loading
Arbejder ...

Smuk Skak GM Tournament 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
GM Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24462427
10
2
3
4
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
2 - 54,6524254,242410
2IM Kassa Korley
Skakforeningen ØBRO
24322432
9
1
10
3
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
2 - 5024324,332414
3IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
24042407
8
9
1
2
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
18 - 104,123463,982377
4GM Yuri Solodovnichenko
24922508
7
8
9
1
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
1024925,342490
5FM Aarav Dengla
23092382
6
7
8
9
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
18 - 10023093,652329
6GM Sergei Ovsejevitsch
25812581
5
10
7
8
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
2 - 5025816,272543
7IM Yevgeniy Roshka
24842499
4
5
6
10
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
18 - 10024845,242457
8GM Tiger Hillarp-Persson
Brønshøj Skakforening
25142514
3
4
5
6
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
2 - 5025145,432485
9IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
23532366
2
3
4
5
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
263,423253,452352
10FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23382336
1
6
2
7
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
73,223043,072305

GM norm: 6½ point
IM norm: 4½ point
Sofia rule; minimum 30 moves, except round 9.

Round 8: Uffe - Sergei, will be played at 10am
Round 9: Sergei - Yuri, will be played before Sunday 21th

Partier i turneringen Smuk Skak GM Tournament 2022

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Smuk Skak GM Tournament 2022

This is Skanderborg Skakklub's 6th GM tournament where there also will be opportunities to score a GM norm.

Conditions
40 moves in 90 minutes, after which 30 minutes are added to the rest of the game. 30 second surcharge per move from move 1.

Venue
Kulturhuset Parkvej 10, 8660 Skanderborg from round 1-6 and Morten Boerup School, Moellegade 45, 8660 Skanderborg from round 7-9.

Program - 9 rounds in 9 days
Opening Saturday August 13.th at 16.20
1st round Saturday August 13 at 17.00 - 22.00, Kulturhuset
2nd round Sunday August 14 at 17.00 - 22.00, Kulturhuset
3rd round Monday August 15 at 17.00 - 22.00, Kulturhuset
4th round Tuesday August 16 at 17.00 - 22.00, Kulturhuset
5th round Wednesday August 17 at 17.00 - 22.00, Kulturhuset
6th round Thursday August 18 at 17.00 - 22.00, Kulturhuset
7th round Friday August 19 at 18.30 - 23.30, Morten Børup School
8th round Saturday August 20 at 15.30 - 20.00, Morten Børup School
9th round Sunday August 21 at 10.00 - 15.30, Morten Børup School
Closing with prize giving immediately after the final round Sunday at approx. 15.00

Contact for other information
Torkild Salling, tel. 22 49 82 23 or e-mail tsalling@outlook.dk  

Periode 2022-08-13 .. 2022-08-21 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere Alle grupper:  Kristian Overgaard
GM:  Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til Smuk Skak GM Tournament 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GM 10 2022-08-13 2022-08-13
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen GM
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602308 1440640 1. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2446 2427 2022-06-29
100104116 2033801 2. IM Kassa Korley Skakforeningen ØBRO 2432 2432 2022-06-29
100600709 1400568 3. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2404 2407 2022-06-29
0 14104369 4. GM Yuri Solodovnichenko 2492 2508 2022-06-29
0 45059756 5. FM Aarav Dengla 2309 2382 2022-07-27
0 14101866 6. GM Sergei Ovsejevitsch 2581 2581 2022-07-26
0 14129558 7. IM Yevgeniy Roshka 2484 2499 2022-06-29
100102870 1700812 8. GM Tiger Hillarp-Persson Brønshøj Skakforening 2514 2514 2022-07-26
100701367 1402340 9. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2353 2366 2022-06-29
100103864 1444492 10. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2338 2336 2022-06-29