loading
Arbejder ...

Silkeborg Sommerskak 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
1. runde Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Lars Bøgedal / Knud Mogens
8
2
2
2
3
1
4
2
5
1
6
½
7
1
2
2Rene / Henrik .
7
1
1
0
8
2
3
2
4
2
5
2
6
2
111
3Johnny / Kaj .
6
1
7
½
1
1
2
0
8
1
4
½
5
1
56
4Peter Poulsen / Niels Munch .
5
2
6
1
7
2
1
0
2
0
3
8
2
3 - 4
5Peter Sehested / Flemming Jepsen .
4
0
8
1
6
0
7
1
1
1
2
0
3
1
47 - 8
6Rajee / Stig Nørregaard .
3
1
4
1
5
2
8
1
7
2
1
2
0
3 - 4
7David / Peter Steentoft .
2
1
3
4
0
5
1
6
0
8
1
1
1
5
8Anton / Lasse .
1
0
5
1
2
0
6
1
3
1
7
1
4
0
47 - 8

2. runde Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Peter Matzen / Henrik .
8
0
2
1
3
1
4
1
5
2
6
1
7
1
74 - 5
2Anton / Peter Sehested .
7
1
1
1
8
2
3
0
4
2
5
1
6
1
83
3Peter Poulsen / Flemming Jepsen .
6
2
7
2
1
1
2
2
8
1
4
1
5
1
101
4Lars Bøgedal / Stig Nørregaard .
5
2
6
0
7
1
1
2
0
3
1
8
1
6
5Nikolaj / Niels Munch .
4
0
8
0
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
38
6Poul Erik / Lasse .
3
0
4
2
5
2
8
1
7
2
1
1
2
1
92
7David / Peter Steentoft .
2
1
3
0
4
½
5
1
6
0
8
2
1
1
7
8Rene .
1
2
5
2
2
0
6
1
3
1
7
0
4
1
74 - 5

3, runde Direkte link
#Navn1234567PoPl
1David / Peter B .
8
1
2
1
3
4
1
5
0
6
1
7
0
8
2Matzen / Henrik .
7
1
1
1
8
1
3
1
4
2
5
½
6
1
3 - 4
3Nikolaj / Knud Mogens .
6
7
1
1
½
2
1
8
1
4
0
5
1
66 - 7
4Anton / Sehested .
5
2
6
1
7
1
1
2
0
3
2
8
1
1 - 2
5Lars Bøgedal / Flemming J .
4
0
8
2
6
1
7
1
1
2
2
3
1
1 - 2
6Poulsen / Steentoft .
3
½
4
1
5
1
8
½
7
1
1
1
2
1
66 - 7
7Rene / Lasse .
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
8
0
1
2
5
8Poul-Erik / Niels .
1
1
5
0
2
1
6
3
1
7
2
4
1
3 - 4

4. runde Direkte link
#Navn1234567PoPl
1Poulsen / Lasse .
8
2
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
7
0
47
2Johnny / Knud Mogens .
7
2
1
2
8
2
3
2
4
1
5
1
6
0
102
3Rene / Steentoft .
6
1
7
2
1
2
2
0
8
2
4
½
5
1
4 - 5
4Anton / Henrik .
5
0
6
2
7
2
1
2
2
1
3
8
2
10½1
5Poul-Erik / Nikolaj .
4
2
8
2
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
4 - 5
6Lasse-Emil / Matzen .
3
1
4
0
5
8
2
7
1
1
2
2
93
7David / Flemming .
2
0
3
0
4
0
5
1
6
½
8
2
1
2
6
8Oversidder .
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
08

5. runde Direkte link
#Navn12345PoPl
1Poulsen / Rajee .
6
2
2
1
3
1
4
0
5
1
54
2Anton / Lasse .
5
1
1
1
6
2
3
2
4
0
62 - 3
3Poul-Erik / Knud Mogens .
4
1
5
0
1
1
2
0
6
2
45
4Rene / Henrik .
3
1
6
2
5
2
1
2
2
2
91
5Lasse-Emil / Matzen .
2
1
3
2
4
0
6
2
1
1
62 - 3
6Oversidder .
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
06

6. runde Direkte link
#NavnRatingFide rat.1PoPl

7. runde Direkte link
#Navn1PoPl

8. runde Direkte link
#Navn1PoPl
Silkeborg Sommerskak 2022
Periode 2022-05-19 .. 2022-08-25 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Sommerskak 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
1. runde 8 2022-05-19 2022-05-19
2. runde 8 2022-06-02 2022-06-02
3, runde 8 2022-06-09 2022-06-09
4. runde 8 2022-06-16 2022-06-16
5. runde 6 2022-06-23 2022-06-23
6. runde 0 2022-08-11 2022-08-11
7. runde 0 2022-08-18 2022-08-18
8. runde 0 2022-08-25 2022-08-25
Totalt antal tilmeldte 38
Deltagere i gruppen 1. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Lars Bøgedal / Knud Mogens 1000 2022-05-19
- 2. Rene / Henrik . 1000 2022-05-19
- 3. Johnny / Kaj . 1000 2022-05-19
- 4. Peter Poulsen / Niels Munch . 1000 2022-05-19
- 5. Peter Sehested / Flemming Jepsen . 1000 2022-05-19
- 6. Rajee / Stig Nørregaard . 1000 2022-05-19
- 7. David / Peter Steentoft . 1000 2022-05-19
- 8. Anton / Lasse . 1000 2022-05-19
Deltagere i gruppen 2. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Peter Matzen / Henrik . 1000 2022-06-04
- 2. Anton / Peter Sehested . 1000 2022-06-04
- 3. Peter Poulsen / Flemming Jepsen . 1000 2022-06-04
- 4. Lars Bøgedal / Stig Nørregaard . 1000 2022-06-04
- 5. Nikolaj / Niels Munch . 1000 2022-06-04
- 6. Poul Erik / Lasse . 1000 2022-06-04
- 7. David / Peter Steentoft . 1000 2022-06-04
- 8. Rene . 1000 2022-06-04
Deltagere i gruppen 3, runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. David / Peter B . 1000 2022-06-09
- 2. Matzen / Henrik . 1000 2022-06-09
- 3. Nikolaj / Knud Mogens . 1000 2022-06-09
- 4. Anton / Sehested . 1000 2022-06-09
- 5. Lars Bøgedal / Flemming J . 1000 2022-06-09
- 6. Poulsen / Steentoft . 1000 2022-06-09
- 7. Rene / Lasse . 1000 2022-06-09
- 8. Poul-Erik / Niels . 1000 2022-06-09
Deltagere i gruppen 4. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Poulsen / Lasse . 1000 2022-06-16
- 2. Johnny / Knud Mogens . 1000 2022-06-16
- 3. Rene / Steentoft . 1000 2022-06-16
- 4. Anton / Henrik . 1000 2022-06-16
- 5. Poul-Erik / Nikolaj . 1000 2022-06-16
- 6. Lasse-Emil / Matzen . 1000 2022-06-16
- 7. David / Flemming . 1000 2022-06-16
- 8. Oversidder . 1000 2022-06-16
Deltagere i gruppen 5. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Poulsen / Rajee . 1000 2022-06-23
- 2. Anton / Lasse . 1000 2022-06-23
- 3. Poul-Erik / Knud Mogens . 1000 2022-06-23
- 4. Rene / Henrik . 1000 2022-06-23
- 5. Lasse-Emil / Matzen . 1000 2022-06-23
- 6. Oversidder . 1000 2022-06-23
Deltagere i gruppen 6. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen 7. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen 8. runde
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt