loading
Arbejder ...

Pokalfinalen 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Eliterækken Direkte link
#Navn123456PoPl
1Kalundborg .
2
0
3
3
6
2
14
4
8
0
4
10½13
2Brønshøj Skakforening .
1
4
9
0
11
1
5
1
10
14
4
12½5 - 8
3Viborg .
4
1
1
1
14
4
8
2
13
10
2
11½9 - 11
4Læseforeningen .
3
3
13
7
12
2
5
1
1
11½9 - 11
5Frem 1 .
6
2
11
2
12
1
2
3
4
3
7
12½5 - 8
6Evans .
5
2
7
1
1
2
10
1
14
4
11
1
1112
7Aarhus / Skolerne .
8
2
6
3
4
9
2
12
5
14½2
8ØBRO Skakklub .
7
2
12
10
3
3
2
1
4
9
1
13½3 - 4
9Køge .
10
4
2
4
13
4
7
2
11
8
3
20½1
10Furesø Skakklub .
9
0
14
4
8
1
6
3
2
3
2
11½9 - 11
11SK 1968 .
12
5
2
2
3
13
9
½
6
3
13½3 - 4
12Fredericia .
11
8
5
3
4
2
7
13
2
12½5 - 8
13Nordkalotten .
14
4
4
9
0
11
3
12
2
12½5 - 8
14Bye
13
0
10
0
3
0
1
0
6
0
2
0
014
Pokalfinalen 2022
Periode 2022-06-05 .. 2022-06-05 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Nej Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Pokalfinalen 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Eliterækken 14 2022-06-05 2022-06-02
Bredderækken 12 2022-06-05 2022-06-02
Seniorrækken 10 2022-06-05 2022-06-02
Juniorrækken 10 2022-06-05 2022-06-02
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Eliterækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Kalundborg . 2000 2022-06-04
- 2. Brønshøj Skakforening . 2000 2022-06-04
- 3. Viborg . 2000 2022-06-04
- 4. Læseforeningen . 2000 2022-06-04
- 5. Frem 1 . 2000 2022-06-04
- 6. Evans . 2000 2022-06-04
- 7. Aarhus / Skolerne . 2000 2022-06-04
- 8. ØBRO Skakklub . 2000 2022-06-04
- 9. Køge . 2000 2022-06-04
- 10. Furesø Skakklub . 2000 2022-06-04
- 11. SK 1968 . 2000 2022-06-04
- 12. Fredericia . 2000 2022-06-04
- 13. Nordkalotten . 2000 2022-06-04
- - 14. Bye - 2022-06-05
Deltagere i gruppen Bredderækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. Tåstrup Skakforening . 2000 2022-06-04
- 2. Læseforeningen 1 . 2000 2022-06-04
- 3. Dianalund . 2000 2022-06-04
- 4. Skanderborg . 2000 2022-06-04
- 5. Springeren 2 . 2000 2022-06-04
- 6. Herning . 2000 2022-06-04
- 7. Springeren 1 . 2000 2022-06-04
- 8. Nordre . 2000 2022-06-04
- 9. Aars Skakklub . 2000 2022-06-04
- 10. Valby Skakklub . 2000 2022-06-04
- 11. Viborg . 2000 2022-06-04
- 12. Faxe . 2000 2022-06-04
Deltagere i gruppen Seniorrækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. SK1968 50+ . 2000 2022-06-04
- 2. Nyborg Skakklub 65+ . 2000 2022-06-04
- 3. Roskilde 50+ . 2000 2022-06-04
- 4. Holstebro . 2000 2022-06-04
- 5. Køge Bugt Piraterne 50+ . 2000 2022-06-04
- 6. Randers Skakklub 65+ . 2000 2022-06-04
- 7. Olut . 2000 2022-06-04
- 8. Brave Knights 50+ . 2000 2022-06-04
- 9. Seniorhajerne 50+ . 2000 2022-06-04
- 10. Sydøstfyn 50+ . 2000 2022-06-04
Deltagere i gruppen Juniorrækken
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
- 1. SK 1968/Syddjurs II . 2000 2022-06-04
- 2. SK 1968 1 . 2000 2022-06-04
- 3. Frem 2 . 2000 2022-06-04
- 4. Læseforeningen 1 . 2000 2022-06-04
- 5. 9. Hovedkreds . 2000 2022-06-04
- 6. Køge Juniorerne . 2000 2022-06-04
- 7. Tåstrup Skakforening . 2000 2022-06-04
- 8. Læseforeningen 3 . 2000 2022-06-04
- 9. Læseforeningen 2 . 2000 2022-06-04
- 10. Frem 1 . 2000 2022-06-04