvist Brondt Skanderborg Skakklub 2255 2249 2022-08-10
100302026 1468480 3. CM Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2155 2238 2022-05-31
100601028 1402161 4. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Fredericia Skakforening 2217 2224 2022-08-07
100401416 1402960 5. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 2128 2112 2022-07-01
100501746 1448552 6. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2148 2152 2022-08-08
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600339 1400720 1. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2119 2137 2022-03-03
100700367 1401670 2. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2077 2091 2022-06-27
101096805 1469827 3. John Hansen Viby Skakklub 2109 2085 2022-06-14
100602616 1462563 4. Stephen Joyce Skakklubben af 1968 2084 2091 2022-08-12
100602734 343790 5. Martin Krejci Skakklubben af 1968 2104 2054 2022-08-12
100104290 1463896 6. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 2117 2191 2022-07-11
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602038 1422537 1. Eivind Ortind Simonsen Vejlby-Risskov Skakklub 2016 2000 2022-06-14
100100620 1408151 2. Jan T. Kaya-Mortensen Enkeltmedlem 8HK 2021 2026 2022-07-22
100202092 1447955 3. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2069 2077 2022-08-12
100801207 1405683 4. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2011 2036 2022-06-22
101095855 1462547 5. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2032 2050 2022-08-05
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 2039 2063 2022-08-10
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101096089 1464981 1. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1991 1962 2022-07-18
100600351 1408410 2. Per Oehlerich Nordre Skakklub 2005 1982 2022-08-14
100601820 1411780 3. Mads Overgaard Svendsen Holstebro Skakklub 2008 2039 2022-08-10
100600508 1406949 4. Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1974 1975 2022-04-09
100700677 1406159 5. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1996 1846 2022-07-04
100301969 1463373 6. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 1990 2058 2022-07-19
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100901809 1467123 1. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1971 1991 2022-07-08
1704958 2. Jan Slettebo 1958 1958 2022-08-05
100600463 1406434 3. Lars Garne Rasmussen Åbyhøj Skakklub 1963 1954 2022-08-14
100104605 1471759 4. August Jalving Skak for sjov 1942 1920 2022-07-02
100401598 24658359 5. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1930 1883 2022-06-12
1704923 6. Arne Meurman 1964 1964 2022-06-10
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201494 1401971 1. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1866 1868 2022-07-29
1707760 2. SVEN Rosell 1898 1898 2022-06-10
100803186 1520067 3. Erik Løveid Helsingør Skakklub 1850 1850 2022-03-10
100900559 1413058 4. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1914 1866 2022-07-04
100104462 45059730 5. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1868 1898 2022-07-17
100500096 1470728 6. Jonas Chul Bistrup Larsen Skanderborg Skakklub 1881 1882 2022-03-02
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
1736779 1. Ludvig Morell 1825 1825 2022-08-16
100600528 1410636 2. Morten Fredsgaard Rasmussen Skanderborg Skakklub 1789 1848 2022-08-18
100104307 1463225 3. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1798 1891 2022-08-12
103101958 1422952 4. Allan Westenborg Syddjurs Skakklub 1787 1823 2022-08-04
100500500 1413830 5. Max Erik Hansen Skakklubben Evans 1769 1826 2022-07-27
100500692 1409859 6. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1757 1832 2022-07-22
Deltagere i gruppen Gruppe 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100901011 1415972 1. Michael René Christensen THY Skakklub 1689 1678 2022-07-25
100301927 1451669 2. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1732 1753 2022-07-10
100700369 1428357 3. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1721 1700 2022-03-10
100302083 1472313 4. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1742 1806 2022-07-10
100600624 1428446 5. Flemming Pagh Iversen Skakklubben af 1968 1745 1773 2022-08-15
100601235 1413449 6. Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub 1726 1697 2022-07-06
Deltagere i gruppen Gruppe 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100900449 1419838 1. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1678 1706 2022-07-25
100501365 1429132 2. Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1689 1735 2022-08-15
100500538 1403478 3. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1688 1692 2022-06-25
101097354 1476173 4. Asger Justesen Skakklubben af 1968 1677 1678 2022-08-09
