loading
Arbejder ...

Odensemesterskabet 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
IM-gruppe 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1IM Martin Haubro
BMS Skak
24082398
6
2
3
4
5
3 - 42,524082,462398
2IM Steffen Pedersen
Hillerød Skakklub
23602348
5
1
6
3
4
252,123582,042348
3IM Bjørn Møller Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
25042504
4
5
1
2
6
323,325013,312501
4IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
24002393
3
6
5
1
2
12,4524112,412404
5IM Martin Percivaldi
Hillerød Skakklub
24092400
2
3
4
6
1
3 - 42,524092,472400
6IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23562382
1
4
2
5
3
62,123442,312374

IM-gruppe 2 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1FM Rasmus Thøgersen
Skakklubben af 1968
23392323
6
2
3
4
5
41 - 22,6523732,502353
2IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23492354
5
1
6
3
4
42,723452,762351
3FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
23132318
4
5
1
2
6
41 - 22,423572,462349
4IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23292350
3
6
5
1
2
332,5523382,712353
5FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
23462328
2
3
4
6
1
062,722922,532277
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22652267
1
4
2
5
3
5222552,042256

Mester 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21502161
6
2
3
4
5
25 - 62,1521472,352154
2CM Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
21912091
5
1
6
3
4
25 - 62,521811,772100
3Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
22122226
4
5
1
2
6
31 - 22,722182,872229
4Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22442259
3
6
5
1
2
3 - 42,9522353,132246
5WFM Ellen Fredericia Nilssen
Gentofte Skakklub
21722171
2
3
4
6
1
3 - 42,3521752,412172
6Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
21662177
1
4
2
5
3
31 - 22,321802,472198

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21352133
6
2
1
3
1
4
1
5
½
12,521952,402175
2Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
21432160
5
1
0
6
1
3
1
4
1
22,5521622,632173
3CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21232129
4
5
1
1
0
2
0
6
0
23 - 52,421152,382121
4Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
21382139
3
6
0
5
1
1
0
2
0
162,521082,452110
5Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
21482160
2
3
0
4
0
6
1
1
½
23 - 52,621362,632147
6WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21272144
1
4
1
2
0
5
0
3
1
23 - 52,4521182,512136

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
20532075
6
0
2
1
3
½
4
1
5
0
42,2520582,442076
2Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
20732061
5
½
1
0
6
0
3
0
4
0
½62,4520342,322025
3CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
20622100
4
0
5
½
1
½
2
1
6
0
252,3520552,642087
4Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21132123
3
1
6
1
5
0
1
0
2
1
332,821172,852126
5Paulius Meskenas
Køge Skakklub
21092038
2
½
3
½
4
1
6
½
1
1
1 - 22,7521242,132093
6Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20732097
1
1
4
0
2
1
5
½
3
1
1 - 22,4520952,622115

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Michael Agermose Jensen
Frem Skakklub
20082027
6
0
2
3
1
4
0
5
1
24 - 62,3520012,452018
2Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20472074
5
0
1
6
1
3
1
4
0
322,720532,832077
3Morten Topholm
Læseforeningens Skakklub
20162073
4
1
5
1
0
2
0
6
½
24 - 62,4520072,812057
4Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20142037
3
0
6
5
½
1
1
2
1
12,420382,522057
5Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20522077
2
1
3
4
½
6
½
1
0
32,7520472,862070
6Erik Løveid
Helsingør Skakklub
20051913
1
1
4
2
0
5
½
3
½
24 - 62,3519971,531922

Mester 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Hakan Hansson
Sverige
19701983
6
1
2
0
3
½
4
5
0
4019702,721979
2Jan Slettebo
Sverige
19461946
5
½
1
1
6
1
3
4
½
1019462,421968
3Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
19791990
4
1
5
1
1
½
2
6
0
32 - 32,719882,781999
4Thomas Nielsen
Amager Skakforening
19361962
3
0
6
½
5
0
1
2
½
162,318972,541931
5Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19721849
2
½
3
0
4
1
6
1
1
32 - 32,619841,641903
6Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
19442004
1
0
4
½
2
0
5
3
1
252,419322,901968

Mester 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
19001988
6
0
2
1
3
½
4
0
5
0
52,4518723,041926
2Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18911925
5
1
1
0
6
½
3
1
4
1
22,419272,531944
3Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
19361893
4
0
5
0
1
½
2
0
6
½
162,7518842,271868
4Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19061920
3
1
6
½
5
0
1
1
2
0
3 - 42,519062,491920
5Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
18721867
2
0
3
1
4
1
6
1
1
1
412,219502,061945
6Sven Rosell
Sverige
19351935
1
1
4
½
2
½
5
0
3
½
3 - 4019352,611933

