loading
Arbejder ...

Midtjysk EMT 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Thomas Højbjerg Suarez
Viborg Skakklub
20332031
10
1
6
½
3
1
4
½
7
1
2
½
11
1
1 - 25,9520335,562030
2Henrik Svane
Horsens Skakforening
20172037
11
1
7
1
4
½
3
½
6
1
1
½
9
1
1 - 25,8520175,612035
3Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17521830
12
1
8
1
1
0
2
½
4
1
6
1
7
½
533,817883,861853
4John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17231787
13
1
9
1
2
½
1
½
3
0
11
0
10
½
103,917113,991777
5Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
16881692
14
1
10
0
6
½
8
0
13
1
9
½
15
1
485,316494,581680
6Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
16791764
15
1
1
½
5
½
9
1
2
0
3
0
14
½
93,716733,791758
7Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
16361740
16
1
2
0
11
1
12
1
1
0
14
1
3
½
4416513,131747
8Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
15871671
17
1
3
0
12
0
5
1
14
0
10
1
16
1
474,815513,781655
9Allan Sørensen
Nr. Snede Skakklub
15701618
18
1
4
0
13
1
6
0
15
1
5
½
2
0
12 - 133,815573,561617
10Bent Christensen
Skakklubben Evans
15631593
1
0
5
1
14
1
11
0
17
1
8
0
4
½
113,615593,261598
11Karsten Horslund
Viborg Skakklub
14801490
2
0
15
1
7
0
10
1
12
1
4
1
1
0
452,5515452,281524
12Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
13421446
3
0
16
1
8
1
7
0
11
0
18
1
17
1
463,4513672,551455
13Jørgen Falck
Nr. Snede Skakklub
13231498
4
0
17
1
9
0
14
0
5
0
16
0
18
1
2163,6512492,971479
14Mathias Klarlund
Nr. Snede Skakklub
12401509
5
0
18
1
10
0
13
1
8
1
7
0
6
½
12 - 131,6513392,711541
15Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
11001186
6
0
11
0
18
1
16
1
9
0
17
1
5
0
3142,211361,411198
16Tobias Nygaard
Nr. Snede Skakklub
10000
7
0
12
0
17
1
15
0
18
1
13
1
8
0
3151,75105600
17Per Rømhild
Skakklubben Evans
9721146
8
0
13
0
16
0
18
1
10
0
15
0
12
0
1171,559391,281140
18Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
9511205
9
0
14
0
15
0
17
0
16
0
12
0
13
0
0181,558581,681171
Midtjysk EMT 2022

Midtjysk EMT 2022

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 7-runders koordineret EMT  som også Elo rates såfremt betingelserne herfor er til stede.

 

Spilledage følgende 7 mandage 22/8, 29/8, 5/9, 12/9, 26/9, 3/10, 10/10

 

Spilletid 19.00-23.30

 

Turneringsform Dansk Schweizer 1 gruppe

 

Indskud 150 kr. pr person.

 

Præmier 1. præmie min.400 kr., 2.præmie 200 kr

Øvrige præmier afhængig af deltagerantallet.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid 1 timer og 30 Minutter samt 30 sec pr træk.

 

Tilladt forsinkelse 1 time.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.Snede.

 

Udsatte kampe. Kan spilles Mandag den 19/9 eller privat efter aftale med Turneringslederen.

Udsatte partier til en af de første 4 runder skal være afviklet senest den 19/9 2022.

 

Tilmelding. Senest 19/8 2022 på skak.dk eller til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

 

Periode 2022-08-22 .. 2022-10-10 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.brickside.com/Nrsnedeskakklub
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere
Gruppe 1:  John Engstrøm

Tilmeldings muligheder til Midtjysk EMT 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.brickside.com/Nrsnedeskakklub

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 18 2022-08-22 2022-08-19
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100900714 1419242 1. Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub 2033 2031 2022-07-22
100500652 1403192 2. Henrik Svane Horsens Skakforening 2017 2037 2022-07-23
100500219 1417045 3. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1752 1830 2022-06-27
100500727 1410512 4. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1723 1787 2022-06-21
100500538 1403478 5. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1688 1692 2022-06-25
103103878 1444751 6. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1679 1764 2022-06-21
100900045 1408160 7. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1636 1740 2022-06-27
100500543 1434306 8. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1587 1671 2022-07-23
101200115 1473867 9. Allan Sørensen Nr. Snede Skakklub 1570 1618 2022-06-22
100501185 1434268 10. Bent Christensen Skakklubben Evans 1563 1593 2022-07-31
100601430 1421034 11. Karsten Horslund Viborg Skakklub 1480 1490 2022-07-22
100500889 1444727 12. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1342 1446 2022-07-23
100100338 1428152 13. Jørgen Falck Nr. Snede Skakklub 1323 1498 2022-08-04
101200146 1473859 14. Mathias Klarlund Nr. Snede Skakklub 1240 1509 2022-08-06
101200088 1468952 15. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 1100 1186 2022-06-22
101200163 - 16. Tobias Nygaard Nr. Snede Skakklub 1000 0 2022-07-04
100500542 1427717 17. Per Rømhild Skakklubben Evans 972 1146 2022-07-13
100501568 1449249 18. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 951 1205 2022-07-23