loading
Arbejder ...

Sydøstfyn opstart 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Opstart 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18911923
6
1
5
½
2
½
4
+
7
½
12,518912,421925
2Lars Uffe Petersen
Nyborg Skakklub
18331868
7
½
9
½
1
½
5
½
3
½
42,8518232,591866
3Thomas Kaas
Sydøstfyn
18261959
8
½
4
½
5
½
10
½
2
½
5 - 6318113,421941
4Birger Olsen
Sydøstfyn
18191897
9
½
3
½
7
½
1
-
 9 - 101,818101,681893
5Carsten Mikkelsen
Sydøstfyn
17941806
10
1
1
½
3
½
2
½
6
½
322,518092,081843
6Bjarne Lindenskov
Sydøstfyn
17871865
1
0
10
½
9
1
7
½
5
½
72,817782,871858
7Ole Eik Jørgensen
Tårnet Svendborg
17781853
2
½
8
½
4
½
6
½
1
½
5 - 62,3517832,391855
8Jakob Ditlev Jensen
Læseforeningens Skakklub
16721789
3
½
7
½
10
0
9
½
11
+
81,816631,841782
9Erik Hansen
Tårnet Svendborg
16251737
4
½
2
½
6
0
8
½
10
0
9 - 101,716191,881729
10Lean Lønne Schier
Årslev Skakklub
16221728
5
0
6
½
8
1
3
½
9
1
331,716701,831775
11Bye
    
8
-
011

Bedst under 1780 (4 spillere)

Thomas Kaas 24437757

Birger Olsen 24528482

Carsten Mikkelsen 24295659                     1. plads 300 kr

Bjarne Lindenskov 20418074                     2. Plads 200 kr.

Ole Jørgensen 21372544                           Rating Præmie bedst under 1780 

Jakob Jensen 22516879                            200 kr.

Erik Hansen 24775440

Lean Schier 27264507

Opstart 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16221701
6
1
8
1
5
0
2
1
10
0
344,115843,801685
2Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
15231604
7
1
5
0
9
1
1
0
6
1
333,415052,851607
3Morten Jannik
Odense Skakklub
13951563
8
0
4
-
10
-
  0100,613680,711549
4Ulla Hansen
Sydøstfyn
13871502
9
½
3
+
7
0
6
1
5
-
61,8513711,471503
5Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
13631531
10
1
2
1
1
1
7
½
4
+
11,8514671,991561
6Jan Nielsen
Sydøstfyn
13451569
1
0
9
½
8
+
4
0
2
0
81,5512982,041538
7Tage Knudsen
Sydøstfyn
13351530
2
0
10
1
4
1
5
½
9
½
322,6513512,871533
8Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
13281402
3
1
1
0
6
-
  190,5513480,441424
9Peter Kinggaard
Frem Skakklub
12161432
4
½
6
½
2
0
10
0
7
½
71,812032,061421
10Magnus Silcowitz
Sydøstfyn
10561285
5
0
7
0
3
+
9
1
1
1
350,611370,771334

Bedst under 1340 (4 spillere)

Martin Hansen 22812740                      1. plads 300

Per Andersen 22949613                        2. plads 200 kr

Morten Janik 21854140                          Rating Præmie bedst under 1340

Ulla Hansen 40815805.                          200 kr

Allan Hansen 30401958

Jan Nielsen 21787468

Tage Knudsen 30242647

Caroline Lindegaard 23230603

Peter Kinggard 20744863

Magnus Silcowitz 49404539

Sydøstfyn opstart 2022

Sydøstfyn Opstart 2022

5 runder i en stor Schweizer gruppe. Ved mere end 20 deltager bliver det 2 grupper.

Datoer 23/8-30/8-6/9, 13/9 og 20/9

Betækningstid 90 min til 40 træk, derefter tillæg på 15 min, plus tillæg på 30 sekunder fra træk 1.

Starttidspunkt 19 00 på Gudbjerg skole

Man skal være mødt senest 60 min efter starttidspunkt.

Indskud 100 kr. al indskud minus emt afgift går til Præmier.

Spørgsmål til Jørgen Kiel 22485676

sidste tilmelding Søndag 21-8-2022 kl 18

Periode 2022-08-23 .. 2022-09-20 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite

Kristoffer Dyrgaard

Lars Munk Jensen

Chresten Nielsen

Hoveddommer Jørgen Kiel
Dommere

Tilmeldings muligheder til Sydøstfyn opstart 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Opstart 1 11 2022-08-23 2022-08-21
Opstart 2 10 2022-08-23 2022-08-21
Totalt antal tilmeldte 21
Deltagere i gruppen Opstart 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100102004 1406817 1. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1891 1923 2022-05-31
100300010 1406906 2. Lars Uffe Petersen Nyborg Skakklub 1833 1868 2022-07-30
100300610 1434942 3. Thomas Kaas Sydøstfyn 1826 1959 2022-07-22
100301904 1450344 4. Birger Olsen Sydøstfyn 1819 1897 2022-07-25
100300617 1454668 5. Carsten Mikkelsen Sydøstfyn 1794 1806 2022-07-28
100300815 1401718 6. Bjarne Lindenskov Sydøstfyn 1787 1865 2022-07-17
100300828 1443240 7. Ole Eik Jørgensen Tårnet Svendborg 1778 1853 2022-05-12
100300925 1408577 8. Jakob Ditlev Jensen Læseforeningens Skakklub 1672 1789 2022-08-21
100300826 1413503 9. Erik Hansen Tårnet Svendborg 1625 1737 2022-08-20
100400403 1443879 10. Lean Lønne Schier Årslev Skakklub 1622 1728 2022-08-06
- - 11. Bye - 2022-09-13
Deltagere i gruppen Opstart 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300511 1440942 1. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1622 1701 2022-07-25
100300920 1445081 2. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1523 1604 2022-07-10
100300226 1433814 3. Morten Jannik Odense Skakklub 1395 1563 2022-08-06
100300616 1443119 4. Ulla Hansen Sydøstfyn 1387 1502 2022-07-31
100300632 1440888 5. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1363 1531 2022-07-21
100300618 1428047 6. Jan Nielsen Sydøstfyn 1345 1569 2022-08-08
100300624 1450301 7. Tage Knudsen Sydøstfyn 1335 1530 2022-08-03
100302043 1472275 8. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1328 1402 2022-08-20
100300647 1427245 9. Peter Kinggaard Frem Skakklub 1216 1432 2022-07-30
100302171 1476734 10. Magnus Silcowitz Sydøstfyn 1056 1285 2022-07-19