loading
Arbejder ...

Sjællandsmesterskabet for Ungdom

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe A - Årgang 2001-2003 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
1482
6
1
2
1
3
0
4
½
5
1
2 - 32,91509
2Emil Skallebæk
Hillerød Skakklub
1259
5
0
1
0
6
1
3
0
4
0
151,551234
3Daniel Petersen
Sorø Skakklub
1747
4
1
5
1
1
1
2
1
6
1
514,251770
4William Meincke
Hillerød Skakklub
1200
3
0
6
1
5
1
1
½
2
1
2 - 31,251358
5Oliver Lehmann
Hillerød Skakklub
1734
2
1
3
0
4
0
6
1
1
0
244,21668
6Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
1138
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
060,91098

Årgang 2001-2003

Gruppe B - Årgang 2004-2006 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
Bye
1
-
3
-
4
-
7
-
6
-
08
1Jonas Christensen
Korsør Skakklub
1160
+
2
0
6
½
4
1
5
1
31,81192
2Anton Helsted Moe
Frederiksværk Skakklub
1259
3
1
1
1
5
0
6
½
7
1
12,151336
3Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
1377
2
0
+
7
1
5
½
4
1
42,151393
4Alex Suplido Westergaard
Fredensborg Hygge Skakklub
1000
5
0
7
0
+
1
0
3
0
170,45973
5Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
1756
4
1
6
1
2
1
3
½
1
0
24,851756
6Ronni Lambreth
Kalundborg Skakklub
1000
7
1
5
0
1
½
2
½
+
350,551086
7Tobias Nielsen
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1400
6
0
4
1
3
0
+
2
0
263,051308

Årgang 2004-2006.

Gruppe C - Årgang 2007-2008 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
1883
6
1
4
1
2
1
3
0
9
0
344,051852
2William Pihl
Skakforeningen Odysseus
1873
7
1
3
½
1
0
8
1
4
1
241858
3Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1696
8
1
2
½
4
1
1
1
7
0
33,051710
4Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
1627
9
1
1
0
3
0
5
1
2
0
272,751605
5Claudio Engelhardt Falkenfeldt
Holbæk Skakklub
1000
10
0
8
0
9
0
4
0
6
1
1101,7959
6Rolanas Gaidelis
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
1000
1
0
9
1
10
1
7
0
5
0
281,751011
7Johannes Severin Landbo Børresen
Nørrebro Skakklub
1183
2
0
10
1
8
1
6
1
3
1
411,951323
8Marcus Lu-Nielsen
Helsingør Skakklub
1230
3
0
5
1
7
0
2
0
10
1
261,41212
9Gustav Elias Rasmussen
Hillerød Skakklub
1000
4
0
6
0
5
1
10
1
1
1
351,51090
10Kjartan Raun Tordrup
Hillerød Skakklub
1000
5
1
7
0
6
0
9
0
8
0
191,75955

Årgang 2007-2008.

Gruppe D - Årgang 2009-2010 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Alexander Storm Nymark
Køge Skakklub
1000
8
0
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
442,31086
2Alfred Hjorth
Amager Skakforening
818
7
0
1
0
8
0
3
0
4
0
5
0
6
0
080,95761
3Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
BMS Skak
1309
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
535,051307
4Diya Shekar
Nørrebro Skakklub
1110
5
1
6
0
7
1
1
0
2
1
3
0
8
0
353,31097
5Jonathan Østlund
Hillerød Skakklub
1077
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
1
3
1
2631032
6Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1344
3
1
4
1
5
1
8
0
7
1
1
1
2
1
625,31376
7Vilfred Debel
Hillerød Skakklub
1000
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
8
0
1
0
272,3983
8Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
1422
1
1
5
1
2
1
6
1
3
0
7
1
4
1
615,851429

Årgang 2009-2010.

Gruppe E - Årgang 2011-2012 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Tristan Steen
Hillerød Skakklub
1000
2
1
4
1
6
0
7
0
9
0
12
1
8
0
392,85949
2Mathias Kruse Bülow-Lange
Lyngby-Virum Skakklub
968
1
0
3
1
8
1
4
½
6
½
11
0
10
0
373,1962
3David Burlan Sørensen
Amager Skakforening
967
4
0
2
0
10
1
12
1
5
1
7
1
11
0
452,451000
4Jakub Zarzyka
Hillerød Skakklub
1000
3
1
1
0
11
0
2
½
10
1
5
½
6
0
383,45973
5Kasper Elm Rasmussen
Tåstrup Skakforening
985
6
0
8
0
12
1
10
1
3
0
4
½
7
0
102,6919
6Artin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
1000
5
1
7
1
1
1
11
0
2
½
9
1
4
1
23,351126
7Leonard Samoilenko
Tåstrup Skakforening
1133
8
1
6
0
9
1
1
1
11
1
3
0
5
1
534,81142
8Theodor Bjørn Kjøller
Skak for sjov
1000
7
0
5
1
2
0
9
0
12
1
10
½
1
1
62,75985
9Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
1004
10
1
11
0
7
0
8
1
1
1
6
0
12
1
442,751015
10Ask Schiellerup Schmidt
Tåstrup Skakforening
1104
9
0
12
1
3
0
5
0
4
0
8
½
2
1
113,95992
11Hayk Nahapetyan
Skakforeningen Odysseus
1000
12
1
9
1
4
1
6
1
7
0
2
1
3
1
612,91122
12Massoud Nahieh
Hillerød Skakklub
1000
11
0
10
0
5
0
3
0
8
0
1
0
9
0
01201000