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18371892
6
½
2
½
3
0
4
0
5
½
5 - 62,318132,701868
2Marianne Izaura Nielsen
Allerød Skakklub
18661869
5
0
1
½
6
½
3
0
4
½
5 - 62,5518352,511849
3Emil Zander
Kjellerup Skakklub
18631874
4
1
5
1
1
1
2
1
6
½
12,519532,551952
4Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18691869
3
0
6
1
5
0
1
1
2
½
2 - 4018692,511869
5Benjamin Østergreen-Johansen
Frem Skakklub
18691851
2
1
3
0
4
1
6
0
1
½
2 - 42,5518682,351857
6Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
18611854
1
½
4
0
2
½
5
1
3
½
2 - 42,518612,381856

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18191855
6
½
2
0
3
½
4
½
5
1
32,6518152,871840
2August Jalving
Frederiksberg Skakforening
18151786
5
½
1
1
6
1
3
½
4
1
412,618692,291854
3Jesper Schmidt Poulsen
Enkeltmedlem 3 HK
18071840
4
1
5
1
1
½
2
½
6
½
22,5518362,751855
4Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
18011803
3
0
6
½
5
1
1
½
2
0
242,4517882,441794
5Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17891780
2
½
3
0
4
0
6
1
1
0
5 - 62,3517642,261765
6Flemming Pagh Iversen
Skakklubben af 1968
17961797
1
½
4
½
2
0
5
0
3
½
5 - 62,417692,391779

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
17851812
6
0
2
0
3
½
4
1
5
252,8517602,621800
2Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
17501837
5
1
1
1
6
1
3
0
4
32 - 32,617622,811840
3Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
17431783
4
0
5
1
1
½
2
1
6
32 - 32,517582,371808
4Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
17011761
3
1
6
½
5
1
1
0
2
12,1517522,201781
5Brian Michael Hamann
Fredericia Skakforening
17581835
2
0
3
0
4
0
6
½
1
162,6517092,801799
6Anton Kjeldsen
Frem Skakklub
17101764
1
1
4
½
2
0
5
½
3
42,2517182,201770

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Lasse Andreas Ramsdal
Enkeltmedlem 6 HK
16871713
6
1
2
1
3
0
4
½
5
½
32 - 32,5517012,741718
2Asger Justesen
Skakklubben af 1968
16791682
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
412,4517422,491742
3Ahmad Mahir Sadaldin Othman
Frem Skakklub
16911626
4
1
5
½
1
1
2
0
6
½
32 - 32,617032,021646
4Ruben Jepsen
Sydøstfyn
16841730
3
0
6
0
5
½
1
½
2
0
162,516392,881692
5Martin Mosgaard Knudsen
Roskilde Skakklub
16671674
2
0
3
½
4
½
6
1
1
½
42,3516722,421676
6Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
16851678
1
0
4
1
2
0
5
0
3
½
52,5516542,451659

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
16521662
6
0
2
1
3
0
4
1
5
1
32 - 42,516671,771671
2Jan Erik Schousboe
Frem Skakklub
16500
5
1
1
0
6
½
3
1
4
½
32 - 42,5166500
3Jakob Dreyer-Stapput
Damhus Skakklub
16641675
4
0
5
½
1
1
2
0
6
0
52,616311,861668
4Mikkel Ramsdal
Horsens Skakforening
16441714
3
1
6
1
5
½
1
0
2
½
32 - 42,4516612,121722
5Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16261658
2
0
3
½
4
½
6
0
1
0
162,315811,741643
6Jakob Ditlev Jensen
Læseforeningens Skakklub
16631769
1
1
4
0
2
½
5
1
3
1
12,616902,511779

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
15901613
6
0
2
½
3
4
1
5
½
3 - 52,415952,581611
2Noah Paludan
Skakklubben af 1968
15871645
5
½
1
½
6
3
1
4
½
3 - 52,415922,841638
3Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
16171623
4
0
5
0
1
2
0
6
½
162,6515522,661590
4Jan Gregor
Gentofte Skakklub
15931670
3
1
6
1
5
1
0
2
½
322,4516123,051669
5Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
16011530
2
½
3
1
4
6
0
1
½
3 - 52,516011,901554
6Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
16131539
1
1
4
0
2
5
1
3
½
12,616401,971600

