loading
Arbejder ...

JGP afslutning Amager

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
Bye
6
-
8
-
3
-
5
-
2
-
1
-
4
-
08
1Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
9991417
4
0
6
1
8
0
3
0
5
1
+
2
0
35 - 71,91004
2Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
13750
3
1
4
1
5
1
6
1
+
8
1
1
1
714,951422
3Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
10541362
2
0
5
1
+
1
1
4
0
6
0
8
0
35 - 72,351038
4Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11781314
1
1
2
0
6
0
8
½
3
1
5
½
+
433,41160
5Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12751293
8
1
3
0
2
0
+
1
0
4
½
6
1
44,21199
6Marcus Holmberg
Amager Skakforening
9481257
+
1
0
4
1
2
0
8
0
3
1
5
0
35 - 71,5978
8Yogasimman Kamal
Hillerød Skakklub
11030
5
0
+
1
1
4
½
6
1
2
0
3
1
22,751137

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456PoPlWeRn

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Marius Sørensen Gaard
Amager Skakforening
10000
2
0
14
1
13
0
4
0
8
0
6
1
12
1
310 - 114,35919
2Solal Højlund Arnfred
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
9000
1
1
3
1
5
1
11
0
14
1
13
0
8
0
45 - 73,05957
3Benno Kulesch
Amager Skakforening
10000
4
1
2
0
11
1
5
1
9
1
14
1
13
0
52 - 33,91050
4Storm Gulløv Eeg
Skak for sjov
10000
3
0
6
1
14
0
1
1
5
1
7
0
10
1
45 - 74,4976
5David Burlan Sørensen
Amager Skakforening
10000
6
1
8
1
2
0
3
0
4
0
10
1
14
1
45 - 74,55967
6Theodor Kjøller
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
5
0
4
0
7
0
12
0
10
1
1
0
9
½
12 - 132,25755
7Falke Elias Lind
Amager Skakforening
8000
8
0
10
½
6
1
13
0
12
1
4
1
11
1
42,55944
8Cornelius Dyhrberg Breinholst
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
7
1
5
0
9
0
10
1
1
1
11
1
2
1
52 - 32,351021
9Cornelius Bille
Amager Skakforening
10000
10
1
11
0
8
1
14
0
3
0
12
1
6
½
8 - 94,5940
10Buster Korsgaard Melander
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
9
0
7
½
12
1
8
0
6
0
5
0
4
0
12 - 132,5740
11Arthur Isager Clarke
Skakforeningen ØBRO
9550
12
1
9
1
3
0
2
1
13
½
8
0
7
0
8 - 93,85934
12Sofus Grove Knorborg
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
9760
11
0
13
0
10
0
6
1
7
0
9
0
1
0
1144,15787
13William Theil Riedel
Skakforeningen Odysseus
9710
14
0
12
1
1
1
7
1
11
½
2
1
3
1
13,851059
14Casper Lund Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
9000
13
1
1
0
4
1
9
1
2
0
3
0
5
0
310 - 112,7918

Begynder Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Enis Hyseni
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
8
0
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
51 - 23,2926
2Jacob August Schreyer
Prøvemedlemmer
8000
7
1
1
0
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
51 - 23,2926
3Jonathan Albek Husum
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
0
5
0
183,2668
4Julian Bjerregaard Hagen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
12060
5
1
6
1
7
1
1
0
2
0
3
1
8
0
44 - 56,451096
5Lukas Lansing
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
8000
4
0
8
½
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
73,2698
6Sebastian Albek Husum
Prøvemedlemmer
8000
3
0
4
0
5
1
8
1
7
0
1
0
2
1
363,2788
7Tristan Todur
Prøvemedlemmer
8000
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
8
0
1
1
44 - 53,2848
8Veronica Koch-Müller
Præstø Skakklub
7300
1
1
5
½
2
0
6
0
3
1
7
1
4
1
32,45886
JGP afslutning Amager

Indbydelse til afslutning på KSU’s grandprixserie

 

Amager Skakskole og KSU indbyder hermed til afslutning på juniorgrandprixserien

Lørdag den 2. april i Prismen, Holmbladsgade 71, 2300 København S

Kl. 10 – ca. 16, børnene bedes møde til indskrivning senest kl. 9.45.