100602402 1459945 5. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1679 1699 2022-08-12
100602772 13912143 6. Alexandru Pirtac Skakklubben af 1968 1673 1634 2022-07-09
Deltagere i gruppen Gruppe 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600764 1422324 1. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1664 1713 2022-07-07
103109911 1436937 2. Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub 1649 1659 2022-08-14
101096641 1467751 3. Hedayatullah Akbari Skanderborg Skakklub 1663 1728 2022-08-13
103111506 1447130 4. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1669 1702 2022-07-11
100802190 1434195 5. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1653 1640 2022-03-17
100500872 1416944 6. Karsten Kierkegaard Olsen Skakklubben Evans 1647 1679 2022-07-26
Deltagere i gruppen Gruppe 11
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100200288 1428403 1. Jan Ambirk Næstved Skakklub 1627 1679 2022-03-03
100104836 1473530 2. Jakob Dreyer-Stapput Damhus Skakklub 1636 1666 2022-06-04
100602353 1438310 3. Sune Huus Nordre Skakklub 1626 1702 2022-07-06
100202094 1437615 4. Morten Hansen Hald Køge Skakklub 1613 1714 2022-07-24
100104306 1463217 5. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1640 1714 2022-08-12
100602757 1471775 6. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1619 1565 2022-05-16
Deltagere i gruppen Gruppe 12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602805 1474987 1. Noah Paludan Skakklubben af 1968 1562 1602 2022-07-18
100302076 1470051 2. Oliver Kaehne Snedker Læseforeningens Skakklub 1569 1655 2022-07-09
100500216 1449370 3. Olaf Nielsen Enkeltmedlem Sydjysk HK 1563 1603 2022-08-12
103106811 1475398 4. Bjarke Pålsson Gentofte Skakklub 1542 0 2022-08-08
100602496 1449826 5. Marcus Holm Skakklubben af 1968 1557 1495 2022-06-27
100202550 1472119 6. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1604 1590 2022-08-13
Deltagere i gruppen Gruppe 13
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100601082 1420658 1. Mogens Engsig-Karup Viby Skakklub 1470 1523 2022-06-02
100104481 1469290 2. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1484 1481 2022-06-12
100701788 1465058 3. Michael Bohnstedt Nørresundby Skakklub 1504 1476 2022-08-03
100300920 1445081 4. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1523 1604 2022-07-21
100302033 1469207 5. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1513 1571 2022-07-20
100602800 1473441 6. John Hørup Christensen Skakklubben af 1968 1491 1514 2022-06-13
Deltagere i gruppen Gruppe 14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600537 1421760 1. Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1389 1515 2022-08-15
1736760 2. Adam Morell 1451 1451 2022-08-16
100601098 1421492 3. Brian Kristensen Viby Skakklub 1451 1597 2022-08-15
100602798 1474928 4. Nicolai Claussen Århus Skakklub/Skolerne 1466 1521 2022-08-03
101097143 1472267 5. Kasper Skov-Nielsen Skakklubben af 1968 1435 1545 2022-04-17
100602418 1446061 6. Tobias Washeim Skakklubben af 1968 1440 1431 2022-07-20
Deltagere i gruppen Gruppe 15
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101097228 1473301 1. Oliver Fluck Valby Skakklub 1372 1538 2022-08-02
100600514 1429191 2. Jesper Pallesen Skanderborg Skakklub 1345 1476 2022-08-10
100803118 1467522 3. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1389 1429 2022-07-01
100601289 1445537 4. Erik Hjorth Vejlby-Risskov Skakklub 1333 1505 2022-08-08
100701926 34101241 5. Ehor Repey Aars Skakklub 1326 0 2022-08-15
101095844 1463616 6. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1340 1453 2022-04-06
Deltagere i gruppen Gruppe 16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100900771 1413201 1. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1300 1459 2022-03-04
100602156 1444956 2. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1279 1430 2022-07-07
101095478 1462296 3. Shanne Hedegaard Jakobsen Jetsmark Skakklub 1318 1358 2022-08-05
100600489 1420119 4. Asger J. Andersen Skanderborg Skakklub 1291 1513 2022-06-01
101095461 1461958 5. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1264 1428 2022-07-11
101097235 1474308 6. Piotr Zbierajewski Vejlby-Risskov Skakklub 1305 1456 2022-06-17
Deltagere i gruppen Gruppe 17
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201715 1409700 1. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1176 1395 2022-06-23
103111400 1445880 2. Vibeke Grue Skanderborg Skakklub 1156 1211 2022-03-04
100202132 1442295 3. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1125 1237 2022-08-12
100302041 1473085 4. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 955 0 2022-08-01
100104573 1473557 5. Bastian Rynkjøb Hvidovre Skakklub 1004 1162 2022-08-16
100302163 1470221 6. Henrik Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1106 1213 2022-08-14