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Sørensen
Frem Skakklub
15831591
6
0
2
1
3
1
4
1
5
½
22,716132,241616
2Lucas Ferslev Jensen
Esbjerg Skakforening
15641566
5
0
1
0
6
0
3
1
4
0
15 - 62,5514942,051524
3Ole Sørensen
Læseforeningens Skakklub
15371685
4
0
5
½
1
0
2
0
6
½
15 - 62,314793,011645
4Anna Sofie Li
Køge Skakklub
15241532
3
1
6
0
5
1
1
0
2
1
332,215601,791580
5Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
15701729
2
1
3
½
4
0
6
0
1
½
242,615433,361702
6Christoffer Vinther
Frem Skakklub
15811628
1
1
4
1
2
1
5
1
3
½
12,716652,551667

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
13961411
6
1
2
0
3
0
4
0
5
½
4 - 52,113691,711403
2Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
14121444
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
12,215741,971545
3Troels Balslev
Odense Skakklub
14901541
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
332,8514972,761545
4Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
14771600
3
1
6
0
5
1
1
1
2
½
22,7515113,221606
5Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
14571463
2
0
3
0
4
0
6
1
1
½
4 - 52,5514102,131438
6Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
14531598
1
0
4
1
2
0
5
0
3
0
162,5513833,211554

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
12751364
6
0
2
1
3
1
4
0
5
+
32 - 31,812841,261394
2Niels Sandmann
Læseforeningens Skakklub
12991445
5
+
1
0
6
0
3
1
4
0
251,9512561,701417
3Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
12881401
4
1
5
+
1
0
2
0
6
½
41,8512721,461392
4Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
13501424
3
0
6
0
5
+
1
1
2
1
32 - 32,313371,581441
5Wadie al-Chemali
Skakklubben af 1968
13301336
2
-
3
-
4
-
6
-
1
-
060133001336
6Johannes Severin Landbo Børresen
Nørrebro Skakklub
13190
1
1
4
1
2
1
5
+
3
½
12,1140001000

Basis 10 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Johannes Juel Kjeldsen
Læseforeningens Skakklub
10770
2
1
4
1
6
0
10
½
9
1
22,4113100
2Bastian Rynkjøb
Hvidovre Skakklub
11851263
1
0
9
0
5
1
7
1
3
½
5 - 73,2511510,831270
3Atharva Khandelia
Læseforeningens Skakklub
10910
4
0
10
0
7
1
5
1
2
½
5 - 72,65108400
4Magnus Silcowitz
Sydøstfyn
11371335
3
1
1
0
9
0
8
1
7
1
33 - 4311371,171328
5Willy Hansen
Assens Skakklub
10951265
6
0
7
1
2
0
3
0
8
0
19310051,561234
6Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
8701339
5
1
8
1
1
1
9
1
10
1
511,0512132,451370
7Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
8380
8
0
5
0
3
0
2
0
4
0
0100,879000
8Robert Crawford
Frem Skakklub
10841149
7
1
6
0
10
0
4
0
5
1
28310391,271144
9Finn Hoffmann
Allerød Skakklub
11961388
10
½
2
1
4
1
6
0
1
0
5 - 73,311602,541387
10Diya Shekar
Skak for Sjov
10591210
9
½
3
1
8
1
1
½
6
0
33 - 42,4510841,181223

Præmier (5 spillere)Ratinggruppe (5 spillere)

Partier i turneringen Odensemesterskabet 2022

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Odensemesterskabet 2022

Odensemesterskabet 2022

Spilledage: 
Fredag den 14. oktober - søndag den 16. oktober 2022

Spilletidspunkter: 
Fredag kl. 19-24, lørdag og søndag kl. 10-15 og 16-21

Spillested:
Giersings Realskole, Nonnebakken 9, 5000 Odense C.

Arrangør:
Frem Skakklub, Odense

Turneringsform:
Alle-mod-alle i 6 mands-grupper – evt. sidste gruppe som monrad. Gruppeinddeling baseres på dansk rating.
Turneringen elo-rates i kvalificerede grupper.
Vinderen af øverste gruppe tildeles titlen som Odensemester 2022. Ved ligestilling afgøres titlen ved Sonneborn-Berger korrektion.
De tre øverste grupper forventes lagt mandag aften d. 10. oktober.
De resterende grupper forventes lagt onsdag aften d. 12. oktober.
Turneringsarrangørerne forbeholder sig ret til - i forbindelse med afbud - at ændre i gruppeinddeling og rundelægning efter gruppernes offentliggørelse; spillere, der får ny modstander i 1. runde ved sådan ændring, vil straks blive orienteret pr. mail (via den ved tilmeldingen angivne mailadresse).

Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét.
NB: Det er tilladt at komme op til 30 minutter for sent til runden uden at det medfører tab.

Præmier:
Gruppe 1 (øverste gruppe): 1. præmie: 3000 kr. 2. præmie: 1500 kr.
Gruppe 2 (næstøverste gruppe): 1. præmie: 1000 kr. 2. præmie: 500 kr.
Øvrige grupper: 1. præmie: 600 kr. 2. præmie: 400 kr.
Grundet diverse hvidvaskregler hos bankerne udbetales alle præmier som udgangspunkt via bankoverførsel (ikke Mobilepay). Præmietagere bedes derfor oplyse kontonummer til kassereren.
Ved ligestilling deles præmierne. Kun titlen som Odensemester i øverste gruppe afgøres ved korrektion (se ovenfor).

Tilmelding:
30/9: Da deltagerloftet på 114 spillere er nået, har vi åbnet for ventelisten; se nærmere nedenfor.
Senest mandag den 10. oktober via turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard (kristoffer@frem-skakklub.dk, tlf. 25 75 76 78).
For at sikre bedst mulige spilleforhold for deltagerne lukkes tilmeldingen ved 114 deltagere. I så fald er man velkommen til at kontakte Kristoffer Dyrgaard (kristoffer@frem-skakklub.dk) for at komme på venteliste. 
Pr. 9/10 er der 0 personer på venteliste.

Indskud:
Indskud: 250 kr.
IM'ere og GM'ere deltager gratis.
Indskud skal indbetales til klubbens konto i Sydbank: Reg. nr 6845 konto nr. 0234627 senest den onsdag d. 13. oktober. Ved senere indbetaling lægges 50 kr. til indskuddet. Husk at angive navn og klub ved betaling.

Kantine:
Velassorteret kantine forefindes på spillestedet.

Overnatning:
Deltagere i Odensemesterskabet kan overnatte på Hotel CABINN (ved Odense Banegårdcenter) til 515 kr. pr overnatning inkl. morgenmad (135 kr. under normalpris). Oplys Frem Skakklub, BlockID 1394472, ved booking, så opnås rabatten automatisk.

Adgang med kørestol:
Spillesalen kan tilgås med kørestol; der er et enkelt trin ved hovedindgangen, som vi gerne hjælpe med at forcere. Kantineområdet kan ikke tilgås i kørestol (en etage under spillesalen)

Vel mødt!

Periode 2022-10-14 .. 2022-10-16 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite

Martin Matthiesen, SK1968

Peter Thorsbro, Furesø

Rune Andersen, Bornholm 

Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere Alle grupper:  Per Stentebjerg-Hansen , Aske Scott Graulund , Peter Kinggaard , Esmat Susanne Guindy
IM-gruppe 1:  Kristoffer Dyrgaard

