loading
Arbejder ...

Pokalfinalen 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Eliterækken Direkte link
#Navn123456PoPl
1Kalundborg .
2
0
3
3
6
2
14
4
8
0
4
10½13
2Brønshøj Skakforening .
1
4
9
0
11
1
5
1
10
14
4
12½5 - 8
3Viborg .
4
1
1
1
14
4
8
2
13
10
2
11½9 - 11
4Læseforeningen .
3
3
13
7
12
2
5
1
1
11½9 - 11
5Frem 1 .
6
2
11
2
12
1
2
3
4
3
7
12½5 - 8
6Evans .
5
2
7
1
1
2
10
1
14
4
11
1
1112
7Aarhus / Skolerne .
8
2
6
3
4
9
2
12
5
14½2
8ØBRO Skakklub .
7
2
12
10
3
3
2
1
4
9
1
13½3 - 4
9Køge .
10
4
2
4
13
4
7
2
11
8
3
20½1
10Furesø Skakklub .
9
0
14
4
8
1
6
3
2
3
2
11½9 - 11
11SK 1968 .
12
5
2
2
3
13
9
½
6
3
13½3 - 4
12Fredericia .
11
8
5
3
4
2
7
13
2
12½5 - 8
13Nordkalotten .
14
4
4
9
0
11
3
12
2
12½5 - 8
14Bye
13
0
10
0
3
0
1
0
6
0
2
0
014

Bredderækken Direkte link
#Navn123456PoPl
1Tåstrup Skakforening .
2
10
12
2
7
1
11
3
9
4
152
2Læseforeningen 1 .
1
½
9
5
3
6
3
12
12½5
3Dianalund .
4
2
12
6
3
2
10
7
134
4Skanderborg .
3
2
5
8
12
3
7
10
126 - 7
5Springeren 2 .
6
4
2
11
½
12
8
2
10½8 - 9
6Herning .
5
7
3
1
9
0
2
1
11
12
7Springeren 1 .
8
6
10
1
3
4
3
14½3
8Nordre .
7
11
4
10
½
9
2
5
2
126 - 7
9Aars Skakklub .
10
0
2
11
3
6
4
8
2
1
0
10½8 - 9
10Valby Skakklub .
9
4
1
7
8
3
4
16½1
11Viborg .
12
8
½
9
1
5
1
1
6
1010 - 11
12Faxe .
11
3
1
2
4
1
5
½
2
1010 - 11

Seniorrækken Direkte link
#NavnRating123456PoPl
1SK1968 50+ .
2000
2
3
7
4
3
6
2
9
2
10
4
15½3
2Nyborg Skakklub 65+ .
2000
1
1
3
0
5
3
10
8
½
7
½
9
3Roskilde 50+ .
2000
4
2
4
6
9
½
10
5
4
161 - 2
4Holstebro .
2000
3
8
1
1
7
½
5
6
2
117
5Køge Bugt Piraterne 50+ .
2000
6
0
10
2
1
8
½
4
½
3
0
10
6Randers Skakklub 65+ .
2000
5
4
9
3
1
2
7
2
4
2
154 - 5
7Olut .
2000
8
3
1
9
½
4
6
2
2
154 - 5
8Brave Knights 50+ .
2000
7
1
4
10
5
2
9
2
146
9Seniorhajerne 50+ .
2000
10
6
7
3
1
2
8
2
161 - 2
10Sydøstfyn 50+ .
2000
9
½
5
8
2
3
½
1
0
8

Juniorrækken Direkte link
#Navn123456PoPl
1SK 1968/Syddjurs II .
2
0
3
4
5
½
7
4
9
3
4
1
12½6
2SK 1968 1 .
1
4
4
0
6
1
8
4
7
4
5
2
154
3Frem 2 .
4
0
1
0
7
1
9
2
8
1
10
0
49
4Læseforeningen 1 .
3
4
2
4
10
6
2
5
1
3
181
59. Hovedkreds .
6
2
9
3
1
10
4
2
2
14½5
6Køge Juniorerne .
5
2
7
4
2
3
4
2
10
2
8
16½2
7Tåstrup Skakforening .
8
½
6
0
3
3
1
0
2
0
9
0
10
8Læseforeningen 3 .
7
10
0
9
2
0
3
3
6
½
8
9Læseforeningen 2 .
10
1
5
1
8
3
2
1
1
7
4
11½7
10Frem 1 .
9
3
8
4
4
5
6
2
3
4
163
Pokalfinalen 2022
Periode 2022-06-05 .. 2022-06-05 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Pokalfinalen 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Eliterækken 14 2022-06-05 2022-06-02
Bredderækken 12 2022-06-05 2022-06-02
Seniorrækken 10 2022-06-05 2022-06-02
Juniorrækken 10 2022-06-05 2022-06-02
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Eliterækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Kalundborg . 2000 2022-06-04
- 2. Brønshøj Skakforening . 2000 2022-06-04
- 3. Viborg . 2000 2022-06-04
- 4. Læseforeningen . 2000 2022-06-04
- 5. Frem 1 . 2000 2022-06-04
- 6. Evans . 2000 2022-06-04
- 7. Aarhus / Skolerne . 2000 2022-06-04
- 8. ØBRO Skakklub . 2000 2022-06-04
- 9. Køge . 2000 2022-06-04
- 10. Furesø Skakklub . 2000 2022-06-04
- 11. SK 1968 . 2000 2022-06-04
- 12. Fredericia . 2000 2022-06-04
- 13. Nordkalotten . 2000 2022-06-04
- - 14. Bye - 2022-06-05
Deltagere i gruppen Bredderækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Tåstrup Skakforening . 2000 2022-06-04
- 2. Læseforeningen 1 . 2000 2022-06-04
- 3. Dianalund . 2000 2022-06-04
- 4. Skanderborg . 2000 2022-06-04
- 5. Springeren 2 . 2000 2022-06-04
- 6. Herning . 2000 2022-06-04
- 7. Springeren 1 . 2000 2022-06-04
- 8. Nordre . 2000 2022-06-04
- 9. Aars Skakklub . 2000 2022-06-04
- 10. Valby Skakklub . 2000 2022-06-04
- 11. Viborg . 2000 2022-06-04
- 12. Faxe . 2000 2022-06-04
Deltagere i gruppen Seniorrækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. SK1968 50+ . 2000 2022-06-04
- 2. Nyborg Skakklub 65+ . 2000 2022-06-04
- 3. Roskilde 50+ . 2000 2022-06-04
- 4. Holstebro . 2000 2022-06-04
- 5. Køge Bugt Piraterne 50+ . 2000 2022-06-04
- 6. Randers Skakklub 65+ . 2000 2022-06-04
- 7. Olut . 2000 2022-06-04
- 8. Brave Knights 50+ . 2000 2022-06-04
- 9. Seniorhajerne 50+ . 2000 2022-06-04
- 10. Sydøstfyn 50+ . 2000 2022-06-04
Deltagere i gruppen Juniorrækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. SK 1968/Syddjurs II . 2000 2022-06-04
- 2. SK 1968 1 . 2000 2022-06-04
- 3. Frem 2 . 2000 2022-06-04
- 4. Læseforeningen 1 . 2000 2022-06-04
- 5. 9. Hovedkreds . 2000 2022-06-04
- 6. Køge Juniorerne . 2000 2022-06-04
- 7. Tåstrup Skakforening . 2000 2022-06-04
- 8. Læseforeningen 3 . 2000 2022-06-04
- 9. Læseforeningen 2 . 2000 2022-06-04
- 10. Frem 1 . 2000 2022-06-04