loading
Arbejder ...

Fredericia Rapid Chess 2022 - SGP6

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1FM Niels Jørgen Fries Nielsen
Esbjerg Skakforening
23722295
2
1
3
1
7
½
16
½
10
½
15
½
9
½
36,152339
2Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
19431993
1
0
6
1
11
½
3
0
5
1
9
0
12
0
132,81934
3Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
19581923
4
1
1
0
10
0
2
1
9
½
11
½
14
1
46 - 72,91991
4Per Skjoldager
Skakklubben Evans
20572087
3
0
8
1
9
1
10
0
11
1
7
½
16
1
53,552076
5Daniel Munksgaard
19470
6
½
16
0
15
0
12
1
2
0
14
½
8
0
21501947
6Ernst Bindzus
Skakklubben Evans
19261917
5
½
2
0
8
1
9
0
14
0
12
0
13
½
2163,21890
7Claus Rossen
Viborg Skakklub
21132129
8
1
10
1
1
½
13
1
16
1
4
½
15
1
613,752173
8Lars Desmond Sørensen
Fredericia Skakforening
20372083
7
0
4
0
6
0
14
½
12
1
13
0
5
1
123,92009
9Emil Zander
Kjellerup Skakklub
18672018
10
0
12
1
4
0
6
1
3
½
2
1
1
½
46 - 72,21930
10Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
19642072
9
1
7
0
3
1
4
1
1
½
16
0
11
1
22,32034
11Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
21672176
12
1
13
0
2
½
15
1
4
0
3
½
10
0
3105,22123
12Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
20012049
11
0
9
0
14
1
5
0
8
0
6
1
2
1
3113,851976
13Niels Nybo Jakobsen
Fredericia Skakforening
20372045
14
1
11
1
16
0
7
0
15
0
8
1
6
½
93,52037
14Jan Madsen
Haderslev Skakklub
18621845
13
0
15
0
12
0
8
½
6
1
5
½
3
0
2142,451849
15Dennis Munksgaard
Jerne Skakklub
19001970
16
0
14
1
5
1
11
0
13
1
1
½
7
0
81,851954
16FM Carsten Bank Friis
Fredericia Skakforening
22652196
15
1
5
1
13
1
1
½
7
0
10
1
4
0
45,252250

Præmier :
1. plads : 800,-
2. plads : 500,-

Under 2000 
1. plads : 450,-
2. plads : 300,-
 

1. klasse Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
18541926
2
1
4
1
11
1
7
0
8
1
10
0
5
0
434,051853
2Jan Rosenberg
Springeren Kolding
18421905
1
0
3
1
8
0
10
0
12
+
9
0
6
1
3103,31803
3Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17921775
4
0
2
0
9
1
12
+
6
½
7
0
10
1
82,951779
4Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
19682009
3
1
1
0
5
1
11
0
10
0
6
1
7
1
445,251931
5Peter Kristiansen
Faaborg Skakklub
17361682
6
1
7
½
4
0
8
½
9
0
12
+
1
1
462,41754
6Lars Uffe Petersen
Nyborg Skakklub
18041854
5
0
8
0
12
+
9
1
3
½
4
0
2
0
112,81765
7Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
16131639
8
1
5
½
10
1
1
1
11
1
3
1
4
0
11,71796
8Peter Bøgh Larsen
Skakklubben Evans
18211798
7
0
6
1
2
1
5
½
1
0
11
0
12
+
73,351796
9Thor Wind Andersen
Fredericia Skakforening
18021783
10
0
12
+
3
0
6
0
5
1
2
1
11
0
393,11769
10Ove Matras
Faaborg Skakklub
17711789
9
1
11
0
7
0
2
1
4
1
1
1
3
0
453,151797
11Thomas Claudius Thomsen
Netmedlem
18011759
12
+
10
1
1
0
4
1
7
0
8
1
9
1
522,951833
12Bye
11
-
9
-
6
-
3
-
2
-
5
-
8
-
012