 

Tilmelding og betaling: Tilmelding sker på www.skak.dk/turneringer/hurtig og koster 50 kr. pr. barn, som bedes indbetalt ved tilmelding til mobilPay 20929949 Annette Gade eller til konto nr. 5321 416487. Der er plads til 50 børn. Der kan også betales kontant ved fremmøde.

Præmier: Der er diplomer og skakpræmier til alle børn, samt pokaler til de samlede vindere i de fire grupper. Endvidere vil der være skakkonkurrencer med præmier i løbet af dagen.

Der vil være gratis frugt, drikkevarer m.v. til alle børn, samt kaffe til de voksne.

 

Grupper: Børnene tilmeldes til disse 4 grupper:

  • Begynder (for børn som kender alle regler, men kun har spillet skak i kort tid)
  • Basis 1 (for børn som er øvede, men endnu ikke har været til turnering)
  • Basis 2 (for børn som har været til turnering før og som har et ratingtal under 1100)
  • Mester: (for børn som har et ratingtal over 1100)

Forældrene tilmelder deres børn evt. efter aftale med børnenes skaktræner.

Der spilles med 15 eller 20 min. betænkningstid med 6-7 runder

Den samlede stilling efter de afholdte grandprixturneringer kan følges på www.KSU.dk

 

Evt. spørgsmål vedr. turneringen kan stilles til undertegnede på sven@skoleskak.dk

 

Venlig hilsen

Københavns Skakunion/Amager Skakskole,

Sven Løntoft og Viktor Haarmark Nielsen

Periode 2022-04-02 .. 2022-04-02 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://www.ksu.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Michael Nielsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til JGP afslutning Amager

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.ksu.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 8 2022-04-02 2022-04-02
Basis 2 0 2022-04-02 2022-04-02
Basis 1 14 2022-04-02 2022-04-02
Begynder 8 2022-04-02 2022-04-02
Totalt antal tilmeldte 30
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- - Bye - 2022-04-02
100104570 1472860 1. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 999 1417 2022-03-28
100104776 - 2. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1375 2022-03-24
100104573 1473557 3. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 1054 1362 2022-03-10
101097333 1476564 4. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1178 1314 2022-03-28
101096723 1472089 5. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1275 1293 2022-03-26
100104365 1465619 6. Marcus Holmberg Amager Skakforening 948 1257 2022-03-21
100803218 - 8. Yogasimman Kamal Hillerød Skakklub 1103 2022-03-26
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104695 - 1. Marius Sørensen Gaard Amager Skakforening 1000 2022-03-29
101097372 - 2. Solal Højlund Arnfred Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2022-03-28
100104694 - 3. Benno Kulesch Amager Skakforening 1000 2022-03-30
100104929 - 4. Storm Gulløv Eeg Skak for sjov 1000 2022-03-25
100104563 - 5. David Burlan Sørensen Amager Skakforening 1000 2022-03-28
101097305 - 6. Theodor Kjøller Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-03-23
100104940 - 7. Falke Elias Lind Amager Skakforening 800 2022-03-28
101097376 - 8. Cornelius Dyhrberg Breinholst Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-03-25
101097361 - 9. Cornelius Bille Amager Skakforening 1000 2022-03-27
101097375 - 10. Buster Korsgaard Melander Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-03-16
100104815 - 11. Arthur Isager Clarke Skakforeningen ØBRO 955 2022-03-19
101097299 - 12. Sofus Grove Knorborg Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 976 2022-03-31
100104657 - 13. William Theil Riedel Skakforeningen Odysseus 971 2022-03-24
101097363 - 14. Casper Lund Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 900 2022-03-09
Deltagere i gruppen Begynder
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101097382 - 1. Enis Hyseni Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-03-29
101097378 - 2. Jacob August Schreyer Prøvemedlemmer 800 2022-03-30
101097380 - 3. Jonathan Albek Husum Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-03-31
101097319 - 4. Julian Bjerregaard Hagen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1206 2022-03-26
101097377 - 5. Lukas Lansing Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 800 2022-03-30
101097381 - 6. Sebastian Albek Husum Prøvemedlemmer 800 2022-03-31
101097379 - 7. Tristan Todur Prøvemedlemmer 800 2022-03-30
100202652 - 8. Veronica Koch-Müller Præstø Skakklub 730 2022-03-28