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
IM-gruppe 1 6 2022-10-14 2022-10-10
IM-gruppe 2 6 2022-10-14 2022-10-10
Mester 1 6 2022-10-14 2022-10-10
Mester 2 6 2022-10-14 2022-10-10
Mester 3 6 2022-10-14 2022-10-10
Mester 4 6 2022-10-14 2022-10-10
Mester 5 6 2022-10-14 2022-10-10
Mester 6 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 1 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 2 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 3 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 4 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 5 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 6 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 7 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 8 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 9 6 2022-10-14 2022-10-10
Basis 10 10 2022-10-14 2022-10-10
- 1 2022-10-14 2022-10-10
Totalt antal tilmeldte 113
Deltagere i gruppen IM-gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103015 1414291 1. IM Martin Haubro BMS Skak 2408 2398 2022-08-28
100300606 1401491 2. IM Steffen Pedersen Hillerød Skakklub 2360 2348 2022-09-03
103107144 1416928 3. IM Bjørn Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 2504 2504 2022-10-01
100301631 1401610 4. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2400 2393 2022-08-26
100802556 1508148 5. IM Martin Percivaldi Hillerød Skakklub 2409 2400 2022-08-26
100600709 1400568 6. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2356 2382 2022-09-29
Deltagere i gruppen IM-gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100901527 1431412 1. FM Rasmus Thøgersen Skakklubben af 1968 2339 2323 2022-09-26
100601031 1404210 2. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2349 2354 2022-09-27
100602240 1429221 3. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2313 2318 2022-09-06
100700286 1400142 4. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2329 2350 2022-08-27
100400392 1404067 5. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2346 2328 2022-09-21
100103912 1444514 6. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2265 2267 2022-09-28
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100501746 1448552 1. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2150 2161 2022-09-28
100302026 1468480 2. CM Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2191 2091 2022-09-19
100800259 1406671 3. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2212 2226 2022-09-19
100600616 1402528 4. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2244 2259 2022-09-29
103111069 1441230 5. WFM Ellen Fredericia Nilssen Gentofte Skakklub 2172 2171 2022-09-04
100104290 1463896 6. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 2166 2177 2022-08-25
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301751 1437089 1. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2135 2133 2022-09-22
100301800 1437127 2. Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 2143 2160 2022-09-21
100300692 1408402 3. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2123 2129 2022-09-25
100103890 1440969 4. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2138 2139 2022-08-12
100802438 1412159 5. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2148 2160 2022-09-14
100600339 1400720 6. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2127 2144 2022-08-13
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101095855 1462547 1. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2053 2075 2022-09-20
103109616 1441540 2. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 2073 2061 2022-09-10
100300604 1407961 3. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2062 2100 2022-09-20
100301708 1436988 4. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2113 2123 2022-09-26
100202444 12809969 5. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2109 2038 2022-09-15
100101578 1402706 6. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2073 2097 2022-08-18
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300213 1408216 1. Michael Agermose Jensen Frem Skakklub 2008 2027 2022-08-19
100201725 1423401 2. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2047 2074 2022-08-22
100300066 1404687 3. Morten Topholm Læseforeningens Skakklub 2016 2073 2022-09-06
100801207 1405683 4. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2014 2037 2022-09-20
100300106 1402854 5. Henning Nielsen Maribo Skakklub 2052 2077 2022-09-12
100803186 1520067 6. Erik Løveid Helsingør Skakklub 2005 1913 2022-08-12
Deltagere i gruppen Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
1701258 1. Hakan Hansson Sverige 1970 1983 2022-09-27
1704958 2. Jan Slettebo Sverige 1946 1946 2022-09-14
100301969 1463373 3. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 1979 1990 2022-08-29
100200107 1407147 4. Thomas Nielsen Amager Skakforening 1936 1962 2022-08-17
101096089 1464981 5. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1972 1849 2022-09-19
100302007 1468260 6. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1944 2004 2022-09-28
Deltagere i gruppen Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301938 1461044 1. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1900 1988 2022-09-25
100102004 1406817 2. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1891 1925 2022-09-20
100401598 24658359 3. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1936 1893 2022-09-01
100100817 1403800 4. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1906 1920 2022-09-21
100202448 1465716 5. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1872 1867 2022-09-10
0 1707760 6. Sven Rosell Sverige 1935 1935 2022-09-30
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500469 1438808 1. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1837 1892 2022-09-26