Præmier :
1. plads : 700,-
2. plads : 400,-
3. plads : 300,-

2. klasse Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
15331438
2
1
4
½
5
0
7
0
10
0
9
1
6
½
393,51511
2Tommy Hansen
Springeren Kolding
14341598
1
0
9
1
8
0
10
1
6
0
7
1
3
0
382,31466
3Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
16221790
4
0
6
1
9
1
5
1
7
1
8
1
2
1
614,11691
4Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16471789
3
1
1
½
7
0
8
1
5
0
6
0
9
1
4 - 54,251625
5Jesper Kallesen
Vojens Skakklub
15281698
6
1
7
½
1
1
3
0
4
1
10
½
8
1
522,81639
6Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
15491781
5
0
3
0
10
0
9
1
2
1
4
1
1
½
4 - 53,71540
7Ewald Munksgaard
Enkeltmedlem Sydjysk HK
16390
8
1
5
½
4
1
1
1
3
0
2
0
10
0
34,151620
8Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16741712
7
0
10
1
2
1
4
0
9
1
3
0
5
0
374,651625
9Benny Christensen
Vojens Skakklub
14111723
10
1
2
0
3
0
6
0
8
0
1
0
4
0
1102,051364
10Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
15381484
9
0
8
0
6
1
2
0
1
1
5
½
7
1
63,51538

Præmier :
1. plads : 500,-
2. plads : 400,-
3. plads : 300,-

3. og 4. klasse Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Mads Dam Kristiansen
Fredericia Skakforening
10391221
2
0
4
0
11
0
9
0
7
1
6
0
3
0
1121,31026
2Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
18261885
1
1
3
1
5
½
10
1
8
1
12
1
6
½
616,71826
3Peter Kinggaard
Frem Skakklub
12381431
4
1
2
0
10
0
7
½
11
½
9
1
1
1
442,91288
4John Gunn
Faaborg Skakklub
10581190
3
0
1
1
8
0
6
0
9
0
7
½
12
1
101,751092
5Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
15481637
6
1
7
1
2
½
12
1
10
0
11
1
8
1
34,951573
6Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
11991287
5
0
8
0
9
1
4
1
12
0
1
1
2
½
52,51244
7Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14721478
8
1
5
0
12
0
3
½
1
0
4
½
9
1
3851382
8Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
11080
7
0
6
1
4
1
11
1
2
0
10
0
5
0
36 - 71,751164
9Morten Jannik
Odense Skakklub
14981560
10
0
11
0
6
0
1
1
4
1
3
0
7
0
2115,71332
10Frederik Sørensen
12000
9
1
12
1
3
1
2
0
5
1
8
1
11
1
6201200
11Torben Fogh
Viby Skakklub
12961401
12
0
9
1
1
1
8
0
3
½
5
0
10
0
93,51251
12Christian Baun
Kolding Skakklub
14300
11
1
10
0
7
1
5
0
6
1
2
0
4
0
36 - 741385

4. klasse (8 spillere)

Præmier :
1. plads : 700,-
2. plads : 350,-

Under 1300 
1. plads : 250,-
2. plads : 200,-

SGP Skoleskak Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Alexander Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1002
2
1
3
0
8
1
13
0
9
1
6
1
15
0
474,45976
2Johan Tharben Hansen
Haderslev Skakklub
500
1
0
4
0
7
1
11
1
14
1
8
0
13
0
3110500
3Markus a`lad
800
4
1
1
1
5
0
12
0
13
1
15
0
10
1
440800
4Ludvig Sørensen Bjerg
1000
3
0
2
1
6
1
9
1
15
0
12
1
5
1
5301000
5Filip Palalic
1000
6
1
8
1
3
1
15
½
12
1
13
1
4
0
201000
6Sigurd Sørensen Bjerg
1000
5
0
7
1
4
0
14
1
8
0
1
0
16
1
31001000
7Johannes Fuchs-Møller
1000
8
0
6
0
2
0
16
+
11
0
10
1
9
0
21301000
8Jonas Bøgh Larsen
800
7
1
5
0
1
0
10
1
6
1
2
1
12
0
480800
9Magnus Kortbek
800
10
0
11
1
14
1
4
0
1
0
16
1
7
1
490800
10Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1007
9
1
12
0
13
0
8
0
16
1
7
0
3
0
2124,3872
11Jonas Sweeney Sørensen
1000
12
0
9
0
16
+
2
0
7
1
  21401000
12Atharva Khandelia
Læseforeningens Skakklub
1091
11
1
10
1
15
0
3
1
5
0
4
0
8
1
454,71060
13Noah Kirkegaard Rasmussen
Skakklubben Evans
1133
14
1
15
0
10
1
1
1
3
0
5
0
2
1
465,351072
14Julian Bjerregaard Hagen
800
13
0
16
+
9
0
6
0
2
0
  1150800
15Xavi Normann Topp
Skakklubben Evans
1086
16
1
13
1
12
1
5
½
4
1
3
1
1
1
14,451203
16Bye
15
0
14
-
11
-
7
-
10
0
9
0
6
0
016
Fredericia Rapid Chess 2022 - SGP6

