Nordvestjysk Grand Prix - Gågadeskak Holstebro
# | Navn | Rating | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Peter Husted Holstebro Skakklub | 2032 | 6 0 | 2 1 | 3 1 | 4 1 | 5 ½ | 3½ | 2 | 2,45 | 2054 |
2 | Mads Overgaard Svendsen Holstebro Skakklub | 2012 | 5 1 | 1 0 | 6 1 | 3 1 | 4 1 | 4 | 1 | 2,3 | 2060 |
3 | Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub | 2058 | 4 1 | 5 ½ | 1 0 | 2 0 | 6 ½ | 2 | 4 | 2,7 | 2044 |
4 | Ole Østergaard Holstebro Skakklub | 1993 | 3 0 | 6 0 | 5 1 | 1 0 | 2 0 | 1 | 6 | 2,15 | 1959 |
5 | Poul Erik Nielsen Lemvig Skakklub | 2031 | 2 0 | 3 ½ | 4 0 | 6 ½ | 1 ½ | 1½ | 5 | 2,45 | 2012 |
6 | Bent Olesen Lemvig Skakklub | 2081 | 1 1 | 4 1 | 2 0 | 5 ½ | 3 ½ | 3 | 3 | 2,9 | 2083 |
Nordvestjysk Grand Prix - Gågadeskak Holstebro | |||
---|---|---|---|
Holstebro Gågadeskak – 2. del af Nordvestjysk GP Holstebro Skakklub indbyder hermed til anden del af Nordvestjysk Grand Prix i hurtigskak. Turneringen spilles lørdag d. 3. september, fra kl 10.00, på Den gamle Rådhusplads midt i gågaden. Turneringen har selvstændige præmier med bl.a. kr 500.- til alle gruppevindere, samt fine anden- og tredjepræmier. Den samlede vinder af mestergruppen kåres som Nordvestjysk Mester i hurtigskak og der er kr 500.- i præmie. Ved ligestilling findes mesteren efter følgende rækkefølge: Indskud : Senior kr 100.- / Alle andre kr 50.- Program : Kl 10.00 Velkommen Hoveddommer og turneringsleder : Sigurd Rindom Tilmelding, senest 1/9 : DSU eller Sigurd Rindom på sms 2263 8984 eller mail sigurd.rindom@gmail.com
|
|||
Periode | 2022-09-03 .. 2022-09-03 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Nej |
Turneringens egen hjemmeside | http://holstebro-skakklub.dk | ||
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Sigurd Rindom | ||
Dommere |
Mester 1: Sigurd Rindom Mester 2: Sigurd Rindom Basis 1: Sigurd Rindom Basis 2: Sigurd Rindom Basis 3: Sigurd Rindom |
Tilmeldings muligheder til Nordvestjysk Grand Prix - Gågadeskak Holstebro
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Mester 1 | 6 | 2022-09-03 | 2022-09-01 |
Mester 2 | 6 | 2022-09-03 | 2022-09-01 |
Basis 1 | 6 | 2022-09-03 | 2022-09-01 |
Basis 2 | 6 | 2022-09-03 | 2022-09-01 |
Basis 3 | 10 | 2022-09-03 | 2022-09-01 |
Totalt antal tilmeldte | 34 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600693 | 1400347 | 1. FM Allan Holst | Viborg Skakklub | 2292 | 2319 | 2022-09-01 | |||
100900194 | 1405144 | 2. Jan Rode Pedersen | Skanderborg Skakklub | 2152 | 2102 | 2022-08-23 | |||
100300623 | 1403273 | 3. Thomas Stausholm Jepsen | Lemvig Skakklub | 2092 | 2165 | 2022-08-30 | |||
100601031 | 1404210 | 4. IM Rasmus Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 2421 | 2354 | 2022-08-14 | |||
100600963 | 1401513 | 5. Jakob Bjerre Jensen | Århus Skakklub/Skolerne | 2113 | 2162 | 2022-08-14 | |||
