loading
Arbejder ...

ØBRO Lysfald

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
19962011
6
+
2
0
3
0
4
1
5
0
24 - 51,81972
2Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20952097
5
1
1
1
6
+
3
1
4
½
12,52115
3Hasan Yildiz
Tåstrup Skakforening
19051948
4
0
5
0
1
1
2
0
6
+
24 - 51,21899
4Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
20342061
3
1
6
+
5
0
1
0
2
½
32,052023
5Marius Enevold Gjesme
Skakforeningen ØBRO
20852077
2
0
3
1
4
1
6
+
1
1
422,42097
6Niels Lauritsen
Skakforeningen ØBRO
18961986
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
0601896

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18251894
6
1
2
0
3
½
4
0
5
1
42,51825
2Anders Vælds
Skakforeningen ØBRO
18371923
5
1
1
1
6
1
3
1
4
-
412,051924
3Eduardo Andres Guiraud Castillo
Skakforeningen ØBRO
17961796
4
-
5
0
1
½
2
0
6
-
½601796
4Holger Rønnow Lodahl
Skakforeningen ØBRO
18031803
3
+
6
-
5
0
1
1
2
+
32 - 30,851808
5Markus Strange
Skakforeningen ØBRO
18721863
2
0
3
1
4
1
6
1
1
0
32 - 32,91875
6Martin Ulrik Sdun
Skakforeningen ØBRO
18101806
1
0
4
+
2
0
5
0
3
+
251,351770

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16051668
6
0
2
½
3
½
4
1
5
1
332,21629
2Henrik Ploug
Skakforeningen ØBRO
17561845
5
1
1
½
6
1
3
½
4
1
413,41774
3Thomas Haugaard
Amager Skakforening
15861618
4
½
5
0
1
½
2
½
6
0
521564
4Bjarne Meldgaard Henriksen
Nørrebro Skakklub
16331767
3
½
6
½
5
0
1
0
2
0
162,41587
5John Erik Lüdeking
Skakforeningen ØBRO
16521790
2
0
3
1
4
1
6
0
1
0
242,61634
6Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
16331729
1
1
4
½
2
0
5
1
3
1
22,41669

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Jørgen Peter Hanuscheck
Enkeltmedlem 8HK
15161602
6
½
2
1
3
1
4
0
5
+
21,951541
2Lars Lokdam
Skakforeningen ØBRO
15191502
5
0
1
0
6
0
3
0
4
0
062,451409
3Bjarke Pålsson
Gentofte Skakklub
15511621
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
52,71497
4Georg Borup Friberg
Skakforeningen ØBRO
15050
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
512,351666
5Jakob Kjær-Andersen
Skakforeningen ØBRO
15281589
2
1
3
1
4
0
6
½
1
-
3 - 421551
6Kasper Rolf Larssen
Skakforeningen ØBRO
15371550
1
½
4
0
2
1
5
½
3
½
3 - 42,61533

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Freja Egelund Grønnemose
Skakforeningen ØBRO
13820
6
0
2
0
3
0
4
0
5
1
162,151330
2Peter Bo Bojesen Hviid
Skakforeningen ØBRO
14981687
5
0
1
1
6
1
3
1
4
½
13,11516
3Lars Poulsen
Skakklubben K41
13951616
4
1
5
0
1
1
2
0
6
0
252,251384
4Mathias Bogø
Skakforeningen ØBRO
13831547
3
0
6
0
5
1
1
1
2
½
42,151399
5Gabriel Kroch
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
15000
2
1
3
1
4
0
6
1
1
0
32 - 33,11496
6Jens Gade
Amager Skakforening
13901532
1
1
4
1
2
0
5
0
3
1
32 - 32,21426

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Tommy Andreasen
Skakforeningen ØBRO
10550
6
+
2
1
3
0
4
0
5
1
321,11096
2Simon Manuel Ramus De Matos Oftedal
Skakforeningen ØBRO
13580
5
1
1
0
6
1
3
0
4
½
33,751302
3Viktor Høst-Madsen
Skakforeningen ØBRO
10791314
4
1
5
1
1
1
2
1
6
+
511,251282
4Ulrik Andersen
Skakforeningen ØBRO
11991314
3
0
6
0
5
0
1
1
2
½
52,551152
5Ciprian Apetrei
Prøvemedlemmer
13000
2
0
3
0
4
1
6
+
1
0
242,651226
6Jonas Stemann Larsen
Skakforeningen ØBRO
11461428
1
-
4
1
2
0
5
-
3
-
160,651162

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRn
1Arthur Isager Clarke
Skakforeningen ØBRO
9430
6
0
2
1
3
+
4
0
5
0
251,8895
2Peter Kovacs
Skakforeningen ØBRO
9670
5
1
1
0
6
1
3
-
4
1
31 - 41,951025
3Malthe Kramer Thyrring Hansen
Skakforeningen ØBRO
10000
4
1
5
0
1
-
2
+
6
1
31 - 41,551020
4Lucas Skjold Østergren Johansen
Skakforeningen ØBRO
9640
3
0
6
1
5
1
1
1
2
0
31 - 42,41000
5Valdemar Røpke
Prøvemedlemmer
10001000
2
0
3
1
4
0
6
1
1
1
31 - 42,71014
6Asbjørn Skafte Nielsen
Skakforeningen ØBRO
9980
1
1
4
0
2
0
5
0
3
0
162,65899
ØBRO Lysfald

Rigtig skak uden svejseøjne og musearm! Kom og spil det i ØBRO Lysfald!

Turneringen spilles 5 mandage fra 24/10 - 12/12 2021. Rates dansk men ikke elo. 