Fredericia Rapid Chess 2022 - SGP 6

 

Spilledage : Kr. Himmelfartsdag, torsdag 26. maj 2020
 
Spillested : Fredericia Realskole, Købmagergade 72, 7000 Fredericia

Handicapvenligt
 
Spilletid : kl. 11.00 - ca. 19.00
 
Betænkningstid : 20 min. + 5 sek. pr. træk
 
Turneringsform : 7 runder - inddelt i grupper jvnf. Reglement for Syd Grand Prix.
 
Indskud : Kr. 150,- for i alle grupper, dog kun kr. 50,- i skoleskakgruppen.

Betaling kan foretages til konto 1551-3426682427 (Danske Bank) eller på MobilPay 8482JZ. Angiv navn i tekstfelt.
 
Præmie : Hele indskuddet fratrukket SGP's del går til præmier.
 
Antal deltagere : Max. 80 deltagere
 
Tilmelding : Senest onsdag d. 25/5 2022 kl. 22.00 til
Claus Marcussen, tlf. 20 72 41 92
Email: formand@fredericia-skakforening.dk
eller online i turnering.skak.dk
Periode 2022-05-26 .. 2022-05-26 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turneringens egen hjemmeside http://fredericia-skakforening.dk/IM2022/fredericia-rapid-chess-2022/
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fredericia Rapid Chess 2022 - SGP6

