loading
Arbejder ...

Aarhus Skakklub/Skolerne - Åben Klubturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
Klubmester Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1FM Nicolai Kvist Brondt
Skanderborg Skakklub
22522254
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,522522,442205
2IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23562382
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 63,323563,452348
3WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21272144
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 61,521271,582112
4FM Martin Bækgaard
Århus Skakklub/Skolerne
22932296
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,822932,782240
5FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
23132318
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 6323132,962259
6FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
21742172
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 61,8521741,792136

Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Nicolai Claussen
Århus Skakklub/Skolerne
15341577
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 61,7515341,161531
2Leo Christiansen
17101746
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 6317102,191702
3Asger Justesen
Skakklubben af 1968
16791682
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,7516791,801610
4Simon Eberle
15000
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,5150001000
5Andreas Brandt
Århus Skakklub/Skolerne
15231618
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 61,6515231,411562
6Lars Garne Rasmussen
Åbyhøj Skakklub
19441972
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 64,419443,441903

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Erikstrup Tromholt
14000
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 63,3140001000
2Vasilia Georgoudi
Grenå Skakklub
10701070
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 6110700,281059
3Jens Jacob Prasse
Århus Skakklub/Skolerne
14631644
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 63,7514632,451546
4Just Krogh Simonsen
Århus Skakklub/Skolerne
11230
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 61,35112300
5Niels Jürgensen
Skakklubben af 1968
12741448
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,412741,691414
6Rasmus Johansen
Århus Skakklub/Skolerne
13911423
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 63,2513911,581360
Aarhus Skakklub/Skolerne - Åben Klubturnering

Der spilles 5 runder i 6-mandsgrupper.

Spilledatoer er på tirsdage: 27/9, 11/10, 8/11, 15/11 og 29/11.

Spilletidspunkt er fra kl.19 - men turneringsledelsen er åben overfor muligheden af at aftale at spille fra fx kl. 18, hvis man kan komme ind.

Der er naturligvis mulighed for at spille udsatte partier på datoer ind i mellem de officielle turneringsdatoer

Der spilles med 90 min til 40 træk + 30 sek tillæg fra træk 1. 15 MIN tillægstid ved træk 40.

Tilmelding er åben for alle. 

Indskud: 100 kr. Alt tilskud minus EMT afgift går til præmier.

Periode 2022-09-27 .. 2022-11-29 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Evald Jakobsen
Dommere
Klubmester:  Evald Jakobsen
Gruppe 1:  Evald Jakobsen
Gruppe 2:  Evald Jakobsen

Tilmeldings muligheder til Aarhus Skakklub/Skolerne - Åben Klubturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Klubmester 6 2022-09-27 2022-09-24
Gruppe 1 6 2022-09-27 2022-09-24
Gruppe 2 6 2022-09-27 2022-09-24
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Klubmester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103177 1413848 1. FM Nicolai Kvist Brondt Skanderborg Skakklub 2252 2254 2022-09-09
100600709 1400568 2. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2356 2382 2022-08-30
100600339 1400720 3. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2127 2144 2022-08-29
100900047 1405586 4. FM Martin Bækgaard Århus Skakklub/Skolerne 2293 2296 2022-09-22
100602240 1429221 5. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2313 2318 2022-09-24
100300218 1403664 6. FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2174 2172 2022-09-14
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602798 1474928 1. Nicolai Claussen Århus Skakklub/Skolerne 1534 1577 2022-09-08
100601335 1416022 2. Leo Christiansen 1710 1746 2022-09-23
101097354 1476173 3. Asger Justesen Skakklubben af 1968 1679 1682 2022-09-15
101097480 - 4. Simon Eberle 1500 2022-09-26
100602858 1477250 5. Andreas Brandt Århus Skakklub/Skolerne 1523 1618 2022-09-16
100600463 1406434 6. Lars Garne Rasmussen Åbyhøj Skakklub 1944 1972 2022-09-23
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101097479 - 1. Peter Erikstrup Tromholt 1400 2022-09-20
101097271 1473603 2. Vasilia Georgoudi Grenå Skakklub 1070 1070 2022-09-19
100602659 1465074 3. Jens Jacob Prasse Århus Skakklub/Skolerne 1463 1644 2022-09-19
100602794 1475835 4. Just Krogh Simonsen Århus Skakklub/Skolerne 1123 0 2022-09-10
100602372 1440543 5. Niels Jürgensen Skakklubben af 1968 1274 1448 2022-09-25
100602799 1473506 6. Rasmus Johansen Århus Skakklub/Skolerne 1391 1423 2022-09-25