Årgang 2011-2012.

Gruppe F - Årgang 2013 og senere Direkte link
#NavnRating12345678910PoPlWeRn
Bye
          06
1Solal Højlund Arnfred
Skak for sjov
1000 
2
0
3
0
4
1
5
1
 
2
0
3
0
4
0
5
0
24 - 54,25865
2Jingsong Nielsen
Skak for sjov
907
5
0
1
1
 
3
0
4
1
5
1
1
1
 
3
0
4
0
42 - 32,95970
3Radin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
1000
4
1
5
1
1
1
2
1
 
4
1
5
1
1
1
2
1
 814,251248
4Albert Yubo Liu
Gentofte Skakklub
1009
3
0
 
5
1
1
0
2
0
3
0
 
5
1
1
1
2
1
42 - 34,35991
5Victor Stærkær Bjerregaard
Hillerød Skakklub
1000
2
1
3
0
4
0
 
1
0
2
0
3
0
4
0
 
1
1
24 - 54,25865

Årgang 2013 og senere.

Sjællandsmesterskabet for Ungdom

Hillerød Skakklub indbyder til Sjællandsmesterskabet for ungdom lørdag d. 23. april 2022 Kun ungdomsspillere, der er medlem af DSUs sjællandske hovedkredse (1., 2. og 8.) kan deltage. 

Spillested: Kedelhuset, Fredensvej 12B, 3400 Hillerød

Indskrivning: senest kl. 9.45
1. runde starter ca. kl. 10.00. Vi forventer at være færdige inden kl. 16.

Turneringsform: Monrad eller evt. alle-mod-alle grupper.

Der spilles i 4 aldersgrupper:
Elitegruppen (gruppe A, B og C) årgang 2001 til 2008
Gruppe D årgang 2009 og 2010
Gruppe E årgang 2011 og 2012
Gruppe F årgang 2013 og yngre

Der kåres en Sjællandsmester i alle grupper.

Runder og betænkningstid: Afhænger af deltagerantal, men vi forventer følgende:
Elitegruppen: 5 runder med 20 minutter + 5 sekunder pr. udført træk.
Gruppe D, E og F: 7 runder med 20 minutter eller evt. 9 runder med 15 minutter.

Rating: Turneringen rates i DSU-regi (hurtigskak)

Indskud, som betales ved indskrivningen:
50 kr. (kontant) for alle klasser.

Præmier: Der er pokaler til de bedst placerede i hver gruppe plus erindringsgave til alle deltagere.

Tilmelding: Senest torsdag d. 21.april via turnering.skak.dk, evt. telefonisk til Peter Willer Svendsen på 28922015.
Ved telefonisk henvendelse: Oplys venligst navn, klub, telefonnummer, mailadresse og fødselsdato.

Praktiske oplysninger:
- Telefon på spillestedet: 28922015 (Peter Willer Svendsen
- Indskud skal betales umiddelbart inden 1. runde. Vi sidder klar ved indgangen.
- Velassorteret kantine forefindes på spillestedet.
- Der er adgangsforhold for kørestolsbrugere.

Periode 2022-04-23 .. 2022-04-23 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite

Hans E. Jacobsen

Lars Erik Linderod

Jacob Werner

Hoveddommer Peter Willer Svendsen
Dommere
Gruppe A - Årgang 2001-2003:  Peter Willer Svendsen
Gruppe B - Årgang 2004-2006:  Peter Willer Svendsen
Gruppe C - Årgang 2007-2008:  Peter Willer Svendsen
Gruppe D - Årgang 2009-2010:  Peter Willer Svendsen
Gruppe E - Årgang 2011-2012:  Peter Willer Svendsen
Gruppe F - Årgang 2013 og senere:  Peter Willer Svendsen