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://fredericia-skakforening.dk/IM2022/fredericia-rapid-chess-2022/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 16 2022-05-26 2022-05-25
1. klasse 12 2022-05-26 2022-05-25
2. klasse 10 2022-05-26 2022-05-25
3. og 4. klasse 12 2022-05-26 2022-05-25
SGP Skoleskak 16 2022-05-26 2022-05-25
Totalt antal tilmeldte 66
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100800378 1400320 1. FM Niels Jørgen Fries Nielsen Esbjerg Skakforening 2372 2295 2022-04-20
100401416 1402960 2. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 1943 1993 2022-05-21
100102004 1406817 3. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1958 1923 2022-05-20
100500454 1408828 4. Per Skjoldager Skakklubben Evans 2057 2087 2022-05-23
- 5. Daniel Munksgaard 1947 2022-05-22
100500488 1411950 6. Ernst Bindzus Skakklubben Evans 1926 1917 2022-05-23
100300084 1403222 7. Claus Rossen Viborg Skakklub 2113 2129 2022-05-11
100500881 1419439 8. Lars Desmond Sørensen Fredericia Skakforening 2037 2083 2022-05-25
100901809 1467123 9. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1867 2018 2022-05-19
100302026 1468480 10. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1964 2072 2022-05-19
100601670 1409476 11. Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub 2167 2176 2022-05-18
100301969 1463373 12. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 2001 2049 2022-05-18
100400805 1448820 13. Niels Nybo Jakobsen Fredericia Skakforening 2037 2045 2022-05-22
101200130 1473123 14. Jan Madsen Haderslev Skakklub 1862 1845 2022-05-25
100501146 1411055 15. Dennis Munksgaard Jerne Skakklub 1900 1970 2022-05-11
100300051 1400495 16. FM Carsten Bank Friis Fredericia Skakforening 2265 2196 2022-05-25
Deltagere i gruppen 1. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100500692 1409859 1. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1854 1926 2022-05-24
100400358 1412531 2. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1842 1905 2022-04-19
100301927 1451669 3. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1792 1775 2022-05-18
100500145 1407015 4. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1968 2009 2022-04-14
100300257 1455052 5. Peter Kristiansen Faaborg Skakklub 1736 1682 2022-05-09
100300010 1406906 6. Lars Uffe Petersen Nyborg Skakklub 1804 1854 2022-05-20
101200117 1472844 7. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1613 1639 2022-04-30
100501470 1421611 8. Peter Bøgh Larsen Skakklubben Evans 1821 1798 2022-05-25
101096192 1464744 9. Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1802 1783 2022-05-14
100300258 1416790 10. Ove Matras Faaborg Skakklub 1771 1789 2022-05-09
100601720 24557560 11. Thomas Claudius Thomsen Netmedlem 1801 1759 2022-05-23
- - 12. Bye - 2022-05-26
Deltagere i gruppen 2. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100302033 1469207 1. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1533 1438 2022-05-24
100501424 1447190 2. Tommy Hansen Springeren Kolding 1434 1598 2022-04-23
100302083 1472313 3. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1622 1790 2022-05-04
100300351 1435132 4. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1647 1789 2022-05-21
100401459 1449044 5. Jesper Kallesen Vojens Skakklub 1528 1698 2022-05-13
100500090 1427830 6. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1549 1781 2022-04-14
101096601 - 7. Ewald Munksgaard Enkeltmedlem Sydjysk HK 1639 2022-05-11
100501726 1446851 8. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1674 1712 2022-05-13
100900912 1429949 9. Benny Christensen Vojens Skakklub 1411 1723 2022-05-19
100301947 1463950 10. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1538 1484 2022-05-11
Deltagere i gruppen 3. og 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101200093 1470760 1. Mads Dam Kristiansen Fredericia Skakforening 1039 1221 2022-05-21
101200142 1473760 2. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1826 1885 2022-05-17
100300647 1427245 3. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1238 1431 2022-05-20
100301771 1442988 4. John Gunn Faaborg Skakklub 1058 1190 2022-05-09
101097051 1472712 5. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1548 1637 2022-05-07
101096723 1472089 6. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1199 1287 2022-05-25
100900771 1413201 7. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1472 1478 2022-04-21
100302041 1473085 8. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1108 2022-05-17
100300226 1433814 9. Morten Jannik Odense Skakklub 1498 1560 2022-05-20
- 10. Frederik Sørensen 1200 2022-05-24
100601955 1420704 11. Torben Fogh Viby Skakklub 1296 1401 2022-05-25
100301712 1419579 12. Christian Baun Kolding Skakklub 1430 2022-05-21
Deltagere i gruppen SGP Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100302084 - 1. Alexander Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1002 2022-05-12
- 2. Johan Tharben Hansen Haderslev Skakklub 500 2022-05-25
- 3. Markus a`lad 800 2022-05-25
- 4. Ludvig Sørensen Bjerg 1000 2022-05-19
- 5. Filip Palalic 1000 2022-05-17
- 6. Sigurd Sørensen Bjerg 1000 2022-05-19
- 7. Johannes Fuchs-Møller 1000 1000 2022-05-23
- 8. Jonas Bøgh Larsen 800 2022-04-26
- 9. Magnus Kortbek 800 2022-05-23
100302087 - 10. Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1007 2022-05-04
- 11. Jonas Sweeney Sørensen 1000 2022-05-25
100302100 1473255 12. Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1091 2022-05-22
101097201 1476297 13. Noah Kirkegaard Rasmussen Skakklubben Evans 1133 2022-05-02
- 14. Julian Bjerregaard Hagen 800 2022-05-25
101097327 1476106 15. Xavi Normann Topp Skakklubben Evans 1086 2022-05-08
- - 16. Bye - 2022-05-26