loading
Arbejder ...

Præmie lyn

Vis Gruppe : ParringerPGN
Præmiegruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Frode Benedikt Nielsen
Allerød Skakklub
20771918
11
1
6
1
5
0
8
1
2
½
4
1
7
1
2 - 35,42079
2Per Settergren Sørensen
Allerød Skakklub
20211982
12
1
7
0
3
1
9
1
1
½
15
1
5
1
2 - 35,252026
3Jesper Bruun
Allerød Skakklub
19352021
13
1
8
½
2
0
11
1
10
1
5
0
4
0
8 - 114,81896
4Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
19161903
14
1
9
1
7
1
5
0
8
1
1
0
3
1
544,41934
5Morten Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
19012042
15
1
10
1
1
1
4
1
7
1
3
1
2
0
613,91982
6Claus Andersen
Allerød Skakklub
19001894
16
1
1
0
8
0
15
0
17
1
13
1
10
0
312 - 155,451827
7Hans Samuelsen
Allerød Skakklub
17891862
17
1
2
1
4
0
10
1
5
0
11
1
1
0
46 - 73,31810
8Ejgild Nielsen
Allerød Skakklub
17481785
18
1
3
½
6
1
1
0
4
0
12
1
15
1
53,31784
9Jakob Werner
Allerød Skakklub
16791698
19
1
4
0
13
1
2
0
15
0
14
½
16
0
16 - 184,11631
10Richard Thulstrup
Allerød Skakklub
16641791
20
1
5
0
12
1
7
0
3
0
18
1
6
1
46 - 73,151690
11Birger Hagstrøm
Allerød Skakklub
16471774
1
0
16
1
14
1
3
0
12
½
7
0
19
1
8 - 113,351652
12Steen Hagstrøm
Allerød Skakklub
16141633
2
0
17
1
10
0
16
1
11
½
8
0
13
0
16 - 183,251588
13Lars K. Johansen
Allerød Skakklub
15471657
3
0
18
1
9
0
20
½
14
1
6
0
12
1
8 - 112,91574
14Troels Jacobsen
Allerød Skakklub
15131579
4
0
19
1
11
0
18
1
13
0
9
½
20
0
16 - 183,21482
15Poul Erik Nielsen
Allerød Skakklub
14931611
5
0
20
1
16
0
6
1
9
1
2
0
8
0
312 - 151,91543
16Erik Andersen
Allerød Skakklub
14901488
6
0
11
0
15
1
12
0
19
½
17
½
9
1
312 - 152,71504
17John Sø
Allerød Skakklub
14661407
7
0
12
0
20
0
19
1
6
0
16
½
18
0
192,851405
18Lucas Marcher Jensen
Allerød Skakklub
14661486
8
0
13
0
19
1
14
0
20
1
10
0
17
1
312 - 153,11462
19Svend Aage Rand
Allerød Skakklub
13331440
9
0
14
0
18
0
17
0
16
½
20
0
11
0
½2021266
20Hardy Hansen
Allerød Skakklub
12991474
10
0
15
0
17
1
13
½
18
0
19
1
14
1
8 - 111,81385
Præmie lyn
Periode 2022-06-09 .. 2022-06-09 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Lars K. Johansen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Præmie lyn

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Præmiegruppe 20 2022-06-09 2022-06-09
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Præmiegruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100101187 1405721 1. Frode Benedikt Nielsen Allerød Skakklub 2077 1918 2022-06-09
100802258 1413872 2. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 2021 1982 2022-06-09
100300735 1410741 3. Jesper Bruun Allerød Skakklub 1935 2021 2022-06-09
100802760 1439391 4. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1916 1903 2022-06-09
100803124 1467778 5. Morten Togsverd-Bo Allerød Skakklub 1901 2042 2022-06-09
100803131 1467786 6. Claus Andersen Allerød Skakklub 1900 1894 2022-06-09
100101852 1426532 7. Hans Samuelsen Allerød Skakklub 1789 1862 2022-06-09
100102064 1412639 8. Ejgild Nielsen Allerød Skakklub 1748 1785 2022-06-09
100100643 1426850 9. Jakob Werner Allerød Skakklub 1679 1698 2022-06-09
100802833 1445731 10. Richard Thulstrup Allerød Skakklub 1664 1791 2022-06-09
100100599 1416154 11. Birger Hagstrøm Allerød Skakklub 1647 1774 2022-06-09
100801930 1425234 12. Steen Hagstrøm Allerød Skakklub 1614 1633 2022-06-09
100100608 1425595 13. Lars K. Johansen Allerød Skakklub 1547 1657 2022-06-09
100100604 1425382 14. Troels Jacobsen Allerød Skakklub 1513 1579 2022-06-09
100100624 1426125 15. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1493 1611 2022-06-09
100100588 1429361 16. Erik Andersen Allerød Skakklub 1490 1488 2022-06-09
100100640 1426613 17. John Sø Allerød Skakklub 1466 1407 2022-06-09
100803285 1473956 18. Lucas Marcher Jensen Allerød Skakklub 1466 1486 2022-06-09
100100632 1426400 19. Svend Aage Rand Allerød Skakklub 1333 1440 2022-06-09
100802517 1425242 20. Hardy Hansen Allerød Skakklub 1299 1474 2022-06-09