100800163 1413040 2. Marianne Izaura Nielsen Allerød Skakklub 1866 1869 2022-10-06
100901809 1467123 3. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1863 1874 2022-09-27
100104462 45059730 4. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1869 1869 2022-09-10
100302170 1476742 5. Benjamin Østergreen-Johansen Frem Skakklub 1869 1851 2022-09-07
100500322 1427954 6. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1861 1854 2022-09-29
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1819 1855 2022-09-27
100104605 1471759 2. August Jalving Frederiksberg Skakforening 1815 1786 2022-09-12
100300998 1446347 3. Jesper Schmidt Poulsen Enkeltmedlem 3 HK 1807 1840 2022-09-16
100501747 1448560 4. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1801 1803 2022-10-07
100301927 1451669 5. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1789 1780 2022-08-12
100600624 1428446 6. Flemming Pagh Iversen Skakklubben af 1968 1796 1797 2022-08-25
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201494 1401971 1. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1785 1812 2022-09-24
100500692 1409859 2. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1750 1837 2022-09-28
100301932 1452533 3. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1743 1783 2022-09-20
100302083 1472313 4. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1701 1761 2022-09-22
100500979 1428012 5. Brian Michael Hamann Fredericia Skakforening 1758 1835 2022-08-25
100300031 1427253 6. Anton Kjeldsen Frem Skakklub 1710 1764 2022-09-02
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602369 1440675 1. Lasse Andreas Ramsdal Enkeltmedlem 6 HK 1687 1713 2022-09-29
101097354 1476173 2. Asger Justesen Skakklubben af 1968 1679 1682 2022-09-28
101096214 1464566 3. Ahmad Mahir Sadaldin Othman Frem Skakklub 1691 1626 2022-09-26
100301979 1464361 4. Ruben Jepsen Sydøstfyn 1684 1730 2022-08-20
103109911 1436937 5. Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub 1667 1674 2022-08-15
103102089 1444026 6. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1685 1678 2022-08-12
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301965 1462440 1. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1652 1662 2022-09-25
101097442 - 2. Jan Erik Schousboe Frem Skakklub 1650 0 2022-09-26
100104836 1473530 3. Jakob Dreyer-Stapput Damhus Skakklub 1664 1675 2022-09-12
100602368 1438484 4. Mikkel Ramsdal Horsens Skakforening 1644 1714 2022-09-29
100200288 1428403 5. Jan Ambirk Næstved Skakklub 1626 1658 2022-08-12
100300925 1408577 6. Jakob Ditlev Jensen Læseforeningens Skakklub 1663 1769 2022-09-24
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104326 1462172 1. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1590 1613 2022-09-21
100602805 1474987 2. Noah Paludan Skakklubben af 1968 1587 1645 2022-09-28
100400163 1409425 3. Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1617 1623 2022-09-28
100201798 1435329 4. Jan Gregor Gentofte Skakklub 1593 1670 2022-09-12
100302044 1472283 5. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1601 1530 2022-08-17
100301947 1463950 6. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1613 1539 2022-09-13
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301891 1447467 1. Peter Sørensen Frem Skakklub 1583 1591 2022-08-12
101200150 1474049 2. Lucas Ferslev Jensen Esbjerg Skakforening 1564 1566 2022-08-30
101095063 1447971 3. Ole Sørensen Læseforeningens Skakklub 1537 1685 2022-09-26
100202550 1472119 4. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1524 1532 2022-08-19
100301879 1447009 5. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1570 1729 2022-08-14
100501586 1449737 6. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1581 1628 2022-08-21
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302033 1469207 1. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1396 1411 2022-09-05
100104481 1469290 2. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1412 1444 2022-09-01
100302161 1475819 3. Troels Balslev Odense Skakklub 1490 1541 2022-09-13
100202262 1447890 4. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1477 1600 2022-09-15
100602757 1471775 5. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1457 1463 2022-08-27
100300920 1445081 6. Per Andersen Læseforeningens Skakklub 1453 1598 2022-09-19
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302041 1473085 1. Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1275 1364 2022-09-29
101097222 1473220 2. Niels Sandmann Læseforeningens Skakklub 1299 1445 2022-10-10
100803219 1471465 3. Frederick Agerbo Hillerød Skakklub 1288 1401 2022-09-15
100302043 1472275 4. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1350 1424 2022-08-17
100602676 1467654 5. Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1330 1336 2022-09-29
100104837 1474545 6. Johannes Severin Landbo Børresen Nørrebro Skakklub 1319 2022-10-12
Deltagere i gruppen Basis 10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302116 1473263 1. Johannes Juel Kjeldsen Læseforeningens Skakklub 1077 0 2022-09-29
100104573 1473557 2. Bastian Rynkjøb Hvidovre Skakklub 1185 1263 2022-08-23
100302100 1473255 3. Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1091 0 2022-10-07
100302171 1476734 4. Magnus Silcowitz Sydøstfyn 1137 1335 2022-09-21
100301899 1434004 5. Willy Hansen Assens Skakklub 1095 1265 2022-09-19
100201715 1409700 6. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 870 1339 2022-09-11
100302087 - 7. Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 838 0 2022-10-10
100301902 1450182 8. Robert Crawford Frem Skakklub 1084 1149 2022-08-17
100803107 1467328 9. Finn Hoffmann Allerød Skakklub 1196 1388 2022-09-17
100104604 1472330 10. Diya Shekar Skak for Sjov 1059 1210 2022-10-10
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
9213150 Zlatan Bisercic 1577 1577 2022-09-07