100300084 | 1403222 | 6. Claus Rossen | Viborg Skakklub | 2173 | 2110 | 2022-08-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600901 | 1403303 | 1. Peter Husted | Holstebro Skakklub | 2032 | 2098 | 2022-08-17 | |||
100601820 | 1411780 | 2. Mads Overgaard Svendsen | Holstebro Skakklub | 2012 | 2009 | 2022-08-23 | |||
100900714 | 1419242 | 3. Thomas Højbjerg Suarez | Viborg Skakklub | 2058 | 2031 | 2022-08-20 | |||
100100533 | 1408895 | 4. Ole Østergaard | Holstebro Skakklub | 1993 | 2094 | 2022-08-27 | |||
100900189 | 1406892 | 5. Poul Erik Nielsen | Lemvig Skakklub | 2031 | 1992 | 2022-08-28 | |||
100900337 | 1406019 | 6. Bent Olesen | Lemvig Skakklub | 2081 | 1994 | 2022-08-26 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103103878 | 1444751 | 1. Jesper Hegaard Thomsen | Nr. Snede Skakklub | 1705 | 1764 | 2022-09-01 | |||
100201494 | 1401971 | 2. Johann Stanislaus | Aalborg Skakforening af 1889 | 1793 | 1829 | 2022-08-25 | |||
100600866 | 1421042 | 3. Mikael Horslund | Randers Skakklub | 1692 | 1730 | 2022-08-20 | |||
100901809 | 1467123 | 4. Emil Zander | Kjellerup Skakklub | 1930 | 2025 | 2022-09-01 | |||
100600764 | 1422324 | 5. Knud Poulsen | Syddjurs Skakklub | 1757 | 1704 | 2022-08-24 | |||
100901915 | - | 6. Jessie Lou M. Cabezas | Holstebro Skakklub | 1700 | 0 | 2022-09-01 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101096662 | 1468898 | 1. Torben Hellmund | Holstebro Skakklub | 1403 | 1534 | 2022-08-12 | |||
100900771 | 1413201 | 2. Birgit Dithlevsen | Herning Skakklub | 1436 | 1416 | 2022-08-23 | |||
100601430 | 1421034 | 3. Karsten Horslund | Viborg Skakklub | 1500 | 1490 | 2022-08-20 | |||
100900165 | 1402811 | 4. Steen Grønborg | Holstebro Skakklub | 1462 | 1435 | 2022-08-14 | |||
100901773 | 1453378 | 5. Lars Jensen | Viborg Skakklub | 1580 | 1615 | 2022-09-01 | |||
100602757 | 1471775 | 6. Robert Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 1615 | 1616 | 2022-08-14 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Hurtig) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100901697 | 1454005 | 1. Henrik Sejersen | Holstebro Skakklub | 1301 | 1347 | 2022-08-14 | |||
100901899 | 1475479 | 2. Matti Levi Kristensen | Viborg Skakklub | 1002 | 1139 | 2022-08-21 | |||
101097461 | - | 3. Irina Vasile | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 1000 | 0 | 2022-08-31 | |||
100901871 | 1473077 | 4. Raksanna Rajesh | Viborg Skakklub | 1000 | 0 | 2022-08-31 | |||
101097450 | - | 5. Nicholas Olesen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 991 | 0 | 2022-08-25 | |||
100901705 | 1445766 | 6. Sigismund Schulin-Zeuthen | Lemvig Skakklub | 1019 | 1237 | 2022-08-28 | |||
100901847 | 1471449 | 7. Karl Balleby | Lemvig Skakklub | 1097 | 0 | 2022-08-28 | |||
101097449 | - | 8. Markus Olesen | Lyn & Hurtig prøvemedlemmer | 991 | 0 | 2022-08-25 | |||
100901916 | - | 9. Maria Georgiadou | Holstebro Skakklub | 1000 | 0 | 2022-08-24 | |||
100901870 | 1473107 | 10. Vishna Rajesh | Viborg Skakklub | 1000 | 0 | 2022-08-31 |