Tilmeldings muligheder til Sjællandsmesterskabet for Ungdom

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe A - Årgang 2001-2003 6 2022-04-23 2022-04-21
Gruppe B - Årgang 2004-2006 8 2022-04-23 2022-04-21
Gruppe C - Årgang 2007-2008 10 2022-04-23 2022-04-21
Gruppe D - Årgang 2009-2010 8 2022-04-23 2022-04-21
Gruppe E - Årgang 2011-2012 12 2022-04-23 2022-04-21
Gruppe F - Årgang 2013 og senere 6 2022-04-23 2022-04-21
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen Gruppe A - Årgang 2001-2003
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100202262 - 1. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1482 2022-04-09
100803301 1475967 2. Emil Skallebæk Hillerød Skakklub 1259 2022-04-06
100202472 - 3. Daniel Petersen Sorø Skakklub 1747 2022-04-01
101097387 - 4. William Meincke Hillerød Skakklub 1200 2022-04-20
100803171 - 5. Oliver Lehmann Hillerød Skakklub 1734 2022-04-07
100803219 - 6. Frederick Agerbo Hillerød Skakklub 1138 2022-04-10
Deltagere i gruppen Gruppe B - Årgang 2004-2006
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- - Bye - 2022-04-23
101097333 - 1. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1160 2022-04-02
100803296 - 2. Anton Helsted Moe Frederiksværk Skakklub 1259 2022-04-21
100104110 1459600 3. Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1377 2022-03-29
100803306 1476645 4. Alex Suplido Westergaard Fredensborg Hygge Skakklub 1000 2022-04-21
100104149 - 5. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1756 2022-04-20
100202622 - 6. Ronni Lambreth Kalundborg Skakklub 1000 2022-04-11
101097393 - 7. Tobias Nielsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1400 2022-04-23
Deltagere i gruppen Gruppe C - Årgang 2007-2008
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100104139 - 1. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1883 2022-04-20
100104155 - 2. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1873 2022-04-14
100104307 - 3. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1696 2022-04-21
100104306 - 4. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1627 2022-04-21
100202651 - 5. Claudio Engelhardt Falkenfeldt Holbæk Skakklub 1000 2022-04-20
101097392 - 6. Rolanas Gaidelis Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1000 2022-04-22
100104837 1474545 7. Johannes Severin Landbo Børresen Nørrebro Skakklub 1183 2022-04-03
100803277 - 8. Marcus Lu-Nielsen Helsingør Skakklub 1230 2022-03-29
100803315 - 9. Gustav Elias Rasmussen Hillerød Skakklub 1000 2022-04-08
100803330 - 10. Kjartan Raun Tordrup Hillerød Skakklub 1000 2022-03-29
Deltagere i gruppen Gruppe D - Årgang 2009-2010
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100202658 - 1. Alexander Storm Nymark Køge Skakklub 1000 2022-04-07
101097300 - 2. Alfred Hjorth Amager Skakforening 818 2022-04-21
100104343 - 3. Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak 1309 2022-04-23
100104604 - 4. Diya Shekar Nørrebro Skakklub 1110 2022-04-19
100803159 - 5. Jonathan Østlund Hillerød Skakklub 1077 2022-03-26
100104481 - 6. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1344 2022-04-09
100803284 - 7. Vilfred Debel Hillerød Skakklub 1000 2022-04-19
100104776 - 8. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1422 2022-04-09
Deltagere i gruppen Gruppe E - Årgang 2011-2012
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100803304 - 1. Tristan Steen Hillerød Skakklub 1000 2022-03-29
100104780 - 2. Mathias Kruse Bülow-Lange Lyngby-Virum Skakklub 968 2022-04-06
100104563 - 3. David Burlan Sørensen Amager Skakforening 967 2022-04-20
100803298 - 4. Jakub Zarzyka Hillerød Skakklub 1000 2022-03-25
100104673 - 5. Kasper Elm Rasmussen Tåstrup Skakforening 985 2022-04-21
100803302 1475940 6. Artin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1000 2022-04-05
100104539 - 7. Leonard Samoilenko Tåstrup Skakforening 1133 2022-04-21
100104944 - 8. Theodor Bjørn Kjøller Skak for sjov 1000 2022-04-19
100104570 - 9. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1004 2022-04-20
100104763 - 10. Ask Schiellerup Schmidt Tåstrup Skakforening 1104 2022-03-24
100104955 - 11. Hayk Nahapetyan Skakforeningen Odysseus 1000 2022-04-21
100803175 - 12. Massoud Nahieh Hillerød Skakklub 1000 2022-04-21
Deltagere i gruppen Gruppe F - Årgang 2013 og senere
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- - Bye - 2022-04-23
101097372 - 1. Solal Højlund Arnfred Skak for sjov 1000 2022-04-07
100104926 - 2. Jingsong Nielsen Skak for sjov 907 2022-04-09
100803303 1475959 3. Radin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1000 2022-04-05
101097198 1473018 4. Albert Yubo Liu Gentofte Skakklub 1009 2022-04-20
100803316 - 5. Victor Stærkær Bjerregaard Hillerød Skakklub 1000 2022-04-19