loading
Arbejder ...

Espergærde Klubturnering 2022/23

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910PoPlWeRnEoEn
1Casper Schultz
Allerød Skakklub
18211865
6
1
2
0
3
 
4
 
5
 
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
146,6516526,881747
2Ebbe Kallenberg
Espergærde Skakklub
15661692
5
0
1
1
6
1
3
1
4
 
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
31 - 22,915714,341665
3Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17531752
4
½
5
0
1
 
2
0
6
 
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
½55,715965,221658
4Thomas Find Kokfelt
Espergærde Skakklub
18871907
3
½
6
1
5
 
1
 
2
 
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
37,5517067,421789
5Verner Hansen
Espergærde Skakklub
16911717
2
1
3
1
4
 
6
1
1
 
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
31 - 24,716914,681683
6Orla Eilegaard Jørgensen
Espergærde Skakklub
15331469
1
0
4
0
2
0
5
0
3
 
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
062,4514231,461440

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910PoPlWeRnEoEn
1Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
12611425
6
+
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
14 - 56,69525,141322
2Jacob Hein
Espergærde Skakklub
13711521
5
1
1
 
6
+
3
1
4
 
5
1
1
 
6
 
3
 
4
 
417,713715,841444
3Knud Andersen
Espergærde Skakklub
10820
4
1
5
1
1
 
2
0
6
 
4
0
5
 
1
 
2
 
6
 
22 - 35,3590800
4Michael Wagle
Espergærde Skakklub
9681067
3
0
6
+
5
 
1
 
2
 
3
1
6
 
5
 
1
 
2
 
22 - 33,058451,75997
5Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
8941139
2
0
3
0
4
 
6
+
1
 
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
14 - 52,257592,391091
6Bye
1
-
4
-
2
-
5
-
3
 
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
06
Espergærde Klubturnering 2022/23

Vi indbyder til den årlige klubturnering i Espergærde Skakklub. Turneringen er forbeholdt klubbens medlemmer og vil blive ratet efter dansk rating samt ELO-rating. 

Spillested: Espergærde Bibliotek, Kløvermarken 12, 3060 Espergærde.

Spilletider: Mandage kl. 19.30 – 24.00

1. runde, 12. september               6. runde, dato følger!

2. runde, 19. september               7. runde, dato følger!

3. runde, 26. september               8. runde, dato følger!

4. runde, 3. oktober                      9. runde, dato følger!

5. runde, dato følger!                   10. runde, dato følger!

Udsatte partier og/eller hængepartier: datoer annonceres senere (afventer rundelægning for holdskak).

Betænkningstid: 40 træk på 2 timer, derefter 20 træk i timen.

Indskud: Kr. 150 i alle grupper, som betales inden 1. runde.

Præmier: Førstepræmie kr. 400. Øvrige præmier efter deltagerantallet.

Klubmester: Titlen går til vinderen af den øverste gruppe.

Periode 2022-09-12 .. 2023-01-30 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Bjarke Andersen
Dommere
Gruppe 1:  Bjarke Andersen
Gruppe 2:  Bjarke Andersen

Tilmeldings muligheder til Espergærde Klubturnering 2022/23

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-09-12 2022-09-10
Gruppe 2 6 2022-09-12 2022-09-10
Totalt antal tilmeldte 12
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100102416 1426575 1. Casper Schultz Allerød Skakklub 1821 1865 2022-09-07
100800091 1425684 2. Ebbe Kallenberg Espergærde Skakklub 1566 1692 2022-09-07
100800680 1467530 3. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1753 1752 2022-09-07
100802848 1445650 4. Thomas Find Kokfelt Espergærde Skakklub 1887 1907 2022-09-07
100800075 1425285 5. Verner Hansen Espergærde Skakklub 1691 1717 2022-09-07
100101086 1413368 6. Orla Eilegaard Jørgensen Espergærde Skakklub 1533 1469 2022-09-07
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800118 1426230 1. Jens Kornbæk Pedersen Espergærde Skakklub 1261 1425 2022-09-07
100801513 1402870 2. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1371 1521 2022-09-07
101097263 - 3. Knud Andersen Espergærde Skakklub 1082 0 2022-09-07
101097264 1474090 4. Michael Wagle Espergærde Skakklub 968 1067 2022-09-07
100800683 1439421 5. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 894 1139 2022-09-07
- - 6. Bye - 2022-09-20