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 24/10, 7/11, 21/11, 28/11 og 12/12. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: I alle grupper undtagen den nederste spilles med FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

BEMÆRK: I nederste gruppe spilles med 60 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud. 

Indskud: 150,- kr. betales 24/10 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 17/10 og kun via DSUs turneringssystem.

Afbud: Meldes til Søren Møller Hansen på email (smhansen76@gmail.com).

Yderligere oplysninger: turnering@oebroskak.dk

Periode 2022-10-24 .. 2022-12-12 Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Møller Hansen
Dommere Alle grupper:  Lars Møller Larsen , Max Hansen

Tilmeldings muligheder til ØBRO Lysfald

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-10-24 2022-10-17
Gruppe 2 6 2022-10-24 2022-10-17
Gruppe 3 6 2022-10-24 2022-10-17
Gruppe 4 6 2022-10-24 2022-10-17
Gruppe 5 6 2022-10-24 2022-10-17
Gruppe 6 6 2022-10-24 2022-10-17
Gruppe 7 6 2022-10-24 2022-10-17
Totalt antal tilmeldte 42
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100496 1412000 1. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 1996 2011 2022-08-03
100101578 1402706 2. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2095 2097 2022-10-20
103103623 1435086 3. Hasan Yildiz Tåstrup Skakforening 1905 1948 2022-10-11
103109616 1441540 4. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 2034 2061 2022-09-30
101096501 1466488 5. Marius Enevold Gjesme Skakforeningen ØBRO 2085 2077 2022-10-11
100100474 1404474 6. Niels Lauritsen Skakforeningen ØBRO 1896 1986 2022-10-17
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100400597 1408194 1. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1825 1894 2022-09-13
100103925 1439197 2. Anders Vælds Skakforeningen ØBRO 1837 1923 2022-10-17
100105027 6603602 3. Eduardo Andres Guiraud Castillo Skakforeningen ØBRO 1796 1796 2022-10-10
100101176 1427342 4. Holger Rønnow Lodahl Skakforeningen ØBRO 1803 1803 2022-10-17
100202124 1440217 5. Markus Strange Skakforeningen ØBRO 1872 1863 2022-08-28
100104143 1450751 6. Martin Ulrik Sdun Skakforeningen ØBRO 1810 1806 2022-10-21
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103836 1442589 1. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1605 1668 2022-08-03
100104724 1473212 2. Henrik Ploug Skakforeningen ØBRO 1756 1845 2022-09-21
100102246 1414330 3. Thomas Haugaard Amager Skakforening 1586 1618 2022-09-13
100101421 1414399 4. Bjarne Meldgaard Henriksen Nørrebro Skakklub 1633 1767 2022-10-07
100100478 1416731 5. John Erik Lüdeking Skakforeningen ØBRO 1652 1790 2022-09-02
100101531 1471511 6. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1633 1729 2022-10-19
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100601039 1462512 1. Jørgen Peter Hanuscheck Enkeltmedlem 8HK 1516 1602 2022-09-06
100104974 1477226 2. Lars Lokdam Skakforeningen ØBRO 1519 1502 2022-08-28
103106811 1475398 3. Bjarke Pålsson Gentofte Skakklub 1551 1621 2022-09-23
100105028 - 4. Georg Borup Friberg Skakforeningen ØBRO 1505 0 2022-10-03
100104596 1469940 5. Jakob Kjær-Andersen Skakforeningen ØBRO 1528 1589 2022-10-17
100104508 1468162 6. Kasper Rolf Larssen Skakforeningen ØBRO 1537 1550 2022-09-11
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104816 1474456 1. Freja Egelund Grønnemose Skakforeningen ØBRO 1382 0 2022-10-10
100104750 1474502 2. Peter Bo Bojesen Hviid Skakforeningen ØBRO 1498 1687 2022-10-17
100103852 1439189 3. Lars Poulsen Skakklubben K41 1395 1616 2022-09-27
100202123 1440039 4. Mathias Bogø Skakforeningen ØBRO 1383 1547 2022-09-10
101097451 - 5. Gabriel Kroch Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1500 2022-10-10
100100104 1416111 6. Jens Gade Amager Skakforening 1390 1532 2022-09-23
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104802 1474391 1. Tommy Andreasen Skakforeningen ØBRO 1055 0 2022-10-05
100104114 - 2. Simon Manuel Ramus De Matos Oftedal Skakforeningen ØBRO 1358 0 2022-10-03
100104529 1468154 3. Viktor Høst-Madsen Skakforeningen ØBRO 1079 1314 2022-10-24
100104580 1469592 4. Ulrik Andersen Skakforeningen ØBRO 1199 1314 2022-08-27
101097533 - 5. Ciprian Apetrei Prøvemedlemmer 1300 2022-10-10
100104120 1456946 6. Jonas Stemann Larsen Skakforeningen ØBRO 1146 1428 2022-10-17
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104815 - 1. Arthur Isager Clarke Skakforeningen ØBRO 943 0 2022-10-14
100104916 1475886 2. Peter Kovacs Skakforeningen ØBRO 967 0 2022-10-17
100105032 - 3. Malthe Kramer Thyrring Hansen Skakforeningen ØBRO 1000 0 2022-10-10
100105031 - 4. Lucas Skjold Østergren Johansen Skakforeningen ØBRO 964 0 2022-10-06
101097534 - 5. Valdemar Røpke Prøvemedlemmer 1000 1000 2022-10-12
100104890 - 6. Asbjørn Skafte Nielsen Skakforeningen ØBRO 998 0 2022-10-22